روزانه 15 دقیقه پیاده روی کنید برای نجات اقتصاد دنیا

شاید باور نکنید اما کاملا واقعیت دارد!! انسانهای جامعه شهر نشین به راحتی می توانند اقتصاد دنیا را از این رکود خارج کنند!! تنها با ۱۵ دقیقه پیاده روی در روز. یک مطالعه جدید نشان داده است که افزودن ۱۵ دقیقه پیاده‌روی به برنامه روزانه افراد موجب تقویت اقتصاد جهانی می‌شود.

شرکت بیمه «وایتلیتی» و اندیشکده «رند» اروپا طبق مطالعاتی که انجام داده اند مشخص گردیده که افزودن ۱۵ دقیقه پیاده‌روی، دو آهسته (حدود یک کیلومتر) در طول روز، موجب افزایش کارآیی در محیط کار و همینطور افزایش طول عمر می شود.

چمچنین در این مقاله آمده که اگر کارفرماها، کارمندان خود را تشویق به دنبال کردن دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت در زمینه ورزش کنند، اقتصاد جهانی می تواند تا ۱۰۰ میلیارد دلار ترقی کند.

بیشتر بخوانید: تاثیرات مثبت دوچرخه سواری بر سلامت انسان

به گفته ناشر این مقاله تحقیقاتی، این میزان از تقویت اقتصاد جهان در نتیجه کاهش درصد مرگ و میر انسان‌ها به دست می‌آید. به عبارت دیگر، تندرستی و طولانی شدن عمر تعداد بیشتری از مردم به معنای کار کردن و دخیل بودن آنها در اقتصاد برای مدت زمان بیشتری است. همینطور وقتی کارمندان سالم‌تر هستند، مرخصی استعلاجی کمتری می گیرند.

این بررسی ها بر روی داده‌های مربوط به ۱۲۰ هزار نفر در هفت کشور صورت پذیرفته است و نشان از اهمیت پیاده روی در دنیای امروز دارد.

از مهم ترین فواید پیاده روی کردن می توان به موارد زیر اشاره کرده

فواید پیاده روی کردنتنظیم فشارخون:

پیاده روی می تواند به صورت کاملا موثری به کاهش فشار خون کمک کند. آزمایشی روی افراد مبتلا به فشار خون بالا انجام دادند، جایی که ۸۳ شرکت کننده هر روز به مدت ۱۲ هفته ۱۰،۰۰۰ قدم را پیاده طی می کردند. در پایان ۱۲ هفته، آن ها افت قابل توجهی در فشار خون و افزایش بنیه داشتند حتی اگر قادر به تکمیل کردن ۱۰۰۰۰ قدم در روز باشید، باید هر روز ۶۰ دقیقه راه بروید تا میزان فشار خون را چک کنید.

بیشتر بخوانید: حرکت ورزشی لانگز و تاثیر آن بر سلامت و تندرستی شما

تقویت قلب:

دانشمندان همواره تاکید کرده اند که راه رفتن ساده بهترین ورزش برای افراد بی تحرک به خصوص بزرگسالان، است که می تواند خطر بیماری های قلبی و عروقی را به میزان زیادی کاهش دهد. مردان و زنان ۶۵ ساله یا مسن تر که حداقل ۴ ساعت در هفته راه می رفتند، کمتر در معرض خطر بیماری های قلبی و عروقی قرار دارند . بنابراین، مطمئن شوید که ۴ ساعت در هفته پیاده روی کنید تا از بیماری های قلبی و عروقی در امان باشید.

فواید پیاده روی در مبارزه با سرطان:

یکی از مهمترین عوامل بیشتر شدن تعداد افراد مبتلا به سرطان زندگی بی تحرک و تنبلی بیش از حد اوست و این جا است که پیاده روی روزانه می تواند به شما کمک کند. راه رفتن می تواند به کاهش وزن کمک کند در نتیجه خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. راه رفتن برای افراد تحت درمان سرطان با کاهش اثرات جانبی شیمی درمانی مفید بوده است . همچنین می تواند خطر سرطان پستان را کاهش دهد.

پیاده روی کمک کننده در کاهش وزن:

پیاده روی یک ورزش عالی است و به کاهش وزن کمک می کند . دانشمندان آمریکایی آزمایشی را طراحی کردند که در آن بیماران چاق با هم قدم می زدند پس از ۸ هفته، وزن آن ها بررسی شد و بیش از ۵۰ درصد از شرکت کنندگان به طور متوسط ۵ پوند وزن از دست دادند. بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که به جای رانندگی با اتومبیل، به مقصد نزدیک پیاده روی کنید.

 

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید