مبل چه رنگی بخرم (نکات طلایی برای خرید مبل)

مبل چه رنگی بخرم ؟ با توجه به سلیقه و علایق خود باید در انتخاب رنگ و مدل مبل دقت کنید چرا که باید هر روز از دیدن آن لذت ببرید نه اینکه زود از ترکیب رنگ آن دلزده شوید. انواع مبلمان راحتی، کلاسیک و استیل تقسیم می‌شوند، هر کدام رنگ‌ها و طرح‌هایی متفاوت دارند که انتخاب از بین آن‌ها کار راحتی نیست و نیازمند به تحقیق فراوان است. طبیعتا سلیقه خودتان در اولویت قرار دارد که باید با علم رنگ‌ شناسی هماهنگ شود. در این قسمت به سؤال شما در مورد انتخاب رنگ مبل پاسخ‌ داده‌ خواهد شد،‌ اما رنگ‌ها و طرح‌هایی که در این پست معرفی می شوند، قسمت کوچکی در برابر رنگ‌های متنوع مبلمان است که می‌توان آن‌ها را برای دکوراسیون خانه انتخاب کرد. آیا نحوه چیدمان صحیح مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل را می دانید؟

مبل چه رنگی بخرم ؟

مبل‌های متعددی با رنگ های متنوع در بازار وجود دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود تهیه کنید. قابل توجه است که مبل‌های روشن بیشتر برای طرفداران خانه‌های مدرن گزینه مناسبی محسوب می شود و مبل‌های رنگ تیره نیز گزینه مطلوبی برای کسانی که علاقمند به خانه‌های لوکس هستند.
برای انتخاب رنگ روشن یا تیره مبلمان حتماً باید به روشنایی و نور فضای منزلتان توجه داشته باشید. و همچنین اگر اکثر آیتم های دکوراسیون منزل تان دارای رنگ تیره است بدون شک مبل‌های رنگ روشن گزینه مناسبی است.

مبل چه رنگی بخرمبرای پاسخ به سوال مبل چه رنگی بخرم ساده ترین روش انتخاب رنگ مبل ، انتخاب رنگ هایی است که مکمل رنگ های موجود در اتاق باشد. به عنوان مثال اگر تابلو و یا اکسسوری ها نارنجی هستند مبل آبی انتخاب مناسبی محسوب می شود.
یکی از روش های انتخاب رنگ مبل، ست کردن رنگ آن با محیط منزل است. شما می‌توانید از برخی رنگ های هم خانواده برای این کار استفاده کنید؛ به طور مثال مبل مشکی با کفش خاکستری انتخاب مناسبی به نظر می رسد استفاده از اکسسوری رنگ روشن و گرم نیز می تواند کمک شایانی به شما بکند.
در صورتی که متاهل و دارای فرزند هستید باید در نظر بگیرید که امکان دارد مبل ها زود کثیف شوند. پس باید به فکر انتخاب رنگ‌های باشید که تمیز کردن آنها راحت تر باشد و کثیفی را کمتر نشان دهد . مانند رنگ قهوه ای خاکستری سرمه‌ای و مشکی
اگر فرش شما رنگ روشن و خنثی ( طوسی روشن و کرم روشن و…) بود، برای انتخاب رنگ مبل دستتان باز تر است و می توانید از رنگ روشن یا تیره برای مبلمان استفاده کنید. توصیه می شود در صورت داشتن فرش رنگ تیره انتخابتان مبلمان رنگ روشن باشد.

مبل چه رنگی بخرم

نحوه چیدمان صحیح مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل

در صورت استفاده از فرش طرح دار و شلوغ حتما انتخابتان مبل با پارچه بدون طرح باشد و انتخاب رنگ مبل از کمترین رنگ استفاده شده ، در طرح های فرش باشد.
به طور حتم نیاز نیست رنگ مورد علاقه شما در مبل، فرش، تابلو و یا یک تکه از وسایل دکوراسیون خانه وجود داشته باشد. در بعضی مواقع رنگ دلخواه فقط در اکسسوری هایی مثل کوسن مبل و یا سال مبل کفایت می‌کند و رنگ مورد نظر را به صورت خاص تر نشان می‌دهد و باعث حس بهتری در فضای منزلتان می شود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.