آموزش پارس کردن به سگ

آموزش پارس کردن به سگ

اکثر سگها پارس کردن را بلد هستند ونیازی به آموزش ندارند ، اما در صورتیکه سگ شما به این کار آشنا نیست باید به آن آموزش دهید . برای شروع آموزش سگ را به میز آشپزخانه یا به فنس درون حیاط ببندید سپس یک تکه غذا یا چیزیکه سگ دوست دارد را به او نشان داده و از کنارش دور شوید. به زودی سگ شروع به پارس کردن میکند ، بعد از پارس کردن سگ پیش او برگشته و به او جایزه بدهید. بعد از چند بار تکرار این کار سگ شما رابطه بین جایزه و پارس کردن را فهمیده و به اینکار تشویق میشود . باید این کار را به تعداد دفعات کافی با سگ تمرین کنید .

آموزش پارس کردن
آموزش پارس کردن

 باید یک عبارت جهت پارس کردن سگ انتخاب کنید . باید دقت کنید که همیشه باید با تن صدای مشخصی از این دستور استفاده کنید .

عبارت مناسب برای آموزش پارس کردن
عبارت مناسب برای آموزش پارس کردن

 برای تست یادگیری وقتی در حال راه رفتن هستنید ، ناگهان باستید و مستقیم در چشم های سگ نگاه کنید سپس بگویید ” پارس کن ” اگر دیدید که پارس نکرد و گیج شد ، تمرین را ادامه دهید و بدانید که تنها راه یادگیری پشت کار و تمرین بسیار میباشد . حالت ایده آل این است که سگ پس از دستور فقط یکبار پارس کند باید صبرکنید تا سگ پارس کردن را تمام کند سپس دستور جدید بدهید .

 

تمرین و حوصله
تمرین و حوصله

برای این که سگ بداند که در چه موقعیتی باید پارس کند باید موقعیت های مختلف را شبیه سازی کرده و تمرین کنید . مثلا سگ را داخل خانه گذاشته ، بیرون بروید زنگ خانه را زده و سپس دستور پارس کن را به سگ بدهید . در صورت انجام این کار به آن جایزه بدهید . بهتر است در زمان تاریکی اینکار را انجام دهید  چون در اینصورت سگ میداند که وقتی هوا تاریک است باید پارس کند . بعد از هر 3تا4 بار تمرین بهتر است 45 دقیقه استرات بدهید .

شبیه سازی موقعیت
شبیه سازی موقعیت

سگ شما باید آموزش ببیند که روی افرادناشناس حساس بوده و واکنش نشان دهد ، برای این کار بعد شبیه سازی کردن و درست پارس کردن سگ از کس دیگری بخواهید تا اینکار را انجام دهد . 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.