۵۰ نکته برای رشد شخصیت: منحصر به فرد، باهوش و با اعتماد به نفس باشید

برای رشد و تقویت شخصیت چه کنیم و چگونه شخصیت قوی و با اعتماد به نفس داشته باشیم؟ برای رشد شخصیت چه باید کرد و از کجا شروع کرد. با 50 نکته ناب رشد شخصیت با ما باشید.

همه ما می خواهیم در نظر دیگران و مهمتر از همه در نظر خودمان شخصیتی قوی، با اعتماد به نفس و مورد قبول داشته باشیم. اگر از شخصیتی که در حال حاضر دارید راضی نیستید باید بدانید هیچ وقت برای رشد و تقویت شخصیت دیر نیست، پس از همین امروز شروع کنید. اگر نمی دانید برای رشد شخصیت چه کنیم و به دنبال بهترین نکات رشد شخصیت خود هستید با مینویسم همراه شوید.

من یک سوال دارم. آیا تابحال با شخصی ملاقات کرده اید که در نگاه اول شما را تحت تاثیر قرار نداده است، اما بعد از گذشت مدتی تحت تاثیر شخصیت او قرار گرفتید؟ یا شاید یکبار با فردی که خیلی زیبا نیست به یک مهمانی رفته اید، اما او بسیار کاریزماتیک بوده و دل همه مهمان ها را ربوده باشد؟ فراموش کردن این افراد کار دشواری است. حتی می توان گفت که آن ها منحصر به فرد هستند.

عوامل موثر بر رشد شخصیت برای اینکه بدانیم چگونه شخصیتی قوی و جذاب داشته باشیم در ادامه آمده است. چند دقیقه وقت بگذارید تا شخصیتی بهتر و سالم تر داشته باشید.

شخصیت منحصر به فرد چه ویژگی هایی دارد؟

یک شخص منحصر به فرد شخصی است که ویژگی های شخصیتی خاصی دارد. این شخص احتمالا:

 • به یادماندنی است (شما نمی توانید به آسانی او را فراموش کنید)
 • قابل اعتماد است (او هرگز خلاف باورهایش رفتار نمی کند)
 • مثبت است (به جای چیزهای منفی بر چیزهای مثبت تمرکز می کند)

ممکن است فکر کنید که «خوب، من این چنین نیستم. من کاملا برعکس این موارد هستم.»

این یک ذهنیت منفی است. چه می شود اگر به شما گفته شود که:

 • شما می توانید شخصیت خود را مانند هر مهارت دیگری رشد دهید
 • مهم نست اکنون چه کسی هستید، چند سال دارید یا چکار می کنید؛ شما می توانید هر وقت که بخواهید شخصیت خود را تغییر و بهبود دهید
 • رشد شخصیت نیاز به سرمایه گذاری چشمگیری ندارد و اگر این سوال برای شما پیش می آید که چرا اصلا باید بر روی رشد شخصیت تمرکز کنید، در اینجا یک توضیح عالی ارائه شده است.

بنابراین چگونه می توانید شخصیت خود را بهبود ببخشید تا به یک فرد به یاد ماندنی، قابل اعتماد و مثبت تبدیل شوید؟ چگونه منحصر به فرد می شوید؟

همه چیز به رشد شخصیت روزانه و به چالش کشیدن خود برای انجام اموری که در انجام دادن آن ها احساس راحتی نمی کنید، بازمی گردد. امروز، می خواهم در مورد بهترین نکات رشد شخصیت که در تمام طول زندگی تجربه کرده ام، صحبت کنم.

رشد شخصیت – مسیر شما به یک زندگی شادتر و بهتر

به طور کلی، شخصیت چیست؟

در ابتدایی ترین حالت، شخصیت الگوهای مشخصی از افکار، احساسات و رفتارهایی است که یک فرد را منحصر به فرد می کند. بنابراین تمام خاطرات، واکنش ها به شرایط مختلف، روشی که برای کنترل خود و محیط تان بکار می گیرید و حتی زمان و مکانی که در آن زندگی می کنید،‌ شخصیت شما را می سازند.

رشد شخصیت چیست؟

بیشتر افراد ترجیح می دهند خود را تغییر ندهند زیرا با شخصیت خود احساس راحتی می کنند. دلیل دیگر این است که نمی خواهند زمان، تلاش و اراده خود را سرمایه گذاری کنند،‌ حتی بر روی چیزی که واقعا می خواهند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد هرگز تغییر نمی کنند. آن ها از مبارزه دوری می کنند.

اما اگر برعکس این افراد هستید و زمان، تلاش و قدرت اراده خود را سرمایه گذاری کنید، می توانید به چیزهایی که می خواهید یکی پس از دیگری دست یابید. این گونه است که شخصیت شما رشد می یابد، با هر قدم شخصیت شما بهتر شده و در میان جمعیت برجسته خواهید شد. رشد شخصیت کل فرآیند و مراحلی است که برای رسیدن به شخصیتی که می خواهید باید آن ها را انجام دهید (یا حتی شخصیت خود را از صفر بسازید).

اگر در رویای بهتر، سخت کوش تر و قوی تر بودن در زندگی هستید، باید روی شخصیت خود کار کنید. به هر حال، این خود شما هستید که می تواند تمام تغییرات مورد نیاز را اعمال کند و به ویژگی های شخصیتی که دوست دارید، دست یابد. در اینجا بهترین نکات رشد شخصیت را برای شما آماده کرده ام. بیایید شروع کنیم!

بهترین نکات رشد شخصیت: شجاع باشید، باهوش باشید، آزاد باشید!

بخش 1 – نکات رشد شخصیت برای ذهنیت تحسین‌ برانگیز

این ها مهم ترین نکات رشد شخصیت برای افرادی هستند که می خواهند ذهنیت خود را به چیزی سازنده، مفید و متمرکز بر چیزهای مثبت به جای منفی تغییر دهند. با آموختن انجام چنین کارهایی، شما می توانید یک ذهنیت الهام بخش و متمرکز بر رشد را بسازید که به شما کمک می کند:

 • بدون توجه به هر چیزی در زندگی خود به جلو حرکت کنید.
 • زمان کمتری را صرف تفکر در مورد اتفاقات گذشته کنید.
 • بهتر تصمیم بگیرید.
 • هر روز را با لبخند و پشتکار زندگی کنید.

نحوه ساخت شخصیتی با ذهنیت پیشرو، ایده های مثبت و آرزوی پیشرفت

ذهنیت مثبت داشته باشید

بدون توجه به آنچه در زندگی شما رخ می دهد، بر روی حفظ یک ذهنیت مثبت کار کنید. تمرین قدردانی یکی از روش های یادگیری این است و توانایی کنار آمدن با مشکلات نیز مهم است.

روی ارزش هایتان پایبند باشید

در مورد ماموریت خود در زندگی تصمیم بگیرید و در مسیر باقی بمانید. سعی کنید خود، ارزش ها و باورهای اصلی خود را از دست ندهید، مگر این که دلیل مثبتی برای انجام این کار داشته باشید.

لبخند فراموش نشود

برای رشد شخصیت چه کنیم لبخند بزنید

تا جایی که می توانید هر روز لبخند بزنید. این ممکن است در ابتدا دشوار باشد، اما اگر لبخند زدن را تمرین کنید (حتی وقتی دلیل خاصی برای آن وجود ندارد)، مغز شما یاد می گیرد که به صورت پیشفرض این کار را انجام دهد.

بهانه نیاورید

بهانه تراشی نکنید و به جای آن عمل کنید. چیزی بدتر از شکایت کردن، بهانه تراشی یا مقصر دانستن دیگران برای مشکلات وجود ندارد. این روش کاملا بی ثمر است.

اراده خود را تقویت کنید

با انجام کارهایی که دوست ندارید، قدرت اراده خود را تقویت کنید. این یکی از بهترین نکات رشد شخصیت است! روزی یک کاری که دوست ندارید را انجام دهید، این تمرین باعث می شود شخصیتی غیرقابل تصور بدست آورید. بعد از مدتی، هیچ کاری برای شما بیش از حد بزرگ و هیچ ناراحتی بیش از حد نخواهد بود.

مسئولیت پذیر باشید

100 درصد مسئولیت زندگی خود و افرادی که به شما وابسته هستند را بر عهده بگیرید. شما نمی توانید روی آینده خود و کسانی که دوست دارید قمار کنید. هرجا و هر زمان که باید مسئولیت پذیر باشید، این کار را بکنید. این می تواند داشتن یک سبک زندگی سالم، مراقبت از وضعیت مالی یا خلاص شدن از شر عادت های بد باشد. تنها شما هستید که می توانید این تغییرات را ایجاد کنید (اما در صورت نیاز کمک خواستن هیچ ایرادی ندارد).

خود را با چیزها و افراد مثبت احاطه کنید

از آنجایی که افرادی که با آن ها صحبت می کنید، چیزهایی که مصرف می کنید، محیط پیرامون شما و مکان هایی که می روید، مانند بلوک های سازنده شخصیت شما هستند، هرچه این بلوک ها روشن تر باشند، ساختمانی که می سازید درخشان تر خواهد بود.

برای رسیدن به اهداف خود استقامت داشته باشید

باور داشته باشید که می توانید. اهداف شخصی هوشمندانه تعیین کنید و حتی وقتی که به رضایت آنی دست نمی یابید، استقامت داشته باشید.

دست از بدبینی بردارید

از این که همیشه بدترین ها را تصور کنید، دست بردارید. اجازه دهید وقایع قبل از قضاوت در مورد آنها، یا پیش بینی های فوری، آشکار شوند.

کم کاری ممنوع

هر کاری که انجام می دهید، 100 درصد خود را در آن کار بگذارید. اگر تصمیم دارید کاری انجام دهید، هر کاری که از دستتان برمی آید را انجام دهید. کم کاری و اهمال کاری شما را به هیچ جا نمی رساند. به یاد داشته باشید که طبیعی است سطح انگیزه شما بالا و پایین شود، لزوما با اولین تلاش به خواسته خود دست نخواهید یافت.

احساسی یا منطقی؟

به حرف دل خود گوش دهید. اگر چند بار کارساز بود، به این معنی است که قابل اعتماد هستید و می توانید در زندگی به حرف دلتان گوش دهید. اگر کارساز نبود (مدام پاسخ های اشتباه به شما می دهد)، بهتر است تصمیمات خود را بر اساس منطق بگیرید.

دست از کنترل همه چیز بردارید

تلاش برای کنترل همه چیز و همه کس را متوقف کنید. غیرممکن است. هیچ کس کنترل را در دست ندارد و باید با این واقعیت کنار بیایید که هر کس سبک زندگی متفاوتی دارد و این اشکالی ندارد.

از زندگی لذت ببرید

برای رشد شخصیت چه کنیم از زندگی لذت ببرید

حس شوخ طبعی را تمرین کنید (این یک دوره فوق العاده است که به شما کمک می کند). اگر فراموش کنید که در زندگی خوش بگذرانید، هدف از زندگی و حفظ همه این نکات رشد شخصیت چیست؟

نسبت به تغییر مقاومت نکنید

همیشه نسبت به فرصت های جدید پذیرا باشید. همیشه مقاومت نسبت به تغییر راحت تر است و تغییر ترسناک و ناخوشایند به نظر می رسد. اما باید همیشه به یاد داشته باشید که تغییر همیشه یک فرصت جدید را به همراه دارد پس کنار آمدن با تغییرات زندگی را یاد بگیرید.

به جای قضاوت همدلی کنید

برای رشد شخصیت چه کنیم همدلی با دیگران

قبل از قضاوت دیگران، سعی کنید خود را جای آن ها بگذارید. گاهی اوقات، افراد دیگر و زندگی شان بسیار دور از ذهن، بسیار خوب و حتی حسادت برانگیز به نظر می رسد. با این وجود، قبل از هرگونه قضاوت، با آن ها همدلی کنید و خود را جای آن ها بگذارید. گاهی اوقات، افراد کارهایی انجام می دهند نه به خاطر این که می خواهند، بلکه به این دلیل که مجبور هستند.

بخش 2 – نکات رشد شخصیت برای باهوش تر بودن

برای افرادی که به دنبال نکات رشد شخصیت با تقویت مغز هستند، این چند ایده می تواند نقطه شروع خوبی باشد. با اجرای این تصمیمات و عادت هایی که شما باهوش تر می کنند، می توانید:

 • به شخصیتی برسید که غنی (از نظر اطلاعاتی)، رنگارنگ و بسیار جالب باشد.
 • در زندگی خود تصمیمات بهتری بگیرید، زیرا اطلاعات بیشتری دارید.
 • زندگی ای داشته باشید که دائماً با اطلاعات جدید پر می شود (و هر سال که می گذرد باهوش تر می شوید).

در اینجا نکات دقیق رشد شخصیت برای دستیابی به شخصیتی باهوش و درخشان آورده شده است:

در مباحث شرکت کنید

یک شخصیت باهوش معمولا شخصیت جذابی است. از شرکت در مباحث مهم و جالب نترسید. خود را در مورد موضوعات معنادار آموزش دهید و کاری کنید که صدایتان شنیده شود. ما همه می توانیم از طریق ایده های منحصر به فرد خود به جامعه کمک کنیم و تلاش کنیم تا جهان جای بهتری برای زندگی کردن شود. شما نیز می توانید سهیم باشید.

بفهمید دیگران چگونه فکر می کنند

در مورد روانشناسی انسان مطالعه کنید تا بفهمید که انسان ها چگونه فکر می کنند. این یکی از نکات رشد شخصیت است که نمی خواهید آن را از دست بدهید. درک سایرین می تواند در زندگی به شما کمک کند، اما مهم تر از آن به شما کمک می کند تا خود و کارهایی که می کنید را درک کنید. این اطلاعات بسیار ارزشمند هستند (به خصوص وقتی می خواهید با افراد جدید ملاقات کنید) و دریافت آن ها بسیار آسان است.

در دوره های رشد شخصیت شرکت کنید

با دوره های آنلاین شخصیت خود را بهبود دهید. این بیشتر از یک توصیه شخصی است، اما شرکت در دوره های آنلاین به صورت منظم یکی از سریع ترین روش های رشد شخصیت به عنوان یک فرد و یک فرد باهوش است.

به لحاظ معنوی رشد کنید

برای رشد شخصیت چه کنیم مدیتیشن

هر روز با خواندن کتاب، مدیتیشن، دعا کردن یا تمرین شکرگزاری به لحاظ معنوی رشد کنید. این تمرین روزانه به شما کمک می کند تا روح خود را با مفاهیم عمیق تر پر کنید و این کار ممکن است باعث شود خلاق تر شوید.

اشتباهات را به تجربه تبدیل کنید

به طور منظم به زندگی خود فکر کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید. پذیرش اشتباه هرگز کار آسانی نیست، مگر این که آن را به عنوان یک درس در نظر بگیرید (به جای یک تجربه بد).

از کتاب های صوتی رشد شخصیت استفاده کنید

با گوش دادن به کتاب های صوتی شخصیت خود را رشد دهید. ما در عصر سرعت زندگی می کنیم و باید بپذیریم که رقابت در همه جا وجود دارد. در حالی که این نکات رشد شخصیت را می خوانید، افراد دیگر قبلا کل وبلاگ ما در مورد این موضوع را مطالعه کرده اند. بنابراین، اگر زمان کافی برای مطالعه ندارید، گوش دادن به کتاب های صوتی را امتحان کنید و متوجه شکوفایی شخصیت خود خواهید شد.

به سخنرانی های تد گوش دهید

به سخنرانی های تد گوش دهید تا از دانش افراد دیگر بهره ببرید. نیازی نیست که دوچرخه را دوباره اختراع کنیم، بلکه هوشمندانه است که یاد بگیریم دوچرخه چگونه کار می کند. سخنرانی های تد سرشار از دانش افرادی است که قبلا بارها امتحان کرده و شکست خورده اند، بنابراین تنها کاری که باید بکنید گسترش افق هایتان است تا از توصیه آن ها نهایت بهره را ببرید.

کمال وجود ندارد!

یک الگو پیدا کنید و از او یاد بگیرید. وقتی فردی را دنبال می کنید که الهام بخش شماست، یادگیری در آن زمینه خاص برای شما آسان تر می شود. فقط به یاد داشته باشید که کمال وجود ندارد. حتی اگر زندگی فرد دیگری بی عیب و نقص به نظر می رسد، در واقعیت اینگونه نیست. همه جوانب را در نظر داشته باشید.

طیف گسترده ای از دانش را از وب سایت های مختلف دریافت کنید. هر روز به مدت چند دقیقه این سایت ها را مطالعه کنید و در درازمدت متوجه خواهید شد که دانش تان افزایش یافته است. همچنین ممکن است یک استعداد جدید، یک سرگرمی یا علاقه جدید را پیدا کنید و روش های مفید و جدید برای تفکر خود بیابید.

تفکر استراتژیک و منطقی را تمرین کنید

شروع علاقمندی های جدید و حتی شطرنج بازی کردن می تواند مفید باشد. آموزش ذهن یکی از بهترین روش های رشد شخصیت است. یاد بگیرید در مورد قدم های بعدی خود فکر کنید و به این ترتیب از بسیاری از اشتباهات دوری کنید و فرصت های زندگی را پیش بینی کنید.

یاد بگیرید یک انسان اخلاق مدار باشید

باور کنید یا نه، اخلاق تنها یک کلمه فانتزی نیست. اخلاق مدار بودن دنیایی را به شما نشان می دهد که پر از قوانین نانوشته اجتماعی است. البته، همیشه افراد یا سازمان هایی وجود خواهند داشت که اخلاق را رعایت نمی کنند، اما اگر می توانید متفاوت و بهتر باشید، چرا اینکار را نکنید؟

بخش 3 – نکات رشد شخصیت برای اینکه به خودمان اعتماد داشته باشیم

آیا رویای اعتماد به نفس، شجاع بودن و اطمینان به خود را دارید؟ پس، نکات رشد شخصیت باید به شما کمک کنند و تنها چیزی که به آن نیاز دارید، تمرین و زمان است.

… مهم ترین چیزی که هنگام کار روی اعتماد به نفس خود باید به خاطر بسپارید این است که باید مایل به شکست باشید یا حتی چند بار خود را خجالت زده کنید. برای فردی که اعتماد به نفس ندارد یا از نظر اجتماعی مضطرب است، یادگیری رفتارهای جدید می تواند یک چالش باشد. با این حال، اگر تصمیم دارید شجاع باشید، می توانید اعتماد به نفس خود را بر روی هر یک از این شکست ها ایجاد کنید و بسیار مطمئن تر از قبل ظاهر شوید.

چگونه می توانید شخصیتی جسور، با اعتماد به نفس و قاطع داشته باشید:

مدیریت تضاد را یاد بگیرید

بر روی مهارت های حل تضاد کار کنید تا در موقعیت های دشوار خود را سازش دهید. گاهی اوقات، کمبود اعتماد به نفس ما از افکاری مانند «اگر اتفاق بدی رخ دهد، نمی دانم چگونه رفتار کنم و واکنش نشان دهم» سرچشمه می گیرند. بنابراین، تصمیم می گیریم تا در منطقه آسایش خود باقی بمانیم. مهم است که مدیریت تضاد را یاد بگیرید زیرا باید بدانید قبل از این که شرایط سخت رخ دهد، چگونه رفتار کنید و به آن واکنش نشان دهید. یادگیری اینکه چه کاری باید انجام دهید یا چگونه در موقعیت های اجتماعی ناخوشایند رفتار کنید، می تواند اعتماد به نفس فوق العاده ای را به شخصیت شما دهد.

روی زبان بدن خود کار کنید

زبان بدن خود را بررسی کنید و با اعتماد به نفس رفتار کنید (حتی اگر این کار را تا به امروز نکرده اید). مانند یک گلوله برفی، با هر دستاورد اعتماد به نفس ما روز به روز قوی تر می شود. یک زبان بدن قوی، حالت بدن صحیح،‌ حرکات ملایم و تماس چشمی همگی به شما کمک می کنند تا با اعتماد به نفس به نظر بیایید. این یک روش فوق العاده برای شروع یک شخصیت با اعتماد به نفس است.

از حق خودتان دفاع کنید

حقوق خود و روش های محافظت از آن ها را یاد بگیرید. یکی دیگر از دلایلی که اعتماد به نفس ما پایین است، این است که نمی دانیم چه چیزی را می توان و چه چیزی را نمی توان درخواست نمود. صحبت من در مورد عصبانی بودن از کارمندان بخش خدمات مشتریان نیست. صحبت من در مورد حقوق اولیه بشر و نحوه رفتار با شماست. یادگیری این موضوع به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس پیدا کنید.

شخصیت ایده آل خود را بشناسید

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید توسط دیگران درک شوید و روی دستیابی به آن تصویر کار کنید. برای مثال، اگر می خواهید همکارانتان فکر کنند که شما دوست داشتنی هستید، روی دوست داشتنی بودن کار کنید. اگر می خواهید به عنوان یک فرد باهوش دیده شوید، دانش خود را گسترش دهید و غیره. علاوه بر همه اینها، همیشه باید شنونده خوبی بود، زیرا همه می خواهند شنیده شوند.

قاطع باشید

یاد بگیرید که قاطع باشید؛ نه خیلی منفعل و نه خیلی پرخاشگر. بله، این امکان وجود دارد که درخواست خود را به گونه ای مطرح کنید که به آن برسید و در عین حال تاثیر مثبتی بر جا بگذارید.

مهارت های اجتماعی خود را ارتقا دهید

مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشید‌ (و در صورت لزوم، صحبت کردن در جمع). درست است! تمرکز بر مهارت های اجتماعی و ارتباطات خوب در فهرست نکات رشد شخصیت قرار می گیرد. شما می توانید ترفندهای زیادی را از کتاب ها بیاموزید و این فهرست مورد علاقه من است که باعث می شود مردم شما را دوست داشته باشند.

خودتان را با خودتان مقایسه کنید

از مقایسه خود با دیگران اجتناب کنید. این هیچ گاه کمک نمی کند. هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید زیرا همیشه فردی باهوش تر، خوش قیافه تر، ثروتمندتر و خوشحال تر وجود دارد. و صادقانه بگویم که همه عیب و ایراد دارند. در عوض، خود را با خود مقایسه کنید. آیا نسبت به دیروز آدم بهتری هستید؟ بدتر شدید؟ تغییری نکردید؟ سعی کنید به سمت شخصیت و زندگی که می خواهید پیش بروید. اگر نسبت به دیروز پیشرفت کرده اید، به زودی دیگر نیازی به هیچ نکته ای برای رشد شخصیت نخواهید داشت.

از نکات مثبت دیگران الگوبرداری کنید نه تقلید!

سعی کنید نکات مثبت دیگران را یاد بگیرید. در حالی که مقایسه کردن کار درستی نیست، اما یاد گرفتن از دیگران فوق العاده است. ما انسان هستیم. انسان ها همیشه به دنبال راه حل هایی برای انجام دادن امور به شیوه ای بهتر هستند. لازم نیست تمام جواب ها را خود شما پیدا کنید؛ می توانید از دیگران بیاموزید. بله، اینترنت نیز در این زمینه فوق العاده است.

کمک خواستن گاهی لازم است

از آسیب پذیر بودن نترسید و در صورت نیاز از دیگران کمک بخواهید. اعتماد به نفس به معنی ایجاد دیوارهای محکم در اطراف خود نیست. آسیب پذیر بودن هیچ اشکالی ندارد. در واقع، نشان دادن نقاط ضعف، پذیرش آن ها و نترسیدن از این که ضعیف به نظر بیایید، یکی از مطمئن ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

بخش 4 – نکات رشد شخصیت برای آزادی ذهنی

آزادی ذهنی یک دستاورد بزرگ است. آیا می توانید خود را در شرایط زیر تصور کنید:

 • آیا می توانید هر زمان که نیاز دارید یا می خواهید استراحت کنید؟
 • با چالش های زندگی بدون ترس یا سردرگمی مواجه شوید؟
 • از موانع نامرئی که جلوی نمایش شخصیت واقعی شما را می گیرند، خلاص شوید؟
 • هر روز با لبخند احوالپرسی کنید چون می دانید هر اتفاقی هم رخ دهد، موفق خواهید شد؟

نکات رشد شخصیت خوب تنها بخش کوچکی از ایده ها و تکنیک هایی هستند که من در بخش سلامت روان این وبسایت به اشتراک می گذارم. بله، آن ها بسیار مهم هستند و من آن ها را به همه توصیه می کنم.

در اینجا نحوه ایجاد یک شخصیت آزاد ذهنی آمده است:

کمال گرا نباشید

به جای آن بر فرآیند انجام کارهای متمرکز شوید. کمال گرایی اختلال قرن حاضر است (برخی افراد حتی به آتلوفوبیا مبتلا می شوند) و من نیز به آن دچار شده ام. با این وجود، برخلاف باور عمومی کمال گرایی باعث پیشرفت شما نمی شود. در عوض، شما را عقب نگه می دارد زیرا زمانی که صرف ساخت یا خلق یک چیز بی عیب و نقص می کنید، فرایند را متوقف می کنید. شما بر چیزهایی متمرکز می شوید که ممکن است چندان مهم نباشند. شما بیش از حد از خود کار می کشید. در کل بی ثمر است! پس به فکر درمان کمال گرایی منفی باشد.

کینه ای نباشد

دشمنان خود را ببخشید و کینه هایی که نگه داشته اید را دور بریزید. نگه داشتن درد، خشم و سایر احساسات و عواطف منفی ناسالم است و می تواند مانع از احساس رضایت در شما شود. این یک فرآیند اسان نیست، اما حس آزادی بسیار خوشایند است.

بر ترس غلبه کنید

با ترس های خود روبرو شوید تا بر آن ها غلبه کرده و شجاع شوید. در اینجا مقاله ای با عنوان “جملات زیبا در مورد ترس در زندگی” به اشتراک گذاشته ام – به شما توصیه می کنم پس از اتمام این نکات رشد شخصیت، آن را بخوانید.

بازی کنید

گاهی اوقات به خود اجازه دهید تا کودکانه رفتار کنید و بازیگوش شوید. لازم نیست همیشه مانند یک فرد بزرگسال رفتار کنید. باور کنید، حتی اگر 50 سال سن دارید! «بازی کردن را فراموش نکنید»، یکی از نکات مورد علاقه من برای رشد شخصیت است و من فکر می کنم که افراد بیشتری باید با آن آشنا شوند. از جدی بودن دست بکشید! درون شما خواهان شادی است و دیدن آن لذت بخش است.

همیشه آماده پذیرش آنچه در انتظار شماست، باشید

بعضی چیزها را نمی توان در زندگی تغییر داد. پذیرش این موضوع سخت است، اما هیچ کاری نمی توان برای آن انجام داد به جز این که خود را آماده کنیم. فقط به خود یادآوری کنید که بدون توجه به این که چه اتفاقی می افتد، شما آن را مدیریت خواهید کرد. همه چیز خوب خواهد شد. وقتی از شر این اضطراب رها شوید، بهتر می توانید تصمیمات درست را برای خود و خانواده تان بگیرید.

در مورد همه چیز کمی دیرباور باشید

این روزها، منحرف شدن از مسیر اصلی به خصوص بعد از سپری کردن ساعت ها در اینترنت، بسیار آسان است. به همین دلیل است که باید کمی نسبت به همه چیز دیرباور باشید. به سختی می توان به اطلاعات موجود در اینترنت اعتماد کرد، بنابراین هر چیزی را که می خوانید به آن کمی شک کنید.

باورهای محدودکننده را کنار بگذارید

باورهای محدودکننده ای که در طول زندگی به آن ها دست یافته اید را از بین ببرید. من مطمئنم که باورهای محدود کننده ی زیادی دارید، درست مانند همه ما. این به دوش شما سنگینی می کند، اینطور نیست؟

هر روز یک کار سرگرم کننده انجام دهید

برای این که آرام بمانید هر روز یک کار سرگرم کننده انجام دهید. برای آزادی ذهنی، باید از استرس به دور باشید. بنابراین، فعالیت هایی برای کاهش استرس خود انجام دهید. وقتی صحبت از رهایی از استرس به میان باشد، تداوم کلید موفقیت است.

اضطراب خود را آرام کنید تا دیگر آزارتان ندهد. آه، اضطراب! دوست قدیمی من … اما دیگر دشمن نیست. اگر اضطراب چیزی است که مانع رشد شخصیت شما می شود، پس از خواندن این نکات رشد شخصیت، برای شروع مطالعه و بهبودی به اینجا بروید!

گذشته را به طور کامل رها کنید.

متواضع و همدل باشید

وقتی اجازه ندهید که نفستان بیش از حد بر شما مسلط شود، زندگی بسیار راحت تر و آسان تر خواهد بود. از دیگران تعریف کنید. از دیگران تشکر کنید. اگر می توانید به دیگران کمک کنید. همه ما مهم هستیم و هرچه افراد بیشتری این عشق را به اشتراک بگذارند، جوامع و زندگی های ما شادتر خواهد شد.

محرک های ناخوشایند را بشناسید

فهرستی از محرک های خود تهیه کنید (محرک های استرس، محرک های اضطراب،‌ محرک های ترس،‌ محرک های فیزیکی و غیره). یک برنامه کوچک برای مقابله با آن ها تنظیم کنید. همه ما محرک هایی داریم!‌ این محرک ها می توانند به شدت روحیه ما را تضعیف کنند. دانستن نحوه مدیریت محرک های ناخوشایند، به خصوص زمانی که احساس می کنید استرس در حال افزایش است، کمک می کند.

تمام احساسات خود را بپذیرید

برای رشد شخصیت چه کنیم احساسات خود رابپذیرید

یکی از مهم ترین نکات رشد شخصیت در این فهرست این مورد است. لطفا، لطفا، لطفا – آن را حفظ کنید! این می تواند در سفر شما به یک شخصیت آزاد ذهنی بسیار مفید باشد. پذیرفتن لذت، شادی و عشق آسان است – آن احساسات خوشایند… با این حال، عصبانیت، ترس، نگرانی، ناامنی، هیجان، غم نیز احساسات هستند. در حالی که آنها ناخوشایند هستند، مطمئناً وقتی آنها را بپذیرید از قدرت آن ها کاسته خواهد شد. بنابراین به جای گفتن «این عصبانیت وحشتناک است، من احساس وحشتناکی دارم، می خواهم این کار متوقف شود»، یاد بگیرید که به خود بگویید «من عصبانی هستم. می توانم آن را در بدنم حس کنم و این اشکالی ندارد. قبول دارم که الان عصبانی هستم.» در 99 درصد مواقع، شدت این احساسات بلافاصله پس از پذیرش آنها کاهش می یابد.

گاهی عذرخواهی لازم است

یاد بگیرید برای اشتباهات خود عذرخواهی کنید. همه ما اشتباه می کنیم و باید بتوانیم وقتی مرتکب اشتباه می شویم، عذرخواهی کنیم.

و از همه مهم تر!

از زندگی همانطور که هست لذت ببرید

این واقعیت را بپذیرید که همه شما این نکات رشد شخصیت را با امید به بهبود خوانده اید، نه اصلاح چیزهایی که در زمینه های مختلف زندگی شما ناقص هستند. شما ناقص نیستید، با این وجود همه ما دارای عیب و نقص هایی هستیم (به همین دلیل است که اساسا عیب و نقص یک چیز طبیعی است). زندگی شما بی عیب و نقص نیست. اما اشکالی ندارد که بر روی بهبود آن کمک کنید.

رشد شخصیت می تواند تأثیر بسیار مثبتی بر زندگی شما داشته باشد!

در اینجا ایده های زیادی مطرح شده اند که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید و نیازی نیست که همه آن ها را اجرا کنید، اما اجرای این نکات رشد شخصیت می تواند به شما در رسیدن به شخصیتی که دوست دارید، کمک کند. امیدوارم ایده های خردمندانه ای برای کمک به پیشرفت در زندگی پیدا کرده باشید.

به یاد داشته باشید – شما همیشه می توانید شخصیت خود را در مسیری که می خواهید شکل دهید. گاهی اوقات، این کار دشوار است. بله، اما اگر تلاش کنید امکان پذیر خواهد شد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.