مبل سفید با چه فرشی ست میشود؟

دکور خانه امروزه از اهمیت بسیاری برای افراد اهمیت دارد و سلایق متفاوتی در این زمینه وجود دارد اما معمولا برای اغلب افراد هارمونی رنگ ها و مدرنیته بودن در دکوراسیون خانه مهم است. شاید هم اکنون شما هم دغدغه دکوری زیبا و متناسب را داشته باشید. انتخاب رنگ ها در دکور خانه اهمیت ویژه دارند و روح و انرژی را به فضای خانه شما تزریق می‌کنند. در ادامه به طور خاص به بررسی پاسخ این سوال که مبل سفید با چه فرشی ست میشود؟ و ارائه پیشنهاداتی در زمینه دکوراسیون منزل با مبلمان سفید خواهیم پرداخت. در مطالب قبلی گفتیم که مبل طوسی با چه فرش و پرده ای ست میشود؟

مبل سفید با چه فرشی ست میشه؟

این موضوع به رعایت اصولی که گفتیم و سلیقه شما بستگی دارد اما ما میخواهیم چند مورد را برای ست کردن فرش با مبل سفید به شما پیشنهاد کنیم.

  1. اول از همه اینکه توصیه میکنیم اگر میخواهید مبل سفید تهیه کنید مبلی انتخاب کنید که جز سفید یک رنگ دیگر در آن بکار رفته باشد.
  2. اگر مبل سفیدتان بافت و یا طرح مشخصی دارد میتوانید فرشی متناسب با همان بافت و طرح انتخاب نمایید.
  3. هم چنین میتوانید برای مبل سفید با طرح های شلوغ یک فرش ساده هم رنگ طرح های روی مبل انتخاب نمایید.
  4. همچنین برای مبل ساده و سفید شما میتوانید فرشی با طرح های شلوغ سفید و پس زمینه طوسی و یا یشمی انتخاب نمایید.
  5. شما میتوانید مبل سفیدتان را با فرش فیروزه ای باطرح های سفید ست کنید.
  6. از ترکیب های دیگری که با سفید هارمونی جالبی ایجاد میکند و رنگ سفید را از حالت ساکت و خنثی بیرون می آورد ترکیب سه رنگ سفید، طوسی و لیمویی می‌باشد.
  7. نکته قابل توجه در ست کردن خانه با مبل سفید این است که اگر مبل شما سفید است، بهتر است دیوارها را رنگ نکنید.
  8. رنگ های بسیار متنوعی وجود دارند که شما میتوانید، آن ها را با مبلمان سفید ست کنید که بستگی به سلیقه شما دارد و ما فقط به تعدادی از آنها اشاره کردیم.

اصول کلی برای هماهنگی هارمونی مبل سفید و فرش

مجموعه ای از اصول کلی و اساسی برای ست کردن فرش و مبل در دکوراسیون خانه وجود دارند که شما میتوانید با استفاده از آن ها دکوراسیونی شیک و مدرن داشته باشید. در اینجا میخواهیم این اصول را عنوان نماییم و در ادامه نیز به پاسخ سوال مبل سفید با چه فرشی ست میشود؟ خواهیم پرداخت.

فرش و مبل را همرنگ انتخاب نمایید

یکی از این اصول که در عین سادگی هماهنگی زیبای خاصی به فضای خانه تان میدهد این است که مبل و فرش را به یک رنگ انتخاب نماییم منتهی باید یکی از آن ها تناژ تیره تر داشته باشد، مثلا یکی را به رنگ آبی روشن دیگری را کمی تیره تر انتخاب نمایید. اما در مورد فرش سفید پیشنهاد میکنیم این کار را نکنید، مگر اینکه رنگ پس زمینه فرشتان سفید و با طرح های رنگ دیگر باشد.

رنگ هایی را برای فرش و مبل انتخاب نمایید که هارمونی جالبی با هم ایجاد میکنند

برای اینکار گزینه های زیادی پیش روی شماست، مثلا میتوانید رنگ سفید را با آبی فیروزه ای ست کنید.

رنگ کوسن های مبل را با فرشتان ست کنید

حتما لزومی ندارد رنگ مبل با فرش عینا یکی باشد، شما میتوانید فرشی تهیه نمایید که هم رنگ کوسن های مبل تان باشد و یا اینکه رنگ کوسن ها در آن بکار رفته باشد.

قسمتی از مبل را با فرش ست کنید

شما میتوانید برای ایجاد هارمونی زیبا، قسمتی از مبلتان را با فرش ست کنید. مثلا میتوانید رنگ پایه ها، دسته ها، روکش مبل را با فرشتان ست کنید.

به جای رنگ، طرح فرش و مبلتان را هماهنگ کنید

شما میتوانید به جای رنگ، طرح فرش و مبلتان را با هم ست کنید.

چند ایده برای ست مبل سفید با فرش

در تصویر زیر مبلمان سفید با یک فرش روشن طرح دار هماهنگی خوبی ایجاد کرده. رنگ سفید مبل میتواند بعد از مدتی برای چشم های شما خسته کننده شود برای اینکه این اتفاق نیفتد می توانید یک یا چند رنگ مکمل انتخاب کنید و در دکوراسیون منزل با مبلمان سفید از آن ها استفاده کنید. رنگ های کرم، طوسی و سبز در چیدمان زیر برای هماهنگی با مبلمان سفید انتخاب شده اند.

اصول چیدمان مبل سفید

نکته مهم برای اینکه مبلمان سفید را چگونه ست کنیم این است که فضا در عین اینکه یکنواخت نباشد خیلی شلوغ هم نشود. در تصویر زیر از یک فرش طحدار برای ست مبل سفید استفاده شده و بازهم رنگ های سبز، طوسی و رنگ چوب را به عنوان رنگ های مکمل سفید می بینیم.

مبلمان سفید را چگونه ست کنیم

در دکوراسیون زیر متفاوت عمل شده و از یک فرش سفید برای ست مبل سفید استفاده شده است اما نه تنها یکنواخت و کسل کننده نشده بسیار هم زیباست و دلیل ان انتخاب خود سایر اجزای دکوراسیون می باشد. رنگ های طلایی، قهوه ای و کرم به کار رفته اند. استفاده زیاد از رنگ قهوه ای تیره توصیه نمی شود زیرا تناقض جالبی ایجاد نمی کند.

دکوراسیون منزل با مبلمان سفید
دکوراسیون منزل با مبلمان سفید

همان طور که اشاره شد در نحوه چیدمان مبلمان سفید می توانیم از کوسن های رنگی استفاده کنیم مانند تصویر زیر.

نحوه چیدمان مبلمان سفید
نحوه چیدمان مبلمان سفید

در زیر یک نمونه ست مبل سفید با فرش طرح دار را میبینید. استفاده از رنگ های ملایم مانند صورتی و کرم هارمونی زیبایی با مبلمان سفید ایجاد می کنند.

ست مبل سفید با فرش طرح دار
ست مبل سفید با فرش طرح دار

 

ست مبل سفید با فرش
مبل سفید با چه فرشی ست میشه
مبل سفید را با چه فرشی ست کنیم
فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید