مبل طوسی با چه فرش و پرده ای ست میشود؟

خانه محلی برای آرامش افراد و سکونت دائمی آن هاست. همچنین محلی است که هر فردی بیشترین و بهترین خاطراتش را در آن می سازد. امروزه افراد اهمیت بسیار زیادی به نوع دکوراسیون و چیدمان خانه خود میدهند و دوست دارند خانه شان چیدمانی شیک و مدرن با هارمونی مناسب داشته باشد و در این میان ست کردن رنگ ابزار و وسایل خانه از اهمیت بسیار برخوردار است. شاید برای شما نیز در این زمینه سوالات متعددی پیش بیاید. رنگ طوسی جزو رنگ های ساکت است که امروزه در دکوراسیون خانه زیاد استفاده میشود و برخی آن را بخاطر اینکه میان دو رنگ سفید و مشکی قرار دارد و حد وسط آن هاست نشانه صلح میدانند. اگر شما هم قصد استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون اتاق نشیمن خود را دارید و برایتان سوال است که مبل طوسی با چه فرش و پرده ای ست میشود؟ در ادامه با می‌نویسم همراه باشید تا بدانید مبل طوسی با چه پرده ای ست میشه و همین طور مبل طوسی با چه پرده ای ست میشه؟

مبل طوسی را با فرش و پرده چه رنگی ست کنیم؟

طوسی یک رنگ خنثی محسوب میشود که اکثر رنگ ها را با آن میتوان ست کرد و استفاده طیف های رنگی رنگ طوسی را از حالت یکنواختی درمی آورد. مثلا میتوانید در کنار رنگ طوسی به عنوان رنگ مبلمان سه طیف رنگ بکار ببرید.

همانطور که گفتیم رنگ طوسی، یک رنگ خنثی است، بنابراین طیف نسبتا وسیعی از رنگ ها را  میشود به عنوان مکمل آن بکار برد و در واقع رنگ طوسی را تقریبا با هر رنگی میتوان بکار برد.

نحوه چیدمان صحیح مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل

ست کردن مبل طوسی با رنگ بژ

استفاده رنگ بژ در کنار طوسی آرامش را در فضای خانه شما حاکم میکند و میتوان ترکیب این دو رنگ را هم برای نشیمن و هم اتاق خواب استفاده کرد. و برای ایجاد طراوت توصیه میکنیم از رنگ های زمینی به طرق مختلف مانند گل و گیاه در کنار طوسی و بژ استفاده نمایید تا کمی انرژی را به فضای خانه تان تزریق کنید.

ست مبل طوسی با پرده لیمویی

هم چنین میتوانید به عنوان مکمل رنگ طوسی برای مبلمان از رنگ لیمویی استفاده کنید. این ترکیب هیجان بسیار زیادی به فضای خانه شما میدهد و برای تمام فصول مناسب است زیرا طوسی زمستانه و زرد تابستانه می‌باشد. میتوان در این ترکیب رنگ بژ و سفید را نیز اضافه نمود تا دکوری کاملا شیک در فضای خانه تان حاکم شود. رنگ فرش را میتوانید ترکیبی از رنگ های اصلی انتخاب کنید : طوسی روشن با خط های طوسی تیره، کمی زرد لیمویی و مقدار زیاد بژ. میتوانید از فرش تک رنگ یا نقش دار استفاده نمایید. رنگ بندی کف منزل نیز از اهمیت بسیار برخوردار است. اگر متراژ خانه شما زیاد است توصیه میکنیم در صورتی که رنگ‌بندی کف روشن می‌باشد فرش رنگی تیره تر داشته باشد و بالعکس اگر کف خانه رنگ تیره دارد رنگ فرشتان باید روشن تر باشد.

ست کردن مبل طوسی با چه رنگ پرده ای؟

پرده ها میتوانند نقش مهمی را در حس کلی فضای شما داشته باشند. شما میتوانید برای دیوار طوسی تیره پرده حریر زرد انتخاب نمایید. اما نکته قابل توجه اینست که دیوار تیره نور حاکم بر فضای خانه تان را کاهش میدهد بنابراین اگر دوست دارید فضایی پرنور داشته باشید بهتر است دیوارها رنگ روشن داشته باشند. در حالتی که پیشنهاد کردیم اگر پرده ها کاملا پنجره را پوشانده باشد رنگ زرد در فضای خانه زیاد خواهد شد و ممکن است برخی افراد این را نپسندند اما باز بستگی به سلیقه افراد دارد که این طرح را بپسندند یا نه. اگر از رنگ زرد برای پرده های تان استفاده مینمایند بهتر است آن را در ترکیب با رنگ دیگر بکار ببرید.

۱۰ نکته برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های ایرانی به سبک مدرن

برای مثال برای پیشنهاد بالا میتوان :

  • میتوان پرده های تزیینی کناری پنجره را به رنگ زرد انتخاب کرد و بر روی خود پنجره برای سایه اندازی و محدود کردن دید از شید سفید استفاده کرد.
  • پرده هایی به رنگ سفید با حاشیه های زرد نیز پیشنهاد دیگر ماست.
  • قسمت های طوسی تیره در ترکیب با زرد نیز ترکیب جالب است.
  • پرده های نقشدار با ترکیب رنگ های اصلی مورد استفاده پیشنهاد دیگر ماست.

نیلی و طوسی 

اگر دنبال فضای روشن‌تری برای دکوراسیون‌تان هستید، می‎توانید از رنگ‌ نیلی به عنوان مکمل رنگ طوسی مبل ها استفاده نمایید. برای این پیشنهاد میتوانید رنگ دیوارها را سفید، لوازم تزئینی دیوارها را طوسی و رنگ فرش را ترکیبی از طوسی و طرح های نیلی انتخاب نمایید. این طرح پس زمینه ی جالبی برای بکارگیری انواع رنگ های روشن در کنار مبل طوسی فراهم میکند.

نارنجی و طوسی 

طیف تیره رنگ طوسی فضای مدرنی را در خانه شما ایجاد میکند و میتوانید به عنوان مکمل آن از طیف های مختلف رنگ نارنجی استفاده کنید. نارنجی گرمی و حرارت را به فضای خانه شما تزریق می‌کند و ترکیب آن با طوسی هارمونی بسیار جالبی ایجاد خواهد کرد. شما میتوانید به عنوان یک نمونه این طرح رنگ هلویی را برای مبل تک در کنار مبل طوسی بکار ببرید و این ترکیب طرحی زیبا برای مبلمان شما به ارمغان خواهد آورد. هم چنین میتوانید به طور محدود از رنگ زرد در این ترکیب استفاده نمایید.

زرد، نارنجی، قرمز، طوسی 

ترکیب این رنگ ها با رنگ طوسی فضایی شاد و پرانرژی در خانه شما به جود می آورد. این رنگ ها که جزو رنگ های گرم و پرانرژی محسوب میشوند طوسی آرام را هیجان بخشیده و دکوراسیونی مهیج و زیبا برای حال و پذیرایی می‌سازند و فضای خانه شما را سرزنده میکند. 

لازم به ذکر است، تمامی رنگ های که ذکر شد لزوما نباید به صورت تک رنگ و مونو در مبلمان استفاده شود، بلکه میتوانید آن ها را به عنوان زمینه مبلمان و در واقع رنگ غالب مبلمانتان ست کنید.

امیدواریم مطالعه این مطالب جهت پاسخگویی به سوال شما با عنوان، مبل طوسی با چه فرش و پرده ای ست میشود؟ مفید واقع شده باشد. توصیه میکنیم در ادامه برای آگاهی از دکور اتاق کودکتان پست مرتبط با دکوراسیون اتاق کودک را مطالعه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.