۱۰ فیلم برتر تام هاردی تا سال ۲۰۲۰ براساس رتبه مردمی

ادوارد توماس هاردی (Edward Thomas Hardy) که همه ما او را با نام هنری تام هاردی و با فیلم هایی نظیر : برانسون، تلقین، بندزن خیاط سرباز جاسوس، مبارز، شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، بی‌قانون، کودک ۴۴، مکس دیوانه: جاده خشم می شناسیم. در این پست در خدمت طرفداران این بازیگر انگلیسی هستیم بهترین فیلم های تام هاردی در سال های گذشته تا امسال و به معرفی 10 فیلم برتر تام هاردی می پردازیم. .

بهترین فیلم های تام هاردی تا سال 2020

بهترین فیلم های تام هاردی تا سال 2020 به ترتیب رتبه :

فیلم تلقین (Inception)

تام هاردی در فیلم تلقین (Inception)
تام هاردی در فیلم تلقین (Inception)

فیلم سینمایی تلقین محصول سال 2010 به کارگردانی و نویسندگی کریستوفر نولان می باشد. داستان فیلم سینمایی تلقین در ژانر علمی و تخیلی نوشته شده و شخصیبت اصلی آن یک دزد حرفه ای به نام دام کاب است که قدرت سرقت افکار دیگران را با نفوذ به ضمیر ناخودآگاه آنها دارد.

ایفای نقش شخصیت اصلی این فیلم (تام کاب) را دی‌کاپریو بر عهده داشته و تام هاردی نقش ایمز که  یکی از همکاران کاب که متخصص جعل هویت است را بازی می کند. به نظر من دیدن این فیلم جذاب و هیجان انگیز را از دست ندهید.

از بازیگران این فیلم علیم و تخیلی می توان به : لئوناردو دی‌کاپریو ، کن واتانابه ، جوزف گوردون لویت، ماریون کوتیار، الن پیج، تام هاردی، کیلین مورفی، تام برنگر و مایکل کین اشاره نمود.

9. فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد (The Dark Knight Rises (2012

تام هاردی در  فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد (The Dark Knight Rises (2012
تام هاردی در فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد (The Dark Knight Rises (2012

یکی از بهترین فیلم هایی که تام هاردی در آن حضور داشته ، فیلم سینمایی شوالیه تاریکی برمی‌خیزد (The Dark Knight Rises) محصول سال 2012 به کارگردانی کریستوفر نولان می باشد. تام هردی در فیلم سینمایی شوالیه تاریکی برمی‌خیزد در نقش “بین” سردسته تروریست‌ ها و اخراجی انجمن سایه‌ ها ظاهر می شود.

ژانر این فیلم همچون فیلم سینمایی تلقیت علمی-تخیلی می باشد  و گویی بر اساس شخصیت بتمن ساخته شده و سومین و آخرین قسمت سه‌گانهٔ شوالیه تاریکی نولان است. این فیلم در سال 16 ژوئیه سال ۲۰۱۲ در نیویورک اکران شد و با بازخورد مثبت منتقدان همراه شد. و توانست با بیش از ۱٫۰۸۱ میلیارد دلار فروش رتبه پر فروش ترین فیلم سال 2012 را به خود اختصاص دهد.

بازیگران فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد عبارت اند از : کریستین بیل ، مایکل کین ، گری الدمن ، ان هتوی ، تام هاردی ، ماریون کوتیار  ،جوزف گوردون لویت ، مورگان فریمن ، تره‌ور وایت و مارک کیلین مب باشند.

8. فیلم مکس دیوانه: جادهٔ خشم Mad Max: Fury Road 2015

تام هاردی در  فیلم مکس دیوانه: جادهٔ خشم Mad Max: Fury Road 2015
تام هاردی در فیلم مکس دیوانه: جادهٔ خشم Mad Max: Fury Road 2015

فیلم مکس دیوانه: جادهٔ خشم (Mad Max: Fury Road) در سال 2015 به نویسندگی جرج میلر، برندن مک‌ کارتی و نیکو لاتوریس و همچنین به کارگردانی و تهیه کنندگی جرج میلر در ژانر اکشن ساخته شد.

تام هاردی به عوان بازیگر نقش اصلی این فیلم یعنی مکس روتانسکی که به نیروهای ایمپریتر فیوروسا (شارلیز ترون) بپیوندد تا طی تعقیب و گریزهای متوالی جاده‌ای از دست رهبر شروری به نام ایمورتان جو (هیو کیز-برن) و نیروهایش فرار کنند.

از بازیگران این فیلم اکشن می توان تام هاردی ، شارلیز ترون ، نیکولاس هولت ، هیو کیز-برن ، رزی هانتینگتون وایتلی ، رایلی کیئو ، زو کراویتز ، ابی لی کرشاو ، کورتنی ایتون و ریچارد نورتون را نام برد.

7. فیلم بازگشته یا از گور برخاسته The Revenant 2015

تام هاردی در فیلم بازگشته یا از گور برخاسته The Revenant 2015
تام هاردی در فیلم بازگشته یا از گور برخاسته The Revenant 2015

یکی دیگر از بهترین فیلم های تام هاردی تا سال 2020 در آن ایفای نقش نمود می توان به فیلم بازگشته یا از گور برخاسته اشاره نمود. این فیلم محصول 2015 و به کارگردانی الخاندرو گونسالس اینیاریتو  می باشد که دارای ژانری حماسی، وسترن، زندگینامه‌ای است.

تام هاردی در فیلم بازگشته نقش در نقش جان فیتزجرالد در کنار بازیگرانی همچون لئوناردو دی‌ کاپریو، تام هاردی، ویل پولتر و دامنل گیلسون ایفای نقش می کند.

این فیلم داستانی از یک گروه 42 نفره از شکارچیان حرفه ای سفید پوست است که با سرپرستی یک تاجر پوست به شکار می روند. 2 نفر از آنها یک دختر سرخ پوست را می دزدند و این باعث می شود که سرخ پوستان به آنها حمله کنند. در این درگیری 32 نفر از شکارچیان سرخ پوست کشته شدند.

فیلم بازگشته در تاریخ ۱۶ دسامبر ۲۰۱۵ در تئاتر چینی تی‌سی‌ال برای اولین بار اکران شد و در ۲۵ دسامبر ۲۰۱۵ در ایالات متحده آمریکا نمایش داده شد.

6. فیلم دانکرک Dunkirk 2017

تام هاردی در فیلم دانکرک Dunkirk 2017
تام هاردی در فیلم دانکرک Dunkirk 2017

فیلم جنگی دانکرک (Dunkirk) که محصول مشترک انگلستان،ایالات متحده آمریکا و فرانس است به نویسندگی و تهیه‌کنندگی و کارگردانی کریستوفر نولان در سال ۲۰۱۷ ساخته شد که در آن تام هاردی نقش فاریر، خلبان جنگنده نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا را بازی می نماید.

این فیلم استان دربارهٔ تخلیه نیروهای بریتانیا، فرانسه و بلژیک از شهر دانکرک در فرانسه در جنگ جهانی دوم می‌باشد. اگر تا به حال این فیلم سینمایی را تماشا نکردی، پیشنهاد می کنم که حتما ببنید.

دیگر بازیگران فیلم دانکرک (Dunkirk) :

از دیگر بازیگران ین فیلم می توان به فیون وایتهد ، تام گلین-کارنی ، جک لودن ، هری استایلز ، آنورین برنارد ، جیمز دارسی ، بری کیوگهن ، کنت برانا ، کیلین مورفی و مارک رایلنس اشاره نمود.

5. فیلم کندو The Drop 2014

تام هاردی در فیلم کندو The Drop 2014
تام هاردی در فیلم کندو The Drop 2014

کندو (The Drop) در سال 2014 به نویسندگی دنیس لهان و کارگردانی میکِل آر. روسکَم در ژانر درام جنایی ساخته شد. تام هاردی در این فیلم نقش  یک متصدی بار منظم، سخت کوش و درونگرا را بازی می کند که سعی دارد در زندگی سرش به کار خودش باشد و از خطر دوری کند. بازگرانی دیگر همچون نومی راپاس ، جیمز گاندولفینی
و ماتیاس اِسکونارتس در فیلم کندو حضور دارند.

4.فیلم (Bronson) ساخته 2008

تام هاردی در فیلم (Bronson) ساخته 2008
تام هاردی در فیلم (Bronson) ساخته 2008

اگر به تماشای فیلم درام و جنای علاقه دارید پیشنهاد می کنم دیدن فیلم برانسون ، تام هاردی را از دست ندهید. این فیلم در سال 2008 به کاگردانی نیکولاس ویندینگ رفن بریتانیا ساخته شد. تام هاردی در این فیلم در نقش اصلی داستان به نام «مایکل پیترسون» ظاهر می شود.

داستان فیلم سینمایی برانسون از این قرار است که مایکل پیترسون که بخاطر سرقت مسلحانه از اداره پست، محکوم به گذراندن ۷ سال زندان شده به دلیل رفتار بی رحمانه  و خشنش با نگهبانان نهایتاً ۳۰ سال در بخش انفرادی زندان می‌ماند. و این باعث می شود که مایکل پیترسون آن پسر جوان بی رحم ناپدید شود و فردی دیگر با شخصیتی متضاد، بنام «چارلز برونسون» وارد داستان شود.

3. فیلم افسانه Legend 2015

تام هاردی در فیلم افسانه Legend 2015
تام هاردی در فیلم افسانه Legend 2015

در فیلم سینمایی جنایی افسانه (Legend) تام هاردی در کنار بازگران حرفه ای دیگر همچون تام هاردی ، امیلی براونینگ، چاز پالمینتری ، کریستوفر اکلستون ، کالین مورگان ، دیوید تیولیس ، تارا فیتزجرالد ، تارون اگرتون و آدام فوگرتی ایفای نقش می نماید. فیلم سینمایی افسانه در تاریخ 9 سپتامبر سال 2015 به نویسندگی و کارگردانی برایان هالگلند اکران گردید.

جالب است که بدانید تام هاردی برای بازی در فیلم افسلانه نامزده دریافت جایزه بدترین بازیگر مراسم آکادمی بدترین فیلم‌ ها و بازیگری‌ های بریتانیا شد.

2. فیلم مبارز  2011 Warrior

تام هاردی در فیلم مبارز  2011 Warrior
تام هاردی در فیلم مبارز  2011 Warrior

محصول سال 2011

فیلم سینمایی درام و رزمی ، مبارز (Warrior) به کارگردانی گوین اکونر در تاریخ ۲۰۱۱ منتشر شد. این فیلم با نظر مثبت بسیاری از منتقدان رو برو شد و همچنین برخی از آنان فیلم مبارز را سکوی پرتابی برای تام هادی می دانند. و جالب است که بدانید این فیلم یکی از ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ در IMDB محسوب می‌شود.

تام هاردی در فیلم مبارز در کنار بازیگرانی همچون : جوئل اجرتون ، جنیفر موریسون ،فرانک گریلو ،نیک نولتی ، کوین دان ، دنزل ویتاکر ، نوآه امریش  ،کرت انگل و ماکسیمیلیانو هرناندز به ایفاسی نقش می پردازد.

1. فیلم لاک Locke 2013

تام هاردی در فیلم لاک Locke 2013
تام هاردی در فیلم لاک Locke 2013

و در نهایت بهترین فیلم تام هاردی که محصول سال 2013 و به کارگردانی استیون نایت است، فیلم لاک (Locke) نام دارد. تام هاردی در این فیلم نقش اصلی آن به نام «آیوان لاک» را بازی میکند.

داستان فیلم سینمایی لاک از این قرار است که روز قبل بتن‌ریزیِ بزرگ در بیرمنگام، به آیون لاک که یکی از مدیران آن پروژه است خبر می دهند که برای زایمان زودرسِ بتان، یکی از همکارانش که هفت ماه پیش شبی را با هم گذرانده بودند باید به لندن برود.

آیوان تصمیم می گیرد که برای زایمان بتان خودش را به لندن برساند و در طول مسیر با بتان، تماس های کاری ، همسرش و شخصیت خیالی از پدرش که در صندلی پشت اتومبیل نشسته است صحبت می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.