سریع ترین حیوانات جهان به ترتیب (۱۰ حیوان سریع بر روی زمین)

سریع ترین حیوانات جهان به ترتیب (10 حیوان سریع بر روی زمین) را در این مطلب بخوانید. آیا می دانید برخی از حیوانات می توانند سرعت تقریباً یکسانی نسبت به ابرخودروها داشته باشند؟ ادامه این مطلب را حتما بخوانید سریع ترین حیوانات جهان به ترتیب را بشناسید.

سریع ترین حیوانات جهان به ترتیب از 10 تا اول

10. Blue Wildebeest (50 مایل در ساعت)

Blue Wildebeest پستانداران علف خوار و بومی جنوب و شرق آفریقا هستند. آنها تا ارتفاع 1.30 متر رشد می کنند. پاها و شانه های قوی به این حیوان کمک می کند تا سرعت 50 مایل در ساعت را بدست آورد. حرکت سریع به Blue Wildebeest کمک می کند تا پناهگاه های شکارچیان را پیدا کند و به راحتی مهاجرت کند.

Blue Wildebeest به طور معمول در گروه ها یافت می شود. آنها در جستجوی چمن در فصل خشک به تالاب ها مهاجرت می کنند. Blue Wildebeest توسط حیوانات شکارچی گورخر، حیواناتی را که همان مسیر مهاجرت را دنبال می کنند، نگران می کند.

سریع ترین حیوانات جهان9.ماهی مارلین (50 مایل در ساعت)

مارلین ها یکی از طولانی ترین ماهی های جهان هستند که تا 14 فوت می رسند و بومی اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام هستند. آنها می توانند در شنا حداکثر سرعت 50 مایل در ساعت را بدست آورند و در مدت زمان کوتاهی به اعماق اقیانوس شیرجه بزنند. ماهی مارلین به طور معمول مناطق گرم اقیانوس را برای زندگی انتخاب می کند.

این ماهیان آبی عادت دارند که در چندین هزار مایل، از راه دور مهاجرت کنند. مارلین از نیروی جریانهای اقیانوس برای به دست آوردن سرعت حیرت انگیز استفاده می کند. نیزه تیز و قوی آنها به آنها کمک می کند تا غذا بدست آورند و به شکارچیان حمله کنند.

سریع ترین حیوانات جهان

بزرگترین آکواریوم جهان در کجاست؟ (تصاویر زیبای ۱۰ تا از بزرگترین آکواریوم ها در جهان)

8. Pronghorn Antelope (55 مایل در ساعت)

Pronghorn Antelope حیوان بومی آمریکای شمالی است که می تواند مسافت بسیار طولانی را با سرعت 55 مایل در ساعت بدود و یکی از سریع ترین حیوانات جهان می باشد. برخلاف سایر حیوانات پر سرعت، شاخ گوزن توانایی دویدن سریع را دارد و در عین حال می تواند مسافت طولانی را بدون خستگی طی کند. حتی اگر یوزپلنگ ها از pronghorn antelope سریعتر باشند، اما هرگز نمی توانند با همان انرژی که از شاخ شاخدار آن ها است، مسافت طولانی را بدوند.

Pronghorn Antelope که تا ارتفاع سه پا هم رشد می کند دارای پاها و شانه های بسیار قوی است. Pronghorn Antelopes در فصلی متفاوت به طول 300 مایل مهاجرت می کند. تای به طور معمول ساحل رودخانه ها و مراتع را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب می کند.

سریع ترین حیوانات جهان7.Sail Fish (68.35 مایل در ساعت)

Sailfish سریعترین ماهی در اقیانوس است که بومی منطقه آتلانتیک و هند و اقیانوس آرام است. آنها می توانند حداکثر سرعت 68.35 مایل در ساعت را شنا کنند. فرم بدن بلند ماهی بادبان تا 11 فوت می رسد و به آنها کمک می کند تا شنا و شیرجه را سریعتر انجام دهند. آنها آب گرم اقیانوس را برای زندگی انتخاب می کنند که در سطح اقیانوس یافت می شود. ماهیان بادبان از عادت سریع شنای خود برای فرار از دست شکارچیانی مانند ماهی های هشت پا و دلفین استفاده می کنند.

سریع ترین حیوانات جهان6.Cheetah ( 75 مایل در ساعت)

همانطور که می دانید یوزپلنگ سریعترین حیوان روی زمین است، می تواند حداکثر سرعت 75 مایل در ساعت را بدست آورد. پاهای بلند و محکم به یوزها کمک می کند تا در کمترین زمان این سرعت را بدست آورند. برخلاف دیگر اعضای گربه های بزرگ، یوزپلنگ های خانواده اندازه کوچکی دارند و قد آنها 3 فوت است.

یوزپلنگ بومی آفریقا و آسیا است که در مناطق آزاد یافت می شود. جالب اینجاست که تعقیب و گریز برای شکار توسط یوزپلنگ ها طی 40 تا 60 ثانیه به موفقیت می رسد. یوزپلنگ ها برای هدایت مسیر درست دویدن از دم خود استفاده می کنند. متأسفانه، تعداد یوزپلنگ ها سال به سال کاهش می یابد، نیاز به محافظت از این گروه حیوانات شگفت انگیز وجود دارد.

سریع ترین حیوانات جهان5.Spur Winged Goose (88.23 مایل در ساعت)

Sour Winged Goose بزرگترین گروه از خانواده غازهای بومی آفریقای جنوبی است، طول آنها 40 اینچ و وزن آنها تا 8 کیلوگرم است و از سریع ترین حیوانات جهان می باشد. Spur Winged Goose می تواند با حداکثر سرعت 88.23 مایل در ساعت پرواز کند. آنها عمدتا در تالاب ها، حاشیه رودخانه ها و امثال آن در آفریقا یافت می شوند. Sour Winged Goose همچنین مهاجرت را در فصول مختلف به صدها کیلومتر می رساند.

سریع ترین حیوانات جهان4. Frigate Bird (95 مایل در ساعت)

پرندگان فرگیت (Frigate Birds) بومی آمریکای جنوبی هستند. پرندگان ناوچه با سرعتی معادل 95 مایل در ساعت پرواز می کردند که بزرگترین فاصله بالها را برای وزن بدن خود دارند. آنها از این حرکت سریع برای سرقت غذا از سایر پرندگان اقیانوس استفاده می کنند. جالب است که پرنده ناوچه بیشتر عمر خود را در آسمان می گذراند، آنها معمولاً به ندرت زمین را لمس می کردند. اما آنها در زمان تولید مثل نزدیکترین اقیانوس ها با چوب های قوی لانه ها را تشکیل می دهند.

سریع ترین حیوانات جهان3. Spine-tailed Swift (106 مایل در ساعت)

Spine-tailed Swift دومین گونه سریع حیوانات روی زمین است. از دیدگاه دیگر، این پرنده سریعترین پرنده در پرواز است.Spine-tailed Swift از هیچ نوع قدرت حمایتی مانند جریان های باد برای پرواز سریع خود استفاده نمی کند. بومی آسیای میانه و سیبری است و می تواند حداکثر سرعت پرواز 106 مایل در ساعت را بدست آورد.یک پرنده مهاجر است که در فصول مختلف چندین صدم مایل را طی می کرد.

سریع ترین حیوانات جهان2. Golden Eagle (200 مایل در ساعت)

این پرنده شکاری بزرگ و در عین حال دومین موجود سریع روی کره زمین است. آنها به پرواز در ارتفاعات بزرگ و سرعت حیرت انگیز مشهور هستند. در طی یک شیرجه برای گرفتن طعمه، این پرنده شگفت انگیز به سرعت  200 مایل در ساعت دست می یابد.

سریع ترین حیوانات جهان

بزرگترین کروکودیل جهان + عکس

1. Peregrine Falcon (242 مایل در ساعت)

شاهین های پرگرین سریعترین گونه در سیاره زمین هستند. آنها می توانند حداکثر سرعت باورنکردنی 242 مایل در ساعت را در پرواز کسب کنند. شاهین های پرگرین می توانند در همه مناطق به جز قطب جنوب زندگی کنند. آنها دارای دمهای بلند و بالهای تیز هستند که به حرکت سریعتر در هوا کمک می کند. پرگرین فالکون بینایی خوبی نیز دارد و به راحتی می تواند طعمه خود را از ارتفاعات بزرگ ببیند.

شاهین های پرگرین معمولاً در صخره های بلند و آسمان خراش ها در نزدیکی مناطق اقیانوس لانه می ساختند. آنها قبلا پرندگان کوچک اقیانوس را در رژیم غذایی خود داشتند. همچنین در هر سال، شاهین های پرگرین چندین هزار مایل از یک قاره به قاره دیگر مهاجرت می کنند.

سریع ترین حیوانات جهان به ترتیب (10 حیوان سریع بر روی زمین)
سریع ترین حیوانات جهان به ترتیب (10 حیوان سریع بر روی زمین)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.