جاذبه های گردشگری بارسلونا اسپانیا (به همراه آدرس و زمان بازدید)

در این مطلب قصد دارم شما را با کمترین هزینه به 12 تا از بهترین جاذبه های توریستی و گردشگری شهر بارسلونا در اسپانیا ببرم.

بارسلونا به داشتن خیابان های جذاب، سواحل پر از زندگی و معماری مدرن خود معروف است. این شهر نمودی واقعی از واژه سرزندگی است! بنابراین برای رفتن به یک تعطیلات خانوادگی شاد یا حتی یک ماه عسل پر از عشق و  دو نفره عالی است. بنابراین اگر تصمیم دارید پایتخت کاتالونیا، بارسلونا را برای اولین بار ببینید با من و مجله «مینویسم» همراه باشید. در این مطلب قرار است 12 جاذبه های گردشگری بارسلونا اسپانیا را با هم بررسی کنیم.

مطالب پیشنهادی: جمعیت و مشخصات اسپانیا

12 تا از بهترین جاذبه های توریستی بارسلونا

پای دیدن بارسلونا که در میان باشد گزینه های زیادی وجود خواهند داشت. اگر از آن دسته آدم های کنجکاو هستید که دوست دارند گوشه گوشه شهر را گشته و کشف کنند حداقل به 10 تا 12 روز زمان نیازخواهید داشت.

جالب است که بدانید رفت و آمد به جاهای دیدنی در بارسلونا با اتوبوس خیلی خوب است. به راحتی می توانید تمام شهر را با اتوبوس ها بگردید. البته برای سوار شدن اولیه باید نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس به محل اقامتگاه خود را پیدا کنید.

در طول ماه های سپتامبر و آوریل هوای بارسلونا گرم و دوست داشتنی است. بنابراین این ماه ها بهترین زمان برای بازدید از این شهر هستند.

مطالب پیشنهادی: عکس پرچم اسپانیا

کلیسای جامع ساگرادا فامیلیا (Basilica Of The Sagrada Familia)

کلیسای جامع ساگرادا فامیلیا (Basilica Of The Sagrada Familia)

این کلیسا به عنوان غیر عادی ترین کلیسای تمام اروپا شناخته می شود. بنابراین کلیسای ساگرادا فامیلیا در بارسلونا که در یونسکو هم ثبت جهانی شده است یکی از دیدنی ترین اماکن توریستی بارسلونا محسوب می شود. این کلیسای جامع در گوشه شمالی شهر قرار داشته و در اطرافش 18 برج دوک وار عظیم الجثه وجود دارد که ظاهری گوتیک و عجیب به سازه می دهند. به عنوان یک توریست اولین چیزی که به چشم تان می آید و موجب تعجب تان می شود نمای بیرونی جالب این سازه است. در این نما تولد مسیح، تمام رنج هایی که در دوران زندگی اش متحمل شده، مرگش و حتی داستان رستاخیر او هم به تصویر کشیده شده است. درون سازه این کلیسا هم بسیار جالب است. جزییات نمای سقف و صلیب خاص به کار رفته در ساگرادا فامیلیا برای هر بیننده ای جالب و شایان توجه است.

 • آدرس:  شماره 401 خیابان مالورکا
 • زمان بازدید: 9 صبح تا 7 شب

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری آذربایجان

کازا میلا (Casa Mila)

کازا میلا (Casa Mila)

این سازه که بین محلی ها به نام لا پدررا هم شناخته می شود یکی دیگر از شاهکارهای معماری آنتونی گائودی است. این سازه بین سال های 1906 تا 1912 ساخته شده و به خاطر نمای قوس دارش بیشتر شبیه به مجسمه است تا ساختمان! یکی دیگر از ویژگی های این سازه که تا این حد معروفش کرده بالکن های گیاه مانند و پنجره های گردش است. امروزه از سازه کازا میلا به عنوان مرکزی برای فستیوال های فرهنگی استفاده می شود. به عبارتی این مرکز تعداد بی شماری مراسم فرهنگی را در طول سال هماهنگی کرده و برگزار می کند. بنابراین اگر به دنبال جایی زیبا در بارسلونا هستید که برای بچه ها جذابیت داشته باشد سازه کازا میلا را از دست ندهید.

 • آدرس: شماره 261 تا 265 خیابان پراونسا
 • زمان بازدید: 9 صبح تا 9 شب

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری آنتالیا

قصر موسیقی کاتالان (Palau De La Musica Catalana)

قصر موسیقی کاتالان (Palau De La Musica Catalana)

از دیگر جاهای دیدنی شهر بارسلونا در اسپانیا می توان به قصر موسیقی کاتالان اشاره کرد. این تالار اپرا که در قرن 19 ساخته شده و با نام قصر موسیقی کاتالان ها شناخته می شود یکی دیگر از خلاقیت های معماری به سبک کاتالان بوده و به هنر لوییس دومنک مونتانر ساخته شده است. این سازه به عنوان اثری مدرنیست در سبک کاتالان ها شهرت دارد. نمای بیرونی این سازه جزییات موزاییک کاری و ستون های تزیینی فوق العاده زیبایی دارد. از درون سازه و جزییات شیشه کاری سقف که در روز چشمان هر توریستی را محو خود می کنند هم نباید گذشت. این سقف تا اندازه ای نور دارد که کنسرت هایی که در روز برگزار می شوند اصلا نیاز به نور پردازی ندارند. بنابراین اگر همزمان طرفدار موسیقی و معماری هستید حتما از این سازه بی نظیر دیدن کنید.

 • آدرس: شماره 4 تا 6 خیابان کاله پالائو
 • زمان بازدید: 10 صبح تا 3:30 بعد از ظهر

مطالب پیشنهادی: راهنمای سفر به ارمنستان

محله گوتیک (Barri Gotic)

محله گوتیک (Barri Gotic)

قدیمی ترین محله بارسلونا محله گوتیک اش است که با نام باری گوتیک هم شناخته می شود. دیدن این منطقه یعنی مشاهده زیبایی معماری رومی و تالارهایی مانند نقاشی! علاوه بر این، محله گوتیک تعداد بی شماری کافه و رستوران خوب دارد که می توانید در آن بهترین زمان ها را در کنار دوستان و اعضای خانواده داشته باشید. در کل این محله از همه نظر تمام عیار است و هر چیزی که می تواند یک توریست را راضی و خوشحال کند یک جا دارد. شاید به همین خاطر است که اکثر توریست ها محله گوتیک را در صدر لیست دیدنی های خود می گذارند.

 • آدرس: بین خیابان های لایتانا و رامبلا
 • زمان بازدید: 24 ساعته 7 روز هفته باز است.

مطالب پیشنهادی: راهنمای سفر به تایلند

موزه کازا باتلو (Casa Batllo)

موزه کازا باتلو (Casa Batllo)

یکی دیگر از شگفتی ها معماری مدرن در کاتالونیا که به هنر آنتونی گائودی خلق شده موزه کازا باتلو است. این سازه سابقا خانه خانواده باتلو در کاتالونیا بوده. موزه کازا باتلو با نمای خارق العاده و معماری غیر معمول خود خیلی کوچک تر از قصر هایی است که در داستان های پریان در مورد شان خوانده اید. معماری خاص و غیر معمول این سازه باعث شده مردم به آن لقب «خانه اژدها» را بدهند. ترجمه «خانه اژدها» به اسپانیایی می شود «کازا دل دراک».

 • آدرس: شماره 43 خیابان پسیج دو گراسیا
 • زمان بازدید: از 9 صبح تا 9 شب

موزه کازا ویسنس (Casa Vicens)

موزه کازا ویسنس (Casa Vicens)

موزه کازا ویسنس (Casa Vicens) یکی از جاذبه های گردشگری بارسلونا است که هر توریستی را به خود علاقه مند می سازد. این بار هم با نمونه دیگری از شگفتی های معمار بزرگ کاتالان، آنتونی گائودی طرف هستیم. کازا ویسنس نمونه ای از بازتاب سبک نئو مودژار است که در محله آرام و بی سر و صدای گراسیا ساخته شده. این سازه بین سال های 1883 تا 1885 ساخته شده و در واقع خانه تابستانی خانواده ثروتمند ویسنس در آن دوران بوده است. البته همان طوری که از نامش پیداست امروزه از این خانه به عنوان موزه بارسلونا استفاده می شود. زیبایی و معماری خاص و بی نظیر این سازه موجب شده در سال 2005 در یونسکو به ثبت جهانی برسد.

 • آدرس: شماره 20 تا 26 خیابان کالورینز
 • زمان بازدید: 10 صبح تا 8 شب

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری یونان

قلعه مونتجیک (Montjuic Castle)

قلعه مونتجیک (Montjuic Castle)

اگر اولین بار است به پایتخت کاتالونیا سفر می کنید و به دنبال جایی خانوادگی برای وقت گذراندن هستید حتما قلعه مونتجیک را در صدر لیست خود قرار دهید. این قلعه در ارتفاع 213 متری از سطح دریا قرار گرفته و به داشتن ویویی پانوراما معروف است. البته این قلعه موزه های بی نظیری دارد که هنر کاتالان در آنها به نمایش گذاشته شده است. هنری که قطع به یقین نفس تان را بند می آورد.

 • آدرس: شماره 66 خیابان کارترا دو مونتجیک
 • زمان بازدید: 10 صبح تا 8 شب

موزه هنرهای معاصر بارسلونا

موزه هنرهای معاصر بارسلونا

یکی از بهترین موزه ها در بارسلونا همین جاست و با نام اختصاری MACBA هم شناخته می شود. این موزه به تلاش ریچارد مِیِر، یکی از به نام ترین معمارهای آمریکایی و در سال 1995 پی ریزی شده است. از آن زمان تا به حال همه جای موزه پر شده است از هنر بی بدیل هنرمندان این دوران!

 • آدرس: شماره 1 خیابان پلاسا دل آنجل
 • زمان بازدید: 10 صبح تا 8 شب

موزه پیکاسو (Picasso Museum)

موزه پیکاسو (Picasso Museum)

چنانچه خوش سانش بودید و پایتان به اسپانیا رسید، دیدن موزه پیکاسو؛ این جاذبه گردشگری بارسلونا را از دست ندهید. پابلو پیکاسو اصلا نیازی به معرفی نداشته و تقریبا همه می دانند که او چه ذهن خلاق، غیرعادی و بی نظری در خلق هنر داشته است. بنابراین اگر از دوست داران هنر هستید و می خواهید تجلی نبوغ این ستارهِ درخشان دنیای هنر را در بارسلونا ببیند به موزه پیکاسو بروید. رفتن به این موزه برابر است با دیدن ابتدایی ترین و قدیمی ترین آثار پیکاسو و البته ارتباط مرموزی که این ستاره با بارسلونا داشته است.

 • آدرس: شماره 15 تا 23 خیابان مونت کادا
 • زمان بازدید: 9 صبح تا 9:30 شب

مطالب پیشنهادی: جاذبه های توریستی مسکو

موزه تاریخ کاتالونیا (Museu d’Història De Catalunya)

موزه تاریخ کاتالونیا (Museu d’Història De Catalunya)

همانطوری که از نام این موزه پیداست، تاریخ کهن مردم کاتالان و شهر بارسلونا در این مکان به نمایش گذاشته شده است. در این موزه تعداد بی شماری نقاشی هست که گذشته منطقه کاتالانیا را نشان می دهد. البته مجسمه ها و عتیقه های باستانی که نمودی از زیبایی فرهنگی و تمدن کاتالان هستند را هم نباید فراوش کرد.

 • آدرس: شماره 3 خیابان پاکا پائو ویلا
 • زمان بازدید: 10 صبح تا 8 شب

مطالب پیشنهادی: جاهای دیدنی وان ترکیه

پارک گوئل (Park Guell)

پارک گوئل (Park Guell)

یکی دیگر از جاهایی که در بارسلونا می توان خانوادگی رفت و لذت برد همین پارک گوئل است. این پارک با دارا بودن مساحت 47 جریبی، هر آن چیزی که توریست ها به آن نیاز دارند را یکجا دارد. این پارک علاوه بر دارا بودن فضای سبزی بسیار بزرگ، مسیرهای پیاده روی بسیار عالی دارد که هر توریستی می تواند ساعت ها در آن پیاده روی کرده و لذت ببرد. فراموش نکنید که در این پارک حتما از سالا هیپوستیلا هم دیدن کنید تا ویو رنگارنگ بارسلونا برای همیشه در ذهن تان بماند.

 • آدرس: خیابان دی اولوت
 • زمان بازدید: 8:30 صبح تا 6:30 غروب

مطالب پیشنهادی : جاهای دیدیدنی استانبول

پارک د لا سیوتادلا (Parc De La Ciutadella)

پارک د لا سیوتادلا (Parc De La Ciutadella)

از زمان ساختن سازه این پارک در سال 1887 تا به حال، پارک د لا سیوتادلا همیشه محلی برای جمع شدن انسان ها دور هم و فعالیت و نشاط بوده است. البته در زمان بازگشایی، این پارک فقط محلی عادی برای جمع شدن افراد دور هم بود اما امروزه محلی برای پارلمان ایالت کاتالانیا و باغ وحشی عالی هم هست. البته که همه روزه افراد زیادی برای ورزش و پیاده روی هم به این پارک می آیند.

 • آدرس: شماره 21 خیابان پسیج دو پیکاسو
 • زمان بازدید: 10 صبح تا 10:30 شب
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.