گربه ها از چه چیزی خوششان می آید؟

گربه ها از چه چیزی خوششان می آید؟ انجام چه کارهایی باعث خوشحالی گربه ها می شود؟ افردای که گربه خانگی دارند باید بدانند که گربه آن ها را چه چیزی خوشحال می کند. به عنوان مثال، گربه ها چه چیزی را دوست دارند بخورند؟ گربه ها دوست دارند با چه چیزی بازی کنند؟ گربه ها برای شاد بودن به چه چیزهایی نیاز دارند؟ آیا چیزهایی وجود دارد که گربه ها صرف نظر از سن و نژاد دوست داشته باشند؟ در این مقاله با برخی از محبوب ترین چیزهایی که گربه ها خوششان می آید و به آن احتیاج دارند، آشنا می شوید. با انجام این کار ها می توانید، متوجه شوید که گربه شما از چه چیزی بیشتر خوشش می آید. با ما همراه باشید. برای دانلود صدای گربه با کیفیت بالا، کلیک کنید.

گربه ها چه چیزی را دوست دارند؟

گربه ها خیلی چیز ها را دوست دارند! بیشتر چیز هایی که خوششان می آید به توانایی مشاهده و کنترل محیط زندگی خود مربوط می شود. آن ها نوازش، بازی و شکار  را نیز دوست دارند. بیایید نگاهی به 10 چیز برتر که گربه ها خوششان میآید، بیندازیم.

1. به گربه خود یک برچسب شناسه بدهید.

گربه ها اغلب بسیار مستقل به نظر می رسند، مثل این که حتی به ما هم احتیاج ندارند! اما گربه ها هم ممکن است گم شوند و وقتی این اتفاق می افتد، آمارهای فعلی به ما می گویند احتمال پیدا کردن یک گربه خانگی کاملا کمتر از مفقود شدن سگ خانگی شما است.

وقتی گربه خانگی خریداری می کنید، حتما دارای برچسب شناسه باشد تا در صورت گم شدن گربه، به راحتی او را پیدا کنید. این ابزارها می توانند برای یک گربه حیوان خانگی گمشده تفاوت بین مرگ و زندگی ایجاد کنند!

بخوانید: آیا گربه ها می خندند؟ 

2. یک سطح برای خراشیدن پنجه گربه خود تهیه کنید.

پنجه گربه شما در طول زندگی خود رشد خواهد کرد. به همین دلیل گربه به خراشیدن پنجه های خود روی لوازمی مانند کوسن، پایه های صندلی و ….. علاقه بسیاری دارد.

برای این که لوازم خانگی شما آسیبی نبیند، یک سطحی را فراهم کنید تا گربه از آن سطح برای خراشیدن پنجه های خود استفاده کند.

این یک رفتار غریزی باستانی است که علاوه بر اصلاح ناخن هایش، مزایای زیادی به او می دهد و باعث شادی او می شود.

3. فضای تمیز و خصوصی برای گربه فراهم کنید.

منظور ما جعبه بستر است که هرگز موضوع مورد علاقه صاحب گربه نیست. اما گربه ها هم گاهی اوقات دوست ندارند در معرض دید عموم مردم باشند و دوست ندارند گربه ی دیگری در جای مخصوص آن ها حضور داشته باشد.

گربه ها دوست دارند مکانی ساکت و محرمانه برای استراحت و حتی حمام کردن داشته باشند. با فراهم کردن یک جعبه به عنوان بستر برای گربه خود، می توانید او را خوشحال کنید.

4. محلی را برای گربه خود برای مخفی شدن، تنظیم کنید.

برخی از گربه ها در هنگام ترس از چیزی به سرعت فرار می کنند و دوست دارند در جایی مخفی شوند تا در امان باشند. اگر جای مخصوص برای مخفی شدن نداشته باشند، ممکن است در بالای یخچال، پشت کابینت ها و… مخفی شوند. در این صورت احتمال آسیب زدن به خودشان و لوازم خانه وجود دارد.

فراهم کردن جایگاهی برای مخفی شدن گربه خود در هنگام ترس، حس امنیت را به گربه شما می دهد.

گربه ها به جایی برای مخفی شدن علاقه دارند، شما با درست کردن این مکان می توانید گربه خود را شاد کنید.

5. گربه خود را تشویق کنید که مقدار زیادی ورزش کند!

یک مطالعه اخیر نشان داد که برآورد می شود 55 درصد گربه های حیوان خانگی امروزه دارای اضافه وزن هستند! اکثر گربه ها غذا هایی با کالری بالا مصرف می کنند و یا بی تحرک هستند، به همین دلیل اضافه وزن پیدا می کنند.

ارائه مقدار زیادی ورزش و زمان بازی برای گربه شما همراه با میزان کالری دریافتی روزانه توسط دامپزشک می تواند تفاوت بین یک گربه سالم، با عمر طولانی مدت و یک گربه با طول عمر کاهش یافته و بسیاری از مسائل دارویی دردناک (و گران) را ایجاد کند.

ساده ترین اسباب بازی ها را برای گربه خود فراهم کنید و با او بازی کنید، این کار می تواند گربه چاق را لاغر کرده و دوباره سبک وزن کند.

بیشتر بخوانید: چند بار در روز به گربه غذا بدهیم؟

6. از روش های مثبت برای آموزش و راهنمایی گربه خود استفاده کنید.

فریاد زدن، ضرب انگشتان دست، کف زدن ، پاشیدن آب، این ها اصولا برعکس چیزی است که گربه ها برای تعامل با شما دوست دارند.

تقویت مثبت بهترین راه برای آموزش و راهنمایی گربه است، که هیچ تعاملی را که احساس عصبانیت یا پرخاشگری کند را درک نمی کند و در نتیجه ممکن است تماس با شما را محدود کند.

در اینجا، بهترین قانون کلی این است که همیشه با گربه خود همانطور تعامل کنید که می خواهید گربه شما با شما تعامل کند!

7. برای گربه خود وقت بگذارید.

گربه ها ممکن است عشق و علاقه خود را به همان روشی که سگ های خانگی بیان می کنند ابراز نکنند، اما این بدان معنا نیست که آن ها به شما اهمیتی نمی دهند، به شما پیوند نمی خورند و وقتی در خانه نیستید تنها نمی شوند.

برنامه ریزی کنید که روزانه با گربه خود بازی کنید تا پیوند شما را تقویت کند، درباره یکدیگر بیشتر بیاموزید و به راحتی از همراهی یکدیگر لذت ببرید!

بازی با گربه شما نه تنها از میزان استرس شما می کاهد، بلکه گربه را نیز شاد و سالم نگه می دارد!

8. مرتبا گربه خود را برای معاینات دامپزشکی ببرید.

گربه ها، مانند همه حیوانات، تمایل به پنهان کردن علائم و نشانه هایی دارند که احساس خوبی ندارند. این یک عادت تکاملی قدیمی است که گربه ها نمی خواهند خودشان را نزد یک شکارچی ضعیف یا آسیب پذیر نشان دهند.

دامپزشک می تواند گربه شما را بررسی کند و از سالم و شاد بودن و به روز بودن در مورد تمام واکسن ها مطمئن شود.

همچنین بخوانید: گربه ها چه رنگی را دوست دارند؟

9. بگذارید گربه شما به شما یاد بدهد که چگونه او را نوازش کنید.

گربه ها، مانند مردم، می توانند ترجیحات بسیار خاصی در مورد نحوه نگهداری، دستگیری، نوازش و بازی با آن ها داشته باشند.

با استفاده از نوازش گربه و تماشای نحوه واکنش او می توانید بفهمید که گربه ها چه چیزی را دوست دارند و از آن به عنوان راهنمای جلسات بعدی نوازش استفاده می کنید.

10. نحوه برخورد و تعامل با گربه خود را به دیگران بیاموزید.

همه کسانی که با گربه شما ملاقات می کنند، ممکن است گربه دوست نداشته باشند. برخی ممکن است برای نحوه برخورد یا بازی با گربه به راهنمایی های زیادی نیاز داشته باشند.

این امر به ویژه می تواند در مورد كودكان صادق باشد، كودكان خود صاحب گربه یا بچه های ملاقات كننده.

شما می توانید به دیگران یاد بدهید که چگونه با گربه شما تعامل برقرار کنند تا باعث شادی گربه شما شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.