افزایش سرعت هات اسپات آیفون با ۵ روش ساده و واقعا موثر

5 روش برای بالا بردن سرعت Hotspot آیفون معرفی می شود که باعث می شود سرعت اینترنت شما هنگامی که به یک هات اسپات متصل هستید افزایش پیدا کند.

روش های زیادی برای افزایش سرعت هات اسپات آیفون وجود دارد. این می تواند شامل مواردی مانند غیرفعالسازی قابلیت Low Data Saver یا حتی نزدیک تر شدن به دستگاهی که از هات اسپات استفاده می کنند، باشد. در اینجا بهترین روش ها برای افزایش سرعت Hotspot برای شما آورده شده است.

5 روش برای بالا بردن سرعت هات اسپات ایفون

خیلی از مواقع مجبورید اینترنت گوشی خود را با دیگران یا بین چند وسیله به اشتراک بگذارید مانند زمانی که به اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر نیاز دارید. اگر در این مواقع اینترنت به اشتراک گذاشته شده ضعیف است می توانید روش های زیر را برای بالا بردن سرعت اینترنت هات اسپات به کار ببرید.

غیرفعالسازی قابلیت Low Data Saver

قابلیت Low Data Saver از به حداکثر رسیدن سرعت هات اسپات جلوگیری می کند و این قابلیت برای حفظ امنیت اطلاعات تعبیه شده است، اما سرعت اینترنت را کاهش می دهد. با این وجود، غیرفعال کردن آن تنها با چند مرحله ساده امکان پذیر است.

  1. ابتدا به «تنظیمات» بروید و گزینه «Cellular» را پیدا کنید.
  2. «Cellular Data Options» را در بالای صفحه خواهید دید، آن را باز کنید.
  3. «Low Data Mode» را خاموش کنید و زمانی که اینجا هستید ممکن است «رومینگ» را نیز خاموش کنید.
چگونه سرعت Hotspot را بالا ببریم

اپلیکیشن هایی که استفاده نمی کنید را ببندید

شما می توانید اپلیکیشن هایی که استفاده نمی کنید را ببندید. وقتی اپلیکیشن های باز باقی بمانند، همچنان از داده استفاده می کنند و در نتیجه سرعت داده های سلولی کاهش می یابد.

به منظور مشاهده تمام اپلیکیشن های باز، کافی است صفحه اصلی گوشی را به سمت بالا بکشید. وقتی این کار را می کنید، شکل زیر را خواهید دید:

برای پاک کردن یا بستن این اپلیکیشن ها، فقط به سمت بالا صفحه را بکشید. اگر این کار را قبلا انجام نداده اید، ممکن است چند دقیقه برای بستن همه اپلیکیشن ها وقت لازم باشد.

افزایش سرعت هات اسپات

«Cellular Data را برای اپلیکیشن ها محدود یا خاموش کنید

یک روش دیگر برای افزایش سرعت هات اسپات، محدود کردن یا خاموش کردن استفاده از داده های سلولی برای اپلیکیشن هاست. گوشی همراه تنها به اپلیکیشن ها اجازه می دهد تا به اتصال وای فای دسترسی داشته باشند.

این روند ساده است. اول، باید وارد اپلیکیشن تنظیمات شوید و گزینه «Cellular» را باز کنید. سپس، به سمت پایین بروید تا گزینه «Cellular Data» را پیدا کنید که در آن تمام اپلیکیشن هایی که می توانید دسترسی آن ها به داده سلولی را خاموش کنید، به نمایش درمی آیند. کافی است همه آن ها را خاموش کنید یا فقط آن هایی که معمولا استفاده نمی کنید را غیرفعال کنید.

چگونه سرعت Hotspot را افزایش دهیم

تنظیمات رفرش (نوسازی) پس زمینه را خاموش کنید

اپلیکیشن های شما دارای تنظیمات رفرش پس زمینه هستند به گونه ای که حتی وقتی از آن ها استفاده نمی کنید نیز همچنان اجرا می شوند. شما می توانید برای افزایش سرعت هات اسپات خود، این گزینه را خاموش کنید. اول از همه باید اپلیکیشن تنظیمات را باز کنید.

صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه «General» را پیدا کرده و آن را باز کنید. گزینه های مختلفی بر روی این صفحه ظاهر می شوند، اما گزینه Background App Refresh در میانه این فهرست قرار دارد.

آن را باز کنید و برای تمام اپلیکیشن ها به طور کامل خاموش کنید. البته می توانید برای برخی از اپلیکیشن ها این گزینه را غیرفعال کنید.

روش های افزایش سرعت Hotspot

اتصال بلوتوث را خاموش کنید

شما می توانید اتصال بلوتوث خود را خاموش کنید. ساده ترین روش برای این کار با استفاده از منوی کشویی است. منوی کشویی را باز کرده،‌ بر روی نماد بلوتوث ضربه بزنید تا دیگر برجسته نباشد.

اگر هنوز نیاز دارید که برخی از دستگاه ها از طریق بلوتوث متصل باشند، می توانید از منو وارد گزینه بلوتوث شوید و اتصال دستگاه هایی که نمی خواهید را به صورت دستی غیرفعال کنید.

نتیجه گیری

روش های دیگری نیز برای بالا بردن سرعت هات اسپات وجود دارند که لزوما همیشه کاربرد ندارند، مانند نزدیک شدن به یکدیگر یا یافتن سرویس تلفن همراه بهتر، اما این گزینه ها می توانند در طولانی مدت به افزایش سرعت هات اسپات کمک کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.