راهنمای خرید ماشین لباسشویی (ساده، جامع و کاربردی)

برای خرید ماشین لباسشویی جدید باید نکاتی را در نظر بگیرید تا مناسبترین ماشین لباسشویی با انتظارات خود را خریداری کنید. در این نوشته راهنمای کامل خرید ماشین لباسشویی آورده شده است.

آشپزخانه، قلب خانه است اما ماشین لباسشویی، موتور خانه محسوب می‌ شود. انتخاب ماشین لباسشویی مناسب می‌ تواند به تمیز نگه داشتن خانه و تمیزی لباس‌ ها در کشو و کمد لباس‌ ها کمک کند. با تضمین انتخاب مناسب نوع، اندازه، ویژگی‌ ها و رتبه‌ بندی انرژی ماشین لباسشویی، نه تنها کارهای خانه ساده‌ تر می‌ شوند بلکه در هزینه‌ ها نیز صرفه‌ جویی می‌ شود. در این مطلب راهنمای خرید ماشین لباسشویی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم اما پیش از تصمیم گیری در مورد خرید ماشین لباسشویی بهتر است انواع ماشین لباسشویی و ویژگی های هر یک را بشناسید.

انواع ماشین لباسشویی

هنگام خرید ماشین لباسشویی وقتی می‌ خواهید ببینید که کدام ماشین لباسشویی برای شما مناسب است، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید محل قرار دادن ماشین لباسشویی است. باید اطمینان حاصل نمایید که فضای کافی برای باز کردن در ماشین لباسشویی و پُر کردن آن وجود دارد. همچنین مشخص کنید که دستگاه خشک کن را می‌ خواهید کجا قرار دهید؛ کنار ماشین لباسشویی، روی آن یا به صورت توکار. زمانی که انتخاب خود را انجام دادید، می‌ توانید مزایای دیگر هر نوع ماشین لباسشویی را مشخص کنید.

پیشنهاد می کنم نکات مهم استفاده از ماشین لباسشویی را در مینویسم دنبال کنید.

ماشین لباسشویی درب از جلو

راهنمای خرید ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی درب از جلو

ماشین لباسشویی درب از جلو دارای دربی از جلوست و می‌ تواند روی کابینت قرار گیرد. وقتی غلتک جلویی شروع به چرخیدن می‌ کند، لباس‌ هایتان نیز می‌ چرخند و از نیروی جاذبه‌ طبیعی برای ریختن آن‌ ها در آب به منظور شسته شدن استفاده می‌ کند.

از آنجایی که اکثر ماشین‌ های لباسشویی درب از جلو به صورت داخلی آب را گرم می‌ کنند، تنها لازم است به شیر آب سرد متصل شوند. هیتر داخلی همچنین منجر به دمای شستشوی بالاتر می‌شود و تنها آب مورد نیاز برای هر بار شستشو را گرم می‌کند. ماشین‌ های لباسشویی درب از جلو نیز دارای سرعت چرخش بیشتر در مقایسه با سایر موارد است و باعث می‌ شود تا لباس‌ ها سریع‌ تر خشک شوند.

ماشین لباسشویی درب از بالا

راهنمای خرید ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی درب از بالا

ماشین لباسشویی درب از بالا دارای دربی از بالاست که برای ریختن لباس درون ماشین به صورت لولایی باز می‌ شود. از یک آژیتاتور یا چرخ دوار درون غلتک برای حرکت دادن لباس‌ ها در آب و شستن آن‌ ها استفاده می‌ شود. گفته می شود که ماشین لباسشویی درب از بالا سریع‌ تر از ماشین‌ های لباسشویی درب از جلو هستند زیرا لباس‌ ها در طول چرخه‌ شستشو در آب غوطه‌ ور می‌ شوند. برای شستشوی ولرم، لازم است تا آن را هم به شیر آب گرم و هم به شیر آب سرد وصل کنید؛ اگر از آب داغ خورشیدی استفاده می‌ کنید، می‌ تواند بسیار مفید و باصرفه باشد.

اگرچه، لباس‌ ها ممکن است در اطراف آژیتاتور یا چرخ دوار گیر کنند، اما یکی از مزایای این نوع از ماشین‌ های لباسشویی، اضافه کردن یک لباس یا بیرون کشیدن آن است که در چرخه چرخش غوطه‌ ور شده است. ماشین به سادگی متوقف می‌ شود و با بسته شدن درپوش دوباره شروع به کار می‌ کند.

ترفندهای ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی دوکاره

راهنمای خرید ماشین لباسشویی
ماشین لباسشویی دوکاره

ماشین لباسشویی دوکاره می‌ تواند زمان شستشوی لباس‌ ها را کاهش دهد. این ماشین‌ های درب از جلو همراه با یک مینی لباسشویی اضافی در پایین لباسشویی اصلی هستند و به شما اجازه می‌ دهند تا لباس‌ های کوچک را در آب سرد همزمان با کار کردن لباسشویی اصلی بکار ببرید.

پیتر سیمیک می‌ گوید: «از آنجایی که ارتفاع آن‌ ها بیشتر است، باید مطمئن شوید که فضای کافی برای قرار دادن آن دارید. از سوی دیگر، درب و غلتک ماشین لباسشویی دوکاره بالاتر از زمین است و باعث می‌ شود تا دسترسی به درون آن برای کسانی که نمی‌ خواهند برای کارهای روزمره خم شوند، آسان‌ تر باشد.

ماشین لباسشویی خودکار

آیا دلتان نمی‌ خواهد یک قاشق کامل یا درپوش مواد شوینده‌ ی لباس‌ ها را صرف‌ نظر از بزرگ بودن ماشین لباسشویی به آن اضافه کنید؟ سیستم پیمانه خودکار، مقدار دقیق مواد شوینده را برای شستشو پخش می‌ کند. این ویژگی نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه‌ ها به خاطر کاهش مصرف مواد شوینده لازم برای شستشوی لباس‌ ها می‌ شود، بلکه اضافه نکردن مواد شوینده بیش از حد به ماشین لباسشویی از صدمه دیدن آن جلوگیری می‌ کند. بنابراین هنگام خرید ماشین لباسشویی به این ویژگی دقت کنید.

ماشین لباسشویی خشک کن دار

با استفاده از ماشین‌ های لباسشویی خشک کن دار می‌ توانید لباس‌ های خود را در کمترین سروصدا تمیز و خشک کنید. این ماشین‌ لباسشویی ها ابتدا لباس‌ هایتان را می‌ شویند و سپس خنک می‌ کنند؛ همه این کارها تنها توسط یک ماشین انجام می‌ شود.

حتی اگر عادت دارید لباس‌ هایتان را آویزان کنید و هر چند وقت یکبار از حالت خشک کن استفاده کنید، ماشین‌ های لباسشویی خشک کن دار یک ایده‌ عالی برای استفاده بهینه از فضا در خانه‌ های کوچک محسوب می‌ شوند.

ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم؟

یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به ان دقت کنید سایز ماشین لباسشویی است. مطمئن شوید که ماشین لباسشویی جدید مناسب فضای در دسترس در خانه‌ تان است. اندازه‌ آن همچنین باید مناسب با تعداد افراد خانه باشد.

اندازه محصول

اکثر ماشین‌ های لباسشویی دارای عمق 650 میلی متری برای مطابقت با کابینت‌ ها هستند. ارتفاع آن‌ ها به نوع ماشین بستگی دارد. پیتر سیمیک می‌ گوید: «ماشین‌ های لباسشویی درب از جلو استاندارد برای قرار گرفتن زیر کابینت طراحی شده‌ اند در حالی که ماشین‌ های لباسشویی دوکاره باید کنار کابینت یا در کابینت‌ های سفارشی طراحی شده قرار گیرند.

ماشین‌ های لباسشویی درب از بالا باید در کنار کابینت با فضای کافی در بالای آن قرار بگیرند تا درب آن‌ ها را بتوان به راحتی باز و بسته کرد. پیش از انتخاب نهایی، فضای خود اندازه‌ گیری کنید و مطمئن شوید که فضای کافی برای باز کردن کامل درب ماشین از بالا، جلو و پر کردن لباس‌ ها وجود دارد.

ظرفیت درونی

تعداد کیلوگرم‌ ها مرتبط با ماشین لباسشویی به مقدار لباس‌ های خشکی که غلتک درونی می‌ تواند نگه دارد، اشاره می‌ کند. ظرفیت درونی اکثر ماشین‌ ها در محدوده‌ی بین 6 تا 9 کیلوگرم است. اگر تک یا دو نفر هستید، ماشین لباسشویی با ظرفیت 6 کیلوگرم کافی خواهد بود. برای خانواده‌ هایی با تعداد نفرات بیشتراز سه یا چهار نفر، ماشین لباسشویی با ظرفیت 8 کیلوگرم مناسب است. خانواده‌ های بزرگ‌تر به ماشین‌ هایی با ظرفیت بیشتر از 9 کیلوگرم نیاز دارند تا بتوانند از پس تمام لباس‌ های کثیف برآیند.

با این وجود، بهترین روش برای انتخاب ظرفیت یک ماشین لباسشویی، اندازه‌ گیری میزان لباس‌ های کثیف است. سبد لباس‌ های کثیف خود را در حالی که خالی است، اندازه‌ گیری کنید و آن را با زمانی که به طور کامل با لباس‌ های کثیف پر می‌ شود، مقایسه نمایید. تفاوت میان این دو به شما در مورد ظرفیت ماشین می‌ گوید. در حالی که خرید لباسشویی بزرگ‌ تر وسوسه‌ کننده است اما به یاد داشته باشید که ماشین لباسشویی بزرگ‌ تر انرژی بیشتری مصرف می‌ کند و هزینه‌ ها را افزایش می‌ دهد.

روزهای خوب برای لباس شستن

ویژگی های مهم ماشین لباسشویی که باید به دنبالشان باشید

ویژگی‌ هایی وجود دارند که می‌ توانند در گرفتن تصمیم نهایی برای خرید یک ماشین لباسشویی جدید، به شما کمک کنند.

گزینه‌ های هوشمند در ماشین لباسشویی

ماشین‌ های لباسشویی وای فای به شما کمک می‌ کنند تا اپلیکیشنی را برای شروع یا کنترل لباسشویی خود از هر جایی که هستید، دانلود کنید. آن همچنین به شما می‌ گوید که لباسشویی چه زمانی پایان یافته است، لباس‌ های برای مدت زمان طولانی در ماشین مانده‌ اند یا اگر ماشین به سرویس خاصی نیاز دارد یا نه.

مواد سازنده و جنس بدنه ماشین لباسشویی

همیشه چک کنید که غلتک ماشین لباسشویی از چه ماده‌ ای ساخته شده است. پیتر سیمیک می‌ گوید: در حالی که پلاستیک و پورسلین ارزان‌ تر هستند اما غلتک فولاد ضد زنگ بادوام‌ تر است و برای مدت زمان طولانی‌ تری کار می‌ کند.

علاوه بر این، به دنبال پایه‌ های قابل تنظیم زیر ماشین لباسشویی خود باشید چراکه این پایه‌ های می‌ توانند به برقراری تعادل لباسشویی روی سطوح ناهموار کمک کنند.

برنامه‌ های شستشو ماشین لباسشویی

هنگام خرید ماشین لباسشویی حتما به برنامه های شستشو دقت کنید. برنامه‌ های خاصی باعث می‌ شوند کار با لباسشویی به میزان قابل توجهی آسان‌ تر شود. این برنامه‌ ها همچنین مراقب لباس‌ ها هستند و تنظیمات دما و زمان را بر اساس نوع لباس انجام می‌ دهند.

  • برنامه خودکار: میزان لباس‌ ها را مشخص می‌ کند و بر این اساس، زمان شستشو را تعیین می‌ نماید.
  • شستشوی سریع: لباس‌ های چرک را با ملایمت و در کمترین زمان ممکن می‌ شوید.
  • لباس‌ های ظریف: شستشوی ملایم با آب سرد با دوره سرعت کند.
  • شستشوی ورزشی: شستشوی کوتاه‌ تر با سرعت بالاتر مناسب برای لباس‌ های ورزشی.
  • شستشو با بخار: مناسب برای لباس‌ هایی که نگه داشته شده‌ اند یا به ندرت پوشیده می‌ شوند.
  • پشم: مناسب برای شستشوی لباس‌ های پشمی با دور ملایم و درجه حرارت پایین‌ تر.
  • شستشوی اکو: از درجه حرارت پایین برای شستشوی لباس‌ های روزمره استفاده می‌ کند؛ در نتیجه، در انرژی صرفه‌ جویی می‌ شود.
  • اضافه کردن لباس: به شما اجازه می‌ دهد تا ماشین لباسشویی را متوقف کنید و لباس‌ های فراموش شده‌ را هر وقت که می‌ خواهید، درون ماشین بیندازید.

میزان مصرف ماشین لباسشویی

نه‌ تنها صرفه‌ جویی در آب و انرژی برای محیط زیست مناسب است بلکه در هزینه‌ ها نیز صرفه‌ جویی می‌ شود.

برچسب رتبه‌ بندی آب را به منظور دانستن این که کدام لباسشویی از حداقل میزان آب برای شستشوی تمیز لباس‌ ها استفاده می‌ کند، مقایسه نمایید. هر چه تعداد ستاره‌ ها بیشتر باشد، بهتر است.

به همین ترتیب، هر چه تعداد ستاره‌ ها برای رتبه‌ بندی انرژی یک ماشین بیشتر باشد، مصرف انرژی پایین‌ تر است و در نتیجه، هزینه برق کمتر خواهد بود. مطمئن شوید که ماشین‌ های لباسشویی هم اندازه را با هم مقایسه کنید چرا که ماشین‌ های کوچک‌ تر عموماً انرژی کمتری در مقایسه با ماشین‌ های بزرگ‌ تر مصرف می کنند.

محدوده قیمت ماشین لباسشویی

قیمت ماشین‌ های لباسشویی های ایرانی بسته به برند، اندازه و امکانات از 2 میلیون تا 52 میلیون تومان متغیر است. قیمت ماشین‌ های لباسشویی خارجی درب از جلو و درب از بالا تا 1499 دلار است. قیمت ماشین‌ های لباسشویی درب از جلو بین 398 تا 2499 دلار تخمین زده می‌ شود. قیمت ماشین‌ های لباسشویی خودکار بین 1049 تا 4499 است. لباسشویی‌ های همراه با خشک‌ کن بین 988 تا 5999 دلار قیمت دارند.

ماشین لباسشویی قلب رختشورخانه محسوب می‌ شود. به دلیل وجود مدل‌ های مختلف از برندهای مختلف از جمله سامسونگ، LG، بوش، آسکو، دوو، پاکشوما، اسنوا، بکو و غیره ممکن است هنگام خرید ماشین لباسشویی دچار تردید شوید. ما در این نوشته نکات لازم برای خرید ماشین لباسشویی را یادآوری کردیم. هنگام خرید ماشین لباسشویی این نکات را در نظر داشته باشید تا مناسبترین ماشین لباسشویی با توجه به نیازمندی های خود را پیدا کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.