۶ نکته مهم که دامپزشکان برای رعایت سلامت سگ ها آن را پیشنهاد می کنند

سلامت سگ شما به همان اندازه که برای شما حائزاهمیت است برای دامپزشکتان نیز مهم می باشد! در اینجا برخی از نکاتی که دامپزشک از شما می خواهد تا پیش از ملاقات با وی بدانید، آورده شده است.

برقراری ارتباط با دامپزشک حائزاهمیت است. گذشته از همه اینها، دامپزشک بهترین دوست سگ شما در زمینه ی سلامتی است! با این وجود، علیرغم دانش دامپزشکی در مورد این که چه چیزی برای آسایش سگ شما بهترین است، بسیاری از صاحبان سگ وقتی به آن ها گفته می شود مراقبت صحیح از سگ چگونه است به مجادله می پردازند.

پیروی از توصیه ی دامپزشک بهترین روش برای حفظ سلامت سگتان است. بنابراین، ما فهرستی از نکات کلیدی را جمع آوری کردیم که دامپزشک انتظار دارد شما آن ها را بدایند یا بهتر درک کنید.

6 توصیه دامپزشکان برای رعایت سلامت سگ ها

توصیه های زیادی برای حفظ سلامت سگ ها توسط دامپزشکان می شود چرا که سگ ها علارغم ظاهر قوی بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و باید به آنها توجه شود. در ادامه مهمترین توصیه های دامپزشکان برای حفظ سلامت سگ ها را می خوانید.

1- تغذیه مناسب برای سگ حیاتی است

تغذیه تنها جنبه ی مهم از سلامت یک سگ است. اما تا حدودی این موضوع توسط صاحبان سگ نادیده گرفته می شود که به این ایده عادت کرده اند که سگ ها باقیمانده ی غذای روی میز یا فروشگاه ها را می خورند.

آنچه که دامپزشک شما و بسیاری از صاحبان سگ می خواهند شما در رابطه با تغذیه بدانید این است که یک سگ سالم، یک سگ خوشحال است. اگر به درستی سگ خود را تغذیه کنید و مطمئن شوید که او تمامی مواد مغذی لازم را دریافت می کند و وزن بدنی مناسبی دارد، عمر او طولانی تر خواهد شد. تناسب اندام او را حفظ کنید!

رایج ترین استدلال در مورد استفاده نکردن از غذای مخصوص سگ، هزینه آن است. با این وجود، اگر سگ شما به خوبی تغذیه و مراقبت شود، شما در طولانی مدت هزینه ی کمتری را صرف صورتحساب های دامپزشکی و دارو خواهید کرد! بسیاری از غذاها و خوراک های عمومی به سرطان، چاقی، دیابت، ازکار افتادن کلیه و کبد منجر می شوند.

اگر در مورد تغذیه سگ خود مطمئن نیستید، با دامپزشک خود مشورت کنید! آن ها می توانند یک رژیم غذایی متناسب با نیازهای سگ شما و نیز نکات فوق العاده در مورد حفظ وزن مناسب را پیشنهاد دهند.

سگ خانگیچیزی به اسم یک “سگ خانگی” وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: چگونه زخم سگ را درمان کنیم

2- همه سگ ها به ورزش نیاز دارند

مهم نیست که نژاد، سن، اندازه و سطح انرژی سگ شما چیست، او به ورزش نیاز دارد.

ورزش کردن سگ می تواند به آسانی بردن او به پیاده روی در اطراف خانه یا راه رفتن روی تردمیل به مدت 10 دقیقه باشد. اگر سگی با سطح انرژی کم یا مشکلات مربوط به سلامتی دارید، فعالیت سبک روش عالی برای روی فرم نگه داشتن او می باشد.

برای سگ هایی با انرژی بیشتر یا سگ های در حال رشد، ورزش مداوم برای حفظ سلامت آن ها ضروری است. اگر نمی توانید سگ خود را به طور منظم به ورزش ببرید، سرویس های متعددی در دسترس می باشند که برای کمک به سگتان در زمینه ورزش مناسب هستند- همانند پیاده روی سگ، مراقبت روزانه و قرارهای بازی و غیره.

حتی اگر حقیقتاً به این اعتقاد دارید که سگتان یک “سگ خانگی” است، دامپزشک از شما می خواهد که بدانید که ورزش کردن سگ یکی از مهم ترین روش ها برای حفظ سلامتی او به شمار می رود.

همه بیماری ها قابل تشخیص نیستند!

3- علائم هشداردهنده برای بیماری های جدی

علائم هشداردهنده برای بیماری های جدی همیشه واضح نیستند! به همین دلیل است که دامپزشک از شما می خواهد تا چگونگی شناسایی و تشخیص نشانه های بیماری و واکنش در شرایط اضطراری را بدانید.

به عنوان مثال، نشانه های ساده ای همچون اسهال یا بی حالی می توانند علائم یک بیماری تهدیدکننده زندگی باشند. انسداد روده یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در سگ ها می باشد و صاحبان سگ اغلب قادر به تشخیص علائم آن نیستند. اگر سگ شما دارای مدفوع شل، استفراغ، بی حالی یا هرگونه درد غیرمعمولی است، باید او را به نزد دامپزشک ببرید.

حتی اگر بر این باور هستید که سگ شما”خود را حس نمی کند”، این می تواند نشانه ای از یک بیماری تهدیدکننده زندگی باشد. همیشه احتیاط بهتر از متاسف بودن است.

اگر در مورد سلامت یا حالت سگ خود نگران هستید، با دامپزشک خود در اینباره مشورت کنید.

همچنین دانستن این مطلب حائزاهمیت است که درمان های خانگی تنها تا حدودی اثربخش هستند! و برای انجام این کار متخصصان سگ وجود دارند.

4- چه زمانی سگ خود را نزد یک دامپزشک یا متخصص ببرید

همانطور که پیشتر ذکر شد، علائم هشداردهنده برای بیماری های جدی همیشه واضح نیستند. به همین دلیل است که باید همیشه با دامپزشک در مورد نگرانی های خود در رابطه با سلامتی سگتان تماس بگیرید. اما چه موقع باید به دنبال یک متخصص باشید؟

همانند پزشکان انسانی، متخصصان سگ نیز وجود دارند. اگر سگ شما به بیماری معینی مبتلاست یا به مراقبت های ویژه نیاز دارد یا برای مدت زمان طولانی درد و ناراحتی دارد، مشورت با یک متخصص بهترین گزینه است.

“اگر وضعیت حیوان خانگی شما رو به بهبودی نمی رود یا نیاز به آزمایش یا روش های درمانی فراتر از محدوده ی درمانی دامپزشکتان دارد، با یک متخصص مشورت کنید.”- دکتر مری آن کرافورد، متخصص داخلی(بیمارستان حیوانات اورادل در پاراموث، نیوجرسی).

معمولاً خود دامپزشک نیز اگر احساس کند که به آزمایش های بیشتری نیاز است، شما را به یک متخصص ارجاع می دهد اما همیشه یافتن متخصصانی در محدوده ی مکانی شما برای گرفتن اطلاعات بیشتر ایده ی خوبی است. سلامت پیشگیرانه کلید ماجراست!

بیشتر بخوانید: روش های درمان گاز گرفتگی سگ

 

5- معاینه سالانه سگ ها توسط دامپزشک ضروری است

معاینه های سالانه برای سگ ها مهم تر از معاینه های سالانه برای انسان است. اگرچه ممکن است عجیب به نظر آید اما توضیح آن خیلی ساده است- سگ شما نمی تواند حالت و وضعیت خود را به زبان آورد!

اگرچه ما دوست داریم این موضوع را باور کنیم که سگ ها از زبان بدن و اشکال دیگر ارتباطی برای بیان خود استفاده می کنند اما دفعات زیادی وجود دارد که سگ شما قادر به بیان و توضیح حالت و وضعیت فیزیکی خود نیست. بسیاری از ناراحتی ها و دردهایی که سگ شما چه به صورت خفیف و چه به صورت شدید با آن ها مواجه می شود به صورت فیزیکی قابل تشخیص نیستند و ممکن است تا طولانی مدت تاثیر مشخصی بر وضعیت او نداشته باشند. شکل های معینی از سرطان برای انسان های عادی به ظاهر غیرقابل تشخیص هستند و برای تشخیص آن ها به آزمایشات بیشتری نیاز است.

بدون توجه به سلامتی سگتان به لحاظ ظاهری، مراجعه ی حداقل یکبار در سال به دامپزشک مهم می باشد و به شدت توسط دامپزشکان توصیه می شود. سلامت پیشگیرانه بهترین روش برای تضمین عمر طولانی سگ شماست!

(عکس)

سگ شما باید هر بار که به دندانپزشکی مراجعه می کنید، دامپزشک خود را ببیند.

6- سلامت دندان سگ ها مهم است

سلامت دندان مهم است و اغلب توسط صاحبان سگ نادیده گرفته می شود.

همانند انسان، سهم بسزایی از سلامت سگ ها و مشکلات مرتبط به سلامتی آن ها پیرامون دندانشان سیر می کند. اگر یک سگ از عارضه های سلامت دندان رنج می برد، این بر سلامت کلی او تاثیرگذار خواهد بود. سگ ها برای بیشتر کارها به دهان خود وابسته هستند- خوردن، آشامیدن، برقراری ارتباط، اکتشاف و نفس کشیدن. سلامت ضعیف دندان بر توانایی او در انجام فعالیت های روزانه اش تاثیر می گذارد و ممکن است موجب دریافت نکردن مواد مغذی لازم شود. اگر دهان او آسیب ببیند، ممکن است نتواند چیزی بخورد یا بنوشد.

مراقبت پیشگیرانه برای سلامت دندان بسیار مهم است. اگر برای مدت طولانی نادیده گرفته شود، ممکن است به کار دندانپزشکی بیشتری در ادامه زندگی خود نیاز داشته باشند که معمولاً شامل بیهوشی است. این خود موجب مشکلات دیگر مرتبط به سلامتی و خطر از کار افتادن قلب خواهد شد.

مسواک زدن منظم دندان های سگ و معاینه ی سالانه ی دندان های او توسط یک دندانپزشک به جلوگیری از مشکلات مرتبط به دندان کمک خواهد کرد. دفعه بعد که برای خود یک وقت دندانپزشکی گرفتید، برای سگ خود نیز وقت بگیرید!

نکات زیاد دیگری وجود دارند که دامپزشکان از شما می خواهند آن ها را بدانید! دفعه بعد که به دامپزشک مراجعه می کنید، سوالات خود را از او بپرسید و توصیه های او را بپذیرید. آن ها بهترین را برای سگ شما می خواهند!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.