بدن انسان پس از مرگ چگونه می شود؟

آیا تا به حال فکرد کرده اید که بدن انسان پس از مرگ چگونه می شود؟ و چه اتفاقی پس از مرگ برای اجزای بدن انسان می افتد؟

درصد بسیاری از مردم جهان به زندگی پس از مرگ باور دارند. 60 درصد مردم انگلیس و همچنین بیش از 72 درصد مردم آمریکا به دنیای بعد از مرگ اعتقاد دارند. که از میان این 72 درصد حدود 54 درصد آن ها به بهشت و جهنم نیز معتقدند. 95 درصد ادیان دنیا به بهشت و جهنم اعتقاد دارند. این باورهایی است که مردم دنیا با ادیان مختلف به آن معتقدند اما کسی می داند که بدن انسان پس از مرگ چگونه می شود؟ در این مطلب قصد داریم به بررسی اجزای بدن پس از مرگ بپردازیم.

چگونه به فردی که عزیزی را از دست داده است، کمک کنیم؟

پس از مرگ انسان چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

پزشکان در ابتدا با ایست قلبی یا از کار افتادن مغز مرگ را تشخیص می دهند. اما انسان هایی که دچار مرگ مغزی یا ایست قلبی هستند لزوما نمرده اند چرا که پزشکان گاهی توانایی بازگرداندن آنها را دارند. بسیاری از افرادی که این حالت را تجربه کرده اند و دوباره زنده شده اند. این افراد حالت های خود را این گونه  تعریف کرده اند : “داشتم به سمت نور می رفتم اما نمی دانم وقتی به سمت نور می رفتم چه اتفاقی می افتاد؟!”

پس از مرگ انسان چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

انسان هنگامی که می میرد تمام عضلاتش شل می شوند و در اولین لحظه هرچه درون معده باشد از بدن خارج می شود و همچنین گازهای موجود در بدن خارج می شوند و البته اگر زن باردار بمیرد نوزاد نیز از بدن خارج می شود البته نوزاد مرده خارج می شود. گازهای بدن پس از مرگ به سرعت خارج می شوند.

پس از مرگ انسان ها می توانند صداهایی از خود ایجاد کنند که این گفته تمام کارکنان و پرستاران بخش مرده ها است. اما دلیل این صداها زنده بودن شخص نیست بلکه دلیل آن که ماهیجه های بدن در حال خشک شدن هستند. جنازه هر سمتی که قرار داشته باشد خون به همان سمت می‌رود و جمع می‌شود به همین دلیل بدن کبود می شود.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده ماهیچه ها خشک می شوند گردش خون نیز متوقف می شود به همین دلیل بدن آهسته آهسته سرد می شود و دو ساعت بعد از مرگ انسان ماهیچه ها سفت شده‌اند و دیگر منبسط و منقبض نمی شوند و همچنین امکان تکان دادن دست و پا وجود ندارد. سلول های بدن وقتی متوجه می شوند زندگی وجود ندارد یکی یکی شروع به مردن می‌کنند و باکتری‌ها فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

بدن انسان پس از مرگ چگونه می شود؟
بدن انسان پس از مرگ چگونه می شود؟

 مدتی پس از مرگ می‌بینیم که ناخن ها بلندتر شده است. در صورتی که این طور نیست، گوشت بدن در حال جمع شدن است و ناخن بیشتر خود را نشان می دهد. پوست نیز قدرت خود را از دست می دهد و هر لحظه امکان دارد پاره شود.

زخم های بسیاری روی بدن ایجاد می شود و به جایی می رسد که باکتری ها شروع به خوردن بدن می کنند در این مرحله جنازه اگر داخل زمین نباشد بوی بسیار بدی را ساطع می کند همه چیز بدن غیر از مو و استخوان ها در حال از بین رفتن است.

 اگر جنازه درون تابوت باشد ۱۲ سال طول می‌کشد تا همه چیز آن از بین برود ولی اگر بدون تابوت دفن شود زودتر تجزیه می شود چرا که حیوانات داخل خاک نیز به تجزیه کمک می کند. پس از ۵۰ سال استخوان ها هم از بین می روند.

افرادی که مردند و زنده شدند، گفته اند که برخی نور سفید دیده‌اند و به سمت آن رفتند ولی برخی دیگر می‌گویند چیزی ندیده ایم که البته شاید یادشان نیست. جرج بریکلی فیلسوف ایرلندی سعی داشت بفهمد مردن چیست؟ به همین دلیل چند نفر را مامور کرد تا هنگامی که خود را دار می‌زند مواظب باشند اگر دیدند در شرف مرگ است او را نجات دهند. با انجام این آزمایش ها و دار زدن ها او چیزی به جز گردن درد به دست نیاورد.

تعبیر خواب مرده ای که بیمار است چیست؟

باور ادیان مختلف به دنیای پس از مرگ

بسیاری از افراد باور دارند که روح از بین نمی رود و بلکه به دنیای دیگر وارد می شود. مثلا به شکل دیگری مانند انسان دیگر یا حیوان در می آید. آن ها معتقدند که این گردش هیچگاه متوقف نمی شود. بیش از 50 میلیون بودایی در جهان وجود دارد که معتقدند چرخش و دوباره به دنیا آمدن ادامه دارد تا زمانی که انسان پاک پاک شود. پس از آن که پاک شد از زجر زندگی دوباره معاف می شوند.

مابقی دین ها مانند اسلام و مسیحیت و یهودی به وجود بهشت و جهنم باور دارند. بسیاری از جمعیت جهان هم باور دارند که وقتی می میرند همه چیز تمام می شود و برگشتی وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.