راه های جلوگیری از دزدی خانه

راه های جلوگیری از دزدی خانه

در این پست به بیان نکاتی می پردازیم که برای پیشگیری از دزدی و سرقت خانه مهم هستند.

متاسفانه شاهد افزایش آمار دزدی و سرقت بخصوص در تعطیلات عید نوروز که اکثرا مسافرت می روند، هستیم. اما بطور عادی بیشتر سرقت‌ها در اواسط روز زمانی که افراد در محل کار یا بیرون از خانه هستند اتفاق می‌افتد و در طول تابستان دزدی ها افزایش می‌یابد. جالب است که بدانید اکثر سارقان می خواهند در کمتر از 10 دقیقه وارد و خارج شوند، به این معنی که هر کاری که می توانید برای کاهش سرعت آنها بردارید. در ادامه راه های جلوگیری از دزدی خانه و راه های جلوگیری از ورود دزد به خانه را شرح می دهیم.

راه های جلوگیری از دزدی خانه

برای محافظت از خانه خود در برابر سارقان، این اقدامات پیشگیرانه ساده را برای محافظت از خانه انجام دهید.

1. دسترسی های خانه را شناسایی کنید

در فضای بیرونی خانه خود قدم بزنید و به پنجره هایی که به راحتی باز می شوند یا پنجره هایی که نمای واضحی از تلویزیون صفحه تخت و سایر اشیاء قیمتی شما دارند نگاه کنید و آنها را با نرده های فلزی که به اصطلاح به آنها حفاظ درب و پنجره می گویند، ایمن کنید.

2. از یک همسایه بخواهید که مراقب خانه شما باشند

یکی دیگر از راه های پیشگیری از دزدی خانه، این است که از یک همسایه بخواهید که مراقب خانه شما باشند. آن‌ها می‌توانند برگه های طبلیغاتی که مدت هاست لای درب منزل شما گذاشته شده را بردارند چراکه این یک حقه دزدی است و سارقان برای اینکه تردد یک خانه را بررسی کنند یک تراکت لای درب خانه ها می گذارند و هر چند ساعت به آن سر می زنند تا مطمئن شوند در خانه کسی هست یا خیر.

توجه: کلید یدکی خود را به همسایه معتمد خود بدهید و از آن بخواهید گاهی به خانه شما سر بزند.

3. درها و پنجره ها را قفل کنید

آمار نشان می دهند که، پنجره‌های طبقه اول، ۲۳ درصد از سرقت‌های خانه، ورودی مناسبی برای دزدان هستند.

نکته: می توانید ورودی های خانه (درب و پنجره ها) را به سنسور حرکت مجهز کنید، تا در صورت مشاهده ورود افراد از آن ناحیه، آژیر خطر به صدا درآید.

4. سیستم امنیتی خانه سرمایه گذاری کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از دزدی خانه، نصب سیستم دزدگیر منزل است. یا می‌توانید یک قدم جلوتر رفته و دوربین‌های امنیتی، ترجیحا با دید در شب و هارد دیسک برای ذخیره فیلم‌های ضبط‌ شده نصب کنید.

5. همه را از سفر رفتن خود با خبر نکنید!

می خواهید برای مدتی به خارج از شهر بروید؟ در رسانه های اجتماعی اطلاع رسانی نکنید. اتفاق افتاده است که شخصی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از برنامه سفر و حتی طی سفر تصاویری و اطلاعاتی منتشر کرده و سارقی با استفاده از آن اطلاعات سوء استفاده کرده و از منزل شخصی او را سرقت کرده است.

6. اشیا قیمتی را در معرض دید قرار ندهید!

برای جلوگیری از اشیا قیمتی در منزل همچون لپ تاپ، هارد دیسک آن را جدا کرده و در جاهایی همچون مانند کابینت آشپزخانه یا کمد کتانی پنهان کنید و اگر در خانه طلا دارید آن را به قسمت امانات بانک بسپارید. همچنین بهتر است از اشیای قیمتی خود عکس بگیرید، تا در صورت سرقت آنها بتوانید اطلاعات دقیق به پلیس ارائه دهید.

سایر روش های پیشگیری از سرقت منزل

  • یک گاوصندوق بگیرید

جواهرات گرانبها، پاسپورت ها و سایر اسناد مهم در یک گاوصندوق نسوز بگذارید که ترجیحاً در دیوار تعبیه شده یا روی زمین پیچ می شوند.

  • قفل ها را عوض کنید

چه صاحب خانه باشید و چه مستاجر، تعویض قفل ها گزینه خوبی برای پیشگیر از سرقت خانه است. شما هیچ راهی ندارید که بدانید چه تعداد کلید برای قفل های قدیمی صادر شده یا کپی شده است.

  • تایمرها را روی چراغ ها قرار دهید

از تایمرهایی استفاده کنید که به طور خودکار لامپ ها را در اتاق های انتخابی پس از تاریک شدن هوا روشن می کنند. چراغ های فضای باز را برای روشن شدن در عصر تنظیم کنید.

  • درب گاراژی را قفل کنید

درب گاراژ خود را قفل کنید. اگر درهای گاراژ حتی برای چند روز در خارج از خانه باز بمانند، نقطه دسترسی آسانی هستند.

  • رادیو را روشن بگذارید

این یک راه آسان و کم هزینه برای ایجاد این توهم است که کسی در خانه است، این است که رادیو را روشن بگذارید.

  • برای سارقین پناهگاه نسازید

شمشاد و درختچه های اطراف خانه را کوتاه کنید تا دزدها و سارقان نتوانند پشت آنها پنهان شوند.

  • حصار بکشید

چنانچه محوطه باز در اطراف خانه دارید می توانید آن را با نرده های فلزی محصور کنید.

  • درب ها و قفل ها را ارتقا دهید

درب منزلتان را به درب های ضد سرقت ارتقا دهید. سارقان زمان زیادی نیاز دارند تا بتوانند درب های ضد سرقتی که با تکنولوژی جدید ساخته شده اند را باز کنند. قفل درب های پنجره را نیز بروز کنید.

اگر اتفاق غیرقابل تصوری رخ داد و خانه شما به سرقت برده شد، در صورتی که سارق هنوز آنجاست، از انگیزه رفتن به داخل خودداری کنید. بلافاصله از تلفن همراه یا خانه همسایه با پلیس 110 تماس بگیرید و به یاد داشته باشید که به چیزی دست نزنید. اثر انگشت به حل جرایم کمک می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.