استفاده از مانده غذا یا غذاهای خانگی برای سگ ها

0
337
در دادن غذا به سگ زیاده روی نکنید
در دادن غذا به سگ زیاده روی نکنید

دادن غذای خانگی به سگ

اگر از مواد غذایی مفید یا مضر و خطرناک برای سگ ها آشنایی دارید میتوانید از غذاهای خانگی یا مانده غذای خود برای آنها استفاده کنید . برای اطلاعات بیشتر به ادامه مقاله توجه کنید .

گوشت کاملا پخته شده بوقلمون برای سگ مناسب است دقت کنید که گوشت بدون استخوان به سگ بدهید ، زیرا استخوان پخته شده برای سگ مناسب نیست . گوشت را به تکه های کوچک تقسیم کنید زیرا تکه های بزرگ سخت خورده می شوند ، همچنین در صورت بزرگ بودن تکه ها سگ شما کل وعده غذایی را در زمان کم تمام میکند که برای سلامتیش خوب نیست .

گوشت پخته شده برای سگ
گوشت پخته شده

سبزیجات از جمله : لوبیا قرمز ، هویج ، ذرت بدون ساقه ، کاهو ، کرفس ، پوره سیب زمینی برای سگ ها مناسب است . در رژیم غذایی سگ میتوانید از نان هم استفاده کنید .

استفاده از سبزیجات برای سگ
استفاده از سبزیجات

میتوانید از سس کران بری به مقدار کم برای سگ استفاده کنید .

انگور و کشمش ، سیر ، پیاز ، پیازچه و تره فرنگی ، مواد لبنی ، فلفل، الکل ، غذای چرب ، غذای پر نمک و مواد خام ( به جز استخوان ) لیست غذاهای مضر و خطرناک برای سگ ها میباشد که نباید به هیچ عنوان در رژیم غذایی آنها استفاده شود . همچنین از دادن کیک به سگ ها خودداری کنید . سگ ها ممکن است مانند انسان ها حساسیت غذایی داشته باشند . سعی کنید بار اول از مقدار کمی استفاده کنید تا در زمان بروز مشکل و حساسیت متوجه آن بشوید .

باید از زیاده روی کردن در غذا دادن به سگ ها خودداری کنید . همواره از یک رژیم غذایی متناسب با نژاد ، وزن و … سگ خود استفاده کنید .

در دادن غذا به سگ زیاده روی نکنید
در دادن غذا به سگ زیاده روی نکنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید