عکس های NFT چیست؟

ساخت عکس های NFT یعنی چه؟

همه چیز درباره عکس های NFT

NFT مخفف عبارت انگلیسی “Non-Fungible Token” است، واحدهای ارزشی که به یک مدل تجاری مانند ارزهای دیجیتال اختصاص داده می‌شوند. برای درک بهتر می توان گفت که NFT کالایی غیرقابل تعویض است، در حالی که بیت کوین یک ارز دیجیتال قابل تعویض است. این روزها NFT ها تبدیل به داغ ترین موضوع در رسانه های اجتماعی خارجی شدند. در یک روز پنجشنبه یک فایل JPG که توسط مایک وینکلمن، که به نام بیپل نیز شناخته می شود، ایجاد شد، این فایل در یک حراج آنلاین به قیمت 69.3 میلیون دلار فروخته شد. این اولین فروش هنری دیجیتالی برای خانه حراج کریستیز بود. در این مطلب خواهیم گفت که عکس های nft چیست؟

منظور از NFT و عکس NFT چیست؟

NFT مخفف “non-fungible token” یک توکن غیر قابل معاوضه می باشد، یعنی نمی توان آن را با چیزی با ارزش مشابه مبادله کرد. بنا به تعریف، در نوع خود بی نظیر است.  در پاسخ به سوال “عکس های NFT چیست؟” میتوان گفت که، عکاسی به عنوان یک NFT همه علائم معقول را بررسی می کند، مالکیت را تأیید می کند، منحصر به فرد بودن را ایجاد می کند و به سازندگان پاداش می دهد.

برای مثال، نمی‌توانید عکسی از Dorothea Lange را با عکس دیگری از Annie Leibovitz عوض کنید به این دلیل که آنها یکسان نیستند.

NFT ها با استفاده از بلاک چین تأیید می شوند، که اساساً یک تاریخچه شفاف از مالکیت، خرید و تجارت است که هیچ کس نمی تواند آن را ویرایش کند و هر کسی می تواند ببیند. بلاک چین تضمین می کند که همیشه ردی از مالک فعلی تا خالق اصلی وجود خواهد داشت. برخی از بازارهای NFT، مانند Bitski، از سازندگان خود می‌خواهند تا حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود را برای یک لایه تأیید بیشتر متصل کنند.

توکن کردن یک کالای دیجیتال، مانند یک عکس، فرآیند بارگذاری آن و قرار دادن آن برای فروش است. بازارهای NFT در بلاک چین وجود دارند که نیاز به خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم دارند.

برای عکاسان، پس از بارگذاری تصویر خود، چندین مرحله تأیید وجود دارد، مانند اینکه آیا نسخه اصلی یا چند نسخه را می فروشید. حتی می‌توانید حق امتیازی مانند 10 درصد از کل فروش‌های آتی، روی NFT‌های خود قرار دهید.

با توجه به عکاسی، شما این توانایی را دارید که یک عکس را نشانه گذاری کنید و هر کسی که این نشانه را دارد صاحب این عکس است. مردم می توانند به آن نگاه کنند و آن را دانلود کنند، اما تنها یک مالک وجود دارد.

عکس های NFT چگونه کار می کند؟

ظهور NFT ها نحوه مشاهده عکاسی و ذخیره آن را مختل می کند. چند سال پیش، تصاویر فیزیکی رواج داشت. هر کسی می‌تواند از عکس‌های کپی شما عکس بگیرد و از آن‌ها در هر جایی که می‌خواهد استفاده کند، اما شما همچنان مالکیت عکس را دارید. همانطور که جهان دیجیتالی شد، مالکیت تصاویر بحث برانگیزتر شد. صاحبان اصلی برای عکس هایی که گرفته اند یا دارند اعتبار کمی دریافت کرده اند یا هیچ اعتباری دریافت نکرده اند. عکس های NFT به نظر می رسد این مشکل را حل کند. از آنجایی که آنها در بلاک چین ادغام می شوند، صحت و باز بودن آنها تضمین می شود. بنابراین مهم نیست که چند بار مردم عکس‌های شما را دوست دارند و از آن‌ها اسکرین‌شات می‌گیرند، شما همچنان حق مالکیت و انتقال تصویر را دارید.

هدف اصلی عکس های NFT چیست؟

از آنجایی که بیشتر عکس ها دیجیتال هستند یا می توانند به شکل دیجیتال اسکن شوند، برای عکاسان آسان است که پول در بیاورند و هنر خود را به رسمیت بشناسند. و بخش جالب این است که در حالی که خریدار دارای حق مالکیت است، عکاس همچنان از حق چاپ و تکثیر برخوردار است. به عنوان مثال، کیت وودمن تصویر دیجیتال خود به نام “Always Coca-Cola” را به قیمت کمی بیش از 20000 دلار فروخت. او هنوز هم حق صدور مجوز برای تصاویر و استفاده از آنها در رسانه های اجتماعی خود را دارد و هنوز هم می تواند درصدی از حق امتیاز را در زمانی که عکسش تغییر می کند به دست آورد. یکی دیگر از مزایای عکاسانی که وارد NFT می شوند این است که طرفداران زیادی داشته باشند و علاقه زیادی به آثار خود داشته باشند.

چگونه عکس های خود را به عنوان NFT توکن کنیم ؟

توکن کردن عکس‌ها یا برش‌کاری شما از یک فرآیند ساده پیروی می‌کند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید کدام عکس را می خواهید بفروشید. سپس انتخاب می کنید که در کدام پلتفرم می خواهید بفروشید.

معروف ترین عکس های NFT

  • فروش 69 میلیون دلاری بیپل 
حراج تاریخی 69 میلیون دلاری NFT بیپل
حراج تاریخی 69 میلیون دلاری NFT بیپل

هیچ مقاله ای در مورد NFT ها بدون حراج تاریخی 69 میلیون دلاری NFT بیپل کامل نمی شود. این اثر هنری، Everydays: The First 5000 Days، نه تنها گران ترین NFT فروخته شده تا کنون، بلکه سومین اثر هنری گران قیمت فروخته شده توسط یک هنرمند زنده و اولین NFT است که در یک خانه حراج هنرهای زیبا فروخته شده است.

  • تصویری از اولین توییت جک دورسی 
اولین توییت جک دورسی
اولین توییت جک دورسی

درست زمانی که مردم شروع به پیچیدن سر خود در اطراف NFT ها کردند، این هنر دیجیتالی است که توسط هنرمندان ساخته شده و به صورت آنلاین ذخیره شده است، درست است؟، بنیانگذار توییتر جک دورسی با فروش خود به تیتر اخبار (و میلیون ها نفر) تبدیل شد.

  • تصویری از کد نویسی 
تصویری از کد نویسی 
تصویری از کد نویسی 

سر تیم برنرز لی در سال 1989 شبکه جهانی وب را اختراع کرد. 30 سال بعد، او 9555 خط اصلی کد منبع را به عنوان NFT به قیمت 5.4 میلیون دلار فروخت. NFT که در ساتبیز به حراج گذاشته شده است، شامل کد منبع شبکه جهانی وب و همچنین برخی چیزهای دیگر است که توسط سر برنرز لی ایجاد شده است.

نگران نباشید، خریدار آن، اکنون مالک اینترنت نیست. در عوض، مثل این است که آنها اعلامیه استقلال را خریده اند، آنها صاحب بخش مهمی از تاریخ بشر هستند.

  • کریپتوپانک ها
کریپتوپانک ها
کریپتوپانک ها

یکی از معروف ترین عکس های nft ، کریپتوپانک ها می باشد. کریپتوپانک ها از بدنام ترین NFT ها هستند. Larva Labs که به‌طور تصادفی با استفاده از یک الگوریتم تولید شد، 10000 NFT CryptoPunk را در سال 2017 به هر علاقه‌مندی با کیف پول اتریوم (ETH) ایجاد کرد و به آنها هدیه داد.

از آنجا، CryptoPunks وارد بازار ثانویه شد و ارزش آن سر به فلک کشید. ارزان ترین از 10000 کریپتوپانک در حال حاضر بیش از 100000 دلار ارزش دارد و بیش از 1 میلیارد دلار از طریق سری NFT معامله شده است. سرمایه گذاران از Jay-Z تا Visa و Odell Beckham Jr. مبالغ هنگفتی را برای CryptoPunks خرج کرده اند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.