برای پیدا کردن قبله بصورت آنلاین چکار کنم؟ (قبله نما آنلاین)

اگر در جایی هستید که نمیتوانید قبله را پیدا کنید، در ادامه این مطلب خواهیم گفت برای پیدا کردن قبله بصورت آنلاین چکار کنیم ؟

با پیشرفت تکنولوژی راه های پیدا کردن جهت ها و همچنین قبله بسیار آسان تر شده است. در صورتی که در محلی قرار دارید که نمی دانید قبله کدام سمت است و قبله نما در دسترس ندارید، می توانید به صورت آنلاین قبله را پیدا کنید. برای پیدا کردن قبله آنلاین می توانید از اپلیکیشن های مختلف که به این منظور طراحی شده اند استفاده کنید و یا از سایت های قبله یاب که به صورت تحت وب کار می کنند استفاده کنید. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد پيدا كردن جهت قبله انلاين بخوانید.

چگونه قبله را آنلاین پیدا کنیم؟

در اسلام به سمتی که همه مسلمانان جهان فارغ از بودن در هر موقعیتی رو به آن نماز میخوانند قبله گفته میشود. همچنین به آن اصطلاح نماز سویه نیز گفته میشود. مسلمانان نه تنها برای نماز خواندن بلکه برای دفن کردن اموات و ذبح حیوانات رو به قبله می ایستند. مردگان را طوری در قبر قرار میدهند که بدن آن ها رو به قبله باشد. مستحب است اعمالی همچون خوابیدن و غذا خوردن، دعا کردن و … رو به قبله باشد. جهت قبله به سوی کعبه همان خانه خدا است.

برای پیدا کردن قبله راه و روش های مختلفی وجو دارد. برای تعیین قبله از ساعت آفتابی، خورشید، ساعت آنالوگ، قطب نما و گوشی موبایل استفاده میشود. اما پیدا کردن قبله به وسیله خورشید نیاز به دانش دارد و ممکن است دسترسی به قطب نما و یا ساعت آفتابی نیز ممکن نباشد. در دسترس ترین وسیله که امروزه اکثر افراد از آن استفاده میکنند گوشی موبایل است. در مطالب قبلی درباره طرز استفاده از قبله نمای گوشی توضیح دادیم. علاوه بر این نرم افزار های بسیاری برای قبله یابی وجود دارد. شما میتوانید به راحتی از انواع این نرم افزار ها استفاده کنید. با نصب نرم افزار تعیین قبله بر روی گوشی خود دیگر برای پیدا کردن مسیر خانه خدا احتیاج نیست از کسی بپرسید، موقعیت خورشید را محاسبه کنید، به دنبال سمت جنوب و یا مسجد بگردید.

علاوه بر این می توانید بدون نرم افزار و فقط با استفاده از اینترنت قبله را پیدا کنید. برای پیدا کردن قبله به صورت آنلاین می توانید از سایت های قبله یاب و یا گوگل مپ و گوگل ارث برای تعیین جهت قبله آنلاین استفاده کنید.

عرض جغرافیایی کعبه: ۲۱ درجه و ۲۵ دقیقه و ۲۱ ثانیه شمالی

طول جغرافیایی کعبه: ۳۹ درجه و ۴۹ دقیقه و ۳۴٫۲۵ ثانیه شرقی

برای پیدا کردن قبله با اینترنت و گوشی کافی است در هر سایت مکان یاب کعبه را جستجو کنید و موقعیت قبله را با استفاده از موقعیت خود تعیین کنید. می توانید راهنمای پیدا کردن مکان با مختصات با گوگل مپ را بخوانید.

قبله آنلاین تحت وب

برای تعیین قبله سرویس های تحت وب نیز راه اندازی شده که با استفاده از نقشه های ماهواره ای و موقعیت مکانی شما میتواند زاویه ایستادن رو به قبله را به شما نشان بدهد.

برای پیدا کردن قبله بصورت آنلاین چکار کنم ؟ (قبله نما آنلاین)

تعیین جهت قبله با گوگل مپ

 • GPS یا Location را در تلفن خود روشن کنید.
 • برنامه Google Maps را در تلفن خود باز کنید.
 • پس از باز شدن برنامه، کعبه را در کادر جستجو تایپ کنید. سپس صفحه نمایش نتایج مکان کعبه را نشان می دهد.
 • نقشه را بزرگ کنید. یک پیکان سبز مشاهده خواهید کرد که به سمت مکه نمایش داده شده است.
 • گوشی‌ خود را در یک مکان مسطح و ثابت قرار دهید تا نتیجه‌ای دقیق برای جهت قبله به دست آورید.

همچنین بخوانید:

نحوه ارسال لوکیشن در گوگل مپ

تعیین جهت قبله با گوگل ارث

 • با استفاده از آیکون Add Placemark موقعیت خود و کعبه را نشانه گذاری کنید.
 • سپس با استفاده از آیکون Show Ruler که از قبل براساس واحد مورد نظر آن را تنظیم کرده اید( کیلومتر و درجه) از مرکز محل مورد نظر خطی به مرکز خانه خدا وصل کنید.

نرم افزار قبله یاب برای اندروید

نرم افزار های بسیاری برای تعیین قبله وجود دارد. شما میتوانید از بازار، مایکت و گوگل پلی نرم افزار مورد نیاز خود را به راحتی دانلود کنید. کافی است در قسمت جستجو قبله یاب را جستجو کنید. برنامه های قبله یاب آنلاین یک قطب نمای جی پی اس است که به شما کمک می کند تا جهت قبله را از هر جایی که هستید پیدا کنید. این نرم افزار ها با استفاده از نقشه GPS از مکان فعلی شما برای یافتن جهت دقیق قبله استفاده می کند.

 • Qibla Finder Compass %100
 • Muslim Pro 
 • قطب نما اندروید
 • قطب نما و قبله نما
 • اذان گو (اوقات شرعی-تقویم-قبله نما)
 • آن سو(قطب نما، قبله نما، اوقات شرعی)
 • قبله نما دقیق(اذان و اوقات شرعی)
 • قطب نما – قبله نما برای نماز
 • قبله نما و قطب نمای دیجیتال
برای پیدا کردن قبله بصورت آنلاین چکار کنم ؟ (قبله نما آنلاین)

نرم افزار قبله یاب برای آیفون

اگر گوشی آیفون دارید به راحتی میتوانید از اپل استور و آی‌ اپس نرم افزار های قبله یاب را دانلود کنید.

 • Azangoo
 • Muslim Pro
 • قبله نما iSalam: Qibla Compass
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.