انواع سبک زندگی : سبک زندگی هایی که مناسب شما هستند

 سبک زندگی، شامل ارزش ها، علایق، عقاید، و رفتارهای فیزیکی، روانی، اجتماعی، و اقتصادی یک فرد، گروه یا جامعه میشود. سبک زندگی در حقیقت شیوه ای است که آنها زندگی را میگذرانند. مردم سراسر دنیا سبک زندگی های متفاوتی دارند، مثلا سبک زندگی سالم یا ناسالم، یا سبک زندگی فعال یا غیرفعال.

برخی از مردم سبک زندگی شان را تنها به شیوه ای که زندگی خود به خود میگذرد میسپارند. اساساَ، اگر به صورت مستقل در این مورد فکر نکنید، ممکن است زندگی تان به صورت  تصادفی و بدون داشتن سبک زندگی خاصی بگذرد. امروزه همه ما درگیر کار و زندگی اجتماعی مان هستیم، و به همین خاطر، افسار سبک زندگی مان را از دست میدهیم. بنابراین، باید دائماَ حواسمان به خودمان، بدنمان، و ذهنمان باشد.

اگر مایل باشید که با سبک خاص زندگی کنید، اما برخی از مطالبات آن سبک زندگی مناسب تان نباشد، احتمالا ترجیح میدهید که همان سبک زندگی خودتان را نگه دارید. که این موضوع شما را به این سمت سوق میدهد که در همان سبک زندگی قبلی خود باقی بمانید-چه آن سبک زندگی بد باشد، و چه کمی خوب باشد. اما گاهی این بستگی به خود شخص دارد که تشخیص دهد کدام سبک زندگی مناسب او است.

بنابراین، در ادامه مقاله به بررسی راه هایی میپردازیم که از طریق آنها سبک زندگی مناسب خودتان را تشخیص دهید.

انواع سبک زندگی

سبک زندگی فعال:

اگر آدم فعالی هستید که روحیه ای صمیمی دارد، یا فردی هستید که همیشه دوست دارد سرش شلوغ باشد و زندگی پرکاری داشته باشد، این سبک زندگی متعلق به شما است. یک سبک زندگی فعال شامل ورزش کردن به صورت روزانه، داشتن روابط اجتماعی با دیگران، پیوستن به گروه ها و کلوپ های محله، و داشتن بدن و ذهنی سالم و فعال میشود.

داشتن سبک زندگی فعال به این معنی نیست که از بدن و ذهنتان بیش از حد کار بکشید- حواستان به بدن و ذهنتان باشد. انرژی تان را تخلیه نکنید.

 

سبک زندگی سالم:

سبک زندگی سالم، به سبک زندگی فعال نزدیک است و با آن سازگار میباشد. برای این که سبک زندگی سالمی داشته باشید، باید غذایتان را با دقت انتخاب کنید، از غذاهای ناسالم، چربی های اشباع شده، و شکر پرهیز کنید. غذاهای سالم بخورید. رژیم بگیرید و زیاد از حد غذا نخورید چرا که این کار به هیچ عنوان سالم نیست و علاوه بر آن، کلیه تان را هم خسته میکند، که این هم سالم نیست. ورزشی را، مثل یوگا، به صورت روزانه انجام دهید. همین که تمرین های ورزشی ساده انجام بدهید تا بدن و ذهنتان تندرست بمانند کافی است. از عادت های بد دوری کنید و در رابطه با بدن تان مسئولیت پذیر باشید.

.

سبک زندگی بوهمین:

اگر فردی هنرمند، معنوی، یا علاقه مند به موسیقی هستید، این سبک زندگی مناسب شما است. در یک سبک زندگی بوهمین یا بوهمیایی، احتمالا زیاد سفر میکنید، ماجراجویی میکنید، برای فرهنگ های معنوی، اجراهای هنری، و علاقه مندی های موسیقی تان وقت میگذارید. زیاد در قید و بند مسائل نیستید، به مهمانی میروید، برونگرا هستید، لباس های بوهو میپوشید، و با افراد زیادی دوست میشوید.

 

سبک زندگی خانه به دوش:

یک خانه به دوش دائماَ از جایی به جای دیگر میرود. او فردی است که نمیخواهد در جای ثابتی مستقر شود. بسیاری از افراد با این نوع سبک زندگی نمیسازند، چرا که اکثر ما به ثبات و امنیت احتیاج داریم و خیلی اوقات نمیتوانیم محلی که در آن متولد شده ایم یا در آن عاشق شده ایم را ترک کنیم. یک خانه به دوش هر از گاهی بیشتر وقتش را با افراد دیگر میگذراند و با این موضوع مشکلی ندارد، اما به طور کلی خانه به دوش ها از وابسته شدن پرهیز میکنند چرا که وابستگی ها ممکن است از این که آنها مکانی خاص را ترک کنند جلوگیری کند.

 

سبک زندگی سولو(تنها):

این سبک زندگی برای افرادی است که میخواهند به تنهایی زندگی کنند یا قادر نیستند کسی را در کنار خود داشته باشند. این گونه افراد معمولا بسیار مستقل هستند. در سبک زندگی مستقل، شما چیزهای زیادی خواهید آموخت، مثلا یاد خواهید گرفت که چطور بسیار بیشتر از پیش مسئولیت پذیر باشید، یا چطور خودتان را سرگرم کنید. در این سبک زندگی میتوانید هرکاری که دوست دارید انجام دهید و هیچ کس شما را قضاوت یا کنترل نمیکند، و خودتان به خودتان حکم میکنید. داشتن سبک زندگی سولو، به معنی تنها بودن نیست. البته که شما هنوز هم میتوانید دوستانی داشته باشید. و چه کسی میداند؟ ممکن است روزی اگر فرد مناسب خود را پیدا کردید، از سبک زندگی سولو دست بکشید.

 

سبک زندگی روستا نشین:

اگر به کشاورزی، حیوانات، طبیعت و مناطق روستایی علاقه مند هستید، پس سبک زندگی روستا نشین مناسب شما است. در این سبک زندگی شما خودتان غذایتان را پرورش میدهید، زمین کشاورزی دارید و در آن میوه و سبزیجات می کارید و شاید در آن حیواناتی را نیز نگهداری کنید. در سبک زندگی روستایی میتوانید روی ایوان بنشینید، به مزرعه تان نگاه کنید و از فنجان چای یا قهوه تان و نسیم تازه، لذت ببرید. داشتن سبک زندگی روستایی به این معنا نیست که فقط خودتان، خانواده تان، گیاهان و حیواناتتان در اطرافتان هستند. در این سبک زندگی شما همچنین یک جامعه فعال دارید، که فستیوال ها و جشن های متعددی دارد که جامعه را گرد هم می آوردند و دائما باعث سرور و شادی آن میشوند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.