کولونوسکوپی چگونه انجام میشود

آیا می دانید کولونوسکوپی چگونه انجام میشود ؟ آزمایش کولونوسکوپی برای بررسی منحنی های روده انجام می شود. در صورتی که نیاز به انجام آزمایش کولونوسکوپی است بهتر است ادامه این مطلب را بخوانید. آیا می دانید دلیل دستشویی رفتن زیاد چیست؟

کولونوسکوپی چگونه انجام میشود ؟

کولونوسکوپی توسط پزشکی با تجربه انجام می شود و تقریباً 30-60 دقیقه طول می کشد. برای ایجاد آرامش و خواب آلودگی داروهایی به داخل رگ شما تزریق می شود. از شما خواسته می شود که در سمت چپ و روی میز معاینه دراز بکشید. در حین کولونوسکوپی، پزشک از کولونوسکوپ استفاده می کند، ابزاری لوله ای بلند و قابل انعطاف به قطر حدود 1/2 اینچ که تصویری از پوشش روده بزرگ را منتقل می کند تا پزشک بتواند آن را از نظر هرگونه ناهنجاری بررسی کند. کولونوسکوپ از طریق راست روده وارد شده و به انتهای دیگر روده بزرگ منتقل می شود.

قبل از کولونوسکوپی چه کاری باید انجام دهید؟

قبل از انجام کولونوسکوپی، در مورد هر گونه بیماری خاص پزشکی که دارید، از جمله موارد زیر به پزشک اطلاع دهید:

  • بارداری
  • شرایط ریه
  • شرایط قلبی
  • آلرژی به هر دارویی
  • اگر دیابت دارید یا داروهایی مصرف می کنید که ممکن است روی لخته شدن خون تأثیر بگذارد. تنظیمات این داروها ممکن است قبل از کولونوسکوپی مورد نیاز باشد.

شرایط و مراقبت های قبل و بعد از انواع آندوسکوپی + پاسخ به سوالات متداول

چگونه می توانیم برای کولونوسکوپی آماده شویم؟

ممکن است قبل از انجام کولونوسکوپی محدودیت هایی در رژیم غذایی یا مایعات وجود داشته باشد، اما طبق دستورالعمل پزشک این میزان متفاوت خواهد بود. ممکن است چند روز قبل از آزمایش از شما خواسته شود که غذاهای جامد را محدود یا حذف کنید. همچنین ممکن است از شما بخواهند مسهل را از طریق دهان مصرف کنید.

بعد از کولونوسکوپی چه اتفاقی می افتد؟

برای مراقبت حدود 30 دقیقه در اتاق ریکاوری خواهید ماند
ممکن است احساس گرفتگی یا احساس گاز و نفخ داشته باشید، اما این معمولاً به سرعت از بین می رود
می توانید رژیم عادی خود را از سر بگیرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.