عکس های زیبا از آرامگاه کوروش کبیر؛ با کیفیت و زیبا

زیباترین عکسهای آرامگاه کوروش کبیر در این نوشته موجود است. با دانلود عکس از آرامگاه کوروش کبیر می توانید از ان ها به عنوان عکس پروفایل یا تصویر زمینه استفاده کنید.

به مناسبت 7 آبان روز بزرگداشت کوروش کبیر چندین عکس آرامگاه کوروش کبیر در ادامه تقدیمتان می شود. تصاویر آرامگاه کوروش کبیر شامل عکس های قدیمی و جدید، عکس مقبره کوروش کبیر در شب، در روز و … می باشد.

دانلود عکس آرامگاه کوروش کبیر

عکس مقبره کوروش کبیر
تصاویر زیبا از آرامگاه کوروش کبیر
عکس خاص آرامگاه کوروش کبیر
عکس مقبره کوروش کبیر در شب
عکس آرامگاه کوروش کبیر با ماه
عکس قدیمی آرامگاه کوروش کبیر
عکس قدیمی آرامگاه کوروش کبیر
عکس آرامگاه کوروش کبیر در غروب
آرامگاه کوروش کبیر

همچنین بخوانید: سخنان کوروش کبیر

عکس آرامگاه کوروش کبیر در شب
عکس از آرامگاه کوروش کبیر
عکس آرامگاه کوروش کبیر
عکس از آرامگاه کوروش کبیر
عکس آرامگاه کوروش کبیر در برف
عکس آرامگاه کوروش کبیر در برف
عکس های آرامگاه کوروش کبیر
عکس های زیبا از آرامگاه کوروش کبیر
مقبره کوروش کبیر در شب
مقبره کوروش کبیر در شب
عکس آرامگاه کوروش کبیر هنری
آرامگاه کوروش کبیر در روز
عکس هنری آرامگاه کوروش کبیر
مقبره کوروش کبیر
دانلود عکس آرامگاه کوروش کبیر
دانلود عکس آرامگاه کوروش کبیر
دانلود عکس آرامگاه کوروش کبیر
عکس آرامگاه کوروش کبیر
عکس از آرامگاه کوروش کبیر

درباره کوروش کبیر

کوروش کبیر بنیانگذار امپراتوری هخامنشی، اولین امپراتوری ایران بود. امپراتوری هخامنشی که توسط کوروش بزرگ تأسیس شد، بزرگترین امپراتوری است که جهان تاکنون به خود دیده است. 25 قرن پیش، بنیانگذار سلسله هخامنشی، بزرگترین امپراتوری جهان را رهبری می کرد که از آسیای مرکزی تا دریای مدیترانه امتداد داشت. در زمان پادشاهی کوروش کشور ایران با ترکیب مردمان مختلف از ریشه ها و مذاهب مختلف، از یک اداره متمرکز و بوروکراتیک برای ایجاد زیرساخت هایی مانند سیستم های جاده ای و سیستم پستی، استفاده از یک زبان رسمی در سراسر کشور، ارتش حرفه ای بزرگ برخوردار بود.

سی سال سلطنت کوروش با تسامح فراوان و مبتنی بر بزرگواری و نه زور و اجبار بود، زیرا کوروش همیشه به آداب و رسوم و اعتقادات همه سرزمین هایی که فتح کرده بود احترام گذاشته است. با کسانی که تابع او بودند، چنان با احترام و احترام رفتار می‌کرد که گویی فرزندان او هستند، در حالی که خود رعایا به کوروش به عنوان «پدر» خود احترام می‌گذاشتند. گزنفون فیلسوف یونانی می نویسد: تالار عمومی پاسارگاد به عنوان اولین مرکز ملل متحد شناخته می شود.

کوروش کبیر آنچه را که به عنوان اولین اعلامیه جهانی حقوق بشر شناخته می شود، به دنیا داد که بر روی یک استوانه سفالی در شهر باستانی بابل یافت شد.

آرامگاه کوروش کبیر در کجاست؟

آرامگاه کوروش کبیر در یک کیلومتری کاخ‌های پاسارگاد در شهر شیراز قرار دارد. در سال 529 قبل از میلاد کوروش به قبایل سکاها در آسیای مرکزی حمله کرد و در نبرد با ماساژتای ها کشته شد. او را در این مقبره دفن کردند که به احتمال زیاد قبل از مرگش و به فرمان خودش ساخته می شد. آرامگاه کوروش بنایی ساده با معماری منحصربه‌فرد است که از سنگ‌های آهکی سفید متمایل به زرد با ارتفاع کلی بیش از ۱۱ متر ساخته شده است. این سازه از دو بخش تشکیل شده است: یک بخش سکوی سنگی مستطیل شکل با شش پله و بخش دیگر اتاقکی با سقف شیروانی بر روی پله ششم. آرامگاه کوروش کبیر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.