گنگش بالاس یعنی چی؟ اصطلاح حاجی گنگش بالاس از کجا آمده؟

گمان می کنم تا به حال جمله گنگش بالاس را شنیده اید. خصوصا از پسرها هنگامی که می خواهند از قدرت و اهمیت چیزی تعریف کنند از این جمله استفاده کرده اند. اما وقتی کلمه گنگ را جایی ببینید احتمال دارد آن را با کلمه گُنگ اشتباه بگیرید. جدیدا الفاظی مانند هارمانم بابا نرده چار شافه در فضای مجازی پخش شده اند و بر سر زبان ها افتاده است. اما تا انتها این مطلب را بخوانید تا متوجه شوید گنگش بالاس یعنی چی؟

معنی لفظ گنگش بالاس

اگر به یاد داشته باشید در مبحث ریاضی عددی به نام گنگ که به صورت گُنگ خوانده می شود. اما معنی کلمه گُنگ در لغت نامه به این صورت است [ گ ُ ] (ص ) لال . و به عربی ابکم خوانند یعنی شخصی که به ایما و اشاره حرف زند نه به زبان :

گویی زبان شکسته و گنگ است بت تو را          ترکان همه شکسته زبانک بوند نون .

احتمالا وقتی در فضای مجازی مانند اینستاگرام کامنت هایی که برای عکس ها می گذارند را خوانده باشید با لفظ گَنگش بالاس برخورد کردید.یا مثلا در استوری ها عکسی از خود و دوستان به اشتراک بگذارند و دوستان خود را در آن تگ کرده و نوشته اند “آره حاجی ما گنگمون بالاس”

اصطلاح (سوسماز) سس ماست یعنی چی؟

ریشه‌ی کلمه گنگ

گَنگ در واقع همان عبارت Gang در زبان انگلیسی است. این کلمه در زبان انگلیسی «دسته»، «گروه»، «جمعیت»، «دسته جنایتکاران» تعبیر می شود. اما می توان به آن معنی باند را هم نسبت داد. به عبارت بهتر هر گنگی تشکیل شده از گروه یا جامعه ای همچون همکارها، رفیق ها و دوستان و یا شرکاست یا حتی اعضای یک خانواده که دارای رهبر هستند و سازمان دهی شده فعالیت می کنند که در جامعه قلمرویی دارند و شناخته شده فعالیت می کنند.

اگر شما بازی GTA سان آندرس را بازی کرده باشید، شما به عنوان فردی از گروه های سبز بوده اید اما در این بازی گروه های دیگری هم بوده است که هرکدام از آنها با رنگ بنفش و زرد قلمروشان نشان داده می شود. هرگدام از این سه گروه به عنوان یک گنگ محسوب می شوند و در صورت ورود به منطقه و قلمروشان مورد حمله قرار می گرفتید.

اکنون که شما متوجه معنی کلمه گنگ هستید می توانید حدس بزنید که گنگش بالاس یعنی چه؟ این عبارت به این معنی است که گروه عالی و خفن وجود دارد و پرچم این گروه بالاست. این باند قدرتمند هستند و امکان ندارد کسی بتواند با آن ها مقابله کند.

لفظ گنگش بالاس یعنی چی؟

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.