علت سفید شدن لب ها چیست؟

علت سفید شدن لب ها چیست؟ شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید. رنگ لب ها علاوه بر تاثیری که در زیبایی ظاهر دارد، در برخی مواقع تغییر رنگ لب میتواند نشانه بیماری و یا مشکل درونی باشد. در ادامه میخواهیم به بررسی پاسخ این سوال و راهکار درمان برای آن بپردازیم، با ما همراه باشید زیرا توجه به رنگ لب ها یکی از روش های سلامتی است.

سفید شدن لب ها نشانه چیست؟

برای اطلاع از تغییر رنگ لب و اینکه آیا مشکلی وجود دارد یا نه باید رنگ لبتان را با حالت قبل خودش مقایسه کنید نه فرد دیگر و اگر تغییری دیدید با متخصص پوست و مو مشورت نمایید. تغییر رنگ لب دلایل متعددی میتواند داشته باشد، از جمله مواردی مثل رنگ شدگی توسط غذا تا مسائل پزشکی.

نکته قابل ذکر اینکه وقتی رنگ لب ها به آبی تغییر می کند به این معناست که در جریان خون اکسیژن کافی وجود ندارد و این نشانه ای از مورد اورژانسی محسوب میشود.

تشخیص بیماری از روی رنگ زبان در طب سنتی چگونه است؟

علت سفید شدن لب ها چیست؟

لب های رنگ پریده و سفید رنگ غالبا نشانه کم خونی عمومی می باشد که دلیل آن کاهش گلبول های سفید خون است و همراه با رنگ پریدگی صورت، خطوط زیر چشم، داخل دهان و لک های سفید روی ناخن ها می باشد. این نوع کم خونی که منجر به سفیدی لب ها میشود نیاز به درمان فوری دارد و این عارضه دلایلی از قبیل رژیم غذایی کم آهن، رژیم غذایی با کمبود ویتامین ب 12، از دست رفتن خون به میزان زیاد در هر دوره ی پریود، خونریزی دستگاه گوارش و ..‌‌.

دلیل دیگر برای سفید شدن لب ها برفک دهان یا کاندیدیازیس می‌باشد. کاندیدا ارگانیسمی است که به مقدار اندک داخل دهان شما وجود دارد که گاهی بیش از حد رشد کرده باعث ایجاد برفک دهان یا ضایعاتی سفید خواهد شد هر چند این لک ها بیشتر روی زبان و سطح داخلی گونه ها ایجاد میشوند اما گاهی می‌توانند روی سطح داخلی لب، سقف دهان، لوزه و… ایجاد شوند.

دلایل دیگری در رابطه با سفید شدن لب ها وجود دارد، از جمله بیماری های مذمن، کمبود ویتامین، سرمازدگی، مصرف برخی داروها، قند خون پایین و مشکلات گردش خون باشد.

علت ایجاد شدن لک های سفید روی لب ها چیست؟

مصرف چربی های اشباع شده که در تخم مرغ و برخی لبنیات به فراوانی یافت میشود به کبد آسیب رسانده و عملکرد کبد را تضعیف می‌کند و این باعث ایجاد لک های سفید روی لب ها میشود.

درمان پزشکی برای سفید شدن لب ها

درمان پزشکی برای سفید شدن لب ها میتواند شامل درمان بیماری های زمینه ای که علت سفید شدن لب ها هستند، باشد.

درمان پزشکی برای برخی تغییرها در رنگ لب میتواند شامل مواردی باشد از جمله :

  • جراحی
  • فتودینامیک درمانی
  • لیزردرمانی
  • پالس شدید نور
  • سرما درمانی

روش های درمان خانگی سفید شدن لب ها

استفاده از درمان خانگی برای تغییر رنگ لب در صورتی توصیه میشود که پزشک متخصص عدم وجود مشکلات زمینه ای پزشکی در سفید شدن لب هایت آن را تایید کرده باشد.

درمان های خانگی تغییر رنگ لب شامل ماساژ لب ها با یک پارچه نمناک، مسواک زدن به لب ها، ژل آلوئه ورا، ترک سیگار، گذاشتن تکه های یخ روی لب ها و… می باشند.

مصرف آب بیشتر و استفاده کرم ضدآفتاب برای لب ها نیز تاثیری زیادی در درمان تغییر رنگ لب دارد.

امیدواریم این مطالب در پاسخگویی به سوال شما مبنی بر اینکه علت سفید شدن لب ها چیست؟ مفید واقع شود.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید