بهترین جاذبه های گردشگری یونان باستان

یونان یعنی کشور اماکن تاریخی! کشوری که با داشتن 60000 جزیره از زیبایی طبیعی و فرهنگ فوق العاده هیچ کم ندارد. مکان های تاریخی با قدمت چند هزار ساله، صخره های رقصنده در آبی های درخشان دریا، سواحل شنی و سنگی و هوای خنک مدیترانه ای همه و همه یونان تبدیل به یکی از بهترین مقصد های توریستی برای گردشگران کرده است. ما در این مطلب از سایت مینویسم، بهترین جاذبه های گردشگری یونان باستان را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

در صورت تمایل از مطالبی که در مورد 10 مکان معروف در جهان و مناطق گردشگری وان ترکیه نیز بازدی نمایید.

معرفی 13 تا از بهترین جاذبه های گردشگری یونان

در کنار زیبایی های پایتخت این کشور، آتن، بهترین جاذبه های یونان در جزیره های اصلی اش قرار دارند. از جمله شهر باستانی دلف و کلیسای ارتدکس متئورا. البته بیشتر مردم به یونان می آیند تا سوار قایق شوند و از جزیره ها دیدن کنند. محبوب ترین این جزیره ها سانتورینی، میکونوس، زاکینتوس، کورفو و کرت هستند. با من همراه باشید تا بهترین جاذبه های توریستی یونان را در کنار هم بشناسیم!

1. آکروپولیس، آتن

آکروپولیس، آتن

اولین جاذبه گردشگری یونان باستان که معرفی می کنیم، آکروپولیس، آتن می باشد. آکروپولیس نماد آتن، یونان و البته تمدن غرب است. این سازه سنگی برآمده از دل صخره ها در قلب آتن مدرن ساخته شده و شامل سه معبد خارق العاده متعلق به قرن پنجم پیش از میلاد می شود. مشهور ترین و خاص ترین این معابد، پارتنون است. این معبد باستانی در اصل از 58 ستون ساخته شده بود که سقف را نگه می داشتند. هر یک از این ستون ها با سنگ فرش و کتیبه های تزیینی زینت داده شده است.

در دامنه های آکروپولیس مسیری 5/2 کیلومتری وجود دارد که به پیاده روی باستانی-گردشگری معروف است. آن هم به این خاطر که در این مسیر بیشتر جاذبه های توریستی آتن را خواهید دید؛ از جمله آگورای باستانی، میدان رومیان، کرامیکوس و معبد المپیون زئوس!

بیشتر بخوانید : جاذبه گردشگری بالی

2. موزه آکروپولیس، آتن

موزه آکروپولیس، آتن

یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر آتن موزه آکروپولیس است. طراحی این موزه به عهده آرشیتکت سوییسی به نام برنارد تسچومونی می باشد، موزه ای که با سازه شیشه ای_ استیلی ساخته شده و در نگاه اول نظر هر بیننده ای را به خودش جلب می کند. این موزه فوق مدرن مخصوصا ساخته شده تا یافته های باستانی آکروپولیس در آن برای مردم به نمایش گذاشته شود.

از بهترین و جالب ترین چیز هایی که می توان در این موزه دید مجسمه هایش است. برای مثال موسچوفورس که مجسمه ای مردی جوان است که گاوی را بر دوشش حمل می کند. البته کاریاتیدز هم هست. کاریاتیدز مجسمه زنانی است که معبد ارختیون را نگه می دارند. در این میان مجسمه های مرمری پارتنون را هم نباید از لیست جا انداخت. و در نهایت می رسیم به بهترین قسمت این موزه! از تراس بی نظیر کافه رستوران موزه آکروپولیس می توانید تمام آکروپولیس را ببینید. چه چیزی بهتر از خستگی در کردن با یک فنجان قهوه و چه ویویی بهتر از این!

مطالب مرتبط: 10 مکان دیدنی در هند

3. سانتورینی

سانتورینی

 از دیگر جاذبه های گردشگری یونان، جزیره سانتورینی می باشد. اگر می پرسید علت این همه شهرت و محبوبیت چیست باید بگویم که این جزیره خاص بودنش را مرهون شهر های برافراشته بر صخره هایش است. دو شهر فیرا و اویلا هر دو بر دهانه آتشفشان های خفته در دل آب ساخته شده اند. سازه های این شهر ها به سبک خاص یونانی و به شکل مکعب مربع های سفید بوده و در حال حاضر بیشترشان به هتل ها و بوتیک های لوکس تبدیل شده اند. هتل هایی با امکانات و استخر های آنچنانی که مقصدی رمانتیک برای جشن های عروسی و سفر های ماه عسل زوج های جوان محسوب می شود.

شاید از خودتان بپرسید که خب در زمان اقامت در این شهر ها چه می توان کرد؟ از حمام آفتاب گرفتن در جزیره های آتش فشانی با شن های سیاه شروع کنید! البته شنا کردن و دیدن جاذبه های باستانی آکروتیری را هم نباید فراموش کنید. آکروتیری شهری متعلق به دوران مینوسی هاست که چیزی در حدود 3600 سال پیش زیر گدازه های مخروط های آتش فشانی دفن شد. سانتورینی فرودگاه  هم دارد. البته از آتن قایق ها و کلک هایی هم هستند که شما را به این شهر زیبا برسانند.

مطالب پیشنهادی: مناطق گردشگری استانبول

4. میکونوس

میکونوس

یکی دیگر از اماکن گردشگری یونان؛ جزیره میکونوس است. اگر می پرسید چرا باید بگویم که میکونوس جزیره بوتیک های شیک، رستوران هایی با غذاهای دریایی خوشمزه و خیابان هایی پر از موزیک زنده است. پاراپورتیانی را هم نباید فراموش کرد. این کلیسای یکدست سفید شهر و سواحل بی شمار پوشیده از شن های سفید در حاشیه جنوبی جزیره، چشم هر توریستی را خیره می کند. برای دیدن جاذبه های میکونوس، هم می توانید تاکسی بگیرید هم مسیرهای زیبای آبی شهر را با قایق طی کنید.

البته میکونوس فرودگاه هم داشته و با خطوط هوایی به فرودگاه های آتن، پیرائوس و رافینا، ارتباط دارد. فراموش نکنیم که خیلی از مردم میکونوس را جزیره سلبریتی ها می دانند. در میکونوس که باشی حتما چند چهره سرشناس را هم می بینی!

مطالب مرتبط: بکرترین مناطق جهان

5. دلف

دلف سرزمین به جا مانده از دوران باستان، سرزمین ثبت شده در یونسکو است. این منطقه در دامنه های کوه پارناسوس قرار داشته و دیدی دراماتیک به زیبایی طبیعت دارد. این منطقه برای یونانیان باستان سرزمینی مقدس بوده است. مردان مذهبی یونانی در گذشته برای عبادت آپولو، خدای نور، موسیقی و شفا به این سرزمین پناه می آورند.

دلف پر از خرابه های معابد باستانی است. یک تئاتر متعلق به صده هشتم قبل از میلاد و یک استادیوم مربوط به قرن دوم پس از میلاد هم در این منطقه وجود دارد. موزه باستانی دلف را هم نباید فراموش کرد. هر چیز باستانی که در این سرزمین دلف پیدا شود در موزه برای عموم مردم به نمایش گذاشته می شود. این منطقه در 180 کیلومتری جنوب غربی آتن قرار دارد.

بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری دبی

6. شهرها و سواحل کرت

شهرها و سواحل کرت

جزیره های کرت هم یکی از دیدنی ترین مقاصد گردشگری برای گذراندن تعطیلاتی رویایی در یونان است. این منطقه سواحل بی نطیری داشته و با کمک این جاذبه توریست ها را از سراسر دنیا به سمت خودش می کشاند. از سواحل کوچک و رستوران های ساحلی گرفته تا سواحل بزرگ با دیدی بی نهایت به سمت دریا و آبی فوق العاده شفافش،  همه از دیدنی های خاص کرت به حساب می آیند.

البته تا به این جا هر آنچه گفتیم از سواحل کرت بود. اما زیبایی های کرت تنها به ساحلش ختم نمی شود. کرت دیدنی های باستانی زیادی هم دارد. برای مثال قصر کنوسوس که در نزدیکی شهر هراکلیون قرار دارد. شهر باستانی چانیا و شهر آگیوس نیکالائوس را هم نباید از یاد برد. هر دوی این مناطق آبشارهای بی نظیری دارند. گذراندن یک ظهر آفتابی در تراس رستوران های این دو شهر و لذت بردن از ویو فوق العاده اش آرزوی هر کسی است.

از دیدنی های سواحل و شهر های کرت که بگذریم می رسیم به یکی از خارق العاده ترین کوه پیمایی های سراسر دنیا: ساماریا جرج! درادامه به دیدنی های ساماریا جرج هم اشاره می کنم.

مطالب مرتبط: جاذبه های گردشگری لندن

7. کورفو

کورفو

کوروفو منطقه ای است که ساحل غربی دریای ایونیا را در بر می گیرد و از جاذبه های دیدنی هیچ کم ندارد. شاید برایتان جالب باشد که کورفو هم در یونسکو به ثبت جهانی رسیده. آن هم به خاطر مهندسی خارق العاده ایتالیایی اش! چرا ایتالیایی؟ خب به این خاطر که کورفو قرن ها به دست ونیزی ها اداره می شد. از پیاده روی در راه های سنگفرش شده شهر هم نگویم. در این مسیر دو قلعه متعلق به قرن 16 میلادی و البته منطقه باستانی لیستون را خواهید دید. منطقه ای بی نظیر که از کافه های سنتی پر شده و حال دلتان را خوب می کند.

از جاذبه های دیدنی شهر که بگذریم، می رسیم به سواحل دیدنی سنگ فرش شده با قلوه سنگ های سفید که تا دل دریا می روند. البته از زیبایی تپه های سبز رنگ جنوب هم نباید گذشت! مشهور ترین ساحل این منطقه پالئوکاستریتسا است که در فاصله 25 کیلومتری جنوب کورفو قرار دارد. در این ساحل خلیج های کوچکی وجود دارد که به سواحل شنی و سنگی ختم شده و دل هر توریستی را به دست می آورد. کورفو هم فرورگاه دارد، هم مسیر آبی. در تابستان هم قایق هایی از آنکونا و ونیز در این منطقه توقف می کنند.

مطالب مرتبط: جاذبه های گردشگری صربستان

8. کلیساهای متئورا

کلیساهای متئورا

یکی از غیر قابل باورترین مناطق یونان دشت های مسطح تسالی است. صخره های متئورا در قلب تسالی، و کلیسای ساخته شده در این صخره ها شهرت جهانی داشته و توریست ها را از سراسر دنیا به این منطقه جذب می کنند. 6 مورد از کلیساهای این منطقه در یونسکو به ثبت رسیده و برای بازدید عموم باز است. البته برای رسیدن به هر یک از این کلیساها باید صخره نوردی کرد. درون کلیساها هم پر شده از شمع و المان های مذهبی و نقاشی های آبرنگی دوران بیزانس!

ساعت های بازدید از این کلیساها متفاوت بوده و برای دیدن  این شش کلیسا باید حداقل یک روز را در این منطقه سپری کرد. نزدیک ترین شهر برای اقامت کالاباما است. این شهر جایی کوچک و دوست داشتنی پر از رستوران های محلی است. خستگی یک صخره نوردی سخت با یک روز اقامت در هتل های کالاباما رفع خواهد شد.

مطالب مرتبط: جاذبه های گردشگری آمریکا

9. شهر رودز

شهر رودز

از دیگر جاهای دیدنی یونان می توان به شهر مرزی رودز اشاره کرد. این شهر، در سواحل دریای اژه و در نزدیکی ترکیه قرار داشته و یکی از بزرگ ترین جزیره های دودکانز است. مرکز این شهر که در یونسکو هم ثبت شده منطقه ای فوق العاده دیدنی برای توریست ها به شمار می آید. برج و شهر، قلعه های باستانی و دروازه های عظیم ساخته شده توسط سنت جان، در قرن چهاردهم، همگی از دیدنی ترین های یونان به حساب می آیند.

جالب ترین نکته در مورد این شهر، عدم حضور ماشین هاست. هیچ ماشینی در این شهر وجود ندارد. پس اگر بخواهید از دیدنی ها لذت ببرید باید پای پیاده بروید و بگردید. البته اطراف شهر هم دیدنی های زیادی دارد؛ از جمله شهر کوهپایه ای لیندوس و شهر بندری مارماریس در ترکیه. شما می توانید با قایق از هر دوی این مناطق دیدن کنید. البته رودز هم فرودگاه دارد هم مسیر قایق رانی و مستقیما با آتن ارتباط دارد. پس مشکلی برای رفت و آمد نخواهید داشت.

مطالب مرتبط: اماکن دیدنی بلگراد

10. زاکینتوس

زاکینتوس

زاکینتوس، شهر دیدنی های زیر آب و بالای آب! البته دسترسی به این شهر هم خیلی آسان است چرا که در 18 کیلومتری ساحل غربی دریای ایوانیا  قرار دارد. دو نمونه از دیدنی های بی نظیر زاکیتنوس ساحل های شنی و سنگی اش هستند. ساحل شیپرک از معروف ترین سواحل در این منطقه است که به داشتن غارهای آبی از جمله «بلو کِیو» در مناطق جنوبی معروف است.

درون این غارها می توان هنرنمایی انعکاس رنگ آبی آسمان را بر دیواره غارها دید. در واقع به همین خاطر است که به این غارها نام «غار آبی» را داده اند. چرا که دیواره هایشان به رنگ آبی دریاست. البته این غارها تنها یکی از دیدنی های آبی در این منطقه به شمار می آیند. قواصی و شنا با کمک لوله تنفسی هم از دیگر تفریحات رایج در زاکینتوس به شمار می آید.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری روسیه

11. ساماریا جرج

ساماریا جرج در منطقه کرت قرار داشته و یکی از برترین مکان های گردشگری یونان برای دوستداران فضای باز و طبیعت است. این مسیر  کوه پیمایی با داشتن طولی به اندازه 16 کیلومتر، گاهی تا عرضی به اندازه 4 متر تنگ و باریک می شود. مسیر این کوه پیمایی از کوه های اومالوس با ارتفاع 1250 متر شروع شده و تا منطقه پست اجیا روملی در حاشیه دریای لیبی ادامه پیدا می کند.  

زمان کوه پیمایی به وضعیت تناسب اندام خودتان بستگی دارد. اما به طور متوسط 5 تا 7 ساعت زمان می برد تا این مسیر طی شود. برخی از مناطق این مسیر شیب دار و تند هستند پس حتما باید کفش کوه نوردی خوبی بپوشید و آب فراوانی هم به همراه داشته باشد. ساماریا جرج در پارک جنگلی جرج قرار داشته و در یونسکو هم ثبت شده است. در طول تابستان هم می توانید با همراهی تور به این مناطق رفته و از دیدنی های طبیعی اش لذت ببرید.

مطالب مرتبط: 10 شهر زیبای جهان

12. نافپلیو

نافپلیو

نافپلیو بی اغراق زیباترین شهر یونان بوده و البته مکانی گردشگری برای گذراندن وقت آتنی های پولدار است. این شبه جزیره در سواحل شرقی منطقه پلوپونز قرار داشته و اولین پایتخت یونان پیش از آتن به حساب می آید.

کافی است یک روز در این شهر بی ماشین پیاده روی کنید. خانه های نئوکلاسیک، کلیساهای سربرافراشته متعلق به قرن 18 و قلعه پالادیمی از دیدنی هایی هستند که چشم ها را خیره می کنند. البته جاذبه های دیدنی دیگری هم در اطراف شهر هست. از تیرینس گرفته تا تئاتر اپیداریوس و کورینت باستانی!

بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری کروواسی

13. تسالونیکی

تسالونیکی

تسالونیکی برای خیلی ها مقصد گردشگری نیست. بومی های منطقه هم به توریستی نبودن شهرشان افتخار می کنند. اما باید بدانید که این شهر هم اماکن دیدنی زیادی دارد که در یونسکو به ثبت رسیده. از کلیساهای دوران بیزانس گرفته تا مجسمه های باستانی از جمله؛ روتوندا متعلق به قرن چهارم و آرک گالرویس. البته برج سفید متعلق به قرن 15 و موزه هنرهای دوران بیزانس را هم نباید از لیست دیدنی های مربوط به این شهر جا انداخت.

تسالونیکی دومین شهر بزرگ یونان پس از آتن بوده و دید بی نظیری به دریای اژه دارد. این شهر در قرن 316 قبل از میلاد پی ریزی شده و علت ساختنش هم نزدیک بودن به ترکیه و بلغارستان است. این شهر همیشه نقطه اتصالی برای فرهنگ های متفاوت بوده و هست.

در تسالونیکی که باشید حتما باید از کوه المپوس هم دیدن کنید. این کوه بلندترین کوه یونان به شمار آمده و تنها 80کیلومتر از راه اصلی فاصله دارد. پس به دیدن مناظر طبیعی اش می ارزد. البته مسیرهای طبیعی زیبایی هم برای پیاده روی در این منطقه وجود دارد که از شهر پیرونیا شزوع می شوند.  

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.