۵ نکته از مهم ترین نکات در یک رابطه (دوستانه یا خانوادگی یا عاشقانه)

روابط باارزش ترین دارایی های ما هستند. این روابط شامل روابط با والدین، خواهران و برادران،روابط دوستان یا رابطه با شرکا می باشند- هر رابطه باید به خوبی پرورش داده شود. روابط عاشقانه به خصوص باید با بیشترین مراقبت پرورش داده شوند زیرا چنین روابطی بسیار حساس هستند. عاشق شدن در یک لحظه رخ می دهد، وارد یک رابطه شدن نیاز به تلاش دارد اما حفظ یک رابطه با شریک زندگیتان نیازمند تلاش بسیار زیادی است. شما باید به منظور ایجاد یک رابطه ی قوی به تک تک جزیئات توجه داشته باشید.

در اینجا 5 نکته ای که برای هر رابطه ضروری و حائز اهمیت می باشند، آورده شده است

 

اعتماد

اعتماداعتماد یکی از مهم ترین مولفه های یک رابطه ی شاد و سالم است. اگر به شریک خود اعتماد ندارید و بر اعمال و سخنان او شک می کنید، هیچگاه نمی توانید زندگی شادی داشته باشید. اگر تصمیم دارید وارد یک رابطه شوید، پس باید اعتماد کردن را نیز یاد بگیرید.

هنگامی که موقعیت های پیش آمده موجب بدگمانی و بی اعتمادی می شوند، شما باید برای یافتن حقیقت، منشأ این بی اعتمادی را پیدا کرده و بر اساس حقیقت عمل کنید. شک کردن به شریک زندگی و عمل کردن بر اساس هراس و دلهره کار درستی نیست. دوماً، همانطور که شما از شریک زندگی خود انتظار وفاداری و صداقت دارید، خود شما نیز باید بر این صفات اخلاقی پایبند باشید. شما باید صادق و راستگو باشید و شفافیت و صداقت را در روابط خود حفظ نمایید.

 

احترام

احتراماحترام گذاشتن بر فردیت شریک زندگی، نکته ی حائز اهمیت دیگری در یک رابطه به شمار می شود. بسیاری از مردم، شریک زندگی خود را به خاطر مسائل مختلف مورد انتقاد قرار می دهند. آن ها بر سر تفاوت هایی که با هم دارند با یکدیگر دعوا می کنند و سعی می کنند یک دیگر را تغییر دهند. این موجب شکاف و اختلاف می شود. به منظور حفظ یک رابطه ی شاد و سالم، باید به نظرات و تصمیمات یک دیگر احترام قائل شوید.

 

عشق

عشقاگر بین دو زوج، عشقی وجود نداشته باشد، رابطه ی میان آن ها دوامی نخواهد داشت. عشق و تحسین متقابل برای حفظ یک رابطه ی قوی باید حضور داشته باشند. همچنین، تنها داشتن عشق نسبت به یک دیگر کافی نیست بلکه ابراز این عشق به همان اندازه ضروری می باشد. بگذارید طرف مقابل از احساس شما نسبت به خود، اهمیت که او در زندگی برایتان دارد و اینکه چقدر او را تحسین می کنید، آگاه باشد. این احساس که کسی شما را دوست دارد، یکی از زیباترین حس ها در دنیاست. طرف مقابل نیز قطعاً به این احساس شما پاسخ خواهد داد و این امر موجب تقویت پیوند میان دو نفر می شود.

 

توجه

توجهتوجه کردن به شریک زندگی و گوش دادن به سخنان او به همان اندازه ی ابراز احساسات اهمیت دارد. توجه کردن باعث می شود تا طرف مقابل احساس خاص بودن و دوست داشته شدن کند. وقتی به آنچه که در ذهن طرف مقابل می گذرد و آنچه که روزانه در زندگی او رخ می دهد، گوش می دهید، بهتر او را خواهید شناخت و این شناخت پایه ی یک رابطه ی سالم خواهد بود، به علاوه موجب نزدیکی دو فرد به یک دیگر می شود. همچنین، این شناخت موجب ایجاد نوعی حس امنیت در دو طرف می شود زیرا هر دو مطمئن می شوند که هر اتفاقی در زندگی برایشان رخ دهد، همیشه کسی هست که به حرف هایشان گوش دهد و احساساتشان را درک نماید.

 

برقراری ارتباط

برقراری ارتباطبرقراری ارتباط از اهمیت به سزایی برخوردار است. بسیاری از زوج ها وقتی عصبانی و ناراحت هستند، احساسات خود را سرکوب می کنند. آن ها به جای برقراری ارتباط و حل مشکلات، ترجیح می دهند سکوت کنند. این سکوت، اوضاع را بدتر می کند. برقراری ارتباط، شالوده ی یک رابطه ی سالم است. هر چه بیشتر با یکدیگر ارتباط برقرار نمایید، بیشتر یکدیگر را درک خواهید کرد و در نتیجه، روابط میان شما بهتر خواهد شد. هر چه بیشتر از ابراز احساسات و صحبت کردن با شریک زندگیتان در مورد افکار خود خودداری کنید، سوتفاهم و عدم اعتماد بین دو طرف به وجود می آید. برقراری ارتباط، نکته ی کلیدی یک رابطه ی شاد است. اگرچه، برقراری ارتباط همیشه باید دوطرفه باشد.

بنابراین، در حالی که عشق برای هر رابطه ای مهم است اما به تنهایی نمی تواند یک رابطه ی قوی و بادوامی را ایجاد نماید. عشق در کنار احترام و اعتماد به ایجاد یک پیوند قوی کمک می کند. جدا از این، زوج ها باید بتوانند به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند و به حرف یکدیگر گوش دهند. این نکات ساده می توانند موجب جدا شدن زوج ها از یکدیگر شوند. موارد یاد شده، نکات ساده ای هستند که می توانند یه ایجاد یک رابطه ی بادوام کمک کنند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.