فوت و فن هایی برای منفی شدن تست اعتیاد و مشخص نشدن میزان مرفین بدن

چگونه می توان تست اعتیاد را دور زد؟ امروزه تست اعتیاد نسبت به گذشته بسیار دقیق تر انجام می شود و مسئولان انجام تست اعتیاد با روش های منفی شدن تست اعتیاد آشنا هستند و همین طور می دانند که مصرف چه موادی به جز مواد مخدر می تواند باعث شود تست اعتیاد مثبت شود در حالی که فرد واقعا معتاد نیست. ولی همچنان ممکن است بعضی ها از برخی روش ها برای منفی شدن تست اعتیاد استفاده کنند تا جواب آزمایش اعتیاد آن ها منفی شود. گرچه این روش ها درست نیست و همیشه هم جواب نمی دهد اما به معرفی راه های منفی شدن آزمایش اعتیاد می پردازیم تا با آن ها آشنا شوید.

روش های منفی کردن تست اعتیاد

بسیاری از روش های دور زدن تست اعتیاد که در ادامه معرفی می کنیم امروزه اثر بخش نیستند و کیت های تشخیص اعتیاد جدید به خوبی این موارد را تشخیص می دهند اما دانستن آن ها برای بالا بردن اطلاعات عمومی شما خوب است و شاید برای شما جالب باشد که بدانید افراد معتاد برای اینکه نتیجه تست اعتیاد خود را منفی کنند به چه روش هایی متوسل می شوند. در ادامه برخی از ورش های منفی کردن تست اعتیاد را به شما معرفی می کنیم.

بیشتر بخوانید: خطرات اعتیاد به مرفین برای بدن و سلامتی

1. قرص های ضد بارداری و آبلیمو

قرص های ضد بارداری و آبلیمو باعث منفی شدن تست اعتیاد می شوند؟ برخی فکر می کنند که اگر در تست اعتیاد خود از قرص های ضد بارداری، آبلیمو و جوهر لیمو استفاده کنند جواب آزمایش اعتیاد آن ها منفی می شود اما این باور نادرست است و این روش تقلب در تست اعتیاد تنها ممکن است بر PH ادرار اثر بگذارد و در نتیجه از این طریق در جواب آزمایش اختلال ایجاد کند که این اختلال با استفاده از روش های تایید نوار ادرار یا TLC قابل کنترل است.

تست TLC برای انجام آزمایش اعتیاد و جلوگیری از دور زدن تست اعتیاد

2. روش های دور زدن تست اعتیاد مو:

 • موهای خود را با آبلیمو، سرکه و اسید سالیسیلیک بشویید. این کار باعث می شود تست اعتیاد کوکائین و ماریجوانا منفی شود.
 • مالیدن روغن رزماری به سر می تواند باعث منفی شدن تست اعتیاد مو شود.
 • موهای خود را با جوش شیرین و آب بشویید.

3. رقیق کردن نمونه ادرار

رقیق کردن نمونه با آب، آب میوه و … روشی است که برخی ها بوسیله آن تست اعتیاد را منفی می کنند. البته در گشته بیشتر از این روش استفاده میشد امروزه به راحتی با بررسی کراتین و میزان اسیدیته ادرار قابل تشخیص است.

4. قطع مصرف مواد مخدر برای 90 روز

ممکن است فرد معتاد باشد اما چون برای مدت طولانی استفاده از مواد مخدر را ترک کرده است نتیجه آزمایش اعتیادش منفی شود. این مدت برای مواد مختلف متفاوت است.

5. نوشیدن آب فراوان

یکی از راه هایی که باعث می شود جواب آزمایش اعتیاد منفی شود نوشیدن آب زیاد است. خوردن آب قبل از تست اعتیاد البته به صورت تدریجی و حداقل یک هفته قبل از انجام تست اعتیاد است که در مورد دوزهای پایین اعتیاد می تواند باعث دور زدن تست اعتیاد به خصوص منفی شدن تست اعتیاد ادرار می باشد.

6. ویتامین ب کمپلکس

برخی از افراد معتاد که برای منفی شدن تست اعتیاد خود آب فراوان می خورند رنگ ادرار آن ها کم رنگ می شود و همین موضوع شک برانگیز است. به همین دلیل استفاده از ویتامین ب کمپلکس باعث می شود رنگ ادرار طبیعی به نظر برسد.

7. نوشیدن چای سرد فراوان

چای سرد ادرار آور است و به دفع سموم و مواد مخدر موجود در بدن کمک می کند. بنابراین یکی از روش های منفی شدن تست اعتیاد با دوز کم این است که قبل از انجام آزمایش اعتیاد به مقدار فراوان چای سرد بنوشید.

8. خوردن آب زغال اخته

آب زغال اخته سوخت و ساز و متابولیسم بدن را افزایش می دهد و باعث تکرر ادرار می شود و مواد سمی را به سرعت از بدن خارج می کند به طور کلی خوردن هر ماده ادارار آور می تواند راهی برای دور زدن تست اعتیاد و منفی کردن آن باشد. از جمله مواد ادرار آور می توان میوه های دارای آب فراوان مثل هندوانه و گیاهان دارویی مثل ریشه شیرین بیان، بابونه، چای سبز و سیاه، دمنوش های خانگی و آب جعفری را نام برد.

9. سرکه سیب

اگر به مدت 7 روز قبل از موعد تست اعتیاد به طور منظم از سرکه سیب استفاده کنید می تواند تأثیر زیادی در منفی شدن تست اعتیاد شما داشته باشد.

10. جوش شیرین

جوش شیرین به خصوص برای منفی کردن تست اعتیاد شیشه کاربرد دارد. اگر فرد معتاد 2 تا 3 ساعت قبل از آزمایش، حدود 3 قاشق جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و یکباره بنوشد هنگام ادرار کردن،بدن او به جای شیشه، جوش شیرین دفع می کند.

11. تغییر PH نمونه

یکی از روش های منفی کردن تست اعتیاد ریختن موادی مانند بزاق، آبلیمو، اشک، خون و … به نمونه است که باعث می شود PH نمونه آن تغییر کند و جواب تست اعتیاد را به خوبی نشان ندهد.

12. قرص B2

خوردن قرص b2 برای دور زدن تست اعتیاد

برخی برای منفی شدن تست اعتیاد به خصوص منفی شدن تست اعتیاد ماری جوانا، حشیش و گل و خروج سریع آن از بدن، از قرص‌هایی به نام B2 که به عنوان داروی ترک اعتیاد و سم‌زدا به کار برده می‌شود، استفاده می‌کنند.
در حالی که خود این دارو از خانواده مخدرها بوده و مصرف خودسرانه B2 احتمال وابستگی و اعتیاد را به وجود می‌آورد.

13. داروی B و M

یک روش جدید دور زدن ست اعتیاد خوردن داروهای B و M می باشد. تست اعتیاد برای ازدواج و استخدام، مصرف موادی همچون داروی «B» و داروی «M» با دز پایین را نشان نمی دهد.

مواد مخدر مختلف تا چه مدت در بدن فرد معتاد باقی می مانند؟

 • الکل: ۳ تا ۵ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، و حدود ۱۰ تا ۱۲ ساعت در خون
 •  متادون: ۳ تا ۴ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، ۲۴ تا ۳۶ ساعت در خون
 •  باربیتورات ها: ۲ تا ۴ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، ۱ تا ۲ روز در خون
 •  مورفین: ۲ تا ۳ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، ۶ تا ۸ ساعت در خون
 •  ماری جوانا: ۷ تا ۳۰ روز در ادرار، دو هفته در خون، بیش از ۹۰ روز در تست مو
 •  هروئین: سه تا ۴ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، بیش از ۱۲ ساعت در خون
 •  کوکائین: ۳ تا ۴ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، ۱ تا دو روز در خون
 •  آمفتامین: ۱ تا ۳ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، ۱۲ ساعت در خون
 •  کودئین: ۱ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، ۱۲ ساعت در خون
 •  ال اس دی: ۱ تا ۳ روز در ادرار، بیش از ۳ روز در تست مو، ۲ تا ۳ ساعت در خون
 •  قرص اکستازی: ۳ تا ۴ روز در ادرار، تا ۹۰ روز در تست مو،  ۱ تا ۲ روز در خون
 •  متامفتامین (کریستال): 3 تا ۶ روز در ادرار، بیش از ۹۰ روز در تست مو، ۲۴ تا ۷۲ ساعت در خون

البته موارد ذکر شده در بالا در هر شخصی می تواند متفاوت باشد به طور کلی عوامل زیر بر منفی شدن نتیجه تست اعتیاد بوسیله موارد ذکر شده تأثیر می گذارد:

عوامل مؤثر بر روش های منفی کردن تست اعتیاد

 • متابولیسن بدن فرد معتاد:

هرچقدر میزان سوخت و ساز و متابولیسم بدن بیشتر باشد دفع مواد مخدر سریعتر بوده و استفاده از روش های منفی کردن تست اعتیاد به خصوص آن هایی که باعث افزایش سرعت دفع مواد می شود بهتر جواب می دهد.  بنابراین یک راه برای دفع زودتر مواد مخدر بالا بردن متابولیسم بدن است.

 •  سلامت کلی بدن:

مسلما هر چقدر سلامت بدن بیشتر باشد مواد مخدر سریعتر دفع می‌شوند.

 •  سن:

جوانترها چون سوخت و ساز بدن بیشتری دارند راحتتر و زودتر مواد مخدر را دفع می‌کنند.

 • چاقی و لاغری فرد:

از آنجا که مواد مخدر در چربی حل می‌شوند در بدنی که چربی بیشتری دارد بیشتر می‌مانند. مهمتر اینکه چربی زیاد در بدن سوخت و ساز بدن را پایین می‌آورد و بنابراین مواد مخدر دیرتر دفع می‌شود.

سخن آخر

امکان منفی کردن تست اعتیاد وجود دارد و دور زدن تست اعتیاد به روش های مختلفی انجام می شود. از تقلب در تست اعتیاد گرفته که شامل مخدوش کردن یا عوض کردن نمونه ادراری است تا خوردن برخی خوراکی ها و داروها. امروزه مقررات سفت و سختی در آزمایشگاه ها وجود دارد که تا حد زیادی مانع از تقلب می شود و همچنین کیت هایی تحت عنوان کیت تشخیص تقلب در نمونه ادراری وجود دارد که به بررسی تقلب های احتمالی که ممکن است در تست اعتیاد صورت بگیرد می پردازد.

در صورتی که نمونه تست مشکوک باشد آزمایش تیت اعتیاد تکرار می شود و به روش تی ال سی TLC انجام می شود که در این روش امکان منفی کردن تست از طرف نمونه دهنده تقریبا وجود ندارد. از طرفی در مراکز درمان اعتیاد پیشرفته لازم است نتیجه تست اعتیاد با رفتار شخص مطابقت داشته باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. رضا می گوید

  سلام بر همگی. هیچ کجای دنیا. چه کشورهای پیشرفته و در ایران امروزه راهی برای فرار از تست اعتیاد و مواد مخدر و افیونی وجود نداره. آزمایشگاها بسیار پیشرفته و عالی هستند وحتی دکتر آزمایشگاه با توجه به قیافه و رفتار شخص. شخص مصرف کننده را به خوبی شناسایی کرده اند..البته فقط یک راه استثنایی برای افراد خاصی وجود دارد که مبلغ آن میلیاردی است.