زیباترین مکان های هند

کشور زیبا و افسانه ای هند به علت تاریخچه و تنوع زیاد آن برای همگان شناخته شده است. این کشور یکی از محبوب ترین مقاصد جهان بوده و با جاذبه های گردشگری خود توریست ها و فرهنگ های زیادی را به خود جذب می کند. ورزش یوگا از این کشور می آید. تعجبی نیست که بسیاری از مسافران سراسر جهان در هند یوگا را تجربه می کنند.چه بخواهید چه نخواهید،سفر شما به هند یکی از خاطره انگیز ترین تجربه هایتان خواهد بود. در ادامه این مطلب می توانید با 10 مورد از زیباترین مکان های هند آشنا شوید.

معرفی 10 مکان معروف در جهان در سال 2020 برای آنهایی که تنها سفر می کنند

10 مورد از زیباترین محل های کشور هند 

برخی از مکان های توریستی هند برای همگان شناخته شده است مثل تاج محل و افرادی که به هند مسافرت می کنند حتما از این مناطق دیدنی هند بازدید می کنند اما برخی از زیباترین مکان های هند ناشناخته هستند و ممکن است شما از وجود آن ها بی خبر باشید. در ادامه برخی از معروفترین و زیباترین مناطق هند را به شما معرفی می کنیم که در سفر به هند باید از آن ها دیدن کنید.

۱) تاج محل در آگرا معروفترین جاذبه های هند

تاج محل و agra
تاج محل و agra

آگرا (agra) یک مکان عالی در تورهای هند است. در آگرا مکان های زیادی برای دیدن وجود دارد که محبوب ترین و زیباترین آن تاج محل است. یک محل ثبت شده در سایت میراث جهانی یونسکو است  و سمبل عشق ابدی (توسط یک امپراطور به یاد همسر سوم خود ساخته شده است) است. ساختار گنبد شکل آن به جزئیات اشاره می کند و باغ پر از آرامش و ساختمان های تاثیرگذار آن بسیار زیباست. قلعه آگرا یادبود و خواهر بنای تاج محل است این قلعه ۱۰۰۰ سال است که ساخته شده اما در قرن ۱۵۰۰ دوباره به شکل یک کاخ بازسازی شد.۱۳ کیلومتر از قلعه آگرا که بگذرید،به مقبره ی akbar می رسید که یک قبر سنگی قرمز است و یک شاهکار مهندسی به شمار می رود.

۲) تپه شیملا یکی از زیباترین مناطق هند

شیملا
شیملا

مقصد مورد علاقه مسافران که در شمال غربی هیمالیا قرار گرفته، شیملای زیباست که به ملکه ی تپه ها معروف است. گذشته استعماری آن هم چنان آشکار است و شهر توسط ساختمان های نئوگوتیک احاطه شده و اطراف آن جنگل های زیبا وجود دارد که حس بسیار خوبی به انسان می دهد. ‘The Mall’ خیابان اصلی است و توریست ها معمولا به آن جا می روند. این منطقه کلاب ها و بارهای عالی برای استراحت کردن دارد. کلیسای مسیحی ها نیز بسیار زیباست و دومین کلیسای قدیمی در شمالی ترین بخش هند است. پنجره های شیشه ای آن با استایل متمایزی ساخته شده که جای دیگری نخواهید دید. بعد از دیدن شیملا؛تپه ی jakhu را از دست ندهید چون بلند ترین کوهی است که میمون های بازیگوش آن جا زندگی می کنند و یکی از زیباترین مکان های هند است. بعد از شیملا می توانید از chai دیدن کنید.

۳)شهر Goa یکی از زیباترین مناطق هندوستان

شهر Goa
شهر Goa

مکان روستائی مشهور هند goa بوده و یکی از زیباترین هاست. اگر می خواهید به هند سفر کنید،حتما به مناطق ساحلی جزیره بروید. goa یک ایالت کوچک در هند است که ساحل های زیبایی دارد.وقتی آن جا هستید؛حتما سعی کنید بهترین بهره را از محیط و امکانات ببرید. این جا یک بهشت محلی است که باید از دمای بالای آن؛ لاک پشت های آبی و درختان لذت ببرید. اگر در ماه فوریه دوست دارید به goa بروید سه روز و سه شب از موزیک زنده،نورافشانی؛رقص و غذاهای ویژه لذت خواهید برد.  در این لحظه پارتی شبانه آغاز می شود که در اصل در قرن ۱۸۰۰ آن را جشن می گرفتند. ‌امروزه توریست ها و افراد محلی در Goa لحظات خوشی را می سازند.

۴) Mumbai یک شهر شلوغ و دیدنی در هند

شهر Mumbai
شهر Mumbai

این مکان بسیار زیباست و یک شهر شلوغ در هند است.سر و صدای زیاد؛ آشفتگی و آلودگی هوا از ویژگی های آن است اما فرهنگ؛مذهب و ثروت متفاوتی دارد.اگر چه شهر به سرعت در حال توسعه است اما هم چنان در آن فقر دیده می شود.این شهر مبدا خلق سینماها و تئاتر های هند برای دیدن فیلم است. یک شهر تاثیر گذار که فضای شهری بزرگی در مقایسه با نیویورک دارد و در آن ساختمان ها؛ بارهای شیک؛ بازارهای رنگارنگ و پاساژ های درخشان دیده می شود.پیدا کردن هر چیزی در این شهر بسیار ساده است.

۵) شهر auroville یکی از جالبترین مکان های هند

شهر auroville
شهر auroville

شهر auroville یکی مکان زیباست. شهر دارای جامعه بین المللی شهری است که افراد از نقاط مختلف جهان در آرامش و صلح با هر نوع سیاست و ملیتی زندگی می کنند. هدف اصلی آن اتحاد انسان های مختلف با یک دیگر است. در مرکز این شهر matrimandir که یک مجسمه طلایی بزرگ است به صورت پلکانی ساخته شده است.این بنا نمادی برای الهام گرفتن افراد برای کامل تر بودن است . داخل این بنا از نیروی خورشیدی استفاده می شود. از پلکان دایره ای تشکیل شده که به اتاق مرمری می رسد و در آن جا به آگاهی می رسید. این نما توسط باغ های زیبا احاطه شده است و یکی از مکان های جالب هند و جزو زیباترین مکان های هندوستان است.

۶) یکی از دیدنیهای هند شهر pondicherry است

شهر pondicherry
شهر pondicherry

نزدیک به auroville پاندیچری را می بینید که یک مکان زیبا برای توریست هاست. این شهر پر از ساختمان ها،مجسمه ها؛کلیساها و معبد هاست.بهترین مکان های این جا ساحل بهشتی،ساحل auroville,ساحل serenity,و ساحل promenade می باشد.در این مکان ها بهترین انرژی دریافت می شود. کلیساهای فوق العاده ای در این شهر از اوایل قرن ۱۹۰۰ ساخته شده است.

۱۰ مکانی که بهترین حیات وحش و طبیعت دنیا را دارد

۷) مرداب kerala از زیباترین مکان های کشور هندوستان

مرداب kerala
مرداب kerala

این مرداب یک دریاچه زیبا در موازات اقیانوس عرب است که نباید آن را از دست بدهید.این یکی از مقاصد عالی در هند است.کشتی ها شما را به خانه های قایقی می برند تا آن جا بمانید.در منطقه kuttanad مسابقات قایق گذاشته می شود و هزاران پاروزن شرکت می کنند.هزاران طرفدار در اطراف رودخانه می نشینند و تیم محبوب خود را تشویق می کنند.روستاها و جوامع زیادی در این ناحیه هستند که می توانید ملاقات کنید و زندگی و فرهنگ روزمره را حس کنید.

۸) kodaikanal، یکی از زیباترین شهرهای هند

شهر kodaikanal
شهر kodaikanal

در کوه های ghat این شهر زیبا قرار گرفته که به معنای “هدیه ی جنگل” می باشد. یکی از زیباترین مناطق هند است و برای مسافران جذاب و مورد توجه می باشد.دریاچه ی kodaikanal یک دریاچه شبیه به ستاره است و می توانید در آن جا دوچرخه هایی اجاره کنید تا در داخل ساحل بروید. به سمت شرق دریاچه ۲۰ هکتار از باغ را طی کنید؛ یک کیلومتر دیگر را پیاده روی کنید و به جنوب Kodai بروید. نهایتا به منظره سنگی؛سراشیبی چوبی و آبشارهای زیبا می رسید.

۹) روستای gingee از جاذبه های گردشگری هند که باید دید

روستای gingee
روستای gingee

نزدیک به شهر بزرگ tiruvanamalai می توانید به روستای gingee برسید که یکی از زیباترین مکان های هند است. اگر چه این روستا معمولی است اما خانه ی gingee ها بوده است.این قلعه که ۳ تپه ی سنگی بزرگ دارد نمای بسیار زیبایی را فراهم کرده است. ساخت این قلعه به قرن ۱۳ باز می گردد و تاریخچه زیادی دارد.اگر می خواهید آن را از بهترین نما ببینید،باید ۹۰۰ متر به بالا بروید. اگر چه ممکن است خسته شوید؛اما به منظره خیره کننده آن می ارزد.

۱۰) شهر دیدنی و زیبای darjeeling

شهر darjeeling
شهر darjeeling

این جا یک شهر توریستی زیبا در ایالت Bengal غرب هند است.تولید چای و منظره ی زیبای آن بسیار معروف است و یکی از دره های زیبای دنیا را دارد. محیط سرسبز؛ باد خنک و فضای چشم انداز آن سبب شده برای عکاسی بسیار مناسب باشد. در حقیقت این شهر تنها مکان در هند شرق است که توریست های زیادی را به خود جذب می کند. توریست ها برای کوه پیمایی و یا قایق سواری و فعالیت های دیگر می آیند و از نمای شگفت آور آن لذت می برند.

از آنجایی که نام بردن تمام مکان های دیدنی هند بسیار سخت است اما باید به کاخ udaipur، پارک ملی kanha، شهر زیبای varanasi، دریاچه ی ganges، غار ajanta، bustling Delhi، فرهنگ هنری jaipur و شهر کاشمیر که به شهر باغ معروف است، اشاره کنم.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید