استیبل یعنی چه و شرایط آن در پزشکی چیست؟

آیا می دانید اصطلاح استيبل يعني چي و استیبل به چه معناست؟ در این مطلب معنی استیبل و وضعیت آنرا به طور واضح توضیح داده ایم.

احتمالا در بین اصطلاحات پزشکی کلمه استیبل را شنیده باشید. استیبل در لغت مفهومی از ثبات و ایستادگی دارد، اما در وضعیت پزشکی چه معنی دارد و به چه حالتی گفته می شود؟ در این مطلب از مینویسم همراه ما باشید تا بگوییم استیبل یعنی چه و معنی استیبل در پزشکی چیست.

استیبل شدن یعنی چه

استیبل شدن در پزشکی به معنی ثابت شدن وضعیت بیمار بعد از طی کردن یک دوره بیماری گفته می شود. مانند بیمارانی که بعد از مدتی از کما خارج می شوند.

پزشکی به عنوان یکی از پردرآمدترین شغل های علوم تجربی اصطلاحات زیادی دارد که یکی از آنها استیبل است که در توصیف وضعیت بیمار به کار می رود.

کلمه استیبل به معنی ثابت، پایدار و استوار است و حالتی از مساعد بودن شرایط را بیان می کند. معنی استیبل شدن در واقع، ثابت شدن وضعیت بیمار و سلامت او بعد از وضعیت حاد بدنی است که از بهبود بیمار خبر می دهد. تلفظ استیبل به صورت /ˈsteɪbl̩/ می باشد.

آن استیبل نیز به معنی شرایط نامتعادل بیمار است.

شرایط استیبل یعنی چه

معمولا استیبل بودن از طریق دستگاه مانیتورینگ تشخیص داده می شود و با استفاده از آن علائم حیاتی بیمار را بطور مستمر چک می شود تا در صورت شرایط نامساعد بیمار، تیم پزشکی در سریع ترین زمان ممکن از وضعیت مطلع شوند.

استیبل شرایطی است که بعد از انجام آزمایش های مختلف روی بیمار، وضعیت او مساعد و به دور از بیماری یا مشکل خاصی تشخیص داده می شود. علاوه بر بیمارانی که از کما خارج شده اند و هوشیاری پیدا کرده اند، اصطلاح استیبل برای بیماران خاص و یا افرادی که در اثر تصادف یا بیماری وضعیت وخیم داشته اند نیز به کارمی رود.

اصطلاحات انگلیسی سرماخوردگی را بلد باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.