ایده های ناب برای معرفی خود به همسایه ها

زمانی که به خانه و محیط جدید نقل مکان می کنید بسیاری از افراد هستند که دوست دارند بدانند چه کسی وارد محله آن ها شده است و شاید بخواهند با شما ارتباط بگیرند و یک رابطه دوستانه خوبی را با شما برقرار کنند، به همین دلیل اگر شما علاقه ای به معرفی کردن خود به همسایه ها دارید میتوانید از یکی از شیوه های زیر استفاده کنید. در این پست قصد داریم ایده های ناب برای معرفی خود به همسایه ها را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم.

چگونه خود را به همسایه های جدید معرفی کنیم؟

گاهی پیش می آید که فرد جدیدی وارد ساختمان شده و شما دوست دارید که با آن ها آشنا شده و به آن ها خوش آمد بگویید، می توانید تنها با یک لبخند و خوش آمد گفتن این کار را انجام دهید. اما برخی از افراد دوست دارند کار های خارق العاده انجام دهند و به شیوه های جدیدتری خوش آمد گویی خود را انجام دهند. گاهی نیز شما به محل جدیدی رفته اید و در آن مکان غریبه هستید و به دنبال راهی می گردید که با همسایه های جدید خود آشنا شوید بدون اینکه آن ها شما را فردی کنجکاو فرض کنند. ایده های ناب آشنایی با همسایه های جدید را در ادامه بخوانید.

  • کارت پستال درست کنید

میتوانید برایشان کارت پستال درست کنید و برای ایده گرفتن میتوانید از ایده های زیر استفاده کنید.

ایده های ناب برای خوشامدگویی به همسایه های جدید
ایده های ناب برای خوشامدگویی به همسایه های جدید
ایده های جذاب و خاص برای خوشامدگویی به همسایه های جدید7
ایده های جذاب و خاص برای خوشامدگویی به همسایه های جدید

راه های زیادی وجود دارد که میتوانید از آن ها استفاده کنید تا با همسایه های جدید خود آشنا شوید. یکی از آن ها این است که  برای آنها کارت پستال و یا هدیه در نظر بگیرید.

همچنین مطالعه کنید: متن تبریک تولد به همسایه با زیباترین جملات

فراموش نکنید که خود را به صورت کامل با اسم و فامیل معرفی کنید و برایشان مشخص کنید که در کدام قسمت از ساختمان و یا محله زندگی می کنید. می توانید  شماره تماس و یا یک راه ارتباطی هم داخل کارت پستال برایشان قرار دهید که در صورت نیاز با شما تماس بگیرند.

  • هنگام اثاث کشی کمک کنید

هنگام اثاث کشی به کمک کنید
هنگام اثاث کشی به کمک کنید

نگران نباشید همسایه های جدیدتان انقدر فهمیده هستند که بدانند شما فقط دارید تعارف می کنید و لازم نیست که حتما تمامی وسایل و اثاث را برایشان جا به جا کنید. کمک کوچکی کنید تا آن ها متوجه مهربانی و لطف شما شوند. از این پس آن ها همیشه شما را بسیار خوب و مهربان در نظر خواهند داشت.

  • کمی قدم بزنید

زمانی که همسایه های جدید خود را دیدید از آن ها بخواهید تا کمی با هم قدم بزنید یا بحث و موضوعی را انتخاب کنید و با آنها شروع به صحبت کنید و قدم بزنید. اجازه دهید احساس کند که میتواند با شما صحبت کند و یک هم صحبتی خوب پیدا کرده است.

  • برایشان کیک بپزید

گاهی تنها با پختن و فرستان یک کیک یا کاپ کیک کوچک انرژی و حس بسیار خوبی به همسایه ها و اطرافیان میدهد. بهترین کار این است که برایشان کیک و یا کاپ کیک تهیه کنید. البته می توانید شکلاتی که از بیرون خریده اید را هم به آن ها هدیه و یا تعارف بدهید اما اینکه شما خوراکی و کیکی را خودتان پخته باشید و به همسایه های خود تعارف کنید حس خیلی بهتری به فرد دست میدهد.

طرز تهیه کیک ساده با شیر

  • دعوت شان کنید

اگر دوست دارید که با آن ها احساس صمیمیت بیشتری کنید، میتوانید آن ها را به خانه تان دعوت کنید و از آن ها پذیرایی کنید. حتی اگر دوست ندارید که آ« ها وارد خانه تان شوند میتوانید آن ها را به شام در یک رستوران دعوت کنید.

  • درباره محله سوال بپرسید

اگر به ساختمان جدیدی وارد شده اید و قصد آشنایی با همسایه ها را دارید می توانید در مورد محله ، سایر همسایگان و سایر موضوعات مرتبط ، از یکی از همسایگان خود بپرسید هم سر صحبت باز می شود و هم اطلاعات خوبی درباره سایر همسایه ها بدست می آورید.

  • کمک بخواهید

وقتی برای اولین بار به یک ساختمان جدید می روید ، طبیعتاً به کمک زیادی احتیاج خواهید داشت. در مورد پیدا کردن نزدیک ترین سوپرمارکت یا مدرسه محله، قوانین ساختمان، مشکلات فنی ساختمان و …. می توانید از همسایه ها کمک بگیرید.

فقط انتظار لطف های بزرگ نداشته باشید. مثلا انتظار نداشته باشید اثاثیه شما را جابجا کنند.

چند نکته برای معرفی خود به همسایه ها

معرفی خود به همسایه های جدید
معرفی خود به همسایه های جدید

چند تعامل اول باید کوتاه باشد:

حتی اگر دقیقاً می دانید چگونه با دیگران ارتباط برقرار می کنید، توجه داشته باشید که همسایگان جدید هنوز دوستان شما نیستند. بهترین راه برای ایجاد ارتباط دوستانه بین شما و همسایه، شروع تدریجی است. با سوالات مربوط به محله و مدارس شروع کنید. چند تعامل اول باید کوتاه باشد. بنابراین انتظار نداشته باشید که آنها بلافاصله سیر تا پساز زندگیشان را برای شما تعریف کنند. باید صبر داشته باشید. مانند گیاهان شروع ارتباط ما با همسایگان کند است اما در هر صورت آبیاری منظم رشد می کند.

کمی از وقت خود را در خارج از خانه باشید:

ضروری ترین قسمت یادگیری نحوه معرفی خود به همسایگان جدید خودنمایی است. اما وقتی شما در محیط جدید هیچ فردی را نمی شناسید و کسی هم شما را دعوت نمی کند، چه باید کرد. هرچقدر زمان بیشتری را در بیرون از خانه بگذرانید احتمال اینکه همسایه ها را ببینید نیز بیشتر است.

بر روی چند نفر تمرکز نکنید:

گرچه وسوسه انگیز است که همه را بشناسید و بلافاصله با کل محله دوست شوید، اما این راه منطقی نیست. ممکن است تصمیم بگیرید یک مهمانی ترتیب دهید و یکباره با کل همسایه ها آشنا شوید اما باید بدانید هرچه تعداد افراد در مهمانی شما بیشتر باشد ، در واقع زمان کمتری برای شناخت هر یک از آنها دارید و این به شانس دوستی شما با کل محله آسیب می زند.

  • بخواهید معرفی شوید

اکنون که احساس راحتی می کنید با چند فرد منتخب در همسایگی صادقانه صحبت کنید ، در مراحل پیشرفته یادگیری نحوه معرفی خود به همسایگان جدید خود هستید. اکنون شما حداقل با یک نفر زمینه محکمی دارید که می توانید کمی آن را باز کنید. به آنها بگویید عصبی هستید و نمی دانید بهترین راه برای شناختن همه چیست. آنها احتمالاً پیشنهاد می دهند شما را با هرکسی که می شناسد آشنا کنند.

شما دقیقاً با همه صحبت نکرده اید ، اما اکنون شخصی دارید که می تواند شما را به آنها معرفی کند! و اینکه کسی وقت کافی را با شما گذرانده است تا بگوید شاید از طرف شما چند نکته خوب بگویید!

خودتان باشید:

برای اینکه برای اولین بار خودتان را به همسایه ها معرفی کنید لازم نیست مطابق میل آن ها رفتار کنید زیرا این نوع برخورد کار را برای شما در آینده سخت خواهد کرد. خودتان باشید تا آن ها شما را همان گونه که هستید بشناسند و رفتار و برخورد شما آشنا شوند.

خط پایانی:

با گسترش آپارتمان نشینی همسایه ها مانند قبل از حال و روز هم خبر ندارند و حتی ممکن است بعد از چندین سال زندگی در یک مکان جدید همسایه های خود را نشناسند. اما این نکته را در نظر بگیرید که همسایه های شما تنها افرادی هستند که بعد از خانواده در دسترس شما هستند و می توانند در مواقع ضروری به کمک شما بیایند. هم از لحاظ اجتماعی و هم از لحاظ امنیتی بهتر است بدانید که با چه افرادی همسایه هستید و اطلاعات هرچند اندکی از آن ها داشته باشید. چند ایده برای معرفی خود به همسایه های جدید در این نوشته به شما معرفی کردیم که امیدورایم مورد توجه و استفاده شما قرار بگیرند.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید