راه هایی برای سرگرم کردن کودکان ۲ تا ۵ سال در خانه

اگر احساس می کنید که می خواهید زمان زیادی را با کودک 2 تا 5 سال خود در خانه بگذرانید، به این 21 روش نگاهی بیندازید تا کودکان را در داخل خانه مشغول نگه دارید. هنگامی که این موارد را امتحان می کنید، می توانید بچه ها را در خانه فعال و سرگرم کنید. چند راهکار جالب برای سرگرم کردن کودکان در خانه به شما ارائه می دهیم.

21 روش سرگرم کردن کودکان 2 تا 5 سال در خانه

 1.  موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید و با کودک خود مسابقه رقصیدن برگزار کنید.
 2. با کمک کودکان خود می توانید نقشه های یک خانه ی جنگلی رویایی را ترسیم کنید و در مورد زندگی در آن با کودکان صحبت کنید. بچه ها با داستان ها ارتباط برقرار می کنند و سرگرم می شوند.
 3. سعی کنید عروسک های سایه ای را در یک اتاق تاریک و به کمک یک چراغ قوه درست کنید و به جای آنها صحبت کنید.
 4. برای بازی با کودک 2 تا 5 سال خود، موشک های کاغذی بسازید و با یکدیگر در میزان پرتاب آنها مسابقه بگذارید.
 5. سعی کنید تلفنی با دو قوطی و یک رشته نخ برقرار کنید. بچه ها از این کار شگفت زده می شوند.
 6. برای سرگرم کردن کودکان 4 الی 5 سال می توانید به همراه آنها به آلبوم های خانوادگی قدیمی نگاه کنید.
 7. برای بازی با کودکان خود می توانید یک قاب عکس را با چسب و ماکارونی خشک تزئین کنید.
 8. برای کودک خود با استفاده از اریگامی، کاردستی درست کنید. سعی کنید برای ساختن اریگامی از مشارکت کودک خود بهره بگیرید. بچه ها این بازی را دوست دارند و برای مدتی سرگرم این کار می شوند.
 9. برای بازی با کودکان 2 تا 5 سال، می توانید با استفاده از تصاویر برش خورده از مجلات، مجموعه هایی سرگرم کننده برای آنها ایجاد کنید.
 10. با همراهی کودک خود لباس های قدیمی را از انبار خارج کنید و یک نمایش مد در خانه برگزار کنید.
 11. برای بازی گروهی با کودکان می توانید به هر شخص بگویید که یک حیوان را انتخاب کند و وانمود كند كه آن حيوان است. ببینید آیا از روی رفتارش می توانید حدس بزنید که هر یک از کودکان کدام حیوان هستند. تقلید راه رفتن حیوانات موجب خودآگاهی کودک و تقویت مهارتهای حرکتی می شود.
 12. یک روش خلاقانه برای سرگرم کردن بچه ها در خانه این است که با استفاده از یک مقوا یک جعبه مانند تلویزیون ایجاد کنید. سر کودک در قاب تلیویزیون قرار گیرد و سعی کند از روی تبلیغات تلویزیونی و آگهی های بازرگانی به تقلید بپردازد.
 13. برای بازی با کودک 2 تا 5 ساله، یک سطل آب و 10 الی 15 اشیاء کوچک بردارید. ببینید چند تا از آنها بر روی آب شناور باقی می ماند.
 14. یک گل میخ سفید را در یک لیوان آب قرار دهید و بعد از چند ساعت تماشای تغییر رنگ آن را مشاهده کنید. اگر کودکان شما آزمایش های علمی مانند آن را دوست دارند، این آزمایش های آسان شیمی را برای کودکان در خانه انجام دهید.
 15. برخی از بازی های یادگیری آنلاین را انجام دهید.
 16. می توانید بازی سوال و جواب راه بیاندازید و سوالات جالب از کودکان بپرسید که آن ها را به فکر کردن فرو ببرد و علاوه بر سرگرم کردن ان ها باعث رشد فکری آن ها شود.
 17. وانمود کنید که قورباغه هستید و روی ورق های بسته بندی حباب دار پرش کنید.
 18. قلعه ها و انواع و اقسام اشکال دندانه دار را با استفاده از کاغذ و قیچی دالبر برای کودکان خود درست کنید تا با آنها بازی کنند.
 19. با استفاده از ویدئوهای آموزشی به کودک خود در خانه یوگا یاد بدهید.
 20. با استفاده از رول های خالی دستمال کاغذی برای کودک خود دوربین شکاری درست کنید.
 21. دستور العمل شستشوی ظرف غذای کودک را به او یاد بدهید. بگذارید بچه ها آن را با صدای بلند توضیح بدهند، در حالی که شما آن را ضبط می کنید انگار که آنها در حال نمایش آشپزی خود هستند.
 22. یک روش سرگرم کردن کودکان در خانه این است که کتابخانه بازی کنید. برخی از کتاب ها را جمع کنید، آنها را بررسی کنید، یک کتاب را با صدای بلند بخوانید و کاردستی درست کنید که با داستان آن کتاب ارتباط دارد.

همچنین بخوانید: آموزش مهارت تفکر خلاق به کودکان با 9 روش ساده و کاربردی

همچنین بخوانید: 10 نکته برای افزایش اعتماد به نفس در کودکان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.