کراتین چیست و روش استفاده از آن چگونه می باشد 

هدف ما از این پست پرداختن به موضوعی با عنوان کراتین چیست و روش استفاده از آن چگونه می باشد؟ است اگر به طور حرفه ای ورزش می کنید و نیاز به مصرف کراتین مکمل دارید این مطلب را با دقت مطالعه نمایید.

کراتین و یا اسید آمینه بیشتر در عضلات بدن و همچنین در مغز قرار دارد. اگر چه این می تواند به صورت مصنوعی ساخته شود، اما اکثر مردم از طریق غذاهای دریایی و گوشت قرمز کراتین مورد نیازشان را دریافت می کنند. بدن شما کراتین را به فسفوکراتین تبدیل می کند و آن را در ماهیچه های خود ذخیره می کند . در نتیجه، مردم کراتین را به صورت خوراکی برای بهبود عملکرد ورزشی و تولید انرژی ، ماهیچه سازی و قوی کردن ماهیچه استفاده می کنند . افراد همچنین از کراتین دهانی برای درمان اختلالات مغزی خاص، نارسایی قلب و سایر موارد استفاده می کنند. از کراتین موضعی نیز می توان برای درمان پیری پوست استفاده شود.

آموزش انتخاب و استفاده درست از کراتین 

آموزش صحیح مصرف کراتین

مرحله اول: راهنمای انتخاب کراتین مناسب

کراتین مایع مناسب نیست زیرا به هنگام ترکیب با آب برخی از خواص مفید خود را از دست می دهد. کراتین هایی که حاوی قند هستند ، می توانند به عنوان انرژی زا نیز مصرف شوند. سعی کنید بلافاصله پس از مخلوط کراتین با آب آن را مصرف نمایید زیرا زیاد ماندن کراتین با آب باعث کاهش تاثیر آن خواهد شد.

کراتین

مرحله دوم : بارگیری کراتین

بهتر است که بدانید مصرف کراتین باعث حجیم و قوی شدن ماهیچه ها در مدت زمان کوتاهی می شود. آیا تا به حال عبارت بارگیری کراتین به گوش تان خورده ؟ بارگیری کراتین در اوایل استفاده از کراتین رخ می دهد که با مصرف دوزهای بالای کراتین سطح کراتین بدن را در یک وضعیت ثابت قرار میدهد. دقت کنید: کراتین روی انسولین خون تاثیر می گذارد بنابراین اگر مشکل قند خون دارید قبل از مصرف کراتین با پزشک خود مشورت کنید.

بارگیری کراتین

مرحله سوم: زمانی مشخص برای مصرف روزانه کراتین تعیین نمایید

درباره زمان مصرف کراتین عقیده های بی شماری وجود دارد.این که شما کراتین را قبل از تمرین یا بعد از آن مصرف کنید ، هیچ اهمیتی نداشته به هر حال کراتین تاثیر خود را بر بدن شما خواهد گذشت. اما آنچه حائز اهمیت است ، این است که کراتین را هر روز در ساعت معینی مصرف کنید تا نتیجه مشخصی بگیرید.

اصول ترکیب کراتین با آب

مرحله چهارم : نحوه مخلوط کردن کراتین با آب

یک پیمانه کرلتین (۵ گرم) را با ۱ لیوان آب مخلوط کرده و سریعا میل کنید. بجز آب کراتین را می توان با شربت و آبمیوه غیر اسیدی نیز مصرف نمود.

ترکیب کراتین با آب

مرحله پنجم: نحوه مصرف کراتین در ۵ روز اول

 در روز های اول مصرف کراتین (هنگام بارگیری کراتین)، شما به ۲۰ گرم کراتین در روز نیاز دارید. وعده های مصرف را به این صورت تنظیم نمایید: بعد از صبحانه ، نهار ، شام و قبل از خواب. به این منظور بهتر است در ۵ روز اول ، ۴ وعده در روز کراتین مصرف کنید.

مصرف کراتین 4 وعده در روز

مرحله ششم : نحوه استفاده از کراتین بعد از بارگیری کراتین 

همانطور که گفتیم بارگیری کراتین در ۵ روز اول مصرف آن صورت می گیرد پس از مرحله بارگیری (بعد از گذشت ۵ روز اول)، شما میتوانید ۲ الی ۳ بار در روز کراتین مصرف کنید. 

بیشتر بدانید: پس از ۵ روز شما می توانید ۴ وعده در روز نیز مصرف کیند اما نتیجه آن نیز ۲ برابر خواهد شد. 

نحوه مصرف کراتین متناسب با وزن بدن

در هفته اول شما باید متناسب با وزن بدن تان کراتین مصرف کنید یعنی ۰٫۳۵ گرم کراتین به ازای هر کیلو وزن بدن ، برای مثال اگر وزن شما ۷۰ کیلو گرم باشد آن را ضربدر ۰٫۳۵  کنید که نتیجه آن میشود ۲۴٫۵ گرم. این یعنی شما باید روزانه کمتر از ۷ گرم در هر وعده مصرف کنید ، یعنی ۴ وعده ۶٫۱۲ گرمی باید میل کنید.

مصرف کراتین با توجه به وزن بدن

اما پس ازگذشت ۱ هفته باید این مقدار کاهش پیدا کند یعنی به ازای هر کیلو از وزن تان ۰٫۱۵ گرم کراتین مصرف نمایید. اگر وزن شما ۷۰ کیلو گرم است شما باید ۴ وعده ۱۰٫۵ گرمی در روز کراتین استفاده نمایید.

 

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید