جاذبه های گردشگری مسکو روسیه + برنامه ریزی برای سفر ۴ روزه

در این مطلب شما با 30 تا ا بهترین جاذبه گردشگری شهر مسکو روسیه آشنا خواهید شد که می توانید همه آنها را طی یک سفره 4 روزه به مسکو بازدید کنید.

مسکو شهر دیدنی های روسیه و البته پایتخت این کشور است. شهر مسکو در واقع نامش را از رودخانه موسکوا گرفته است. مسکو یکی از بزرگترین و در عین حال قدیمی ترین شهر های روسیه و تمام اروپاست. جالب است بدانید که اتفاقاتی که در این شهر می افتد همواره تاثیر بسزایی بر اوضاع اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تمام دنیا دارد. خلاصه اینکه در یک کلام مسکو سال هاست که پایتخت سیاسی روسیه و تمان دنیاست. بسیاری از توریست هایی که به مسکو سفر می کنند در واقع برای دیدن شکوه و ابهت تزارهای روسیه پیش از فروپاشی اش آمده اند. همراه من باشید تا در این مطلب با هم به جاذبه های گردشگری مسکو روسیه سفر کنیم.

مطالب پیشنهادی: جمعیت و شهرهای مهم روسیه

جاذبه های دیدنی و گردشگری مسکو برای روز اول

این شهر مرکز تمدن، هنر، علم و معماری شگرف روسی است؛ بیشتر دیدنی های مسکو آنقدر ارزشمند هستند که به ثبت جهانی در یونسکو رسیده اند. مهمترین ساختمان های دنیا در این شهر قرار دارد. مسکو مثالی بدیع از معماری به سبک روسی است. از فلاسفه، دانشمندان، شعرا، نویسندگان، نوازنده ها، فیلم سازان و متفکران روسی هم که دیگر نگویم. خیلی ها به مسکو سفر می کنند تا گوشه ای از زندگی این بزرگان را ببینند.

امروز این شهر فرهنگ خاص خودش دارد که از فرهنگ تمام اروپا جداست. اول از همه اینکه مسکو بهترین شهر برای چشیدن مزه های اصیل غذاهای روسی است. دوم اینکه، سرگرمی برای انجام دادن و لذت بردن و وقت گذراندن در این این شهر به وفور پیدا می شود. مسکو شهری بی خوابی است؛ شهری که شب هایش هم به اندازه روزهایش جنب و جوش دارد. پس توریست ها می توانند در شب هم نهایت لذت را از سفرشان ببرند. سوم اینکه می توان فرهنگ عمیق و با اصل و نسب روسی را از تئاتر هایش فهمید! فستیوال های متفاوت و گالری های هر روزه هم در سر تا سر شهر بر پا بوده و همیشه آماده پذیرایی از توریست هاست!

میدان قرمز (Red Square)

میدان قرمز

این میدان، قطعا و بدون هیچ شکی از بهترین جاذبه های توریستی مسکو است که هیچ توریستی نباید دیدنش را از دست بدهد. البته که ارزش فرهنگی و تاریخی بسیار برای مسکو و روسیه دارد. راستش را بخواهید میدان قرمز بهترین جا برای شروع دیدن از مسکو است. چرا که در اطرافش هزار و یک جای دیدنی هست که می توان با پای پیاده از تمام این مجسمه ها و دیدنی ها بازدید کرد.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری آذربایجان

آرامگاه لنین (Lenin’s Mausoleum)

آرامگاه لنین (Lenin’s Mausoleum)

این مکان آرامگاه ابدی آخرین رهبر شوروی، ولادیمیر لنین است. ارزش تاریخی این مکان بسیار بالا بوده و تقریبا هر توریستی که به این شهر سفر می کند از این بنا هم بازدید می کند. برای بازدید از این آرامگاه حداکثر به 10 تا 25 دقیقه زمان نیاز دارید.

مرکز خرید گام (GUM Department Store)

مرکز خرید گام (GUM Department Store)

بزرگ ترین و محبوب ترین مرکز خرید در تمام روسیه را به شما معرفی می کنم؛ گام! اگر به دنبال این هستید که در مسکو روسیه خوش بگذارنید اینجا برای شما ساخته شده! به راحتی می توان 1 ساعت یا حتی بیشتر در این مکان وقت گذارند.

موزه تاریخی مسکو (State Historical Museum)

موزه تاریخی مسکو (State Historical Museum)

این موزه یکی از اولین جاهایی است که در سفر به مسکو باید از آن دیدن کنید. چرا که قدم به قدم داستان تاریخی این شهر را برایتان بیام می کند. بیشتر از 1 میلیون اثر هنری در این موزه انتظار می کشند تا از آنها دیدن کنید. پس تقریبا به 2 ساعت زمان برای بازدید از موزه نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری آنتالیا

کلیسای سنت باسیل (Saint Basil’s Cathedral)

کلیسای سنت باسیل (Saint Basil’s Cathedral)

یکی از زیباترین دیدنی های مسکو کلیسای سنت باسیل است. در واقع یکی از آیکون ترین سازه های دست بشر هم همین کلیساست که در دنیا شهرت جهانی دارد. این کلیسا در سال 1555 و به دست اولین سزار هندی ساخته شده است. برای بازدید از این کلیسا به 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

کاخ کرملین مسکو (The Moscow Kremlin)

کاخ کرملین مسکو (The Moscow Kremlin)

اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین است. البته این کاخ موزه هم دارد. در این موزه آثار هنری مربوط به قرن سوم پیش از میلاد نگهداری می شوند. برای بازدید از کاخ موزه کرملین هم به یک ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی: راهنمای سفر به تایلند

موزه اسلحه کاخ کرملین (Kremlin Armoury)

موزه اسلحه کاخ کرملین (Kremlin Armoury)

یکی از بهترین جاهای دیدنی های مسکو همین موزه است که در آن کلکسیونی از اسلحه های  قرن پنجم تا بیستم نگه داری می شود. اسلحه های این موزه مربوط به روسیه، اروپای غربی و شرقی هستند. برای بازدید از این موزه به 1 ساعت زمان نیاز دارید.

موزه دایموند فاند مسکو Diamond Fund (Almaznyy Fond)

موزه دایموند فاند مسکو Diamond Fund (Almaznyy Fond)

در این موزه جواهرات تراش خورده، سنگ های تراش نخورده و زیورآلات گران بها نگه داری می شود. این موزه در سال 1719 و به دست امپراطور پیتر کبیر افتتاح شده است. برای بازدید از این موزه به نیم ساعت تا 45 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت.

باغ الکساندر (Alexander Garden)

باغ الکساندر (Alexander Garden)

این باغ در سال 1812 تاسیس شده و یکی از اولین پارک های ملی تمام روسیه به حساب می آید. معماری این باغ را اوسیپ باو بر عهده داشته است. لازم به گفتن نیست ولی یکی از زیباترین جاهای دیدنی در سراسر روسیه همین باغ است. برای بازدید از این باغ به سی تا 45 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری یونان

جاذبه های گردشگری مسکو برای روز دوم

تپه پوکلونایا (Poklonnaya Hill)

تپه پوکلونایا (Poklonnaya Hill)

یکی از مرتفع ترین و زیباترین جاهای دیدنی مسکو؛ تپه پوکلونایا است. این تپه در واقع یادبودی است از پیروزی امپراطوری شوروی بر آلمان نازی. برای بازدید از این مکان به 2 ساعت زمان نیاز دارید.

موزه جنگ بزرگ میهنی (Museum of Great Patriotic War)

موزه جنگ بزرگ میهنی (Museum of Great Patriotic War)

این موزه یکی از آثار هنری است که ارتباط روسیه با جنگ جهانی دوم را نشان می دهند. بنابراین یکی از جالب ترین جاهای دیدنی در مسکو است که نباید از دست داد. برای دیدن از این مکان حدودا به یک ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی : راهنمای سفر به گرجستان

صومعه نوودویچی (Novodevichy Convent)

صومعه نوودویچی (Novodevichy Convent)

این صومعه با نام دیر بوگورودیتسه اسلومونسکی هم شناخته می شود. قدمت این صومعه به قرن 17 بر می گردد و از این رو بسیار حائز اهمیت است. معماری و دیزاین این بنا بسیار خاص بوده و نمودی از شکوه و ابهت روس هاست. برای دیدن از این صومعه به 1 ساعت زمان نیاز دارید.

پارک گورکی (Gorky Park)

پارک گورکی (Gorky Park)

این پارک مکانی برای فستیوال های همیشگی روس هاست. البته یکی از اولین و قدیمی ترین پارک های روسیه هم هست و به نام ماکسیم گورکی، نویسنده و فعال سیاسی روس نام گذاری شده است. برای بازدید از این پارک به 20 تا 30 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت.

موزه هنرهای معاصر گاراژ (Garage Museum of Contemporary Art)

موزه هنرهای معاصر گاراژ (Garage Museum of Contemporary Art)

این موزه مکانی است برای گردهمایی تمامی آثار معاصر، ابسترکت و مدرن از تمام روسیه! این موزه برای هنر دوستان درست مانند بهشت است. بازدید از این مکان نهایتا به 1 ساعت زمان نیاز دارد.

مطالب پیشنهادی: راهنمای سفر به ونیز

گالری ترتیاکوف (Tretyakov Gallery)

گالری ترتیاکو (Tretyakov Gallery)

این گالری آثار هنرمندان روسی قرن 10 تا 19 را گرد آوری کرده است. گالری دولتی ترتیاکوف یک گالری هنری در مسکو است. این مجموعه دارای بزرگترین مجموعه هنر روسیه در جهان است. موزه دارای دو ساختمان مجزا است: ساختمان قدیمی گالری ترتیاکوف (واقع در لاوروشینسکی پرئولوک) نمادها و نقاشی‌های روسی از قرن یازدهم تا اوایل قرن بیستم را در خود جای داده است و هنرهای روسی قرن بیستم (آوانگارد)، رئالیسم سوسیالیستی، هنر مدرن) در ساختمان جدید (گالری ترتیاکوف در کریمسکی وال) به نمایش گذاشته شده است. برای بازدید از این گالری به یک ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

باغ گیاهان دارویی مسکو (Apothecary Garden)

باغ گیاهان دارویی مسکو (Apothecary Garden)

باغ گیاه شناسی دانشگاه ایالتی مسکو (معروف به “باغ داروخانه” یا “Aptekarsky ogorod”) بخشی از میراث تاریخی و فرهنگی مسکو است و قدیمی ترین باغ گیاه شناسی روسیه است. در سال 1706 با فرمان پیتر کبیر تأسیس شد، در ابتدا به ترتیب آپتکارسکی، سپس به بیمارستان مسکو و بعداً، در قرن هجدهم، به آکادمی پزشکی و جراحی تعلق داشت. در سال 1805، باغ سابق توسط دانشگاه مسکو خریداری شد، که هنوز هم مالک آن است.

در سال 1953، به شعبه ای از باغ آگروبیولوژیک تبدیل شد که به عنوان بخشی از مجموعه جدید دانشگاه دولتی مسکو در تپه های اسپارو (لنین) ایجاد شد و در اواخر قرن بیستم نام تاریخی آن باغ داروخانه بازسازی شد. برای بازدید از این باغِ پر از گیاهان دارویی به 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی : جاهای دیدیدنی استانبول

موزه هنرهای مدرن مسکو (Museum of Modern Art)

موزه هنرهای مدرن مسکو (Museum of Modern Art)

این موزه به آثار هنری قرن بیستم از جمله نقاشی ها، مجسمه ها و گرافیکس اختصاص دارد. البته آثار هنری موجود در این موزه مختص به هنرمندان روسی نبوده و از سراسر دنیا گردآوری شده است. به نظر من یکی از اماکن توریستی دیدنی مسکو است و ارزش یک ساعت وقت گذاشتن و دیدن را دارد.

جاهاd دیدنی مسکو در روز سوم

نمایشگاه دستاوردهای ملی اقتصادی مسکو

نمایشگاه دستاوردهای ملی اقتصادی مسکو

این نمایشگاه که با نام ویستاوکا داستیژنی ناروگنوگو خوزیایستا هم شناخته می شود در واقع مکانی است برای سرگرمی مردم مسکو. البته تمام روس ها از سراسر این کشور به این مکان می آیند تا خوش بگذارنند. برای بازدید از VDNKH به 1 ساعت زمان نیاز دارید.

موزه یاد بود فضانوردی (Memorial Museum of Cosmonautics)

موزه یاد بود فضانوردی (Memorial Museum of Cosmonautics)

نام این موزه به تنهایی بیانگر ماهیت آن است. بله این موزه نمایشی است از تلاش ها و دستاوردهای روسیه در فضانوردی! پس اگر از جمله دوست داران فضا و کیهان هسیتد حتما از این موزه در مسکو دیدن کنید. برای بازدید از این موزه به دو ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

برج تلویزیون اوستانکینو (Ostankino Television Tower)

برج تلویزیون اوستانکینو (Ostankino Television Tower)

این برج که به رادیو وتلویزیون روسیه تعلق دارد، بلند ترین سازه مستقل در تمام اروپاست. بنابراین یکی از دیدنی ترین های مسکو بشمار می آید. برای بازدید از این برج بلند بالا به یک ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی: جاهای دیدنی وان ترکیه

موزه یهودی

موزه یهودی

بزرگترین موزه یهودیت در مسکو است. این موزه تاریخ روسیه در کنار یهودی را به بازدید کنندگان نشان می دهد. این مکان هم بسیار دیدنی بوده و ارزش یک ساعت وقت گذاشتن و دیدن را دارد.

موزه بازی های آرکید مسکو

یکی از بایدهای دیدنی در مسکو؛ موزه بازی های آرکید است که حس نوستالژی را در دل هر بیننده ای زنده می کند. بله! همان طور که از نامش پیداست این موزه به بازی های آرکید تعلق دارد و برای بازدید از آن به 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی: راهنمای سفر به ارمنستان

اماکن گردشگری مسکو برای روز چهارم سفر

کلیسای مسیح منجی (Cathedral of Christ the Saviour)

کلیسای مسیح منجی (Cathedral of Christ the Saviour)

این کلیسا بلند ترین سازه ارتدوکس در تمام دنیاست. ساخت این بنای عظیم و مرتفع در سال 1997 تمام شدو از نظر معماری مدرن یکی از زیباترین بناهای هایی است که در تمام روسیه دیده می شود. برای بازدید از این کلیسا به 20 تا 30 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت.

موزه هنرهای زیبای پوشکین

موزه هنرهای زیبای پوشکین

بزرگترین کلکسیون هنرهای زیبا از تمام اروپا، در روسیه، مسکو و موزه پوشکین گردآوری شده است. برای بازدید از این جاذبه مسکو به 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

آسمان نمای مسکو

آسمان نمای مسکو

پلانتاریوم مسکو اولین در روسیه و از نظر تکنولوژی پیشرفته ترین در جهان است. در سال 1929 افتتاح شد و داستانی افسانه ای دارد و اکنون یکی از پربازدیدترین مکان های دیدنی مسکو است. این مکان برای آسمان دوستان از هر جایی جالب تر است. موزه این بنا مکانی است که در آن همه چیز در مورد کیهان و فضا گردآوری شده است. برای بازدید از این آسمان نما به 1 ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی: جاهای دیدنی جزیره بالی

باغ وحش مسکو

باغ وحش مسکو

این باغ وحش بزرگ ترین باغ وحس مسکو بوده و خانه بیش از 1000 گونه حیوان است. پس یکی از بهترین جاها برای بازدید های خانوادگی است. دیدن از این باغ وحش عظیم تقریبا 2 ساعت طول می کشد.

موزه میخائیل بولگاکوو

موزه میخائیل بولگاکوو

این موزه، خانه نویسنده فقید روسی میخائیل آفاناسیویچ بولگاکوو بوده است. در این موزه زندگی و آثار هنری این نویسنده بزرگ به تصویر کشیده شده است. برای دیدن این جاذبه توریستی مسکو به 20 تا 30 دقیقه زمان نیاز خواهید داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.