کاهش وزن با استفاده از پودر دارچین و عسل (یک ترکیب معجزه‌آسا)

ترکیب دارچین و عسل یکی از قدیمی‌ترین روش‌های کاهش وزن و لاغری به شمار می‌آید. برخی از افراد بر این موضوع اصرار دارند که پس از مصرف این ترکیب خوشمزه تغییری در وزنشان به وجود نیامده است در حالی که بسیاری از افراد این ترکیب را به عنوان یک روش قطعی و نتیجه‌بخش برای کاهش وزن معرفی می‌کنند و معتقدند خواص داریچن و عسل برای لاغری معجزه می کند. در حالی که علم هنوز تاثیر ترکیب پودر دارچین و عسل بر کاهش وزن را تایید نکرده است اما شواهدی مبنی بر اثربخش بودن آن وجود دارد.

نحوه کاهش وزن با پودر دارچین و عسل

قبل از این که هرگونه ترکیبی از دارچین و عسل را برای کاهش وزن امتحان کنید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این روش کاهش وزن تداخلی با بیماری‌ها و داروهایی که مصرف می‌کنید، نداشته باشد.

دستور تهیه ترکیب دارچین و عسل این معجزه‌آسای کاهش وزن بسیار ساده است. شما می‌توانید در عرض چند دقیقه آن را تهیه کرده و برای یک روز در یخچال نگهداری کنید. هر روز صبح قبل از صبحانه ترکیب را خوب هم بزنید و بعد مصرف کنید.

این ترکیب را با انواع و طعم‌های مختلف محلی و انواع مختلف پودر دارچین تهیه کنید تا وقتی که به طعم و مزه‌ی دلخواه خود برسید. عسل خام ممکن است فواید سلامتی بیشتری داشته باشد اما ممکن است برای برخی از بیماری‌ها مضر باشد. از این رو، پیش از مصرف عسل خام با پزشک خود در مورد این ترکیب مشورت کنید.

مواد لازم برای تهیه ترکیب پودر دارچین و عسل

 • 1 قاشق چایخوری عسل
 • 1/2 قاشق چایخوری پودر دارچین
 • 1 فنجان آب

دستور تهیه ترکیب پودر دارچین و عسل

 1. در یک ظرف کوچک پودر دارچین و عسل را با آب ترکیب کنید.
 2. مخلوط بدست آمده را بجوشانید.
 3. ترکیب بدست آمده را از صافی رد کنید و به دو نیم تقسیم کنید.
 4. نیمی از ترکیب پودر دارچین و عسل را یک ساعت قبل از صبحانه و نیم دیگر آن را یک ساعت قبل از خواب مصرف کنید.

نکات مفید برای کاهش وزن با پودر دارچین و عسل

قبل از مصرف ترکیب دارچین و عسل برای لاغر شدن این نکات مفید را به یاد داشته باشید:

 • برخی از طرفداران این روش توصیه می‌کنند که عسل را بعد از به جوش آمدن آب به آن اضافه کنید تا فواید و مواد مغذی موجود در عسل حفظ شوند.
 • با دنبال کردن این رژیم، عنوان شده است که فرد بدون تغییر در سبک زندگی خود چیزی حدود 3 الی 5 پوند (1.5 تا 2.5 کیلوگرم) در هفته وزن کم می‌کند. لازم به ذکر است که این نتایج تایید نشده‌اند. تفاوت در نتایج حاصل می‌تواند ناشی از فاکتورهای متعددی باشد ازجمله نوع پودر دارچین مورد استفاده، سطح فعالیت فرد، بیماری‌های زمینه‌ای و رژیم غذایی کلی فرد.

انواع پودر دارچین:

 • به طور کلی، سه نوع پودر دارچین موجود است: دارچین سیلان، دارچین کورینتژه و دارچین کاسیا. دارچین سیلان نوع متعادل‌تر است و توصیه می‌شود برای مصرف بلندمدت از این نوع دارچین استفاده کنید. اگرچه به احتمال زیاد، پودر دارچین که در بیشتر خانه‌ها استفاده می‌شود از نوع کاسیا است. دارچین کورینتژه به دلیل طعم تندی که دارد اغلب در شیرینی‌پزی‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر سه نوع پودر دارچین را می‌توان با عسل ترکیب کرد اما هنوز مشخص نشده است که کدام نوع تاثیر بیشتری بر کاهش وزن دارد. اکثر مطالعات در مورد فواید سلامتی دارچین بر روی دارچین کاسیا انجام شده‌اند.
 • طبق WebMD، دارچین کاسیا ممکن است با داروهای دیابت تداخل داشته باشد. این نوع دارچین در صورتی که با داروهایی مانند تایلانول و دیفلوکان مصرف شود ممکن است خطر آسیب به کبد را افزایش دهد. علاوه بر این، در صورت مصرف زیاد برای مدت طولانی این نوع دارچین ممکن است منجر به عوارض جانبی مسمومیت در فرد شود.

خواص دارچین و عسل برای لاغری و کاهش وزن

برخلاف این که پودر دارچین و عسل به عنوان یک درمان طبیعی برای قرن‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند، هیچ مدرک علمی مبنی بر تاثیر آن‌ها بر کاهش وزن وجود ندارد. اگرچه، مطالعات علمی تایید کرده‌اند که هر یک از این مواد به تنهایی می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند.

فواید عسل برای لاغری

عسل حاوی فروکتوز و گلوکز است. شکری که بیشتر در طی روز استفاده می‌کنیم حاوی ساکاروز است. طبق مطالعه‌ی انجام شده در سال 2011 بر روی موش‌ها، عسل بهتر از ساکاروز به کاهش وزن و چربی بدن و تری گلیسیرید کمک می‌کند. بنابراین به لحاظ تئوری، جایگزینی شکر با عسل ممکن است در کاهش وزن موثر باشد. مطالعه‌ای دیگر بیان کرده است که عسل واکنش هورمون‌های مخصوص اشتها را تغییر می‌دهد به گونه‌ای که می‌تواند به مبارزه با چاقی کمک کند. این مطالعه همچنین بیان کرد که عسل می‌تواند به کند کردن پاسخ گلیسمی بدن کمک کند.

فواید پودر دارچین برای لاغری

هیچ مطالعه‌ای به صورت جداگانه تاثیر پودر دارچین بر کاهش وزن را تایید نکرده است. با این وجود، برخی از تحقیقات به این نتیجه رسیده‌اند که پودر دارچین به کاهش اسپایک انسولین کمک می‌کند. اسپایک انسولین موجب می‌شود تا چربی‌سوزی و کم کردن وزن برای بدن دشوار شود. مطالعه‌ای در سال 2007 به این نتیجه رسید که دارچین خالی شدن معده را به تعویق می‌اندازد و همین امر موجب می‌شود تا شما برای مدت زمان طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید. با این وجود، مطالعات دیگر این تاثیر را تایید نمی‌کنند و هیچ شواهد و مدارکی مبنی بر تاثیر دارچین بر جلوگیری از بیماری متابولیکی که ممکن است منجر به افزایش وزن شود، در دسترس نمی‌باشد.

برخی از طرفداران پودر دارچین ادعا می‌کنند که دارچین بدن را گرم می‌کند و در نتیجه‌ی آن متابولسیم (سوخت‌وساز) بدن افزایش می‌یابد. برای این ادعا نیز هیچ مدرک علمی وجود ندارد.

کلام آخر

اگرچه ترکیب دارچین و عسل یک راه‌حل عالی برای کاهش وزن به نظر می‌رسد اما به هیچ وجه یک راه‌حل سریع برای لاغری نیست. هیچ گونه مدارک و شواهد علمی برای تایید تاثیر ترکیب پودر دارچین و عسل بر کاهش وزن وجود ندارد و تنها ادعاهایی در این مورد صورت پذیرفته است. هیچ کس نمی‌تواند بدون داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش به کاهش وزن دائمی دست یابد. برای کاهش وزن، شما باید انواع مختلف میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید و از خوردن غذاهای فرآوری شده بپرهیزید. علاوه بر این، باید ورزشی که شامل حرکات استقامتی و هوازی است را به عنوان یک برنامه روزانه در نظر داشته باشید.

لینک منبع: مینویسم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.