چکار کنیم کرم پودر روی صورت بخوابه؟

چکار کنیم کرم پودر روی صورت نماسه؟

در این مطلب درباره نحوه زدن و روش های مراقبتی برای جلوگیری از نماسیدن کرم پودر به روی صورت توضیح داده شده است.

پوست صورت شما یکی از اولین فاکتور های زیبایی بشمار می آید از این رو سلامت و نحوه آرایش پوست بسیار حائزه اهمیت می باشد. برای خیلی از بانوان این سوال مطرح است که چکار کنیم کرم پودر روی صورت بخوابه؟ اغلب این سوال با عوض کردن کرم پودر های متعدد مطرح می شود. در این پست به نحوه زدن کرم پودر به روی صورت اشاره کرده ایم.

چکار کنیم کرم پودر روی صورت بخوابه؟

کرم های پور هر برند آرایشی از مواد تشکیل دهنده متفاوتی ساخته می شود و شما باید از بین آنها بهترین گزینه را برای پوست خود انتخاب کنید به عبارت دیگر باید کرمی را انتخاب کنید که با پوست شما سازگار باشد و به اصطلاح روی پوست بخوابد.

کرم پودر از ترکیبات سفید کننده ای تشکیل شده است که برای تولید ملانین در پوست کار می کنند. اما این بستگی به نوع پوست شما دارد. با این حال، مواد شیمیایی موجود در کرم‌های رنگی ممکن است بر انواع پوست‌های حساس تأثیر منفی بگذارد.

پوست صورت ممکن است چرب، خشک، حساس و ترکیبی از اینها باشد.  جنس پوست ما هر از گاهی تغییر می کند اما خود پوست هیچ وقت تغییر نمی کند. مثلاً با تغییرات ژنتیکی یا تغییرات آب و هوایی. علاوه بر این، کرم پودر برای هر نوع مدل پوستی مطابق با آن پوست کرم وجود دارد. از این رو در انتخاب کرم پودر مطابق با نوع پوست صورت خود دقت کنید. نکاتی که در ادامه آورده شده را برای اینکه کرم پودر روی پوست بخوابند، مطالعه کنید.

1. بهتر است که کرم پودر را بلافاصله بعد از حمام استفاده کنید چراکه مطالعات نشان می دهند زمانیکه پوست صورت مرطوب است، کرم پودر بخوبی روی صورت میخوابد.

2. برای اینکه کرم پودر بخوبی روی پوست صورت بخوابد باید کرم پودر را به هر قسمت از صورت خود بمالید. به عنوان مثال، روی شقیقه، پیشانی، گونه، بینی، چانه و گردن.

3. پس از استفاده از کرم پودر، به اندازه ای آن را روی پوست ماساژ دهید که یکدست پخش شود. برای اینکه خوب بخورد پوست برود از پد های آرایشی برای پخش کردن آن روی پوست استفاده کنید.

4. از کرم پودر مناسب با نوع پوست صورت خودتان استفاده کنید، به عنوان مثال، اگر پوست چرب دارید، از کرم حاوی گلیسیرین یا مواد مشابه استفاده نکنید. باعث ایجاد چربی بیش از حد روی صورت می شود و منجر به مسدود شدن منافذ، جوش، آکنه و غیره می شود.

5. علاوه بر این، پوست خشک نیاز به رطوبت و آبرسانی دارد. بنابراین محصولات حاوی اسانس های موجود در آن را خریداری کنید.

6. استفاده از کرم آبرسان قبل از زدن کرم پودر می تواند کمک کند تا کرم پودر راحتتر به روی صورت بخوابد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.