کشتی های سرگردان + داستان ترسناک غرق و ناپدید شدن آن ها

در این پست جذاب 11 مورد از ترسناک ترین کشتی های سرگردان که بطور مرموز و رازآلودی غرق یا ناپدید شدند را به شما معرفی می کنیم.

ترس، جذابیت و رمز و راز، تنها بخشی از داستان های کشتی های تسخیر شده هستند که در میان دریانوردان گفته و شنیده می شود! از این داستان ها کم نشنیده ایم! داستان هایی از کشتی هایی که بی هیچ دلیلی در دل دریا ناپدید شده اند و هیچ خبری از دریانوردانشان هم نشده است! در این مطلب قرار است ماجرای ترسناک و مرموز 11 کشتی سرگردان را به شما معرفی کنم.

مطالب پیشنهادی: کشتی های لاکچری

11 مورد از ترسناک ترین کشتی های سرگرداندان

حتما شما هم مثل من مشتاقید که بدانید چه بلایی سر این کشتی ها و سرنشینانشان آمده و چرا برخی به آنها کشتی ارواح و یا کشتی مرگ می گویند؟

کشتی های تسخیر شده آن دسته از کشتی هایی هستند که با قدرت هایی مافوق درک بشر و فعالیت های مافوق طبیعی درگیر بوده و نهایتا غرق یا سرگردان شده اند. به این کشتی ها که خدمه ترکشان کرده کشتی روح هم گفته می شود. چرا که مانند روحی بی هدف در دریاها سرگردانند. البته ممکن است کشتی های در حال فعالیت و با خدمه هم گاهی کشتی روح خطاب شوند. چرا که سرنشینان یا خدمه فعالیت های پارانرمال موجود در کشتی رابه چشم دیده و نقل کرده اند.

کشتی sv kaz 2

کشتی sv kaz 2

این کشتی قرار بود مسیر ساحل ایرلاین به کویینز لند را در پیش بگیرد. سفر دریایی sv در آوریل 2007 شروع شد اما تنها 5 روز بعد، سرگردان، در 141 کیلومتری ساحل اتریش و در زیر تپه دریایی باریر کشف شد. بر اساس گزارشات منتشر شده سه نفر خدمه این کشتی 12 متری بی تجربه بودند. اما در عین حال اتفاقی که برای این افراد و کشتی شان رخ داده است تا به امروز حل نشده باقی مانده است.

ناپدید شدن این کشتی با ناپدید شدن کشتی ماری سلسته مقایسه می شود. ماری سلسته هم همین طور بی دلیل محو شد و بعد خود به خود پیدا شد. خیلی ها دلیل این اتفاق را بد بودن آب و هوا می دانند. برخی دیگر هم هستند که دزدان دریایی و کمونیست ها را علت این ماجرا می پندارند.

جالب است بدانید که کشتی کاملا سالم پیدا شده است. البته به جز یکی از بادبان ها که کاملا خرد شده بود. سه تن از خدمه کشتی هم هرگز پیدا نشدند. تحقیقات نشان داده که این سه مرد در تلاش برای باز کردن طعمه از سکان به دریا پرت شدند. البته دریانوردان محلی معتقدند یک هیولای دریایی این سه بیچاره را بلعیده است.

مطالب پیشنهادی: استخر های ترسناک و مهیج

کشتی کالوشه

کشتی کالوشه

کالوشه کشتی سرگردان افسانه های محلی در جزیره کیلوتا است! کشتی تسخیر شده ای که هر شب روی آب های جزیره کیلوئه دیده می شود. گفته می شود که این کشتی روح تمام آدم هایی که در آب های این دریا غرق شده اند را حمل می کند. گفتنی است که کالوشه، کشتی بسیار زیبا است. کشتی که با نور و ساز و موسیقی و رقص همراه است. البته این کشتی فقط برای چند لحظه دیده شده و خیلی زود ناپدید می شود. شاید هم دوباره به زیر آب رفته و غرق می شود. سه روح دریایی کیلوتا که با نام های سیرنا کیلوتا، پینکویا و پیکوی شناخته می شوند از لحاظ ظاهری شبیه به پری های دریایی هستند. این سه تن نماد ارواح غرق شده در آب هستند.

مطالب پیشنهادی: ترسناک ترین جاذبه های گردشگری

کشتی ss والنسیا

کشتی ss والنسیا

کستی والنسیا در سال 1906 از ونکورر، بریتیش کلمبیا حرکت کرد. این کشتی سرگردان حوالی کیپ مندوسینو با هوای بد رو به رو شده و غرق شد. از آن زمان به بعد والنسیا را به عنوان کشتی تسخیر شده می شناسند. البته در میان 108 نفر از سرنشینان این کشتی 37 تن با قایق پارویی نجات پیدا کردند. از زمان غرق شدن این کشتی دهه ها می گذرد. با این وجود ماهیگیران بارها و بارها ادعا کرده اند که این کشتی را با سرنشینان اسکلتی اش شناور بر آب می بینند.

کشتی ss اورانگ مدن

کشتی ss اورانگ مدن

سال 1947 بود که خدمه و کارکنان کشتی آمریکایی پیام تقاضای کمک اورانگ مدن را در حین عبور از تنگه مالاکا دریافت کردند. کسی که این تماس را برقرار کرده بود خودش را یکی از خدمه های این کشتی سرگردان بر روی آب معرفی کرده و این طور ادعا کرده بود که باقی سرنشینان همگی مرده اند. حرف این این خدمه هم با عبارت «من می میرم» پایان پیدا کرد. دو کشتی نجات آمریکایی به سمت محل رفتند. کشتی کاملا سالم بود اما تمام خدمه از جمله سگ نگهبان شان با صورت هایی ترسیده و متعجب مرده بودند.

تحقیقات در این مورد هنوزکامل نشده بود که کشتی منفجر شده و همه چیز با خاکستر یکسان شد. علت این انفجار برخورد بیش از اندازه با نیتروگلیسیرنی ذکر شده که به صورت قاچاقی در این کشتی حمل می شد. البته راز مرگ خدمه همچنان سر به مهر باقی مانده و خیلی ها علت مرگ شان را فرا زمینی ها و فعالیت های غیر عادی می دانند.

مطالب پیشنهادی: ترسناک ترین خانه های آمریکا

کشتی کارول A دیِرینگ

کشتی کارول A دیِرینگ

این کشتی در سال 1921 و در حوالی کیپ هاتارس، کارولینای جنوبی چند روز گیر افتاده بود. در این چند روز هیچ تیم نجاتی موفق به رسیدن به کارول نشده بود. کارول پس از خالی کردن بار زغال سنگ خود از ریو دو ژنرو به مت نورفلک، ویرجینیا بر می گشت که این اتفاق برایش افتاد.

پس از این حادثه تحقیقاتی روی کشتی انجام شده و در نتیجه مشخص شد که تمام تجهیزات مسیر یابی، نقشه ها و قایق های نجات در کشتی نیستند. اما کشتی سالم و بدون هیچ آسیبی بر روی آب ها سرگردان بود.

در نتیجه تحقیقات موضوع جالب دیگری هم مشخص شد. چند کشتی دیگر هم در حوالی همین محل به طرز رازآلودی ناپدید شده بودند. این منطقه حوالی مثلث برمودا بوده و علت این حادثه فعالیت های غیر عادی، یا حمله دزدان دریایی گزارش شده است. شما کدام یک را باور می کنید؟

مطالب پیشنهادی: ترسناک ترین جاده های دنیا

کشتی SS بایکیمو

کشتی SS بایکیمو

کشتی بایکیمو در سال 1920 ساخته شده و یکی از قابل باور ترین داستان های ارواح هم به همین کشتی سرگردان بر می گردد. سال 1931 بود که بایکیمو در یخ های آلاسکا گیر افتاد. کمپانی مالک کشتی، هادسون بی، هیچ چاره دیگری پیدا نکرد مگر اینکه کشتی را رها کند. خدمه نجات داده شدند اما از آن زمان تا به امروز 38 سال گذشته و مردم دائما گزارش می دهند که بایکیمو را دیده اند که بی هدف روی دریای آلاسکا شناور است.

آب و هوای این منطقه همیشه دردسر ساز بوده اما از سال 1969 به بعد دیگر خبری از این کشتی شنیده نشد. کمپانی مالک چندین ماموریت کاوش برای پیدا کردن کشتی انجام داده اما متاسافانه همگی بی فایده بوده اند.

مطالب پیشنهادی: ترسناک ترین مکان های دنیا

کشتی اوکتاویوس

کشتی اوکتاویوس

داستان اکتاویسو و خدمه یخ زده اش چیزی بیش از یک افسانه است. در سال 1775 یک کشتی شکار نهنگ، اکتاویوس را در ساحل گرین لند در حالی پیدا کرد که تمامی خدمه اش از سرمای ناشی از هوا یخ زده و مرده بودند. بخش ترسناک تر ماجرا این جاست که کاپیتان کشتی نشسته روی میزش در حالی پیدا شده که سفر نامه رو به رویش باز است. گویا کاپیتان در حال نوشتن خاطره ای در سال 1762 یخ زده است!

این یعنی کشتی اکتاویوس 13 سال تمام روی آب سرگردان بوده و مسیرش به آتلانتیک را با عبور از راه شمال غربی در بازگشت به انگلستان کامل کرده است؛ البته نه به عنوان کشتی عادی؛ به عنوان با خدمه روح!

کشتی MV جویتا

کشتی MV جویتا

کشتی سرگردان جویوتا؛ چارتر و ماهی گیری بود که در سال 1995 در اقیانوس آرام جنوبی پیدا شد! آن هم پس از گزارش 5 هفته دیرکردن و نرسیدن به مقصد! ماموریت های هوایی نتوانسته بودن جویتا را پیدا کنند تا اینکه بالاخره کشتی تجاری، جویتا را 965 کیلومتر دورتر از مبدا و بدون هیچ سرنشین و خدمه ای پیدا کرد. قایق های نجات همگی گم شده بودند. هیچ نشانی هم از تجهیزات روی عرشه نبود.

البته کیف یک پزشک و چند بانداژ خونی روی عرشه پیدا شد. رادیوی شکسته هم روی موجی نامشخص تنظیم شده بود. هنوز هم مشخص نیست چه اتفاقی برای جویتا و سرنشینانش افتاده است. چرا که هیچ یک از این آدم ها پیدا نشدند!

مطالب پیشنهادی: پل های عجیب و غریب دنیا

کشتی لیدی لاوی باند

کشتی لیدی لاوی باند

داستان این کشتی با عشق، حسادت و انتقام آمیخته است. لاوی باند قرار بود در سال 1748 و درست یک روز قبل از ولنتاین به مناسبت روز ازدواج کاپیتان کشتی حرکت کند. اما دوست کاپیتان هم عاشق زن داستان شده و کشتی را غرق کرده و تمام سرنشینانش را هم کشت. از آن سال به بعد هر پنجاه سال کشتی لاوی باند سرگردان بر آب های اطراف کنت دیده می شود. علت این که می گویم هم پنجاه سال این است که لاوی باند در سال 1798، 1848،1898 و 1948 دیده شده. قایق های نجاتی به سمت لاوی باند فرستاده شدند اما در نهایت کشتی را گم کرده و سرگردان و حیران باز گشته اند. گزارش دیدن لاوی باند تا سال 1998 به صورت رسمی ثبت نشده بود. افسانه لاوی باند تا بی نهایت سر به مهر خواهد ماند!

کشتی ماری سلسته

کشتی ماری سلسته

کشتی بریتانیایی، دی گریتیا، ماری سلسته را در تاریخ 4 دسامبر سال 1872 در گیبرالتر پیدا کرد. قسمت جالب ماجرا این جاست که ماری سلسته 8 روز قبل از دی گریتیا نیویورک را ترک کرده بود و تا زمان پیدا شدن باید به مقصد در جنوای ایتالیا می رسید. جالب تر این است که کشتی بدون هیچ صدمه ای و با تمام بارهای موجود در انبار پیدا شد.

شاید قابل باور ترین و ترسناک ترین داستان کشتی های سرگردان و تسخیر شده مربوط به ماری سلسته باشد که در سال 1972 در سلامت کامل، بدون هیچ آسیبی به بارها و حتی اموال شخصی خدمه پیدا شد. جالب است بدانید که 1500 بشکه الکل موجود در انبار این کشتی هم دست نخورده و وکیوم پیدا شد.

مهم ترین چیزهایی که در این کشتی گم شدند قایق های نجات، سفرنامه کاپیتان و تمام خدمه اش بودند. از آنجاییکه شواهد نشانی از حمله دزدان دریایی ندارند، اتفاقی که برای ماری سلسته افتاده تنها با شورش خدمه، حمله موجود دریایی عجیب الخلقه، و مصرف غذای مسموم که منجر به دیوانگی شده است قابل توجیه می باشد.

البته منطقی تر این است که طوفان یا مشکلی فنی باعث این ماجرا بوده باشد. به احتمال زیاد خدمه وقت این را نداشته اند که چیزی با خود بردارند. فقط سوار بر قایق های نجات شده اند تا جان خود را نجات دهند و پس از این در دریا مرده اند. البته دریانوردان به سختی معتقدند که تئوری موجودات دریایی، روح های سرگردان و فرازمینی ها در مورد ماری سلسته منطقی تر به نظر می رسد.

کاپتان کشتی دی گراتیا، کاپتان مورهواس، کاپیتان ماری سلسته، بریگز را فردی توانمند توصیف کرده است. همین هم باعث شده اتفاقی که برای ماری سلسلته رخ داده تا این اندازه عجیب باشد. ماجرای ماری سلسته و خدمه اش در کتاب داستان های کوتاه آرتور کونان که در سال 1884 نوشته شده تا ابد زنده خواهد ماند.

مطالب پیشنهادی: ماجرای جزیره عروسک ها

کشتی هلندی پرنده

کشتی هلندی پرنده

هیچ داستانی مانند هلندی پرنده در میان دریانوردان باب نبوده و هیچ فیلم، داستان و کتابی نمی تواند تاثیری برابر داستان هلندی پرنده را داشته باشد. از جمله معروف ترین فیلم های ساخته شده بر اساس داستان کشتی هلندی پرنده می توان به «دزدان دریایی کارائیب» و «سینه مرد مرده» اشاره کرد.

کاپیتان فن در دکر تمام تلاشش را کرد تا هلندی پرنده را از دماغه گود هوپ رد کند. اما متاسفانه عبور از این دماغه با وجود وضعیت بد آب و هوایی سخت بود و نهایتا کشتی منهدم شد. کاپیتان این کشتی قسم خورده بود که خدمه را به سلامت می رساند. حالا سال ها از زمان غرق شدن کشتی می گذرد و افسانه ها می گویند هلندی پرنده تا ابد روی آب های اقیانوس سرگردان خواهد ماند.

سوالات متداول در مورد کشتی های سرگردان و تسخیر شده

آخرین کشتی سرگدان کجاست؟

آخرین کشتی روح در سال 2018 و در ساحل ایرلند حین طوفان دنیس کشف شد. این کشتی MV آلتا نام داشته و در نزدیکی بالی کاتنف کانتری کرک شناور حرکت می کرده است. این در حالی است که کشتی را بی خدمه و خالی در اقیانوس اطلس پیدا کردند. لازم به ذکر است که خدمه کشتی توسط نیروهای امداد ساحلی آمریکا نجات داده شده بودند و کشتی در آب به حال خود رها شده بود.

چه چیزی باعث توهم دیدن کشتی های سرگردان روی آب می شود؟

مغز ما اینطور برداشت می کند که نور در مسیری مستقیم حرکت می کند. این در حالی است که پدیده هایی مانند شکست، دما، آب و هوا و امواج نوری باعث می شوند مغز ما این طور تصور کند که کشتی در دور دست ها در حرکت است. گاهی کشتی های دیده شده آسیب دیده و گاهی هم بالای سطح آب دیده می شوند. این در حالی است که ممکن است کشتی واقعی جایی در دریا شناور باشد و چشم و مغز تصویر آنرا در افق ببیند.

چند مورد کشتی رها شده در اقیانوس وجود دارند؟

بر اساس گزارشات IMO در سال 2020، 438 کشتی رها شده و سرگردان در اقیانوس وجود دارد. این در حالی است که از سال 2004، 5767 خدمه کشتی کارشان را رها کرده اند. البته از آنجایی که تمام کشتی های رها شده در IMO ثبت نمی شوند تعداد خدمه و کشتی های رها شده قطعا بیشتر است.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.