استفاده از مانده غذا یا غذاهای خانگی برای سگ ها

دادن غذای خانگی به سگ

اگر از مواد غذایی مفید یا مضر و خطرناک برای سگ ها آشنایی دارید میتوانید از غذاهای خانگی یا مانده غذای خود برای آنها استفاده کنید . برای اطلاعات بیشتر به ادامه مقاله توجه کنید .

گوشت کاملا پخته شده بوقلمون برای سگ مناسب است دقت کنید که گوشت بدون استخوان به سگ بدهید ، زیرا استخوان پخته شده برای سگ مناسب نیست . گوشت را به تکه های کوچک تقسیم کنید زیرا تکه های بزرگ سخت خورده می شوند ، همچنین در صورت بزرگ بودن تکه ها سگ شما کل وعده غذایی را در زمان کم تمام میکند که برای سلامتیش خوب نیست .

گوشت پخته شده برای سگ
گوشت پخته شده

سبزیجات از جمله : لوبیا قرمز ، هویج ، ذرت بدون ساقه ، کاهو ، کرفس ، پوره سیب زمینی برای سگ ها مناسب است . در رژیم غذایی سگ میتوانید از نان هم استفاده کنید .

استفاده از سبزیجات برای سگ
استفاده از سبزیجات

میتوانید از سس کران بری به مقدار کم برای سگ استفاده کنید .

انگور و کشمش ، سیر ، پیاز ، پیازچه و تره فرنگی ، مواد لبنی ، فلفل، الکل ، غذای چرب ، غذای پر نمک و مواد خام ( به جز استخوان ) لیست غذاهای مضر و خطرناک برای سگ ها میباشد که نباید به هیچ عنوان در رژیم غذایی آنها استفاده شود . همچنین از دادن کیک به سگ ها خودداری کنید . سگ ها ممکن است مانند انسان ها حساسیت غذایی داشته باشند . سعی کنید بار اول از مقدار کمی استفاده کنید تا در زمان بروز مشکل و حساسیت متوجه آن بشوید .

باید از زیاده روی کردن در غذا دادن به سگ ها خودداری کنید . همواره از یک رژیم غذایی متناسب با نژاد ، وزن و … سگ خود استفاده کنید .

در دادن غذا به سگ زیاده روی نکنید
در دادن غذا به سگ زیاده روی نکنید

مگ تک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.