بهترین کسب و کارها در دوران شیوع کرونا چیست؟(روش های کسب درآمد در دوران قرنطینه)

هدف از انتشار این مقاله معرفی بهترین کسب و کارها در دوران شیوع کرونا و روش های کسب درآمد در دوران قرنطینه می باشد.

در این روزها که کل دنیا درگیر ویروس ناشناخته ای به نام کرونا شده است اکثر افراد مجبور به خانه نشینی شده اند. کرونا ویروس (coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس هاست که نوع جدید آن کووید 19 می باشد. این ویروس تاجدار چندین ماه است که زندگی میلیاردها انسان در جهان را تحت الشعاع خود قرار داده است.

افراد بسیاری به دلیل حضور کرونا مجبور به قرنطینه خانگی شده اند و این مورد جزء لاینفک زندگی ما ایرانی ها نیز محسوب می شود.

قطعا این روزهای سخت و تلخ می گذرد و امید به روزهای زیبای آینده نوید بخش خواهد بود. اجبار به خانه ماندن برای افراد طاقت فرساست از این رو بسیاری به دنبال راهی هستند تا بتوانند بهترین استفاده را از این روزهای قرنطینه ببرند.

بیل گیتس می گوید : اگر کسب و کار تان بر روی اینترنت نباشد بزودی در بازار هم نخواهد بود. کسب و کارهای آنلاین از قبل شیوع ویروس کرونا در جهان مورد استقبال بسیاری از افراد بوده است. اما با پاندمی کرونا و متضرر شدن کسب و کارهای سنتی اکثر کسب و کارهای دنیا به سمت فروش و ارائه خدمات آنلاین رو آورده اند.

بیشتر بخوانید: 9 نمونه از خصوصیات، مهارت ها و ویژگی های سبک رهبری بیل گیتس

معرفی بهترین کسب و کار ها در دوران کرونا

معرفی بهترین کسب و کار ها در دوران کرونا 

در زمان حال بهترین سرمایه گذاری ها آنهایی است که بر روی کسب و کارهای آنلاین محلی قرار دارد. استفاده از مهارت های فردی، فرشبافی، خطاطی، نقاشی، صنایع دستی، برنامه نویسی، کسب و کارهای خانگی و کارهای دورکاری نیز از بهترین گزینه ها برای کسب درآمد و همچنین بهترین روش افزایش درآمد در دوران شیوع این ویروس می باشد.

این روز ها ویروس کرونا و کسب و کار باهم رابطه مستقیم داشته و با شیوع آن اغلب کسب و کارها هم چون مراکز گردشگری فلج شدند و می توان گفت که اقتصاد جهانی را دچار مشکل بزرگی کرده است. همه ما موظف به مبارزه و شکست دادن این ویروس هستیم تمام کشورها در صدد تلاش برای از بین بردن آن هستند.

بنابراین وظیفه فردی ما این است که در کنار هم باشیم و با رعایت پروتکل های بهداشتی از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم. یکی از مهمترین کارهایی که بعضی افراد برای مقابله انجام داده اند راه اندازی کسب و کار های اینترنتی است.

با توجه به اینکه در این شرایط امکان حضور افراد در بازارها و فروشگاه ها وجود ندارد بنابراین بخش بزرگی از مراجعات مردم به سایت ها و خرید و فروش های آنلاین اختصاص یافته است.در این شرایط افرادی که در حوزه کسب و کار آنلاین و اینترنتی مشغولند با قدرت بیشتری به ارائه خدمات می پردازند.

در این شرایط وب سایت های اینترنتی بسیار کارآمد عمل کرده اند و امکان ارسال همه کالاهای مورد نیاز مشتریان را به تمام نقاط کشور فراهم ساختند. در حقیقت کسب و کار های آنلاین در این شرایط جزو لاینفک زندگی شده است چرا که بدون حضور در فروشگاه امکان خرید وجود دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین کتاب های موفقیت در کسب و کارهای کوچک و بزرگ

معرفی بهترین روش های کسب درآمد در زمان کرونا

از چه روش هایی در دوران کرونا میتوان کسب درآمد داشت.کسب و کارهای جهان با پاندمی و همه گیری کرونا به این فکر افتاده اند که با چه روش هایی میتوان در بحران کرونا درآمد خود را حفظ کنند. در هر کسب و کاری قطعا راهی برای ادامه و بقا در هر شرایطی وجود دارد.

در واقع بهترین کار بنا به نوع کسب و کار، بودجه و سایر موارد می تواند پیشنهاد شود.در اصل یک نسخه کامل برای بهترین کار وجود ندارد بلکه ماهیت کسب و کارها متفاوت است.

مطالب بیشتر: بهترین راه سرمایه گذاری با پس اندازمان در شرایط فعلی ایران چیست؟

در ادامه این مطلب می توانید برخی کسب و کارها و پیشنهادات کسب در آمد در زمان کرونا را بخوانید.البته حتما قبل از شروع کار با مشاوران و متخصصان حوزه شغلی مد نظرتان مشورت نمایید.

طراحی سایت و کسب و کار های اینترنتی

طراحی سایت و کسب و کار های اینترنتی

طراحی سایت و کسب و کار های اینترنتی، کسب و کارهای فنی و برنامه نویسی یکی از بهترین روش های کسب درآمد در این روزگار کرونایی می باشد.

کسب درآمد در دوران خانه نشینی کرونا برای برنامه نویسی و کسب و کارهای اینترنتی راحت تر و حتی بیشتر هم شده است.تعداد زیادی از کسب و کارهایی که امکان مجازی شدن و دیجیتالی شدن و یا افزودن کانال فروش اینترنتی به کانال های دیگر فروش خود را دارند نیاز به متخصصین در این حوزه دارند.

از جهات دیگر متخصصان این حرفه می توانند از منزل و یا حتی از شهری دیگر کار خود را انجام دهند و در این بحران کرونا با حفظ سلامت فردی و کاهش تردد کسب درآمد داشته باشند.

کسب و کار های سنتی در دوران  کرونا

بعضی از کسب و کارهای سنتی با توجه به نوع و بودجه و امکانات موجود میتوانند به صورت مجازی فعالیت کنند. امروزه در جهان و ایران میبینیم که برخی کسب و کارها که قبل از کرونا دارای فروش آنلاین بوده اند در این دوران با افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر و متقاضیان بیشتری رو به رو هستند.

بنابراین آنلاین شدن و آموزش و آمادگی بستر برای مجازی سازی کسب و کار در دوران پسا کرونا و مهارت آموزی و تهیه برنامه های کسب و کار آنلاین می تواند باعث افزایش درامد شود.

سرپا نگه داشتن کسب و کارتان می تواند همراه با آنلاین شدن و انجام روش های خلاقانه و مجاز باشد که در این موارد می توانید با کارشناسان متخصص و مورد اعتماد مشورت کنید و با انتخاب بهترین روش کسب و کار های سنتی خود را بهبود دهید.

کسب و کار های مرتبط با مواد غذایی

کسب و کار های مرتبط با مواد غذایی و شیرینی پزی در دوران کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی یکی از شغل های پر درآمد محسوب می شود.

در دوران کرونا که مردم کمتر به سراغ مواد غذایی و شیرینی کیلویی و سرباز و بدون بسته بندی می روند،پیشنهاد می شود اولا کسب و کارهایی که بودجه برای مکانیزه شدن و اتوماسیون و تولید و بسته بندی بدون دخالت دست و با رعایت کامل اصول بهداشتی را دارند به آن سمت بروند. در زمان حال به دلیل بحران کرونا فروش شیرینی های کارخانه ای و دارای بسته بندی بیشتر از شیرینی های سنتی فروش دارند.

و اما پیشنهاد بهتر فروش محصولات نیمه آماده است. برای مثال می توان محصولات غذایی مثل پیتزای نیمه آماده و یا حتی شیرینی های نیمه آماده در کارخانه تولید کرد و به فروش رساند. در این حالت علاوه بر اینکه مشتری می تواند غذای خود را داخل فر گذاشته و میزان پخت و برشته شدن آن را تعیین کند قطغا اطمینان بیشتری نسبت به حضور ویروس در آن داشته باشد.

سایر کسب و کارها در دوران شیوع ویروس کرونا

برای شروع یک کسب و کار خوب و درآمدزا در دوران شیوع ویروس کرونا حتما با یک مشاور باتجربه صحبت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید اکنون چند مورد از کارهایی که می توانید در دوران قرنطیتنه در خانه انجام دهید اشاره می کنیم:

 1. کسب و کارهای خانگی: فرش بافی و فروش محصولات بصورت اینترنتی مانند خیاطی (دوخت ماسک بهداشتی)، خطاطی، گلدوزی، نقاشی، و کارهای گرافیکی
 2. فروش محصولات مجاز تجاری با مجوز درفضای مجازی و شبکه های اجتماعی
 3. کتاب های الکترونیکی: مهارت و تجربه و تخصص خود را بصورت یک بسته آموزشی کتاب الکترونیکی ارائه دهید.
 4. کارهای هنری در منزل مانند طراحی لوگو، تصویر سازی، طراحی کارت ویزیت، پوستر، جلد کتاب، تدوین فیلم آموزشی و ..
 5. تدریس آنلاین زبان انگلیسی : کلاس های خصوصی یا وبینار و کلاس های عمومی مجازی
 6. آموزش و تدریس آنلاین
 7. تعمیر کیف و کفش یا تعمیر لوازم خانگی
 8. تولید محتوا، نویسندگی محتوا دورکاری و فریلنسری
 9. آموزش تولید محتوای خوبب داستان سرایی علمی، سئو محتوا و …
 10. تجارت الکترونیک و داشتن یک فروشگاه اینترنتی
 11. فروش اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین
 12. توسعه وب سایت ها و مشاوره سئو
 13. دوره های آموزشی آنلاین (مجازی)
 14. تولید پادکست آموزشی
 15. برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
 16. انجام امور مالی و حسابداری بصورت غیر حضوری
 17. ارائه خدمات مشاوره و آموزشی به صورت آنلاین
 18. طراحی سایت
 19. توسعه و طراحی اپلیکیشن های کاربردی
 20. فروش محصولات خود در سایت های پربازدید فروشگاهی
 21. طراحی داخلی منازل و دفاتر کسب و کار ها
 22. مشاوره روانشناسی آنلاین (اگر تحصیلات لازم، تخصص و مجوزهای لازم را دارید)
 23. مشاوره کسب و کار بصورت غیر حضوری
 24. بازاریابی از طریق اینستاگرام: اینستاگرام مارکتینگ
 25. شروع به وبلاگ نویسی (بلاگری) : اگر وبلاگ اختصاصی (سایت شما) معروف شود از روش هاس مختلفی می توانید در آمد داشته باشید مانند انواع تبلیغات آنلاین
 26. طراحی سایت، فروشگاهی، پزشکی، شخصی، مطب
 27. مدیریت شبکه های اجتماعی کسب و کار ها
 28. کارهای تبلیغاتی آنلاین مشاوره و اجرا مانند تبلیغاتی پولی گوگل – گوگل ادز
 29. تعمیر لوازم خانگی و ماشین ها
 30. فریلنسری ترجمه و ویرایش متون زبان خارجی
 31. خدمات مشاوره آنلاین یا تلفنی
 32. برنامه ریزی کسب و کار ها برای مثال تهیه مارکتینگ پلن، بیزنس پلن، طرح توجیهی و طرح جامع بازاریابی و فروش
 33. تفکر، تولید، ثبت اختراع
 34. مشاوره طراحی و توسعه سایت و کسب و کارهای اینترنتی
 35. مدرس آنلاین یوگا و مدیتیشن آنلاین
 36. استفاده از شبکه های اجتماعی برای مثال آپارات برای جذب مخاطب
 37. فروش لوازم جانبی موبایل بصورت آنلاین
 38. سرمایه گذاری در کسب و کارها (بعد از تحقیقات کامل و مشورت با مشاوران این حوزه)
 39. مشاور شغلی Career Coach
 40. مرکز تماس (Call Center) غیر حضوری (مجازی)
 41. مشاوره و آموزش طراحی سایت
 42. مترجمی دورکاری
 43. تهیه و تدوین کمپین های دیجیتال برای بازاریابی اینترنتی
 44. کسب و کارهای خانگی و صنایع دستی محلی
 45. آنالیز داده ها برای کاربرد صنعتی در کسب و کار ها
 46. کار در بورس و خرید و فروش سهام (در صورت داشتن دانش کافی و پس از مشورت با متخصصین و تحلیلگران حرفه ای)

بیشتر بخوانید : راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در بورس

از همراهی شما و مطالعه مطالب فوق متشکریم. بهترین راه کسب درآمد در دوران کرونا، شروع کسب و کارهای آنلاین البته با کسب مهارت های لازم و مشورت با فرد متخصص می باشد. اگر قصد دارید که بیشتر درباره‌ی کسب درآمد از اینترنت بدانید، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه‌ی «9 ایده برای کسب درآمد از طریق اینترنت» مراجعه کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.