برای جلوگیری از بیماری آلزایمر چه کاری می توانید انجام دهید؟

راههای جلوگیری از پیشرفت آلزایمر

بیماری آلزایمر، شایع ترین شکل زوال عقل، با تجمع دو نوع پروتئین در مغز: تنگ (تئو) و پلاک (آمیلوئید بتا) مشخص می شود. در نهایت، آلزایمر سلولهای مغزی را می کشد و زندگی مردم را می گیرد.

علت آلزایمر :

▪ چه چیزی باعث آلزایمر می شود؟ ما هنوز مطمئن نیستیم اما دکتر گاد مارشال می گوید: “برای 1٪ از همه موارد، سه ژن وجود دارد که به طور قطعی مشخص می کنند که آیا استعداد وجود آلزایمردر شما وجود دارد یا نه و همه این سه نوع مربوط به تولید آمیلئید بتا است که در این موارد احتمال آلزایمر است.” ، مددکار پزشکی کارآزمایی بالینی در مرکز تحقیق و درمان آلزایمر در بیمارستان بریگهام و بیمارستان زنان هاروارد. “برای 99 درصد دیگر، آمیلوئید و توا به شدت با آلزایمر همراه است، اما بسیاری از این چیزها ممکن است به توسعه علائم مانند التهاب مغز، عوامل خطر عروقی و شیوه زندگی کمک کنند.”

∗ شیوه زندگی خود را بهبود ببخشید :

عادت های سالم ممکن است به کاهش آلزایمر کمک کند. مراحل زیر را در نظر بگیرید: 

ورزش: دکتر مارشال می گوید: “قانع کننده ترین شواهد این است که ورزش های فیزیکی به جلوگیری از پیشرفت آلزایمر کمک می کند یا پیشرفت علائم را در افراد مبتلا کاهش می دهد.” توصیه: متوسط تمرین برای کاهش پیشرفت علائم 30 دقیقه ورزش هوازی در سه تا چهار روز است.داشتن یک رژیم غذایی درست : که نشان داده شده است می تواند جلوی آلزایمر را بگیرد و از پیشرفت آن جلوگیری کند. مطالعات اخیر نشان می دهد که حتی پیوستگی جزئی به رژیم بهتر از هیچ چیز است، که مربوط به افرادی می باشد که ممکن است دچار تغییر کامل رژیم جدید شوند.دکتر مارشال می گوید: “رژیم غذایی شامل سبزیجات و میوه های تازه است. غلات کامل؛ روغن زیتون؛ آجیل؛ حبوبات؛ ماهی؛ مقدار متوسط ​​گوشت مرغ، تخم مرغ و لبنیات؛ مقادیر متوسط ​​شراب قرمز؛ و گوشت قرمز را شامل می شود.

∗ خواب کافی :

دکتر مارشال می گوید: “شواهد حاکی از آن است که بهبود خواب می تواند به جلوگیری از آلزایمر کمک کند و از طریق ترخیص از آمیلوئید بیشتر از مغز ارتباط پیدا می کند.”

خواب مناسب برای بهبود هفت تا هشت ساعت در شب است.

∗ چیزهای جدید یاد بگیرید:

دکتر مارشال می گوید:”ما فکر می کنیم که فعالیت های تحریک کننده شناختی ممکن است در جلوگیری از آلزایمر کمک کننده باشد، اما شواهدی از مزایای آنها اغلب محدود به بهبود یک کار آماری است، مانند آزمون مهارت های تفکر، که به بهبود کلی مهارت های تفکر و فعالیت های زندگی روزمره می پردازند.”

∗ ارتباط اجتماعی :

دکتر مارشال می گوید: “ما فکر می کنیم که تماس های اجتماعی بیشتر به جلوگیری از آلزایمر کمک می کند، اما تا کنون،” تنها اطلاعاتی از مطالعات مشاهده شده وجود دارد. “

∗ نوشیدن به اندازه :

شواهد متضاد در مورد مزایای مصرف متوسط ​​الکل (یک نوشیدنی در روز برای زنان، یک یا دو برای مردان) وجود دارد و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. دکتر مارشال می گوید: “تصور می شود که شراب به ویژه و دیگر اشکال الکل مفید میباشد، اما این ثابت نشده است.” چه باید بکنید حتی اگر شواهد کافی برای اینکه همه شیوه های زندگی سالم از آلزایمر جلوگیری کنند، نداریم، می دانیم که آنها می توانند از دیگر مشکلات مزمن جلوگیری کنند. برای مثال، محدود کردن مصرف الکل می تواند به کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان سینه کمک کند.
بهترین مشاوره: بسیاری از شیوه های زندگی سالم را به همان اندازه که می توانید انجام دهید.
دکتر مارشال می گوید: “همه آنها مفید هستند و اگر آنها به شما در جلوگیری از آلزایمر کمک کنند، می توانند حتی بهتر باشند.”
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.