درمان زردی نوزاد با انار

بعضی از نوزادان وقتی به دنیا می آیند به زردی مبتلا هستند که بسیار شایع است و جای نگرانی ندارد. درمان زردی نوزادان گاهی با روش های خانگی به مرور زمان از بین می رود. ولی اگر شدت زردی در کودکتان زیاد است حتما به پزشک خود مراجعه کنید، معمولا نوزادانی که زردی زیاد دارند برای درمان زردی نوزاد، او را در مدتی معین داخل دستگاه نگه می دارند تا مشکل برطرف شود. در مطالب گذشته به درمان زردی نوزادان در خانه با روش های طب سنتی و همین طور درمان زردی نوزاد با لیموشیرین اشاره کردیم. در این پست به روش درمان زردی نوزاد با انار می پردازیم.

درمان زردی نوزادان با انار

60 درصد از نوزادان و یا حتی بیشتر، دچار زردی می شوند که بیشتر نوزادان درمان می شوند اما تعداد کمی از نوزادان درمان نمی شوند که در آینده باعث ایجاد مشکلات مغزی می شود. علت ایجاد زردی در نوزاد چیست؟

 علت های ایجاد زردی در نوزادان:

از عواملی که باعث ایجاد زردی می شود می توان به این موارد اشاره کرد:

  • گروه های خونی مادر و نوزاد با هم ناسازگار باشد
  • نوزاد کم شیر بخورد
  • گرم نگه داشتن بیش از اندازه نوزاد
  • در روزهای اول تولد نوزاد شیر مادر را مصرف نکند
  • نارس بودن نوزاد
  • و کم بودن آنزیم های خاص در نوزاد

آیا درمان زردی نوزاد با انار موثر است؟

درمان زردی نوزاد با آب انار

پزشکان معتقدند تا 6 ماهگی به نوزاد خود آب معمولی هم ندهید زیرا شیر مادر همه مواد مورد نیاز بدن نوزاد را دارد و نیازی نیست مایعات دیگر به نوزاد خود دهید. به همین دلیل برای درمان زردی کودک با انار، دادن انار به طور مستقیم به نوزاد کاملاً اشتباه و خطرناک است و اصلا توصیه نمی شود.

بخوانید و لذت ببرید:  متن زیبا در مورد یک ماهگی نوزاد

برای درمان زردی نوزاد با آب انار، آب انار را به خود نوزاد ندهید. اگر مادر به نوزاد خود شیر می‌دهد، آب انار را استفاده کند (در صورتی که نوزاد دل درد نگیرد)، استفاده مادر از آب انار برای درمان زردی نوزاد موثر می باشد. طبع انار معمولا سرد و خشک است و هر چه ترش‌تر باشد طبع سرد و خشکی آن افزایش پیدا می کند و در این صورت ممکن است آب انار در درمان زردی نوزاد تاثیر بگذارد. اب انار همچنین خاصیت ضدافسردگی دارد و برای خانم هایی که تازه زایمان کرده اند و ممکن است به افسردگی بعد از زایمان مبتلا شوند بسیار مفید است البته توجه کنید که تاثیر منفی بر شیر مادر نگذارد و باعث ایجاد کولیک در نوزاد نشود.

توجه داشته باشید که استفاده از آب انار در طب سنتی و اسلامی آورده شده است و اگر برای درمان زردی نوزاد می خواهید از این روش استفاده کنید حتما با تجویز پزشک و زیر نظر پزشک انجام دهید.

چرا برای درمان زردی نوزاد آب انار را نباید به خود نوزاد داد؟

دكتر معصومه بلیلا در یک گفت و گو گفت: طب سنتی و اسلامی در خانواده ها خیلی رواج پیدا کرده است به همین دلیل بعضی از مادر ها برای درمان زردی نوزاد خود به او آب انار می دهند تا زردی نوزاد از بین برود که کاری بسیار خطرناک است. وی همچنین گفت منع مادر از خوردن برخی مواد غذایی برای اینکه کودک زردی نگیرد یک باور غلط است و ریشه علمی ندارد.
همچنین او گفته است: در چند ماهی که گذشته است، 2 مورد خونریزی شدید به دلیل دادن آب انار به نوزاد برای برطرف کردن زردی داشتیم که این کار سلامت نوزاد را به خطر انداخته است. این 2 نوزاد مدت طولانی در بیمارستان بستری شدند و تحت درمان قرار گرفتند.

مطلب مفید: برای خوب شدن رفلاکس نوزاد چه باید کرد؟ درمان در خانه یا دارو!

در نتیجه:

درمان زردی نوزاد با آب انار می تواند مفید باشد به شرطی که اب انار را مادر بخورد نه نوزاد و همین طور نوزاد با خوردن شیر مادر دل درد نگیرد. اگر می خواهید در خانه و روش های خانگی زردی نوزاد خود را درمان کنید حتما این کار را زیر نظر پزشک انجام دهید تا سلامت نوزاد شما به خطر نیافتد.

 

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید