گرانترین ماهی آکواریومی جهان چه قیمتی دارد؟ 10 ماهی گران قیمت همراه تصاویر
گرانترین ماهی آکواریومی جهان چه قیمتی دارد؟ 10 ماهی گران قیمت همراه تصاویر

ما مجموعه ای از گرانترین ماهی آکواریومی جهان را در این مطلب جمع آوری کرده ایم. اگر فکر می کنید چند هزار دلار برای پرداخت ماهی، پول زیادی به نظر می رسد، نظرتان درباره 400000 دلار برای Platinum Arowana نفیس چطور؟ بعضی از این ماهی ها آنقدر نادر هستند که حتی اگر پول و دانش لازم را برای مراقبت از آنها داشته باشید، باز هم نمی توانید این ماهی را خریداری کنید زیرا در دسترس نیستند. در حالی که بسیاری از این ماهی ها برای خرید یا تحویل گرفتن از یک فروشگاه در دسترس اکثر مردم وجود ندارد، اما زیبایی و الگوی آنها باورنکردنی است و ما را در مورد موجودات ناشناخته در دریا و اقیانوس که هنوز کشف نشده اند متعجب می کند.

10 مورد از گرانترین ماهی آکواریومی جهان 

دو موردی که باعث افزایش قیمت ماهی می شود، چگونگی دستیابی به آن و رنگ آمیزی و زیبایی آنهاست. اگر ماهی در اعماق اقیانوس زندگی کند، احتمال اینکه غواصان و جمع کنندگان بتوانند آنها را پیدا کنند و با خیال راحت آنها را به سطح بالا بیاورند، کمتر است. بنابراین معمولاً هر ساله فقط تعداد کمی از این ماهی های کمیاب یافت می شود و این باعث می شود که آنها برای افرادی که یک مجموعه منحصر به فرد و کمیاب می خواهند، مطلوب باشد. در اینجا 10 مورد از گرانترین ماهی های جهان آورده شده است. از زیبایی آنها لذت ببرید!

جدول قیمت 10 تا از گرانترین ماهی آکواریومی در جهان

FishColorSizeLifespanMinimum Tank SizePrice
Platinum ArowanaPlatinum ArowanaWhite4 foot 9 inches10-15 years250 gallons$400,000
Freshwater Polka Dot StingrayFreshwater Polka Dot StingrayBlack/Brown and White1 foot 6 inches5-10 years500 gallons$100,000
Peppermint AngelfishPeppermint AngelfishRed and White3 inches10-15 years125 gallons$30,000
Masked Angelfish Masked AngelfishBlack and White8 inches10-15 years125 gallons$20,000
Bladefin BassletBladefin BassletWhite and Red1.5 inches5-8 years50 gallons$10,000
Golden Basslet Golden BassletGold2 inches5-8 years50 gallons$8,000
Neptune GrouperNeptune GrouperPink and Yellow6 inches30+ years200 gallons$6,000
Australian Flathead PerchAustralian Flathead PerchOrange and Blue6 inches15-20 yearsn/a$5,000
Wrought Iron Butterflyfish Wrought Iron Butterflyfish Black and Grey5.9 inches7-10 years80 gallons$2,700
Clarion AngelfishClarion AngelfishOrange and Blue10 inchesUp to 40 years100 gallons$2,500

سریعترین ماهی جهان که در اقیانوس زندگی می کند

10. CLARION ANGELFISH – $2,500

Clarion Angelfish یکی از معروف ترین ماهی های آب شور موجود در جهان است. آنها بومی قسمت شرقی اقیانوس آرام هستند و طول آنها 10 اینچ است. آنها دارای بدنی به رنگ زرد هستند و همچنین دارای نوارهای آبی رنگ روشن که روی بدن و صورت آنها قرار دارد. باله های آنها نیز در همان رنگ آبی روشن درخشان قرار دارد. بر خلاف بیشتر ماهی های ذکر شده در این جمع بندی، این ماهی ها به طور معمول در بالی پرورش می یابند و قیمت آنها از 2500 دلار تا 7000 دلار بسته به میزان در دسترس بودن آنها در زمان خرید متفاوت است.

CLARION ANGELFISH گرانترین ماهی آکواریوم جهانCLARION ANGELFISH گرانترین ماهی آکواریوم جهان

CLARION ANGELFISH گرانترین ماهی آکواریوم جهان
(Clarion angelfish (Holacanthus clarionensis گرانترین ماهی آکواریومی جهان
CLARION ANGELFISH گرانترین ماهی آکواریوم جهان
CLARION ANGELFISH از گرانترین ماهی آکواریوم جهان

CLARION ANGELFISH گرانترین ماهی آکواریوم جهان

9. WROUGHT IRON BUTTERFLYFISH – $2,700

Butterflyfish که به دلیل الگوها و رنگ های جذاب خود شناخته می شوند، فوق العاده زیبا هستند ودر  آکواریوم خانواده ای مورد توجه هستند و از گرانترین ماهی آکواریومی جهان می باشد. ماهی پروانه ای فرفورژه نیز از این قاعده مستثنی نیست، این ماهیان با ظاهری فلزی و باله های نوک زرد برجسته، تمایل دارند حداقل در گروه های ده نفره بهم بچسبند. آنها در حوالی اقیانوس آرام غربی، نزدیک به ژاپن یافت می شوند. آنها می توانند برای سازگاری با زندگی در اسارت بسیار دشوار باشند و برای پذیرفتن غذا در آکواریوم مدتی نیاز به زمان دارند تا عادت کنند. در طبیعت آنها ماهی های پلانکتون خور هستند، جلبک ها و بی مهرگان را می خورند بنابراین تکثیر در محیط مخزن و آکواریوم دشوار است.

گرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهان8. AUSTRALIAN FLATHEAD PERCH – $5,000

Flathead Perch استرالیا، Rainfordia opercularis، یکی از نادرترین و کمترین شناخته شده Basslet است. درباره این گونه اطلاعات زیادی در دست نیست و اعتقاد بر این است که فقط یک یا دو گونه از آن به ایالات متحده آورده شده است. یکی از آنها توسط آکواریوم اشتاین هارت به دست آمد. گزارش شده است که طول این ماهیها تا 6 اینچ افزایش می یابد، و نوجوانان این گونه بسیار روشن و نارنجی تر از بزرگسالان هستند. آنها همچنین دارای نوارهای آبی با لبه سیاه هستند. آنها دارای سر صاف (دقیقاً مانند نام) و دهان گشاد هستند و این ظاهر منحصر به فرد باعث شده است که آنها از جنس خودشان بسیار مورد توجه باشند. رینفوردیا این یک گونه جمع کننده واقعی اما نادر است.

گرانترین ماهی آکواریومی جهان

گرانترین ماهی آکواریومی جهان
گرانترین ماهی آکواریومی جهان

7. NEPTUNE GROUPER – $6,000

Neptune Grouper یک ماهی آکواریومی زیبا و بسیار باارزش است که عملاً هرگز در آکواریوم مشاهده نمی شود، بنابراین در صورت موجود بودن می توانید انتظار داشته باشید که قیمت بالایی داشته باشد. این ماهی با داشتن بدنی گرم صورتی/ نارنجی، دارای نوارهای زرد، از لحاظ ظاهری واقعاً بی نظیر است. این ماهی به طور معمول به عنوان یک نوجوان گران تر است، زیرا سازگاری آنها با عمر مخزن بسیار آسان تر از نمونه های قدیمی است. این ماهی ها در اعماق بین 260 تا 800 فوت زندگی می کنند، بنابراین هنگام جمع آوری آنها باید فرایند فشرده سازی و حمل و نقل ویژه ای را پشت سر بگذارند تا بتوانند خود را با سطوح بالای اقیانوس سازگار کنند. جالب اینجاست که این ماهی ها بیشتر در بازارهای مواد غذایی یافت می شوند.

گرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهان6. GOLDEN BASSLET – $8,000

از نظر اندازه این ماهی کوچک است، اما قیمت آن بالاست! این ماهی که جزو گرانترین ماهی آکواریومی جهان می باشد با رنگ طلایی زیبا، دارای برچسب قیمتی 8000 دلار است. هیچ لیستی بدون وجود این ماهی روی آن کامل نمی شود. این یکی از سخت ترین ماهی ها برای جمع آوری غواصان است، زیرا آنها بسیار کوچک هستند و در عمق دریا زندگی می کنند. این گونه یکی از کوچکترین خانواده باسلت است و اگرچه به خوبی با زندگی آکواریومی سازگار می شوند، اما جمع آوری آنها کار سختی است زیرا برای استفاده از تکنیک های خاص فشار فشرده سازی لازم است، که به غواصان اجازه می دهد تا آنها را با خیال راحت به سطح زمین بیاورند.

گرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهان5. BLADEFIN BASSLET – $10,000

این پسر عموی گونه های فوق است. برخی استدلال می کنند که Bladefin Basslet حتی از Basslet Golden نیز زیباتر است. این ماهی نام خود را از باله پشتی تیغه مانند گرفته است که یک رنگ سفید پررنگ دارد. این ماهی بعنوان کوچکترین ماهی که در این لیست قرار دارد، گرانترین قیمت هر اینچ ماهی را دارد. Bladefin Basslet دارای رنگ آمیزی جذاب، با بدنه سفید درخشان است که دارای علائم قرمز است. این ماهی در اقیانوس در عمق بیش از 500 فوت زندگی می کند، که مانند بسیاری از ماهی های ذکر شده در اینجا، جمع آوری و انتقال آن به آکواریوم ها بسیار مشکل است. پس تعجب نکنید اگر قیمت آن را خواندید، وقتی این گونه در دسترس باشد، چرا که این ماهی به عنوان گرانترین ماهی آکواریومی جهان می تواند تا 10،000 دلار فروخته شود.

گرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهان

نام بزرگترین ماهی دریا چیست؟

4. MASKED ANGELFISH – $20,000

Angelfish ماسک دار که با نام علمی Genicanthuspersonatusis شناخته می شود یک ماهی صخره ای بت شده است که بسیار زیبا، اما بسیار گران هم است. این ماهی دارای یک بدن سفید مرمر درخشان، با ماسک سیاه است. اگرچه آنها هیچ علامت گذاری رنگارنگی مانند سایر گونه های محبوب ندارند، اما شاید این یکی از دلایلی است که آنها به دلیل زیبایی ساده و در عین حال ظریف مورد جستجو قرار می گیرند. شکل ظاهری آنها در طول مراحل مختلف رشد کمی تغییر می کند، فقط با یک لکه کوچک سیاه روی صورت شروع می شود، و با یک دم عمدتا سیاه و ماسک صورت بزرگتر با لب های سفید مایل به آبی پایان می یابد. آنها بومی جزایر شمال غربی هاوایی هستند و یکی از دلایلی که به ندرت دیده می شود ، ممنوعیت شدید ماهیگیری تجاری در این منطقه است.

گرانترین ماهی آکواریومی جهان

گرانترین ماهی آکواریومی جهان
Blueface Angelfish (Pomacanthus Xanthometopon)

گرانترین ماهی آکواریومی جهان

3. PEPPERMINT ANGELFISH – $30,000

Peppermint Angelfish نام خود را از شیرینی نعناع به دلیل رنگ آمیزی چرخشی قرمز و سفید گرفته است، این ماهی دارای همان رنگ ها به صورت راه راه است. پایه ماهی قرمز/ نارنجی، دارای نوارهای عمودی سفید است. اندازه آنها به 3 اینچ می رسد و در حال حاضر فقط یک عدد گل نعناع فلفلی برای مشاهده در ایالات متحده در دسترس است. این ماهی مستقر در آکواریوم Waikiki در هاوایی است و ازگرانترین ماهی آکواریومی جهان محسوب می شود، بسیاری از مجموعه داران پیشنهاد داده اند تا 30000 دلار برای این ماهی بپردازند، اما آکواریوم Waikiki در هاوایی دوست دارد آن را نگه دارد تا دیدن آن برای بسیاری از افراد در دسترس باشد. در آکواریوم، مخزن آن با گونه نادر دیگری مشترک است و مخزن ماکت زیستگاه طبیعی آن است.

گرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهان2. FRESHWATER POLKA DOT STINGRAY – $100,000

این استینگرای چشمگیر سیاه و سفید از جمله گرانترین ماهی آکواریومی جهان است که تا 100000 دلار فروخته شده است. آنها دارای بدنی به شکل بیضی هستند که با لکه های سفید پوشانده شده اند، در حالی که قسمت زیرین آنها خاکستری و بدون لکه است. آنها چشمان برآمده ای دارند که به آنها امکان می دهد آنچه در بالای آنها است را ببینند و همچنین دارای اندام های حسی خاصی در اطراف دهان و بینی خود هستند که به آنها امکان می دهد میدان های الکتریکی تولید شده توسط حیوانات دیگر را تشخیص دهند. rays یکی از مهمترین حیوانات شکارچی درون آب هستند، بنابراین معمولاً باید آنها را تنها نگه داشت. این ماهی ها با برچسب قیمت گزافی روبرو می شوند، عمده این امر به این دلیل است که اکنون صادرات از برزیل (خانه اصلی آنها) غیرقانونی است. در عوض، صنعت باید عمدتا به rays پرورش یافته اسیر تکیه کند، که به طور قابل توجهی قیمت آنها را افزایش می دهد. یک نوع حتی گرانتر از این ماهی، یک نوع نادر است ، که در آن به جای لکه ها، حلقه هایی با مراکز سیاه تشکیل می دهد. گرانترین قیمت فروش این ماهی برای یک نوع جهش یافته ژنتیکی منحصر به فرد بود، که به جای شکل گرد شده طبیعی، به شکل u شده است. این بدان معنا بود که بعید بود در طبیعت زنده بماند و به تغذیه دستی احتیاج داشت.

گرانترین ماهی آکواریومی جهانگرانترین ماهی آکواریومی جهان گرانترین ماهی آکواریومی جهان

1. PLATINUM AROWANA – $400,000

آروانای پلاتین که خود را به عنوان بالاترین رتبه برای گرانترین ماهی آکواریومی جهان بدست آورده است. تمام Arowanas در مقایسه با ماهی های دیگر دارای برچسب های قیمتی زیادی هستند، اما هزینه این نوع پلاتین از نمودار خارج است. این ماهی سفید بکر با 400000 دلار نتیجه یک جهش ژنتیکی نادر است. در آسیا، مردم معتقدند که Arowana باعث افزایش سلامتی، شکوفایی و شانس می شود در حالی که تأثیرات منفی را خنثی می کند. این ماهی ها هیولاهای دنیای آکواریوم هستند که طول آنها تقریبا به اندازه انسان رشد می کند. چند چیز آنها را بسیار منحصر به فرد می کند ، بدن بزرگ و فلزی آنها مانند فلس و دندانهایشان به سمت بالا است. تنوع رنگی دیگری از آروانا وجود دارد که محبوب ترین و مشهورترین آنها آروانای نقره ای است. با این حال این رقم پلاتین است که بیشترین درخواست را پیدا کرده است. جای تعجب نیست که به عنوان بزرگترین ماهی در این لیست، بیشترین برچسب قیمت را دارد.

گرانترین ماهی آکواریومی جهان

گرانترین ماهی آکواریومی جهان
Asian Arowana fish
گرانترین ماهی آکواریومی جهان
گرانترین ماهی آکواریومی جهان

گرانترین ماهی آکواریومی جهان

 

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید