بهترین مشاغل مرتبط با عکاسی در سال ۲۰۱۹ چه هستند؟

در این نوشته قصد داریم بهترین مشاغل مرتبط با عکاسی در سال 2019 را به علاقه مندان عکاسی و کسانی که رشته تحصیلی آن ها عکاسی می باشد تقدیم کنیم. مشاغل رشته عکاسی بسیار متنوع هستند و نمی توان به طور قطع گفت که بهترین شغل مرتبط با عکاسی چیست.

افرادی که به عکاسی علاقه دارند یا استعداد گرفتن عکس های زیبا دارند و یا فارغ التحصیلان رشته عکاسی که به دنبال بهترین شغل مرتبط با رشته عکاسی هستند می توانند با خواندن این نوشته زمینه مورد علاقه خود در عکاسی را انتخاب کنند. در ادامه تعدادی از بهترین مشاغل مربوط به عکاسی را به شما معرفی می کنیم.

بهترین مشاغل مرتبط با عکاسی چیست؟

بهترین مشاغل مرتبط با عکاسی چیست؟

تخمین زده می ­شود که بیش از یک تریلیون عکس در هر سال گرفته می­ شود که به دلیل ظهور تکنولوژی گوشی­ های هوشمند می ­باشد. در حال حاضر، همه به نوعی عکاس هستند. به خاطر پلتفورم­ های شبکه اجتماعی، همه می­ توانند عکس ­های خود را برای کل جهان منتشر کنند.

این می­ تواند برای عکاسان و کسانی که به شکل حرفه ای عکاسی می کنند یک نکته­ ی منفی به شمار رود زیرا تعداد زیادی عکس هر روز تولید می ­شود و جالب است بدانید که برخی از به یادماندنی­ ترین عکس ­های سال 2018 توسط آماتورها گرفته شده ­اند.

تعداد زیادی مشاغل مرتبط با عکاسی وجود دارند که افرادی که مهارت یا هنر عکاسی دارند می توانند از طریق آن درآمد کسب کنند. در ادامه برخی از بهترین مشاغل عکاسی در سال 2019 را فهرست کرده ­ایم.

عکاس پرتره (Portrait photographer)

بهترین مشاغل مرتبط با عکاسی در سال 2019: عکاسی پرترهامروزه همه می­ خواهند که عکسشان گرفته شود و عکاسی پرتره هیچ مرزی نمی ­شناسد. شما می توانید عکس­ های خانوادگی، عکس ­های کودکانتان، پروفایل­ های کسب و کار و یا حتی عکس حیوانات خانگیتان را بگیرید. بنابراین یکی از بهترین مشاغل عکاسی، عکاسی پرتره است.

عکاسان پرتره ممکن است در محل عکس بگیرند و یا ممکن است استودیو داشته باشند. شهرت سریع­ترین روش برای موفقیت است اما شما می ­توانید از شبکه­ های اجتماعی نیز برای گسترش عکس هایتان و بهبود کسب و کارتان استفاده کنید.

عکاس رسانه اجتماعی (Social media photographer)

بهترین مشاغل مرتبط با عکاسی در سال 2019: عکاس شبکه های اجتماعیمسلماً اینستاگرام با فراهم نمودن یک پلتفورم رایگان برای بازاریابی محصول یا خدمات، تغییردهنده ­ی بازی برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک بوده است. اما آن­ ها بدون چارچوب با کیفیت زیاد پیش نخواهند رفت. رسانه اجتماعی همچنین یک تغییردهنده ­ی بازی برای عکاسان حرفه ­ای بوده است. خدمات شما اکنون بیش از پیش مورد تقاضا می­ باشند و عکاسی رسانه اجتماعی یک کسب و کار سودآور را شامل می­ شود.

بازاریابی رسانه اجتماعی به دنبال عکس­ های حرفه ­ای است که می ­تواند شامل عکاسی محصول، عکاسی پرتره و حتی ویدئوگرافی باشد. به همین دلیل می توان گفت یکی از بهترین مشاغل سودآور مربوط به عکاسی، عکاس رسانه اجتماعی است.

عکاس خبری (Photojournalist)

عکاس خبری یکی از محترم­ترین تجارت­ های عکاسی است. بسیاری از خاطره ­انگیزترین عکس ­های جهان توسط عکاسان خبری که در صحنه حضور داشته اند گرفته شده­ است .عکاسان خبری، عک س­های خود را در روزنام ه­ها، مجلات و انتشارات آنلاین چاپ می کنند عک س­های آن­ ها معمولاً بازگوکننده­ ی یک داستان است- اغلب عاطفی- و باید از نظر کیفی برتر باشند.

آن­ ها می­ توانند توسط انتشارات اصلی استخدام شوند یا می­ توانند مستقل کار کنند و اگرچه عکاس خبری بودن به عنوان یک شغل مرتبط با عکاسی دشوار است اما پاداش آن فوق­ العاده می­ باشد. و می توان گفت عکاس خبری یکی از بهترین مشاغل مرتبط به رشتع عکاسی از نظر میزان درآمد است.

عکاس مد (Fashion photographer)

عکاسی مد یکی از برترین مشاغل مربوط به رشته عکاسی برای عکاسانی است که کمی خلاقیت را دوست دارند. بسیاری از عکاسان هنرهای زیبا نیز روزنامه ­نگاری مد را به منظور برآورده کردن فروش عکس ­هایشان دنبال می­ کنند.

عکاسی مد نیازمند پشتکار و تعداد زیادی شبکه است. شما حتی می ­توانید یک نماینده داشته باشید که مسئول فروش عکس­ هایتان باشد- مانند کاری که نماینده ­ی یک بازیگر یا یک نماینده ­ی ادبی انجام می­دهد.

عکاس املاک (Real estate photographer)

یکی دیگر از بهترین مشاغل مرتبط با عکاسی که به سرعت در حال پیشرفت است عکاسی املاک است. عکاسی از املاک شامل عکس گرفتن از دارایی ها درفضا و شرایط  مطلوب است که موجب ایجاد علاقه برای بیننده می­ گردد و بیننده را برای خرید ملک مورد نظر جذب می کند.

بیشتر نمایندگان املاک درک می کنند که عکس­ های حرفه­ ای می­توانند خریداران بالقوه را به خانه­ ها جذب کنند. در کنار عکاسی املاک، عکاسی برای هتل­ ها و منازل نیز وجود دارد. این عکس ­ها اغلب توسط گوشی ­های هوشمند گرفته می­ شوند و به اندازه­ ی عکس های حرفه ­ای فریبنده نمی­ باشند.

عکاس رویداد (Event photographer)

عکاسی از رویداد امروزه نیز به اندازه ­ی پنجاه سال پیش محبوب است- شاید هم بیشتر که به خاطر شبکه­ های اجتماعی است. اگر رشته شما عکاسی است یا به عکاسی علاقه دارید یکی از بهترین مشاغل مرتبط با رشته عکاسی عکاسی از رویدادهایی مانند کنسرت­ها، عروسی­ ها یا رویدادهای مشارکتی می باشد که می توانید در هر زیمنه ا که دوست دارید تخصص پیدا کنید.

عکاسی رویداد می­تواند خسته­ کننده باشد. بنابراین، مهم است که شما آن را مناسب قیمت­ گذاری نمایید. بازاریابی رسانه اجتماعی و شهرت شفاهی هر دو روش­ های عالی برای جلب توجه دیگران به خدمات شما می­ باشند. شما حتی می توانید نقش دستیاری در عکاسی از رویداد ها برای کسب تجربه داشته باشید.

عکاسی آرشیوی (Stock photographer)

اگر به دنبال بهترین و درآمدزاترین مشاغل مربوط به عکاسی هستید می توانید یک عکاس آرشیوی شوید. عکاسی آرشیوی شاید هیجان­ان انگیزترین شغل مربوط به عکاسی نباشد اما یک روش عالی برای کسب درآمد از طریق فروش عکس­ هایتان در سایت­ های عکس آرشیو است.

بیشتر سایت­ها نرخ ثابتی را پرداخت می کنند که به شدت (از چندین سنت تا یک تا دو دلار به ازای هر عکس) متفاوت است و با بالارفتن تعداد دانلود عکس شما هزینه ای که به شما پرداخت می شود بیشتر خواهد شد. این می­تواند روش خوبی برای تکمیل درآمد شما باشد.

با توجه به مطالب گفته شده بهترین شغل مرتبط با عکاسی چیست؟ سال 2019 به نظر سال عالی برای عکاسان حرفه ­ای است. به خاطر ظهور رسانه اجتماعی، فرصت­ های شغلی زیادی برای عکاس ها برای مشهور شدن و کشف مهارت ­هایشان وجود دارد. اما البته، عکاسی حرفه ­ای نیازمند تجهیزات حرفه ­ای است. امروزه، فهرست دوربین­ ها و لوازم جانبی باکیفیت به شما کمک می کنند در هر شغل مرتبط با عکاسی که هستید عکس های فوق العاده بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.