پیاده روی بیشتر کدام قسمت بدن را لاغر میکند؟ آیا صورت و پاها هم لاغر می شوند؟

فعالیت های بدنی مانند پیاده روی خطر کمتری برای بدن و سلامتی دارد. همچنین پیاده روی منظم میتواند شما را به وزن دلخواهی که میخواهید برساند و موجب لاغر شدن قسمت هایی از بدن میشود.

پیاده روی ممکن است به شما کمک کند کالری اضافی خود را بسوزانید و عضلات بدون چربی داشته باشید. پیاده روی و انجام ورزش منظم باعث کاهش چربی شکمی شده و علاوه بر این فواید بسیار دیگری برای سلامت بدن به همراه دارد. خوشبختانه پیاده روی یک فعالیت بدنی است که برای اکثر مردم کم خطر و همین طور رایگان است.

بدن شما برای تمام واکنش های پیچیده ای که در آن رخ میدهد نیاز به انرژی دارد. مقدار کالری مورد نیاز روزانه هر فردی با فرد دیگر متفاوت می باشد و به عواملی مانند سن، قد ، وزن و سطح فعالیت شخص بستگی دارد. پیاده روی باعث لاغر شدن و کاهش چربی بدن شما میشود همچنین برای سلامتی و تناسب اندام نیز بسیار موثر می باشد. میزان کالری سوزی پیاده روی بستگی به عوامل گوناگونی دارد از جمله سرعت پیاده روی، مدت زمان آن و همچنین عواملی مانند سن و وزن فرد نیز بر آن اثر می گذارند.

پیاده روی به طور کلی باعث کاهش وزن و لاغری عمومی بدن می شود اما سوالاتی در این زمینه وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به آن ها پاسخ دهیم مانند اینکه پیاده روی بیشتر کدام قسمت بدن را لاغر میکند؟ چقدر موثر است؟ آیا باعث لاغری صورت و یا پاها هم می شود یا خیر؟ برای مشاهده پاسخ این سوال ها با مینویسم همراه باشید.

پیاده روی بیشتر از همه باعث لاغر شدن کدام قسمت بدن میشود؟

پیاده روی میتواند به کاهش چربی شکم کمک کند که همین موضوع سبب پیشگیری از دیابت نوع 2 و بیماری قلبی می شود. پیاده روی و هر فعالیت بدنی دیگر سبب لاغری و کاهش وزن در تمام نقاط بدن میشود. زمانی که شما پیاده روی میکنید تمام اندام های بدن شما درگیر این فعالیت میشود. ران و ساق پای شما بیشترین فشار و فعالیت را دارند و همین سبب کاهش چربی در این قسمت ها میشود. همچنین پیاده روی کردن بر اندام های داخلی بدن شما نیز تاثیر میگذارد و سبب تقویت قلب و ماهیچه های شما نیز میشود. اگر میخواهید با پیاده روی وزن کم کنید و لاغر شوید باید حداقل روزانه یک ساعت پیاده روی کنید. پیشنهاد می کتیم مقاله کاهش وزن با یک ساعت پیاده روی در روز را بخوانید.

آیا پیاده روی باعث کاهش چربی شکم میشود؟

متاسفانه سبک زندگی بی تحرک نه تنها میتواند به افزایش وزن کمک کند بلکه میتواند خطر ابتلا به بیماری های مختلف را نیز افزایش دهد. پیاده روی میتوانید به شما کمک کند میزان کالری بیشتری بسوزانید و خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهید. پیاده روی مدام و منظم یکی از موثر ترین راه ها برای کاهش چربی های دور شکم میباشد و میتوانید با پیاده روی روزانه و منظم شکم خود را تخت کنید. در یک مطالعه نشان داده شده است افراد چاق و کسانی که دارای اضافه وزن زیادی هستند با 50 دقیقه پیاده روی در طول روز چربی های دور شکم خود را کاهش داده اند. البته پیاده روی در کنار رعایت کردن رژیم غذایی درست جواب میدهد و میتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید. پیاده روی باعث میشود قلب و عضلات آن بهتر کار کند و سبب تقویت دیگر اعضای بدن شما نیز میشود.

ایا پیاده روی باعث لاغر شدن پاها میشود؟

پاسخ به این سوال بله می باشد زیرا موثرترین راه برای لاغرتر کردن پاها راه رفتن به صورت آهسته و تند می باشد. برای این کار باید یک کفش مناسب را انتخاب کنید و مسیر هایی که شب تندی دارد برای پیاده روی انتخاب کنید. سعی کنید حداقل هفته ای سه روز پیاده روی یک ساعته داشته باشید و سرعت خود را در حین انجام پیاده روی کاهش و افزایش بدهید تا ماهیچه های ران و ساق پا تحت تاثیر قرار بگیرد. برای اینکه پاهایی لاغر و باریک داشته باشید سعی کنید در کنار پیاده روی رژیم غذایی درست را نیز رعایت کنید. اگر حس کردید که بعد از انجام پیاده روی احساس درد در ران و ساق پایتان داشتید به این معنی می باشد یا کفش نامناسبی د اشته اید و یا اینکه برای شروع خیلی به خودتان فشار وارد کرده اید. البته توجه کنید پیاده روی باعث تقویت عضلات پا، کاهش چربی ها و خوش فرم شدن آن ها می شود بنابراین فکر نکنید که اگر پاهای لاغری دارید با پیاده روی پاهای شما لاغرتر می شود.

ایا پیاده روی صورت را لاغر میکند؟

اغلب افرادی که چربی اضافی در ناحیه شکم و پهلو و دیگر قسمت های بدن خود دارند، در ناحیه صورتشان نیز این چربی ها میتواند وجود داشته باشد و صورت پر و یا چاقی داشته باشند. انجام ورزش های مختلف همانطور که باعث لاغری و کاهش وزن در قسمت های مختلف بدن میشود سبب لاغری صورت نیز خواهند شد. پیاده روی نیز صورت شما را لاغر میکند. زمانی که شما به صورت تند و یا آهسته راه می روید تمام عضلات و ماهیچه های بدن شما درگیر هستند و همین موضوع سبب میشود پیاده روی بر لاغر شدن صورت تاثیر زیادی داشته باشد. البته اگر به صورت منظم و روتین پیاده روی داشته باشید و رژیم غذایی درستی را نیز در برنامه خود قرار دهید بهتر و زودتر می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. البته تاثیری که پیاده روی بر لاغری صورت می گذارد به اندازه ای نیست که نگران آن باشید. لاغری صورت در ورزش های دیگر مانند زومبا و دو بیشتر ملموس است.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغر شدن چه زمانی است؟

بهترین زمان برای پیاده روی برای کاهش وزن و چربی سوزی صبح ها قبل از خوردن صبحانه می باشد زیرا در این زمان بدن شما در حالت کمبود کالری قرار دارد و پیاده روی میتواند بدن را برای چربی سوزی تحریک کند. کارشناسان میگویند در ساعات اولیه صبح بدن شما مستعد متابولیسم بهتر برای چربی سوزی می باشد. افراد به طور طبیعی سطح کورتیزول آنها در صبح بیشتر میشود و انرژی بیشتری را از ذخایر چربی خود میگیرد و همین طور هنگام صبح افراد اشتهای کمتری دارند که میتواند به آنها نیرو و انرژی لازم برای ورزش و پیاده روی را بدهد. در کنار موضوع کاهش وزن در هنگام صبح، همچنین پیاده روی کردن در این زمان سبب میشود شب ها راحتر بخوابید.

فواید پیاده روی

  1. کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته های قلبی
  2. بهبود و مدیریت فشار خون بالا
  3. کاهش و کنترل دیابت
  4. کاهش دردهای عضلانی و مفاصل
  5. استحکام استخوان ها
  6. کاهش چربی بدن و تناسب اندام

خط پایانی

پیاده روی تاثیر زیادی بر آرامش اعصاب و خلق و خوی شما دارد. در واقع هر فعالیت بدنی خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و استرس، افسردگی و اضطراب را کاهش میدهد. پیاده روی هورمون های سروتونین نوراپی نفرین مغز شما را افزایش می دهد این هورمون ها احساس افسردگی را کاهش می دهد و تولید اندورفین را افزایش می دهد که سبب احساس شادی و نشاط میشود. پیاده روی همچنین یک روش عالی و رایگان برای کاهش وزن و لاغری است هنگام پیاده روی همه اندام های بدن حتی عضلات صورت درگیر هستند و می توانند لاغر شوند. اما بیشترین تاثیر پیاده روی روی عضلات ساق و ران پا و چربی های اطراف شکم است. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.