حقایق سفر به فضا ۱۰ حقیقت جالب درباره سفر به فضا

سفر به فضا، رسیدن به جهان فراتر از جو زمین است. ما می توانیم از اطلاعات به دست آمده از این سفرها برای افزایش دانش کیهان و بهره مندی بشریت استفاده کنیم. منجمان با تلسکوپ به طور عمده سفر به فضا را انجام می دهند. در اینجا با 10 حقیقت جالب درباره سفر به فضا آشنا می شوید.۱۰ عجایب زمینی که از فضا میتوان آنها را مشاهده کرد.

10 حقیقت جالب درباره سفر به فضا

10.سفر به فضا توسط انسان بیش از 50 سال قدمت دارد

سفر به فضایوری گاگارین، فضانورد 27 ساله روسی، اولین سفر انسان به فضا را در 12 آوریل 1961 انجام داد و فضاپیمایی که برای این سفر استفاده شده بود، Vostok 1 نام داشت. کل پرواز این سفر از زمان پرتاب تا فرود یک ساعت و چهل و هشت دقیقه طول کشید.

از آن زمان به بعد، مردم در سراسر جهان “شب یوری” ( ‘Yuri’s Night’ )را در 12 آوریل جشن می گیرند تا آغاز کاوش در فضا توسط انسان را به یاد بیاورند. پس از آن پرواز، او قهرمان فرهنگی اتحاد جماهیر شوروی شد. حتی امروز، با اینکه بیش از شش دهه از سفر تاریخی او می گذرد، برای این فضانورد شوروی به طور گسترده ای در موزه های فضایی روسیه جشن گرفته می شود. علاوه بر این، این جشن شامل چندین اثر مصنوعی، نیم تنه و مجسمه هایی است که به احترام وی به نمایش گذاشته شده اند.

مردم بقایای گاگارین را در کرملین در مسکو به خاک سپردند و بخشی از فضاپیما در موزه RKK Energiya به نمایش گذاشته شده است. ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی برتری فناوری فضایی خود را به چالش کشیدند، و سپس پرواز او در آن زمان انجام شد. اولین ماهواره مصنوعی اتحاد جماهیر شوروی، Sputnik نام دارد، آنها قبلاً آن را در اکتبر 1957 به فضا فرستاده بودند.

قبل از ماموریت گاگارین، شوروی ها با استفاده از نمونه اولیه فضاپیمای وستوک، یک پرواز آزمایشی به فضا ارسال کردند. آنها در این پرواز یک آدم ساختگی در اندازه واقعی، معروف به ایوان ایوانوویچ و یک سگ به نام Zvezdochka را به فضا فرستادند. پس از این پرواز آزمایشی، شوروی فضانورد را برای بردن شخصی به فضا مناسب دانست. بنابراین، این یکی از حقایق شگفت انگیز در مورد سفرهای فضایی است.

11.اولین “جهانگردان فضایی” در سال 2001 به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کردند

این یکی از حقایق شگفت انگیز در مورد سفر به فضا است. گردشگری فضایی، برای سفر انسانها به فضا برای اهداف تفریحی در نظر گرفته شده است. ما همچنین می توانیم انواع مختلفی از جهانگردی فضایی، مانند گردشگری فضایی مداری، زیر مداری و ماه را ببینیم. علاوه بر این، دنیس تیتو، میلیونر کالیفرنیایی و مهندس سابق ناسا هزینه سفر خود به ایستگاه فضایی بین المللی EP-1 را پرداخت کرد. بنابراین ، هنگامی که آژانس فضایی فدرال روسیه دو فضانورد روسی و دنیس را با یک موشک پرتاب کرد، وی اولین گردشگر فضایی پرداخته در جهان شد.

او همچنین در اواسط سال 2001 تقریباً هشت روز به عنوان عضو خدمه ISS EP-1 در مدار بود و این مأموریت بازدید از ایستگاه فضایی بین المللی است. فضاپیمای سایوز TM-32 این ماموریت را آغاز کرد و سایوز TM-31 آن را به زمین نشاند. وی زمانی که عضو خدمه بود، 128 مرتبه دور زمین چرخید.

وی همچنین در مدرسه در رشته فضانوردی و هوانوردی تحصیل کرد. علاوه بر این، دنیس به عنوان دانشمند آزمایشگاه پیشرانه جت در ناسا کار کرد. مقامات گفتند که او 20 میلیون دلار از پول خود را برای رفتن به سفر پرداخت! تیتو از قصد خود برای ارسال یک پرواز فضایی با بودجه خصوصی به مریخ در سال 2018 خبر داد.

وی اظهار داشت که فناوری سفر از قبل موجود است. مسائلی که باید بر آن غلبه کنند فقط نیازهای یک سفر 501 روزه در سطح جسمی و روانی برای خدمه انسان است.

8.اولین انسان در 20 ژوئیه 1969 به ماه رسید

حقایق سفر به فضا 10 حقیقت جالب درباره سفر به فضا

خدمه آمریکایی، فرمانده نیل آرمسترانگ و خلبان ماژول ماه Buzz Aldrin، اولین انسانهایی بودند که به ماه رسیدند. آنها همچنین توانستند با سلامتی به زمین برگردند. وقتی این افراد به ماه می رسند، به خارج از فضاپیما رفته و به در آن دور و اطراف قدم زندند! پرواز فضایی، آپولو 11، برای اولین بار انسان ها را بر روی ماه فرود آورد.

در 20 ژوئیه 1969، دو آمریکایی در ساعت 20:17 دقیقه به وقت UTC هواپیمای عقاب آپولو Lunar Module Eagle را فرود آوردند. نیل اولین نفری بود که روی سطح ماه افتاد و شش ساعت و 39 دقیقه طول کشید. بعداً پ، آلدرین در 21 ژوئیه و در 19 دقیقه به او پیوست. آنها با هم حدود دو ساعت و یک ربع ساعت را خارج از فضا پیما سپری کردند. آنها همچنین موادی از ماه را جمع کردند، حدود 47.5 پوند، و با خود به زمین آوردند. این سفر به فضا حدود 402،336 کیلومتر بود.این مانند 10 بار سفر به دور زمین است!

یک موشک Saturn V Apollo ll را از مرکز فضایی کندی در جزیره مریت، فلوریدا پرتاب شد. اولین قدم آرمسترانگ به سطح ماه از طریق تلویزیون زنده برای مخاطبان سراسر جهان پخش شد.

ماژول ماه در Moon of Sea of ​​Tranquility فرود آمد. این یک منطقه بزرگ بازالت بود. در حالی که روی سطح ماه بودند، آزمایشات زیادی را انجام دادند. آنها نمونه های خاک ماه و سنگ ها را جمع کردند و با خود به خانه آوردند. علاوه بر این، فضانوردان پرچم ایالات متحده را برافراشتند و نمونه های اصلی را از پوسته ماه گرفتند.

7.اسپوتنیک دنیا را متحیر کرد

7.اسپوتنیک دنیا را متحیر کردپرتاب اسپوتنیک 60 سال پیش، دوره ای فضایی را آغاز کرد. این نیز به یک پیروزی چشمگیر برای اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد. اتحاد جماهیر شوروی قدرت قهرمانی نظامی و فناوری را به نمایش می گذاشت. بنابراین، کشف اسپوتنیک سایر کشورهای جهان را متحیر کرد. اولین ماهواره مصنوعی اتحاد جماهیر شوروی در اکتبر 1957 پرتاب شد، که عصر جدید اکتشاف فضا را رقم می زند.

این ماهواره به نام Sputni ، اندازه توپ ساحلی بود. نود و هشت دقیقه طول کشید تا در مدار زمین با موفقیت قرار بگیرد. علاوه بر این، سایر قاره ها انتظار نداشتند که شوروی به این زودی ماهواره اش را پرتاب کند. آمریکا اولین ماهواره را تا ژانویه 1958 شروع نکرد.

اسپوتنیک قبل از اینکه باتری های آن از بین برود، سه هفته در مدار چرخید. سپس قبل از اینکه دوباره به جو بازگردد، دو ماه دیگر در سکوت حلقه زد. قطر آن 23 اینچ بود. اسپوتنیک کره فلزی و چهار آنتن رادیویی خارجی را برای پخش پالس های رادیویی خود صیقل داده است.

نام روسی اسپوتنیک هنگامی که در متن نجومی تفسیر می شود، برای همسر/ همسفر یا ماهواره است. سرعت آن در حدود 18000 مایل در ساعت بود و برای تکمیل هر مدار 96.2 دقیقه زمان لازم داشت. اپراتورهای رادیویی اسپوتنیک را که در ساعت های 20.005 و 40.002 مگاهرتز منتقل می شد، کنترل کردند. جرم آن 184 پوند بود.

۱۰ دلیل برای باور اینکه انسان ها از یک فضای دیگر آمده اند

6. میمون های زیادی به فضا فرستاده شده اند

سفر به فضاچندین فضانورد شجاع هنگام سفر به فضا زندگی خود را از دست دادند. اما قبل از آن فضانوردان، صف طولانی از موجودات دیگر مانند مگس های میوه ای برای پروازهای فضایی استفاده می کردند. مقامات اولین میمون را در 11 ژوئن 1948 به فضا فرستادند که از نیومکزیکو پرتاب شد.

آلبرت، یک میمون رزوس، در یک موشک V2 بود. همچنین، در طول سفر به فضا او به 39 مایل ارتفاع رسید. اما بعد از نقص فنی خفه شد. ارتفاع این میمون در 14 ژوئن 1949 83 مایل بود. نوبت به آلبرت دوم رسید.

متاسفانه، یک مشکل در چتر نجات در کپسول بازیابی باعث مرگ آلبرت دوم در اثر برخورد هنگام فرود شد. کپسول وی فقط در 11 ژوئن 1948 به ارتفاع رسید و همچنین آلبرت مدت زیادی دوام نیاورد. او حتی قبل از ترک کپسول از زمین خفه شد. فضا رسماً از 100 کیلومتری سطح زمین شروع می شود. مردم این ارتفاع را خط کارمان (Karman Line) می نامیدند.

چندین میمون دیگر مانند آلبرت سوم ، چهارم و پنجم با موشک پرواز کردند. اما هیچ یک از آنها از پرواز جان سالم به در نبردند. مرگ در اثر ضربه و همچنین در طول سفر می تواند رخ دهد. قادر و میس بیکر دو میمونی بودند که از پرواز به فضا زنده مانده اند. آنها با یک موشک مشتری تا ارتفاع 360 مایلی پرواز کردند.

5. اولین توله سگی که به دور زمین چرخید یک سگ ولگرد بود

سفر به فضافقط یک ماه پس از پرتاب ماهواره روسی Sputnick 1 ، شوروی اولین سگ را به فضا فرستاد. اتحاد جماهیر شوروی در نوامبر 1957 این سگ به نام لایکا را به فضا فرستاد تا به دور زمین بچرخد. اولین حیوانی که مدار سیاره را ترک کرد، 60 سال پیش پرواز کرد.

سگ ولگرد در مسکو پیدا شد و در تاریخ 3 نوامبر نامش در تاریخ ثبت شد. اولین حیوان سگ فقط چند ساعت پس از شروع ماموریت دچار گرمازدگی شد و در فضا مرد. مقامات لایکا را از خیابانهای مسکو به عنوان سرنشین سفینه Sputnik 2 انتخاب کردند.

در آن زمان این فناوری هنوز برای مدارزدایی توسعه نیافته بود. بنابراین، ما هرگز انتظار زنده ماندن لایکا را نداشتیم. برخی دانشمندان معتقد بودند که بشر قادر به زنده ماندن در پرتاب یا شرایط شدید فضایی نخواهد بود. مهندسان از حیوانات به عنوان شاهد برای پروازهای مشاهده شده به مأموریت های انسانی استفاده می کردند.

عدم جداسازی نگهدارنده مرکزی R-7 از محموله باعث مرگ لایکا شد. دلیل واقعی و زمان مرگ وی تا سال 2002 علنی نشد. لایکا همچنین در بنای یادبود مسکو برای فاتحان فضا ظاهر شد.

4.خاکستر کاشف پلوتو به دور سیاره کوتوله می چرخد

سفر به فضازمانی کارشناسان فکر می کردند پلوتو نهمین و دورترین سیاره از خورشید است. اما اکنون عظیم ترین سیاره در منظومه شمسی سیاره کوتوله (dwarf) شناخته شده است. همچنین از بزرگترین اعضای کمربند کوئیپر است. در سال 2006، مقامات پلوتو را به عنوان یک سیاره کوتوله طبقه بندی کردند و آنها به طور گسترده تصور می کردند که این تغییر یک تنزل رتبه است. سوال در مورد وضعیت سیاره پلوتو بحث برانگیز شد.

یک گروه علمی تعریف جدیدی از سیاره را در سال 2017 ارائه داد که بر اساس “round objects in space smaller than stars” است. این موضوع باعث می شود تعداد سیارات در منظومه شمسی از 8 به 100 افزایش یابد. در سال 1930، ستاره شناس آمریکایی، کلاید تومبو، پلوتو را کشف کرد. وی درخواست کرد که پس از مرگ وی، مردم با مهربانی خاکسترش را به فضا بفرستند .

خاکستر او در اوایل سال جاری توسط فضاپیمای ناسا، New Horizons به فضا ارسال شد. بقایای Tombaugh اولین بقایای انسانی است که مقامات به خارج از منظومه شمسی فرستاده اند. در یک ظرف کوچک متصل به عرشه فوقانی کاوشگر که اخیراً به دور پلوتو چرخیده است. خاکسترهای تومباو با یک کتیبه روی سفینه چسبیده اند.

3. حق بیمه عجیب و غریب سفر به فضا

حقایق سفر به فضااولین فضانوردان قادر به دریافت بیمه عمر برای چنین کاری پر خطر نبودند. آنها تصاویر خود را امضا می کردند تا اطمینان حاصل کنند که مسئولان در صورت عدم بازگشت به خانواده خود از آن ها مراقبت می کنند. سپس مقامات در صورت لزوم این امضا را به حراج گذاشتند.

در حالی که مأموریت موفق SpaceX، شور و شوق جدیدی را در کاوش فضایی ایجاد کردند. شرکت های هوافضای جهانی از زمان اولین ماهواره های تجاری بیمه ابتکار فضا را ارائه می دهند. آنها همچنین وسایل مورد نیاز برای حمایت مالی را برای پوشش این خطر به فضا پرتاب می کنند.

پوشش بیمه شامل مسئولیت شخص ثالث ناشی از فعالیت های راه اندازی و پیرامون ارزش املاک تعیین شده برای فضا است. بازار سنتی بیمه فضای ، ماهواره را تضمین می کند و به مدار زمین می فرستد. در حالی که دولت و ماهواره های ارتش معمولاً از خود بیمه می شوند، حامیان مالی ماهواره های تجاری اغلب می خواستند بیمه در محل باشد.

مردم از ماهواره های تجاری برای ارتباطات و انتقال تلویزیون در سراسر جهان استفاده می کردند. همچنین شامل رادیو ماهواره ای (SiriusXM)، ماهواره های تصویربرداری و به زودی روی شبکه های 5G رفته اند. ما می توانیم بیمه فضایی را به چهار نوع پوشش تقسیم کنیم.

Prelaunc  ،Launch ،In-Orbit ، Launch، plus Life بیمه اصلی سفرهای فضایی است.

2.غذای فضانوردان در سفر به فضا

غذای فضانوردان در سفر به فضافضانوردان می توانند همان غذایی را که در زمین می خورند در سفر به فضا هم بخورند. اما ناسا گفت فضانوردان باید 40٪ از مقدار سدیم در رژیم غذایی خود را کاهش دهند. آنها تمام مواد غذایی را در بسته بندی های محکم هوا، که به عنوان بسته بندی retort شناخته می شوند، ذخیره کردند. مسئولان مجاز نیستند که داخل آن کلوچه یا نان داشته باشند.

علاوه بر این، آنها می توانند در دکمه های فضای کوچک گیر کنند. هیچ رژیم غذایی قبل از پرواز وجود ندارد که فضانوردان آن را دنبال کنند. سالم ماندن مهمترین موضوع است. علاوه بر این، ممکن است به نظر برسد که آنها ابرقهرمان هستند، اما فقط مکمل ویتامین D. را مصرف می کنند، زیرا آفتاب نمی گیرند و میوه ها و سبزیجات تازه زیادی نمی خورند.

استخوان های فضانوردان در فضا ضعیف می شوند زیرا در گرانش صفر مجبور نیستند خیلی سخت کار کنند. بنابرای ، هر غذایی که می خورند به کلسیم و ویتامین D بیشتری نیاز دارد تا سلامتی و شادی را حفظ کند. یکی از غذاهای منحصر به فرد فضایی بستنی فضایی است که برای جلب رضایت شیرینی دوستی یک فضانورد ساخته شده است! هنگامی که مقامات برای اولین بار سفر در فضا را جستجو کردند، فضانوردانی که به فضا رفتند مجبور شدند هر غذایی را از لوله های خمیردندان بخورند!

1.هزینه سفر به فضا

سفر به فضامأموریت شاتل فضایی بسیار پرهزینه بود. به طور سنتی، سفر به فضا از فعالیت دولت است. بنابراین، هرگز ارزان نبوده است. یکی از دلایل شاتل های گران قیمت به دلیل وجود برخی تجهیزات مانند مخزن خارجی بود که از آن برای راه اندازی استفاده کردند. این مخازن خارجی غیر قابل استفاده مجدد باید با هر پرتاب جایگزین شوند. این ماشین بسیار تاریخی است. مردم آن را در دهه 1970 طراحی کردند و کار آن را در دهه 1980 به پایان رساندند. همچنین، سفرهای فضایی در طول سال ها تغییراتی داشته است.

ما می توانیم بلیطی از 250،000 دلار تا ده ها میلیون دلار بر اساس مکانی که می خواهیم تنظیم کنیم. ما به دنبال عبور از خط کارمان با 62 مایل ارتفاع هستیم و با پرداخت 250،000 دلار می توانیم به آن برسیم. این خط مرز بین جو بالایی و فضای بیرونی است. قبل از انجام یک سفر مادام العمر، مسافران باید تست های سلامتی و آموزشی را پشت سر بگذارند.

اگر سفر مسافران موفقیت آمیز باشد، باید سریعترین و دورترین افرادی باشد که طی 45 سال به فضا رفته اند. شرکت SpaceX امیدوار است که در سال 2018 دو مسافر را برای تعطیلات به فضا بفرستد. کارشناسان تخمین زدند که کل هزینه ماموریت Apollo 11 که برای اولین بار یک انسان را روی ماه قرار داد 25.4 میلیارد دلار بود. امروز این پول حدود 135 میلیارد دلار است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.