معنی صداهای مختلف سگ
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

ممکن است برای شما سوال شده باشد که صداهای مختلف سگ چه معنی می دهند و یا اینکه معنی هر صدای سگ چیست؟ با خواندن این مطلب شما متوجه خواهید شد که معنی پارس، زوزه و صدای سگ چیست و اینکه بطور کلی دلایل پارس کردن سگ ها چیست و خواهید دانست معنی صداهای مختلف سگ چیست. این نوشته را از دست ندهید.

 با اینکه سگ ها قادر به صحبت کردن نمی باشند، به طور شگفت آوری در برقراری ارتباط با انسان ها مهارت دارند. آن ها از زبان بدن و از طریق صدا برای بیان خواسته ها، نیازها و ترس هایشان استفاده می کنند، اما ممکن است گاهی اوقات فهمیدن اینکه صداهای مختلف سگ چه معنی می دهند، دشوار باشد.

معنی صداهای مختلف سگ را بدانید

برخی سگ ها دارای طیف گسترده ای از صداهای مختلف هستند. مثلا نژاد سگ های رات وایلر”صدای خر و خر از خود در می آورند”،سگ های شیبا اینو “فریاد می زنند” و باسنجی ها به جای پاس کردن، “واق واق می کنند”.

در اکثر موارد سگ ها برای بیان احساسات و خواسته های خود، صداهای مختلفی ایجاد می کنند. از جمله:

 • پاس کردن
 • ناله و گریه
 • غریدن
 • زوزه کشیدن
 • آه کشیدن
 • ناله کردن از درد

در بین صداهای مختلف سگ، پاس کردن یکی از متداولترین صداهای سگ هاست که با آن آشنا هستیم.در مطلب دانلود انواع صدای سگ مب توانید یک صدای سگ مخصوص گوشی و یا برای ساخت کلیپ پیدا کنید

معنی پارس کردن سگ چیست؟

همه سگ ها پارس می کنند اما برخی از سگ ها بیشتر از سایرین پارس می کنند و  یا صدای پارس بلندتر و ترسناک تری دارند.

معنی هر صدای سگ متفاوت است و صدای پارس سگ شما ممکن است، نشان دهنده ی شادی یا ترس، خشم یا هوشیاری، آزردگی یا نیاز سگ باشد. و فهمیدن خواسته سگ از روی صدای او کاریست که باید برای آن زمان زیادی بگذارید.

برای اینکه شما قادر باشید متوجه شوید صداهای مختلف سگ چه معنی می دهند باید تجربه کافی داشته باشید اما مطالعه نیز به شما کمک زیادی خواهد کرد.

به عنوان مثال:

 •  سگی که با رسیدن شما به خانه، پارس می کند، دمش را تکان می دهد، و با اسباب بازی موردعلاقه اش این ور و آن ور می پرد، احتمالاً می خواهد به شما بفهماند که از دیدن شما خوشحال است.
 •  سگی که در حیاط همسایه در امتداد نرده ها می دود، وقتی شما به نرده ها خیلی نزدیک می شوید، خرخر می کند، احتمالاً می خواهد به شما بفهماند که این قلمروی اوست و شما نباید وارد آن شوید.
 • اگر سگ شما با شنیدن صدای در، پارس می کند، می خواهد به شما بگوید که کسی پشت در است.
 • اگر او سگی باشد که ارتباط با مردم را دوست دارد، پارسش پرهیجان خواهد بود و اگر سگی با غریزه قوی و غریب خطر باشد، صدای پارسش خشن خواهد بود.
 • پارس سگ معانی مختلفی دارد و توجه به زبان بدن سگتان می تواند به شما کمک کند تا معنی پارس های سگ را متوجه شوید.
 • سگ ها با پارس کردن عواطف و احساسات خود را نشان می دهند، مثلا: پارس بلند سگ، نشان دهنده ی خوشامدگویی است در حالی که پارس آرام سگ، نشان دهنده ی تهدید می باشد.

بیشتر بدانید: آموزش محل مدفوع به سگ

ناله و گریه در سگ به چه معناست

صدای ناله و گریه در سگ ها  یکی دیگر از صداهای رایج در سگ هاست که مانند پارس کردن سگ رایج است ولی معنای کمتری از آن دریافت می شود.

صدای ناله و گریه در سگ معمولا به معنای اعلام نیاز سگ است و ممکن است به چیزی مانند غذا، اسباب بازی یا توجه نیاز داشته باشد.

مثلا سگی که جلوی در صدای ناله و گریه از خود در می آورد، احتمالاً با این کار از شما می خواهد او را بیرون ببرید و سگی که در محیط بیرون و کنار افسارش ناله و گریه می کند، احتمالاً از شما می خواهد تا با او پیاده روی کنید.

ناله و گریه در سگ ها، همچنین ممکن است، نشان دهنده ی اضطراب و ترس باشد.

به عنوان مثال سگی که سابقه ی اضطراب ناشی از جدایی داشته باشد، ممکن است در صورتی که تنها رها شود، ناله و گریه کند و یا گاهی ممکن دلیل ناله در سگ به این دلیل باشد که او سابقه ی ترس از دامپزشک دارد.

گاهی نیز سگ ها با صدای ناله و گریه خود، درد خود را بیان می کنند و احتمال دارد از دردی رنج ببرد.

غریدن در سگ ها نشاندهنده چیست

غریدن در سگ ها، می تواند نشاندهنده “عقب بمان”، “به من دست نزن” یا “اگر نزدیک تر بیایی، گازت می گیرم” باشد. و یا در در حال بازی( مثلا بازی طناب بازی) با سگتان هستید و او می غرد به این معناست که باید طناب را محکمتر بکشید تا ببرید!

در اکثر موارد صدای غریدن در سگ به معنی هشدار است و اگر را به دلیل غریدن مواخذه کنید، به مرحله ی بعدی هشدار یعنی گاز گرفتن می رسند.

غرش در سگ ها ممکن است ترسناک است. شما به مرور معنی غریدن و پارس سگتان را متوجه خواهید شد. معنی غریدن آرام در سگ ممکن است این باشد که سگتان صدای چیزی را در بیرون از خانه شنیده است.

غرش بلند در سگ می تواند به معنی این باشد که “دیگر به من دست نزن اگرچه گازت نمی گیرم”.

معنی دندان قروچه در سگ به شکلی که تمام دندان هایش را نشان می دهد، می تواند این باشد که “من واقعاً از آن سگ یا انسان خوشم نمی آید و اگر فرصتش را داشته باشم، گازش می گیرم”.

معنی زوزه کشیدن سگ

بیشتر بخوانید: آیا سگ ها گریه می کنند؟ دلیل گریه سگ چیست؟

زوزه کشیدن در سگ چه معنی می دهد

زوزه کشیدن هم یکی از صداهای رایج در بین سگ هاست. گفته می شود سگ ها برای برقراری ارتباط با دیگر حیوانات و یا ابراز عواطف و احساسات خود زوزه می کشند.

گاهی سگ ها به دلیل رها شدن از جانب صاحب خود زوزه می کشند، و با زوزه کشیدن، تلاش می کنند تا با سایر مردم ارتباط برقرار کنند.

خیلی از سگ ها هیچ گاه زوزه نمی کشند و در عین حال بعضی از نژادهای سگ مانند هاسکی سیبری دائما در حال زوزه کشیدن هستند و حتی برای صحبت کردن نیز زوزه می کشند و صداهای عجیب و جالبی را برای بیان شادی، کنجکاوی، آزردگی و گاهی اوقات احساساتی که کاملاً برای ما بیگانه هستند، در می آورند.

 آه و ناله کردن در سگ ها نشانه چیست

 سگ ها گاهی از طریق آه و ناله رضایت یا ناامیدی خود را نشان می دهند.

برخی از توله سگ ها هنگام چرت زدن ناله می کنند و  ناله کردن در سگ های بزرگ هم در مواقعی مانند استراحت و یا در آغوش کشیدن دیده شده است.

گاهی ناله کردن در سگ به معنای ناامیدی سگ از انجام خواست هایش توسط شماست . مانند هنگامی که از شما درخواست دارد با او بازی کنید اما شما به هر دلیلی این کار را انجام نمی دهید.

ما می توانیم معنی صداهای مختلف سگ را از طریق مشاهده ی همراهان سگ یاد بگیریم تا ببینیم چه چیزی باعث تغییر این صداها می شود. اگر سگ شما دارای مشکلات رفتاری مرتبط به صداهاست، بهتر است با دامپزشک یا رفتارشناس حیوانات برای رفع این مشکل سگ و اصلاح آن صحبت کنید.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید