روش هایی برای شاد بودن و داشتن زندگی بهتر و زیباتر

شادی، شاد بودن، انگیزه داشتن برای زندگی، خوشحال بودن از زندگی کردن و .. واژه هایی هستند که همه ی ما در زنگی به آن ها نیاز داریم. اما واقعا برای شاد بودن باید چه اقداماتی انجام داد و چه کارهایی واقعا باعث خوشحال تر زندگی کردن می شوند. در زندگی ما که پر شده است از ناملایمات و استرس و فشارهای روانی واقعا برای داشتن یک زندگی شاد و بدون غم باید خودمان به فکر خودمان باشیم و با روش هایی حال خودمان را بهتر کنیم چون کسی به داد ما نمی رسد مگر خودمان.

روش هایی برای شاد بودن برای داشتن زندگی بهتر را در این نوشته گنجانده ایم که با خواندن آن ها می توانید ایده بگیرید که چه کارهایی به شما کمک می کند حال بهتری داشته باشید و در اکثر اوقات شاد و خوشحال باشید.

چگونه شاد باشیم، راهکارهای اثبات شده برای شاد بودن

در زیر 12 راهکار ساده برای شاد بودن به شما معرفی می کنیم که در عین سادگی می توانند تأثیر شگرفی بر شادتر بودن شما داشته باشند. پس با ما همراه باشید و با انجام این کارهای ساده برای شاد بودن خوشحال تر زندگی کنید.

1. یک ساعت زودتر به رختخواب بروید

برای اینکه زندگی شادتری داشته باشید لازم نیست کارهای خارق العاده ای انجام دهیم گاهی ما تنها به این دلیل احساس ناراحتی می کنیم که خواب کافی نداریم. برای شاد بودن گاهی لازم است که فقط یک ساعت زودتر بخوابید و تأثیر آن را بررسی کنید. خواب خود را تنظیم کنید و ببینید برای اینکه بتوانید انرژی خوبی داشته باشید به چند ساعت خواب در روز نیاز دارید.

2. نگذارید گرسنه تان شود

هیچ فردی با معده خالی و احساس گرسنگی نمی تواند احساس شادی عمیقی کند. به وعده های غذایی خود اهمیت بدهید و سعی کنید میان وعده های کوچک و پرانرژی و سالم بخورید تا انرژی کافی برای انجام فعالیت هایتان داشته باشید و نگذارید گرسنه تان شود . برای شاد بودن به تغذیه خودتان اهمیت دهید.

3. بی دلیل لبخند بزنید

خوشحالی و لبخند یک خیابان دوطرفه هستند

وقتی خوشحال باشیم لبخند می زنیم اما این در واقع یک خیابان دو طرفه است. ما لبخند می زنیم چون خوشحال هستیم و لبخند باعث می شود مغز دوپامین را آزاد کند، که ما را خوشحال می کند. هر روز صبح با لبخند زدن به خودتان در آینه شروع کنید و سعی کنید از هر فرصتی برای خندیدن و لبخند زدن استفاده کنید تا احساس شادی و خوشحالی را در خود تقویت کنید.

4. خاطرات مثبت را ثبت کنید.

هر منطقه در مغز ما می تواند از طریق تمرین تقویت شود. اگر مغز ما در به خاطر سپردن اتفاقات منفی قوی است و ان ها را بهتر به خاطر می سپارد پس می توانیم قسمتی از مغز که مسئول یادآوری و ثبت خاطرات مثبت است را تقویت کنیم و فقط خاطرات مثبت را در ذهن خود جای دهیم.

روش های ساده برای شاد بودن 5. احساسات ما دنباله رو اعمال ما هستند

وقتی که احساس می کنید سطح انرژی شما پایین است، به شکلی عمل کنید که انگار واقعا خوشحال هستید تا ببینید که چطور احساس شادی بیشتری خواهید نمود. اگر احساس نفرت به کسی دارید برای او یک کار خوب انجام دهید و احساس نفرت خود به او را کاهش دهید. این استراتژی به طرز چشمگیری موثر است.

6. بین کار و زندگی تان تعادل ایجاد کنید

اگر در محیط کار خود احساس خستگی کنید واقعا سخت است که بتوانید شاد باشید. سعی کنید بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنید و مهارت هایی در این زمینه کسب کنید که انرژی و زمان خود را بهتر مدیریت کنید.

7. از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

اینکه وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی تلف کنید قطعا فرصت های بسیاری از شما می گیرد که به جای می توانستید شادتر زندگی کنید. پس به جای اینکه ساعت ها وقت خود را به بودن در فضای مجازی اختصاص دهید از این زمان ها استفاده کنید و کارهایی انجام دهید که واقعا شما را خوشحال کند.

8. هوشمندانه تر خرج کنید

ممکن است پول زیادی خرج کنید اما باز هم خوشحال نباشید. با کمی فکر کردن می توانید راه هایی پیدا کنید که با صرف پول کمتر می توانید احساس شادی بیشتری بدست بیاورید. پس هوشمندانه پول خود را مدیریت کنید و آن را برای چیزهایی مصرف کنید که واقعا حال شما را بهتر می کند.

9. برای شاد بودن با دیگران مهربان تر باشید

هرچه ارتباط بهتری با دیگران داشته باشید احساس بهتری خواهید داشت. تعاملات روزانه خود را بهبود دهید تا شاد باشید. احساس خشم، نفرت، کینه و غضب به دیگران انرژی زیادی از شما می گیرد و باعث می شود از شادی فاصله بگیرید. هرچه بیشتر با دیگران مهربان باشید به خودتان کمک کرده اید که شادتر باشید.

10. گوشی خود را خاموش کنید

تمام وسایل الکترونیکی را خاموش کنید و آن ها را به مدت حداقل یک ساعت و یک بار در هفته کنار بگذارید. از این فرصت استفاده کنید و بدون استرس از صدای زنگ گوشی به پیاده روی بروید و بیشتر به محیط اطراف خود توجه کنید.و فقط به خودتان فکر کنید و اینکه تا چه حد بودن در این دنیا می تواند خوب و لحضات زیبا کوتاه باشد.

11. به طبیعت بروید

هیچ چیزی مانند رفتن به طبیعت و دقت در زیبایی های آن باعث تمدد اعصاب و تقویت حس شادی در شما نمی شود. هر وقت احساس کردید که نیاز به شادی دارید به طبیعت بروید و سعی کنید این کار را به صورت دسته جمعی و با دوستان خود انجام دهید تا تیجه بهتری بگیرید. خواهید دید که چقدر حس بهتری پیدا خواهید کرد.

12. حس قدردانی را در خود تقویت کنید

لیستی تهیه کنید و در آن تمام مواردی که در زندگی از آن ها برخوردارید را یادداشت کنید و ببینید که چقدر خوشبختید. قدردانی برای چیزهای کوچک راهی برای شاد بودن است. به جای غر زدن به خاطر هر ناملایمی که در زندگی می بینید به خاطر بهره مندی های خود شکرگذار باشید. حس قدردانی احساسات مثبتی در ذهن شما ایجاد می کند و باعث می شود با دید مثبت تری زندگی کنید.

راه های زیادی برای شاد بودن و خوشحال تر زندگی کردن وجود دارد. دراین نوشته تنها به برخی از مهم ترین روش های شاد بودن اشاره کردیم که بسیار ساده و کاربردی هستند. امیدواریم زندگیتان همیشه شاد و به دور از ناراحتی باشد.

 

 

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.