مورچه ها از چه چیزی بدشان می آید؟

ترفندهای امروز ما به شما کمک می کند تا اکثر حشرات را از دور و بر خانه تان دور کنید. به خصوص اگر در اطراف خانه شما و یا در درون خانه، باغچه یا هر محل دیگری شاهد زیاد شدن موچه ها هستید می توانید با این روش ها مورچه ها را دور کنید. ما خواهیم گفت مورچه ها از چه چیز بدشان می اید بنابراین اگر این موارد را در اطراف لانه مورچه ها یا مسیر رفت و آمد آن ها قرار دهید مورچه ها پراکنده می شوند و از آنجا می روند. نگهداری گیاه دور کننده حشرات نیز می تواند مفید باشد.

مورچه ها از چه چیز بدشان می اید

البته که انواع حشره کش وجود دارد که می توانید برای دور کردن مورچه ها از آن ها استفاده کنید اما اگر کودک کم سن و سال در خانه دارید بهتر است از موارد بی ضرر برای پراکنده ساختن مورچه ها استفاده کنید.

حشرات را با نعناع دور کنید

قبل از اینکه دنبال اسپری های شیمیایی حشره کش و فروشگاه های مواد ضد حشره فروشی بروید، می توانید از یک راه حل طبیعی برای این مشکل استفاده کنید: نعناع! مورچه ها از بوی نعناع بدشان می آید و از آن متنفرند. حشره ای به نام چوبک سان وجود دارد که ماده ای شیری رنگ از پشت سر خود ترشح می کند که بوی نعناع می دهد. از آنجایی که تحمل بوی این ماده برای بیشتر حشرات آزاردهنده است، چوبک سان این روش را برای دفاع از خود در برابر دشمنان به کار می برد.

مورچه ها از چه چیز بدشان می اید

همچنین بخوانید: روش های از بین بردن مورچه ها در خانه

استفاده از نعناع در اطراف خانه

اگر اطراف خانه خود عنکبوت، مورچه، پشه و حشرات مزاحم دیگری زندگی می کنند، روغن (عرق) نعناع را امتحان کنید. بوی نعناع حتی برای دور کردن موش ها هم مفید است. برای شروع، مقداری روغن نعناع از داروخانه یا سوپر مارکت محلتان خریداری کنید. در هنگام خرید از طبیعی بودن 100 درصدی آن (بدون افزودنی) اطمینان حاصل کنید.

سپس، مقداری از روغن نعناع را بر روی پنبه بریزید و آن را در مناطقی که احتمال وجود حشرات بیشتر است مثلاً لبه پنجره یا نزدیک در قرار دهید. بوی نعناع مورچه ها و دیگر حشرات را از آن محدوده دور خواهد کرد.

یک پخش کننده درست کنید

چند قطره روغن نعناع را با مقداری آب گرم مخلوط کرده و در یک قوطی خالی اسپری بریزید. بهترین ترکیب استفاده از 5 الی 10 قطره روغن نعناع به ازای هر اونس (تقریباً 30 گرم) آب است. مخلوط را روی سطوح آشپزخانه، مبلمان، پرده ها و نقاط غیر قابل دسترس خانه که معمولاً مورچه ها در آنجا حضور دارند، اسپری کنید. قبل از شروع کار با امتحان چند قطره در یک محدوده کوچک، مطمئن شوید که روغن نعناع به وسایلی که قرار است روی آنها اسپری شود آسیب نرساند.

  • نکته: برای ماندگاری بیشتر بوی نعناع، اسپری را در یخچال نگهداری کنید.

همچنین می توانید از روغن نعناع روی پوست بدنتان در زمان خروج از منزل استفاده کنید، البته قبل از اسپری کامل، مقدار کمی از آن را روی پوستتان تست کنید چون افرادی که حساسیت پوستی دارند ممکن است نسبت به این روغن دچار مشکل شوند.

دیگر مواردی که مورچه ها بدشان می آید

علاوه بر نعناع مورچه ها از چه چیزی بدشان می آید؟

  • دارچین
  • سرکه سفید
  • لیمو ترش
  • فلفل قرمز
  • پوست خیار
  • صابون مایع
  • پودر میخک
  • برگ بو
  • گچ

مورچه ها از موارد بالا بدشان می آید و نمی توانند بوی آن ها را تحمل کنید با قرار دادن این موارد در مسیر رفت و آمد مورچه ها یا جایی که خانه ساخته اند می توانید آن ها را پراکنده کنید. کافیست یک اسپری که ترکیبی از آب و یکی از موارد بالاست درست کنید و از آن برای دور کردن مورچه ها استفاده کنید. البته به جز برگ بو، گچ و پوست خیار که باید به صورت مستقیم در محل قرار بگیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.