درمان عفونت با جوش شیرین (نحوه استفاده از جوش شیرین برای درمان عفونت)

خواص جوش شیرین برای عفونت زنان

جوش شیرین به دلیل خاصیت قلیایی که دارد برای مبارزه و از بین بردن عفونت مناسب است. در ادامه به بیان خواص جوش شیرین برای درمان عفونت و نحوه استفاده از جوش شیرین برای درمان عفونت خواهیم پرداخت.

وقتی صحبت از سلامت زنان در میان باشد، بسیاری از زنان از عفونت‌های قارچی رنج می‌برند. شایع‌ترین عفونت، عفونت قارچی است. اگرچه عفونت قارچی می‌تواند در هر زمان و برای افراد مختلف رخ دهد، اما دلایل مختلفی وجود دارند که یک فرد را مستعد ابتلا به عفونت می‌کنند. این عوامل عبارتند از کمبود خواب، سیستم ایمنی ضعیف، دیابت و رژیم غذایی ناسالم.

خوشبختانه، شما می‌توانید عفونت را با یک ترکیب خانگی بسیار ساده با استفاده از جوش شیرین درمان کنید. در ادامه درمان عفونت با جوش شیرین را بررسی می‌کنیم.

خواص جوش شیرین برای درمان عفونت

برای اینکه بدانیم چرا از جوش شیرین برای درمان عفونت به خصوص عفونت رحم و واژن استفاده می شود بهتر است با خواص جوش شیرین آشنا شویم. جوش شیرین با نام بی کربنات سدیم نیز شناخته می‌شود، این بدان معنی است که وقتی جوش شیرین را در آب حل می‌کنید یک محلول قلیایی بدست می‌آید که محیطی نامطلوب برای رشد و تکثیر قارچ‌هاست. فواید جوش شیرین عبارتند از:

  • جوش شیرین به حفظ و تعادل PH کمک می‌کند که خود در درمان عفونت موثر است.
  • پوست را خشک نگه می‌دارد، بنابراین از رشد و تکثیر سریع این میکروارگانیسم‌های مضر جلوگیری می‌کند. جوش شیرین با جذب آب و محتوای آنزیم موجود در این میکروارگانیسم‌ها فعالیت آن‌ها را مختل می‌کند.
  • علائم عفونت قارچی مانند خارش، سوزش و تورم را تشکین می‌دهد.
  • بر اساس مطالعات انجام گرفته، خواص ضد قارچی جوش شیرین می‌تواند سلول‌های تحت تاثیر عفونت را از بین ببرد.

نحوه استفاده از جوش شیرین برای درمان عفونت قارچی

طبق آنچه گفته شد جوش شیرین برای درمان عفونت زنان خوب است اما نحوه استفاده از جوش شیرین برای درمان عفونت چگونه است.

1. حمام جوش شیرین

بنیاد ملی اگزما توصیه می‌کند که یک چهارم فنجان از جوش شیرین را در وان حمام بریزید و آن را با آب خوب حل کنید. حدود 15 الی 20 دقیقه در وان حمام بنشینید. سپس، خود را با یک حوله تمیز خشک کنید. این کار به از بین بردن باکتری‌ها کمک کرده و برای سلامت پوست مفید است. این درمان را دو بار در روز تکرار کنید تا وقتی که عفونت به طور کامل از بین برود.

2. جوش شیرین و سرکه سیب

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با آب گرم مخلوط کنید. اجازه دهید پنج دقیقه استراحت کند و سپس جوش شیرین را به مخلوط اضافه کنید. قبل از استفاده از خمیر بدست آمده بر روی نواحی تحت تاثیر عفونت، مطمئن شوید که این نواحی کاملا خشک هستند. خمیر را بر روی ناحیه مد نظر بزنید و این درمان را یکبار در روز به مدت1 الی 2 هفته تکرار کنید.

کلام آخر

در این مقاله خواص جوش شیرین برای درمان عفونت بررسی شد و دو درمان خانگی بر پایه‌ی جوش شیرین را به شما آموزش دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.