معجزات حضرت زهرا چیست (فضیلت و کرامات ایشان)

برای آشنایی با معجزات حضرت زهرا (س) در طول زندگی کوتاه ایشان و همچنین معجزات ایشان در عصر حاضر برای دوستداران آن حضرت، این مطلب را مطالعه کنید.

حضرت فاطمه زهرا (س) فرزند حضرت محمد (ص) و حضرت خدیجه (س)، همسر امام علی (ع)، مادر امام حسن (ع) و امام حسین (ع) و دارای چنان رتبه ای نزد پرودگار بودند که سوره ای در وصف ایشان نازل شد و در پیشگاه خداوند دارای اسامی نه گانه بودند. حضرت زهرا (س) را مادر سادات می نامند و عنایات حضرت زهرا به شیعیان بر هیچ کس پوشیده نیست. در این مطلب می خواهیم تعدادی از معجزات حضرت زهرا سلام الله علیها و داستان هایی از معجزات حضرت زهرا (س) را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

معجزات حضرت زهرا (س)

شاید در مورد معجزات حضرت زهرا سلام الله علیها کمتر شنیده باشید. اما از آنجایی که ایشان در پیشگاه الهی دارای مقام و مرتبه مخصوصی بودند، وجود معجزات در زندگی ایشان همواره مشهود بود. در ادامه گوشه ای از معجزات حضرت زهرا (س) را بیان می کنیم.

پیشنهاد می کنم نحوه نذر نمک حضرت زهرا و اشعار توسل به حضرت فاطمه را در مطالب پیشین دنبال کنید.

معجزات حضرت زهرا چه بود

از امام حسن مجتبی (ع) نقل شده که حضرت فاطمه زهرا (س) همواره در حال عبادت بود و پاهای او در اثر ایستادگی برای عبادت ورم می کرد. او بجز خودش همه را دعا می کرد. وقتی از او در این باره سوال کردم گفت: (اول همسایه ات را دعا کن و سپس خود و اهل خانه ات را.)

در ادامه با داستان هایی از معجزات حضرت زهرا (س) همراه مینویسم باشید:

سخن گفتن در شکم مادر

از جمله معجزات حضرت زهرا علیه السلام سخن گفتن ایشان در گهواره بود. در روایت مختلف آمده وقتی که کفار از حضرت محمد (ص) درخواست شق القمر کردند، حضرت خدیجه (س) دخترش فاطمه (س) را باردار بود و از این خواسته کفار سخت ناراحت بود.

حضرت فاطمه (س) از شکم مادر او را صدا زد و گفت: ناراحت نباش مادر، که خداوند یار و یاور پدرم است. در این هنگام بود که پیامبر (ص) از حضرت خدیجه پرسید با که سخن می گویی؟ و حضرت خدیجه (س) پاسخ داد با فرزندی که در رحم دارم، او با من سخن می گوید و مونس من است.


درخشیدن نور از ملحفه حضرت زهرا

در سخن از معجزات زهرا (س) روایت شده که روزی امام علی (ع) از یک یهودی مقداری جو قرض گرفت و در ازای آن ملحفه حضرت زهرا (س) را به او داد. شب هنگام همسر مرد یهودی متوجه نوری از داخل اتاق شد و در این مورد به همسرش گفت. هر دو به سمت نوری که از اتاق به چشم می خورد، رفتند و متوجه شدند که نور از ملحفه حضرت زهرا (س) که امام علی (ع) به مرد یهودی داده بود به چشم می خورد.

با این اتفاق مرد یهودی و همسرش بهمراه خویشان و نزدیکان خود همگی مسلمان شدند و خدای حضرت فاطمه (س) ایمان آوردند.


حرکت آسیای دستی حضرت زهرا (س) به اذن خدا

یکی از معجزات حضرت زهرا سلام الله علیها، چرخیدن آسیاب دستی او به اذن خداوند بود. حضرت زهرا (س) همواره در خانه مشغول کار بود و به شدت خسته می شد. روزی یکی از اصحاب پیامبر(ص) به منزل امام علی (ع) رفت و متوجه چرخیدن آسیاب دستی به خودی خود شد. او این قضیه را برای حضرت رسول (ص) بازگو کرد و پیامبر (ص) فرمود: قلب دخترم فاطمه (س) سرشار از ایمان و یقین است و حالا که دچار ضعف و سختی شده، فرشتگانی از سوی خداوند او را یاری می کنند.

همچنین روایت شده زمانی که حضرت فاطمه (س) در حال نماز بود و کودکش در گهواره گریه می کرد، فرشتگان به اذن خدا گهواره را تکان می دادند.

اعمال روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س)

معجزات حضرت زهرا (س)

حرام بودن آتش بر حضرت زهرا (س)

روزی عایشه، حضرت زهرا (س) را در حال آشپزی و پخت نان دید که ایشان آرد و شیر داغ درون دیگ در حال جوشیدن را با دست هم می زد. او از دیدن این صحنه متعجب شد و انچه دیده بود را نزد پدرش ابوبکر بازگو کرد. پدرش این اتفاق را بسیار مهم خواند و از عایشه خواست تا به کسی حرفی نزد.

مدتی بعد این خبر به گوش پیامبر (ص) رسید و بر روی منبر فرمودند: خداوند آتش را بر گوشت، خون، مو، رگ و همه اعضای فاطمه (س) حرام کرده است و وای بر کسی که به جایگاه و عظمت زهرا (س) تردید داشته باشد.


غذای آسمانی

یکی از معجزات حضرت زهرا علیه السلام نزول غذای آسمانی برای ایشان بود. در روایات آمده که فرزندان حضرت زهرا (س) گرسنه و بی تاب بودند و از مادر تقاضای غذا داشتند، اما چیزی در خانه نبود. حضرت فاطمه (س) از این وضعیت اندوهگین شد. مقداری سنگ ریزه داخل دیگ انداخت و روی آنها آب ریخت و آتش را روشن کرد. رو به فرزندانش گفت: صبر کنید تا غذا پخته شود.

ساعاتی بعد امام حسن (ع) درب دیگ را برداشت و بوی غذایی خوشوب و لذیذ به مشام رسید. در این لحظه بود که حضرت زهرا (س) وضو گرفت و نماز شکر به جای آورد.


بعد از شهادت حضرت فاطمه (س)، ام ایمن (از صحابه پیامبر(ص) و نخستین مسلمانان اسلام) مدینه را به سمت مکه ترک کرد و در مسیر دچار تشنگی سختی شد. بعد از تلاش برای پیدا کردن آب دست هایش را به سمت آسمان برد و گفت: خدایا من خادمه حضرت زهرا (س) بوده ام، مرا از تشنگی نجات بده. خداوند دعای او را مستجاب کرد و به معجزه حضرت زهرا (س) آبی از آسمان نازل شد که تا مدت ها او را از نوشیدن آب بی نیاز کرد.


تمامی امامان و معصومین نیز هنگام گرفتاری و سختی به مادر خود حضرت زهرا (س) متوسل می شدند و به شکل معجزه آسایی، همه درها بروی آنان گشوده می شد.

معجزات حضرت زهرا در عصر حاضر نیز برای خیلی افراد اتفاق افتاده است و تعداد شفا یافتگان حضرت زهرا (س) و معجزات حضرت زهرا برای ازدواج بسیارند.

امام صادق (ع) فرمودند که تسبیحات حضرت زهرا (س) برابر با 1000 رکعت نماز می باشد.

آیت الله میرسجادی در فضیلت معجزات صلوات حضرت زهرا (س) گفته که هرکس برتسبیحات حضرت زهرا (س) مداومت کند، عاقبت بخیر می شود.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.