لاکچری یعنی چه؟ زندگی لاکچری به چه معناست؟
بهترین روش سرمایه گذاری برای کودکان

لاکچری (Luxury) یعنی چه؟ و زندگی لاکچری به چه معناست؟ لاکچری (luxury) در فرهنگ فارسی به معنای لوکس، اشرافی، مدرن، مجلل می باشد. واژه لاکچری که به آن لاکژری یا لاکشری هم می گویند اخیرا در اینستاگرام و فضای مجازی زیاد استفاده می شود و هشتگ لاکچری (Luxury#) در کنار بسیاری از عکس های اینستاگرام استفاده می شود که گاهی شاید استفاده از این کلمه در کنار برخی عکس ها بی مورد باشد.

کلمه لاکچری همراه با کالاهای خیلی لوکسی باید به کار برده شود که مردم عادی قادر به خریدن آن ها نیستند و در واقع لاکچری بودن به معنی زندگی اشرافی است ولی در فضای اینستاگرام می بینیم که مثلا غذا خوردن در یک رستوران با هشتک لاکچری همراه شده که تبدیل به یک عرف شده است.

به طور کلی کلمه لاکچری را این روزها زیاد می شنویم ولی معنای آن واقعا چیست؟

لاکچری (Luxury) یعنی چه؟ زندگی لاکچری به چه معناست؟

معنای دقیق کلمه لاکچری و کاربردهای آن

لاکچری بودن سبکی از زندگی است، کسی که زندگی لاکچری دارد اشرافی بودن در همه قسمت های زندگیش نمایان است. لاکچری یعنی لوکس (lux)، یعنی تمایل به خریدن گرانترین کالایی که وجود دارد. خریدن گرانترین خودرو، گرانترین گوشی موبایل، گرانترین خانه و …

کلمات تجمل و گرانی، توانگری، تمول، گران بودن، عظمت، بزرگی، شکوه و جلال، فراوانی، لذت بخش بودن، زیادی بودن، غیر ضروری بودن، تزئینی بودن کلمات مترادف کلمه لاکچری هستند.

بیشتر بخوانید: معرفی پولدارترین سلبریتی های ۲۰۱۹

ریشه کلمه لاکچری

لاکچری (Luxury) یعنی چه؟ زندگی لاکچری به چه معناست؟ خانه لاکچریریشه کلمه لاکچری از فرهنگ انگلیسی وارد زبان فارسی شده است. استفاده از کلمه لاکچری در فرهنگ انگلیسی به قرن ۱۶ بر می گردد. در معنای کلمه لاکچری می توان چنین گفت:

“لذت بردن از چیزی که ضروری نیست”

این معنا از کلمه لاکچری کاملا واضح است. پول زیادی که بابت کالایی پرداخت می شود که ضروری نیست. شخصی که حاضر است پول زیادی بپردازد تا یک اتوموبیل با رنگ خاص که تعداد محدودی از آن وجود دارد را بخرد طرفدار سبک زندگی لاکچری است و خاص بودن برای او آنقدر اهمیت دارد که حاضر است برای آن بهای زیادی را بپردازد.

تلفظ صحیح کلمه لاکچری در زبان انگلیسی به همین شکلی است که در فارسی نوشته می شود.

تاریخچه لاکچری بودن

تاریخچه علاقه به لاکچری بودن به زمان های غارنشینی بر می گردد در آن زمان نیز کالایی که با زحمت بدست می آمده و دیگران قادر به داشتن آن نبوده اند مایه مباهات و برتری بوده است.

کالای لاکچری به چه معناست؟

لاکچری (Luxury) یعنی چه؟ زندگی لاکچری به چه معناست؟ کالای لاکچری چیست؟کالای تجملی یا کالای لاکچری (Luxury good) کالایی است که درصد تغییرات تقاضا برای آن بیش از درصد تغییرات درآمد است . یعنی با افزایش درآمد تقاضا برای آن هم افزایش می یابد اما بیش از تغییرات درآمد و در تضاد با کالای ضروری است که درصد تغییرات تقاضا برای آن کمتر از درصد تغییرات درآمد است . کالای تجملی اغلب معادل کالای ممتاز است. (منبع: ویکی پدیا)

کالای لاکچری کالایی است که شکوه و جلوه خاصی دارد و در نظر اکثریت مردم گران به شمار می رود. کالای لاکچری یعنی کالای گران، یعنی کالایی که هر کسی توانایی خرید آن را ندارد. این کالا می تواند ماشین، گوشی موبایل، خانه، حتی لباس باشد.

کالای لاکچری کالایی است که از آن به تعداد محدود وجود دارد و همه امکان خریدن و دسترسی به آن را ندارند.

لاکچری یعنی چه؟ زندگی لاکچری

زندگی لاکچری

زندگی لاکچری نوعی از زندگی است که هر کسی نمی تواند از عهده آن بربیاید. زندگی لاکچری به زندگی ای می گویند که تمام جنبه های آن تجملاتی و اشرافی است. شخصی که زندگی لاکچری دارد از خانه ای که در آن زندگی می کند تا تمام وسایل آن منحصر به فرد و ویژه هستند به شکلی که کمتر کسی می تواند با آن کیفیت زندگی کند. زندگی لاکچری مستلزم داشتن خانه لاکچری، اتوموبیل لاکچری، لباس های لاکچری، عروسی لاکچری و …. می شود. حتی ساعت، ادکلن و وسایلی از این دست هم اگر قیمت عجیبی داشته باشند جزو کالاهای لاکچری محسوب می شوند. رفتن به مسافرت های لاکچری با هزینه های گزاف هم بخشی از یک زندگی لاکچری است.

همچنین بخوانید: روش های مدیریت پول در زندگی

زندگی لاکچری اگر به قصد رفاه و لذت بردن از زندگی باشد مفهوم بدی نیست ولی اگر قصد فرد از داشتن زندگی لاکچری خودنمایی باشد مفهوم پسندیده ای نیست. البته امروزه لاکچری بودن و داشتن زندگی لاکچری بیشتر ابزاری برای خودنمایی است و افراد از اینکه در معرض دید و ستایش دیگران باشند لذت می برند.

لاکچری بودن یعنی چه؟ زندگی لاکچری و مسافرت لاکچریطرفداران زندگی لاکچری شاید اقلیت باشند ولی قسمت مهمی از جامعه انسانی را تشکیل می دهند و بازارهای لاکچری این گونه افراد را هدف قرار می دهند زیرا درآمد بالایی نصیب آن ها می کنند. خدمات لاکچری خدمات کمیابی هستند که همه افراد جامعه امکان استفاده از آن ها را ندارند.

امیدواریم توضیحاتی که ارائه دادیم به خوبی نشان دهنده معنی کلمه لاکچری باشد و شما را با معنای واقعی کلمه لاکچری آشنا کرده باشد.

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید