معنی گل ها ( هر گل نماد چیست ) + عکس

همه گل ها زیبا هستند اما هر گل معنا و مفهوم خاص خودش را دارد. در این نوشته در مور معنی گل ها و اینکه هر گل نماد چه چیزی است صحبت می کنیم.

قرن‌ هاست که از گل ها برای بیان احساساتی که نمی‌ شود با کلمات بیان کرد استفاده شده است. آنجلو رانداچی، باغبان چیره‌ دست، باغبان در Earth’s Ally و کارشناس نماد های گل می‌ گوید: «استفاده از آرایش گل ها به عنوان یک ابزار ارتباطی؛ زبان گل ها نامیده می‌ شود و در بسیاری از جوامع چه باستانی و چه مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

او درباره معنی و مفهوم گل ها می‌ گوید: «مردم احساسات خود را از طریق هدیه دادن گل بیان می‌ کنند. این احساسات می‌ تواند از طریق خود گل یا رنگ گل ها منتقل شود. به همین دلیل است که از نظر تاریخی گل‌ های روز ولنتاین باید با دقت فراوان انتخاب شوند. علاوه بر این، دریافت‌ کنندگان گل رز توجه زیادی به رنگ و مفهوم نهفته در آن‌ ها دارند. این که خواستگار چه احساسی را با گل بیان کرده است؟ اگر دانستن معنی هر گل برایتان جالب است در ادامه معنی گل ها با عکس آورده شده است.

هر گل نماد چه چیزی است؟

معنی نمادین گل ها چیست

امروزه، ما گل ها را بر اساس ترجیحات شخصی و آنچه در مغازه گل‌ فروشی یا به صورت آنلاین موجود است انتخاب می‌کنیم، نه لزوما خود گل ها. اما شاید نگاهی عمیق‌ تر به گل هایی که انتخاب می‌ کنید موجب شود تا این گل ها در حافظه عزیزانتان بیشتر باقی بمانند.

اما چگونه؟ صرف‌ نظر از معانی پذیرفته شده در فرهنگ، بسیاری از گل ها در سطح شخصی نیز معانی و مفاهیمی دارند. رانداچی می‌ گوید: «ما اغلب یک گل، عطر و رنگ آن را با خاطراتی که ریشه در گذشته ما دارند مرتبط می‌ کنیم.» برای کمک به شما در فهمیدن اینکه دقیقاً چه می‌ خواهید بگویید، یا کسی می‌ خواهد به شما چه چیزی بگوید، در اینجا داستان‌ های نهفته در منشا نام‌ گذاری گل ها، معنی و نماد گل ها آورده شده است.

گل آماریلیس نماد چیست؟

معنی گل ها

این گل های قرمز پرطراوت اغلب با تعطیلات مرتبط هستند و هدایای زیبایی برای تزیینات کریسمس و این فصل از سال محسوب می‌شوند. با این وجود، معنی خود گل آماریلیس چندان شاد نیست، اما پایان خوشی دارد. مانند بسیاری از معانی گل ها که در این فهرست آورده شده است، این نام از اساطیر یونان گرفته شده است.

در افسانه‌ها، دوشیزه آماریلیس شیفته‌ی چوپانی به نام آلتئو شد و از اوراکل پرسید که چگونه عشق او را به دست آورد. به او گفته شد که جلوی خانه خود بایستد و به مدت 30 شب هر شب یک تیر طلایی قلب او را سوراخ کرد. در شب آخر، از خون او گلی جوانه زد که باعث شد چوپان عاشق او شود.

گل آستر (ستاره‌ای) نماد چیست؟

گل آستر (ستاره‌ای) نماد چیست؟

این شکوفه‌های رنگارنگ به دلیل داشتن گل‌هایی به شکل ستاره بر اساس کلمه یونانی استار (ستاره) نام‌گذاری شده‌اند. آن‌ها به قدری روشن و باطراوت به نظر می‌رسند که یک دسته گل از آن‌ها می‌تواند بهترین هدیه برای روز مادر باشد. اما علیرغم ظاهر جذابشان، این گل ها جنبه تاریک‌تری دارند: در یونان باستان، آن‌ها را می‌سوزاندند تا مارها را دور کنند.

گل آزالیا نماد چیست؟

گل آزالیا نماد چیست؟

گل آزالیا به دلیل متمایز بودن نسبت به گل های دیگر به عنوان «گل‌های سلطنتی» شناخته می‌شوند. شاید به همین دلیل باشد که این درخچه‌ها از خانواده گل صد تومانی یکی از محبوب‌ترین گیاهان گلدار در آمریکا هستند. گفته می‌شود که آزالیا با چندین خوشه بزرگ گل، نماد فراوانی است. اما مراقب این گیاهان زیبا اما خطرناک باشید: آنها برای انسان و حیوانات خانگی سمی هستند.

گل صدفی یا نفس کودک نماد چیست؟

هر گل نماد چیست - گل صدفی یا نفس کودک

این دسته از گل‌های ریز سفید رنگ تنها برای گل‌آرایی زیبا نیستند، بلکه شور و نشاط را با خود به ارمغان می‌آورند. آن‌ها نماد جشن و سرگرمی هستند. هیچ کس دقیقا مطمئن نیست که نام گل نفس کودک از کجا سرچشمه گرفته است،‌ اما برخی می‌گویند عطر این گل مانند نفس کودک شیرین است یا این که به دلیل کوچک بودن آن‌ها نام‌گذاری شده‌اند.

اگر به دنبال نگهداری طولانی مدت از گل هستید، گل صدفی گزینه‌ی عالی است زیرا به سادگی در همان گلدان خود خشک می‌شود.

گل بگونیا نماد چیست؟

هر گل نماد چه چیزی است - گل بگونیا

بیش از 2000 نوع مختلف گل بگونیا وجود دارد، بنابراین مطمئنا یک نوع مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد اما تصمیم‌گیری در مورد نوع مورد علاقه ممکن است دلیل اصلی این باشد که گل بگونیا نماد «افکار عمیق»‌ است.

این گل نام خود را از نسخه زنانه باغبان فرانسوی میشل بگون گرفته است، زیرا او فکر می‌کرد شکوفه مانند یک دختر زیبا به نظر می‌رسد. بگونیا گل‌های سایه‌دار فوق العاده‌ای برای باغ شما به ارمغان می‌ْآورد.

گل قلب خونین نماد چیست؟

گل قلب خونین نماد چیست

با یک نگاه به این شکوفه‌های قرمز و صورتی جذاب بومی آسیا، دقیقاً خواهید فهمید که نام آن‌ها از چه چیزی سرچشمه گرفته است؛ آن‌ها کشش احساسی شگفت‌انگیزی دارند. هر گل یک شکل قلب عالی با یک قطره اشک کوچک در پایین ایجاد می‌کند، و همین زیبایی خیره کننده‌ای به باغ می‌دهد. آنها به درستی نماد عشق و محبت هستند و البته هدیه‌ای زیبا برای زن خاص زندگی شما خواهند بود.

گل آلاله پیازی نماد چیست؟

گل آلاله پیازی نماد چیست؟

این گل‌های وحشی طلایی رنگ نام خود را از شباهت به رنگ زر کره و شکل فنجانی آن گرفته‌اند. این گل در فصل بهار در همه جای انگلستان دیده می‌شود و به همین دلیل در بسیاری از نقاشی‌های کلاسیک به چشم می‌خورد.

همچنین با جوانی و شادابی همراه است. کدام بچه‌ای یک گل آلاله پیازی را در زیر چانه خود نگرفته است؟ این سنت نشان می‌دهد که اگر چانه شما رنگ زرد را منعکس کند، مانند کره هستید. این گل به دلیل جذابیت و زیبایی خود به قدری شناخته شده است که سازندگان فیلم از آن به عنوان نام نمادین شاهزاده خانم در             The Princess Bride استفاده کردند. این گل را در پاییز بکارید تا در بهار شکوفا شود.

گل شیپوری نماد چیست؟

گل شیپوری نماد چیست

در اینجا یک نکته جالب وجود دارد: گل شیپوری که بیشتر به خاطر تزیین تابوت در مراسم خاکسپاری شهرت دارد، در واقع نمادی از مرگ نیستند. این ساقه‌های زیبای استوایی نام خود را از کلمه یونانی kallos گرفته‌اند که به معنای زیبایی است. گفته می‌شود که این گل امضای الهه هرا است و نماد پاکی است. امروزه آنها همچنین یک گل محبوب برای دسته گل عروس هستند و گل آرایی آن‌ها آسان اما شیک است.

گل میخک قرنفلی نماد چیست؟

گل میخک نماد چیست

این گل‌های متواضع اغلب به خاطر پر کردن دسته گل شهرت بدی دریافت کرده‌اند، اما به دلیل مقاومت بالا اولین گل‌هایی هستند که توسط انسان کاشته شدند. این نام ممکن است از carna، کلمه لاتین برای گوشت، به دلیل رنگ های قرمز و صورتی آنها گرفته شده باشد. با این حال، این روزها رنگ‌های مختلف میخکی معانی مختلفی دارند. قرمز نماد محبت است. صورتی نشان می‌دهد که هرگز فراموش نمی‌کنید. زرد ناامیدی است؛ و سفید، گل اصلی روز مادر، نماد پاکی است.

گل کاملیا یا چای زینتی نماد چیست؟

معنا و مفهوم گل کاملیا

این شکوفه‌های قرمز و صورتی دوست‌داشتنی که بومی آسیا هستند، عموماً با عشق و عاشقی مرتبط هستند، که نماد اشتیاق هستند. اما تداعی عاشقانه شکوفه آن با توجه به اینکه نام آن به نام کشیش و گیاه‌شناس موراویایی مجرد، گئورگ جوزف کامل (Georg Joseph Kamel) نامگذاری شده است، کمی طعنه‌آمیز است، به همین دلیل است که تعریف آن اغلب به عنوان «یار کشیش» ذکر می‌شود. گل ایالتی آلاباما، کاملیاها همچنین نقش ویژه‌ای در رمان «کشتن مرغ مقلد» اثر هارپر لی در سال 1960 در آلاباما ایفا کردند که در آن ریشه‌یابی نژادپرستی را نشان می‌دادند.

گل داوودی نماد چیست؟

گل داوودی نماد چیست

اعتبار نام‌گذاری این گل سرسبز به یونانیان برمی‌گردد. این کلمه از chryos به معنی طلا و anthemon به معنی گل گرفته شده است. امروزه رنگ‌های مختلفی از گل داوودی وجود دارند، اما در یادداشت‌های قدیمی به عنوان گل‌های کوچک زرد رنگ از آن‌ها یاد شده است.

در ژاپن، آن‌ها به اندازه‌ای محبوب بودند که به گل اصلی مهروموم امپراتور تبدیل شدند. ژاپن همچنان روز ملی گل داوودی را جشن می‌گیرد که به عنوان جشنواره شادی نیز شناخته می‌شود. رنگ‌های مختلف شکوفه‌ها معانی مختلفی دارند، اما زرد نماد عشق نادیده گرفته شده یا نافرجام است.

گل داوودی همچنین به عنوان گیاهان دورکننده آفات مورد نیاز شما برای کمک به دور نگه داشتن پشه‌ها و سایر حشرات عمل می‌کند.

گل تاج الملوک نماد چیست؟

گل تاج الملوک نماد چیست

این گل دلربا از کلمه لاتین columbula به معنی کبوتر کوچک یا از کلمه یونانی aquilegia (نام علمی جنس گل) به معنی عقاب نام‌گذاری شده است. در هر صورت، شکوفه‌های ظریف دارای کیفیت خاصی مانند پرنده هستند. شما ممکن است این گل‌های وحشی را در بسیاری از نقاط نیمکره شمالی پیدا کنید که مراتع را پوشانده‌اند. گل تاج الملوک گل ایالتی کلرادو است که متأسفانه نام آن به خاطر تیراندازی مدرسه در دبیرستان کلمباین در سال 1999 نیز به یادگار مانده است.

گل زعفران نماد چیست؟

گل زعفران نماد چیست

امروز، گل زعفران نماد آمدن فصل بهار است. این گل اغلب با رنگ ارغوانی روشن و فصل بهار در ارتباط است. این گل‌ها با رسیدن اعتدال بهاری در اوایل ماه مارچ شروع به روییدن می‌کنند. با این وجود، این گل نام خود را از رنگ زرد پاییزی آن الهام گرفته است. نام یونانی کروکوس به معنی زرد روشن زعفرانی است. صرف‌نظر از رنگ آن‌ها، این گیاه کوچک نماد نشاط و لذت است.

گل سیکلامن نماد چیست؟

گل سیکلامن نماد چیست

تاریخچه‌ی این گل‌های زیبا که گلبرگ‌هایی رو به بالا دارند، به دور از زرق و برق است. این گل بسیار ظریف به نظر می‌آید، اما به دلیل قابلیت این گیاه غده‌ای برای رشد در شرایط سخت، سیکلامن نمادی از صداقت و عشق پایدار است. آن‌ها سخت‌تر از آن چیزی که به نظر می‌رسند هستند، درست مانند عشق واقعی.

گل نرگس نماد چیست؟

گل نرگس نماد چیست

به دو دلیل نام این گل شیرین بهاری، نرگس است. اولاً، به این دلیل که از کلمه یونانی به معنای مخدر یا بی‌حسی نشأت می‌گیرد: در صورتی که به صورت خوراکی مصرف شود، سم گیاه اثر بی حس‌کننده‌ای بر بدن دارد. ثانیاً، شکوفه‌های زرد خیره‌کننده‌ی آن نیز داستان خدای یونانی نارسیسوس را بازگو می‌کنند که با نگاه کردن به انعکاس زیبای خود مرد. یک «به من نگاه کم» خاص در آن‌ها نهفته است و مزارع گل نرگس در فصل بهار بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود جذب می‌کنند.

همچنین بخوانید: متن زیبا درباره گل نرگس

گل کوکب نماد چیست؟

گل کوکب نماد چیست

این گل‌ها پرنشاط با گلبرگ‌های متراکم متقارن، زمانی که مهاجران اسپانیایی برای اولین بار آن‌ها را در آمریکای جنوبی دیدند به محبوبیت رسیدند. در اصل، مردمان آزتک باستانی از پیاز این گل برای پخت و پز استفاده می‌کردند و امروزه گل ملی مکزیک به شمار می‌آید. اما اروپایی‌ها این گل را به نام گیاه شناس سوئدی آندرس دال نام‌گذاری کردند. این گل نماد قدرت و خلاقیت است. کوکب را در یک گلدان برای تزیین یک اتاق پذیرایی مهمان بکارید.

گل مینا نماد چیست؟

گل مینا نماد چیست

طبق یک افسانه قدیمی سلتیک، هرگاه که کودکی چشم از این جهان می‌بندد، خداوند گل‌های سفید کوچکی را به نشان از پاکی و معصومیت او بر روی علفزار می‌رویاند. اگرچه این یک ارتباط ناخوشایند با گل مینا است، اما این گل را می‌توان به دوران کودکی و شادی نسبت داد.

به همین ترتیب در اساطیر نورس، گل مینا گل مورد علاقه الهه فریا است و نماد مادری و فرزندان است. ساختن «زنجیر گل مینا» (گردنبند یا تاج گل مینا) با کمک فرزندان می‌تواند هنگام پیاده‌روی انجام شود. یا، می‌توانید بازی «او من را دوست دارد، او من را دوست ندارد» را انجام دهید، که به طور سنتی با کندن گلبرگ‌های گل مینا انجام می‌شود.

گل زبان پس قفا نماد چیست؟

گل زبان پس قفا نماد چیست

دلفیس، ریشه کلمه نام این گل سلطنتی، در یونانی به معنای دلفین است که احتمالاً به دلیل شباهت جوانه‌های بسته به این حیوان آبزی است. گل‌های زبان پس قفا نماد جسارت هستند، زیرا ساقه‌های بلند جوانه‌ها بر روی گل‌های دیگر باغ بلند می‌شوند. کاشتن این گیاه در فضای باز می‌تواند بخشی از یک طرح چشم انداز برای ایجاد یک حیاط خلوت چشم‌نواز باشد.

گل فرزیا نماد چیست؟

گل فرزیا نماد چیست

گیاه شناس کریستین پی اکلون به قدری به دوستش فردریش فریز علاقه داشت که این گل معطر آفریقای جنوبی را به یاد او به یاد دوستی عمیق آنها نامید. پس منطقی است که فریزیا نماد اعتماد است. این گل بومی آفریقای جنوبی، رایحه دوست‌داشتنی دارد که در محصولات زیبایی و وسایل معطر خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد: هدیه‌ای با عطر فریزیا را برای دوست عزیز خود بخرید تا نماد دوستی شما باشد.

گل گاردنیا نماد چیست؟

گل گاردنیا نماد چیست

این گل استوایی بسیار معطر نام خود را از یک طبیعت‌شناس اسکاتلندی به نام الکساندر گاردن گرفته است. اگرچه اسکاتلند قطعا جز کشورهای استوایی محسوب نمی‌شود، اما گاردن برای سال‌ها در چارلستون در کارولینای جنوبی زندگی می‌کرد، جایی که این گل سفید محبوبیت فراوانی دارد(اگرچه پرورش آن سخت است). شاید به دلیل ماهیت شکننده این گل، آن را نمادی از یک عشق پنهان می‌دانند. رایحه‌ی دوست داشتنی گل گاردنیا موجب شد تا به عطر مورد علاقه پرنسس دایانا تبدیل شود.

گل شمعدانی نماد چیست؟

گل شمعدانی نماد چیست

باغبان‌ها این گل را به خاطر سهولت در رشد و پرورش، رنگ‌های مختلف و سازگاری دوست دارند. به همین دلیل است که این گل‌ها را همه جا می‌بینید. همچنین گل‌های تابستانی زیبایی برای پاسیو و حیاط خلوت هستند. ممکن است محبوبیت آنها یکی از دلایلی باشد که در زبان گل‌ها به معنای حماقت و سرگرمی هستند.

گل گلایول نماد چیست؟

گل گلایول نماد چیست

گلادیاتورهای رومی گاهی اوقات تاج یا گردنبندی از گلایول را برای محافظت در طول مبارزه می‌پوشیدند. به همین دلیل است که هم جنگجو و هم این گل نام خود را از کلمه لاتین gladius گرفته‌اند که به معنی شمشیر است. این گل که نماد قدرت، پیروزی و توانایی است دارای ساقه‌های نوک تیز و بلندی است که شما را به یاد شمشیر می‌اندازد.

گل ختمی نماد چیست؟

گل ختمی نماد چیست

در دوران ویکتوریا، اگر به کسی گل ختمی می‌دادید، به او می‌گفتید که او یک زیبایی ظریف است. با این وجود، این گیاه خود می‌تواند سرسخت و مقاوم باشد و در شرایط آب و هوایی مختلف رشد کند. این ویژگی همراه با گل‌های بزرگ و درخشان، آن را به یک گل محبوب در باغ‌های سراسر دنیا تبدیل کرده است. این گل همچنین گل ایالتی هاوایی است و دستور تهیه چای سرد طراوت‌بخشی دارد.

گل سنبل نماد چیست؟

گل سنبل نماد چیست

این گل معطر بهاری که با عنوان «عطر طبیعت» شناخته می‌شود، در رنگین کمانی از رنگ‌ها و با خوشه‌ های بلند پررنگ ظاهر می‌شود. گل سنبل نماد خلوص و پایداری هستند و به همین دلیل در دسته گل عروسی سلطنتی کیت میدلتون همراه با شاهزاده ویلیام از آن‌ها استفاده شده بود. توجه داشته باشید که گیاهان برای حیوانات سمی هستند، بنابراین سگ و گربه‌ های خود را از آن‌ها دور نگه دارید.

گل ادریسی نماد چیست؟

گل ادریسی نماد چیست

سال‌ها پیش یک امپراتور ژاپنی این گل را به عنوان هدیه به خانواده‌ی معشوقش داد تا تاکیدی بر عشق و ارادت او باشد. نام hydrangea از کلمه یونانی hydor به معنی آب و angeion به معنی ظرف گرفته شده است. این به این دلیل است که غلاف‌های این بذر شبیه کوزه‌های کوچک آب هستند. امروزه، این درختچه به دلیل شکوفه‌های گرد و بزرگش مورد توجه قرار گرفته است و باغبان‌ها می‌توانند با تنظیم سطح Ph (اسید) خاک، رنگ ادریسی را تغییر دهند.

گل زنبق نماد چیست؟

گل زنبق نماد چیست

آیریس کلمه یونانی برای رنگین کمان است و همچنین نام الهه‌ای است که بر روی رنگین کمان سوار می‌شود. این تصویر لذت‌بخش می‌تواند یکی از دلایلی باشد که این گل زیبا و بلند نماد الهام است. شکوفه‌های اغلب ارغوانی رنگ این گل دارای گلبرگ‌هایی هستند که رو به بالا می‌ایستند و به آن‌ها استاندارد می‌گویند و گلبرگ‌هایی نیز دارد که به نظر آویزان می‌آیند و به آن‌ها آویزان می‌گویند. ترکیب این دو نوع گلبرگ یک گل زیبا و ظریف را به وجود می‌آورد.

گل یاس نماد چیست؟

گل یاس نماد چیست

نام این گل خوشبو از زبان فارسی گرفته شده است و به معنی هدیه خداوند است. همچنین با ظرافت و شکوه نیز در ارتباط است. به همین دلیل است که همراه با رز و سوسن، یاس یکی از محبوب‌ترین گل‌ها برای نام دخترها باقی مانده است. همچنین نام آن ما را به یاد پرنسس در کارتون دیزنی می‌اندازد. یاس یک رایحه محبوب در عطرسازی است و در ساخت عطرهای محبوبی بکار گرفته می‌شود.

همچنین بخوانید: متن درباره گل یاس

گل اسطوخودوس یا لاوندر نماد چیست؟

گل اسطوخودوس نماد چیست

اسطوخودوس در واقع یک درخچه گلدار است که نام خود را از کلمه فرانسوی قدیم lavandre به معنی شستن یا از کلمه لاتین livere به معنی مایل به آبی گرفته است. امروزه از آن برای بسیاری از داروهای هومیوپاتی استفاده می‌شود، اما اولین استفاده مستند آن در سال 77 پس از میلاد در رم بود، زمانی که مردم از آن به عنوان دافع حشرات استفاده کردند. رایحه اسپا مانند آن، آن را به یکی از خوشبوترین گل‌ها با خاصیت آرامش‌بخش برای هر باغی تبدیل می‌کند.

یاس بنفش نماد چیست؟

یاس بنفش نماد چیست

زنی که خود را به گل تبدیل می‌کند تا از دست یکی از خدایان فرار کند یک تم رایج در اساطیر یونان است. در این نسخه، سیرینگا برای فرار از خدای جنگل‌ها و مزارع به نام پان، خود را به درختچه‌ای یاسی تبدیل کرد. در کمال تعجب پان، او نتوانست سیرینگا را پیدا کند، اما درختچه را پیدا کرد. از آنجایی که درختچه یاس بنفش از نی‌های توخالی تشکیل شده است، نی‌ها را بریده و اولین لوله تشت را ایجاد کرد. نام علمی یاس بنفش Syringa vulgaris  است و نام آن از کلمه یونانی Syrinks به معنای لوله گرفته شده است. به این ترتیب، گل‌های بنفش نماد عشق اول هستند.

گل سوسن نماد چیست؟

گل سوسن نماد چیست

گیاهان زیادی وجود دارند که ما آن‌ها را سوسن می‌نامیم، اما تقریبا تعداد کمی از آن‌ها با تعریف دقیق این گل مطابقت دارند: یک سوسن واقعی ساقه‌ای است که از یک پیاز رشد می‌کند. انواع مختلفی از سوسن وجود دارند که هر یک معنی خاص خود را دارند، اما در کل آن‌ها نماد زیبایی و پاکی زنانه هستند و شاید به همین دلیل است که این گل در میان نام دخترها بسیار محبوب است. در نمادگرایی مسیحی، مریم باکره اغلب با سوسن سفید به تصویر کشیده می‌شود. طرفداران هری پاتر نیز ممکن است به یاد داشته باشند که نام مادر هری پاتر، لیلی یا همان گل سوسن است که جان خود را به خاطر او فدا کرد.

نیلوفر آبی یا لوتوس نماد چیست؟

نیلوفر آبی یا لوتوس نماد چیست

گل نیلوفر آبی که به عنوان نماد روشنگری ذن، مانند موقعیت یوگای نیلوفر آبی شناخته شده است، و شکوفه‌های آن نقش مهمی را در آیین هندو و بودیسم ایفا می‌کند. اما این گیاه آبزی را نباید با درخت نیلوفر آبی اشتباه گرفت، که اساس اسطوره یونانی نیلوفر خواران است. گروهی از مردم در یک جزیره که بعد از خوردن این گیاه، خواب آلود و بی‌حال شدند و خانه و عزیزان خود را برای همیشه فراموش کردند. احساس آرامش خوب است، اما این همه آرامش – شاید نه!

گل ماگنولیا نماد چیست؟

این گل نمادین جنوبی برگرفته از نسخه زنانه نام خانوادگی گیاه‌شناس فرانسوی قرن هفدهم پیر ماگنول است. امروزه نماد وقار و نجابت است و در کتاب‌ها، فیلم‌ها و هنر بسیار محبوب است. چند نمونه در فرهنگ پاپ: فیلم محبوب Steel Magnolias با جولیا رابرتز و سالی فیلد در نقش مادر و دختر، و نمایش تلویزیونی نتفلیکس Sweet Magnolias، درباره گروه دیگری از زنان جنوبی. این گل همچنین گل ایالتی می سی سی پی و لوئیزیانا است.

گل جعفری نماد چیست؟

گل جعفری نماد چیست

این گل به رنگ طلایی آفتابی نام خود را از «طلای مریم» گرفته است که اشاره‌ای به مریم باکره دارد. آزتک‌ها برای اولین بار گل جعفری را پرورش دادند، زیرا معتقد بودند که دارای قدرت‌های ماوراء طبیعی و خواص شفابخش است. فاتحان اسپانیایی آنها را به صومعه‌ها بازگرداندند، جایی که آنها اهمیت مذهبی خود پیدا کردند. از این گل  برای تزئین دیا د لوس موئرتوس (روز مردگان) مکزیک استفاده می‌شود، که در آن عطر قوی گل‌ها روح عزیزان را به خانه هدایت می‌کند. به همین دلیل است که گل جعفری نماد غم و اندوه است.

گل لادن نماد چیست؟

گل لادن نماد چیست

نان انگلیسی گل لادن یعنی ناستورتیوم زیبا به نظر می‌آید و گل‌های آن نیز به همان اندازه زیبا هستند، اما این کلمه از کلمه لاتین nasus tortus به معنای اصلاح کننده بینی گرفته شده است. ساقه‌ها و شکوفه‌ها گل خوراکی هستند که می‌توانید در باغ خود پرورش دهید و رایحه‌ی خوشی را به همراه خواهد داشت. لادن همچنین نماد میهن‌پرستی و پیروزی است.

گل ارکیده نماد چیست؟

گل ارکیده نماد چیست

این گل عجیب و غریب و زیبا تاریخچه‌ی جالبی ندارد. این نام از کلمه یونانی orkhis به معنای بیضه گرفته شده است. ظاهراً قسمت زیرین گل ارکیده شبیه اندام عورت یک مرد است. رومیان باستان نیز از این گل به عنوان یک داروی تقویت کننده جنسی استفاده می‌کردند. بنابراین، این گل علاوه بر زیبایی، نماد باروری است. این شکوفه‌های ظریف در واقع گیاهانی سرسخت و مقاوم هستند.

گل بنفشه نماد چیست؟

گل بنفشه نماد چیست

گل‌های بنفشه با گلبرگ‌های رنگارنگ و مخملی که یک نقطه تیره به سمت داخل گل دارند، الهام‌بخش تفکر در نظر گرفته می‌شوند. در واقع،‌ این نام از کلمه فرانسوی penser گرفته شده است که به معنای فکر کردن است. شاید این واقعیت که طرح رنگی آن‌ها شبیه به یک چهر است موجب می‌شود که متفکر به نظر آیند. رشد و پرورش گل‌های بنفشه ساده است.

گل صد تومانی نماد چیست؟

گل صد تومانی نماد چیست

تصور می‌شود این گل صورتی و قرمز به نام Paeon، پزشک یونانی خدایان نام‌گذاری شده است. پائون، شاگرد آسکلپیوس، خدای یونانی درمان و پزشکی، حسادت را در معلم خود برانگیخت. زئوس برای اینکه او را از کشته شدن در امان نگه دارد، Paeon را به گلی زیبا تبدیل کرد – گلی که به دلیل خواص درمانی آن مورد احترام است. به همین دلیل است که گلبرگ‌های مخملی این گل بزرگ نمادی از شفا و مراقبت هستند. اگر به خشک کردن گل‌ها علاقه دارید، گل صد تومانی را انتخاب کنید که ساقه محکمی دارد.

گل اطلسی نماد چیست؟

گل اطلسی نماد چیست

گل‌های اطلسی را همه جا از باغ‌ها و خیابان گرفته تا گلدان‌های آویزان و جعبه‌های پر از گل می‌بینید، اما این گل شیپوری شکل نام خود را از یک منبع نه چندان زیبا گرفته است: کلمه پتون فرانسوی و به معنای تنباکو بود؛ این دو گیاه به هم مرتبط هستند. با این حال، تمدن‌های اینکا و مایا معتقد بودند که عطر گل‌ها می‌تواند هیولاها را دور کند و به همین دلیل است که گل اطلسی را در اطراف بیرون خانه‌ها می‌کاشتند.

گل شقایق نماد چیست؟

گل شقایق نماد چیست

گل شقایق بیشتر به خاطر منبع تریاک و سایر مواد مخدر معروف است – مانند آن صحنه معروف جادوگر شهر اوز – اما منشأ اصلی آن چندان هیجان‌انگیز نیست. این نام از واژه انگلیسی قدیمی popæg به معنای گل قرمز گرفته شده است. اما ممکن است علاوه بر خطرات، برخی از فواید سلامتی دانه خشخاش را نیز در آن بیابید. خشخاش با خواب و مرگ همراه است و این گل اغلب برای تسلیت از دست دادن یکی از عزیزان داده می‌شود. ممکن است دیده باشید که در روز یادبود در ایالات متحده و بریتانیا افراد گل شقایق به لباس خود می‌زنند، تعطیلاتی که پس از جنگ جهانی اول برای بزرگداشت سربازان کشته شده آغاز شد. اما چرا؟ در خط اول شعر جنگ جهانی اول «در مزارع فلاندر» آمده است: «در مزارع فلاندر، گل شقاقی به حرکت درمی‌آیند».

گل هویج وحشی نماد چیست؟

گل هویج وحشی نماد چیست

گل‌های گیاه هویج وحشی که با نام Queen Anne’s Lace نیز شناخته می‌شوند، یک گیاه از خانواده هویج هستند. نام مرسومی که امروزه بکار گرفته می‌شود به داستان ملکه آن برمی‌گردد که توری‌های دست‌ساز زیبایی را می‌سازد که به عنوان گل جاودانه شدند. هیچ کس مطمئن نیست که این افسانه به کدام ملکه آن اشاره دارد، اما ظاهرا تمام ملکه‌ها با نام آن به ساخت توری شهرت داشتند. به همین دلیل است که این گل‌های ریز نمادی از «زنانگی ظریف» هستند.

خرزه هندی نماد چیست؟

خرزه هندی نماد چیست

این نام به معنی واقعی کلمه به معنی درخت رز است که از کلمات یونان باستان rhódon (رز) و déndron (درخت) گرفته شده است. وقتی یک خرزه هندی می‌بینید، این نام کاملا با عقل جور درمی‌آید. آن‌ها می‌توانند در پرچین‌های بزرگ و متراکم رشد کنند و نوعی حصار یا مانع را تشکیل دهند، به همین دلیل است که گفته می‌شود نماد خطر یا احتیاط هستند.

گل رز نماد چیست؟

گل رز نماد چیست

در اکثر نظرسنجی‌ها درباره گل‌های مورد علاقه، این نمادهای عشق و عاشقی اغلب در صدر جدول قرار دارند و دلیل خوبی هم دارد. شکوفه‌های باشکوه گل رز، که توسط خارهای تیز روی ساقه‌های آنها محافظت می‌شود، ترکیبی از رنگ‌های غنی، عطر وسوسه انگیز و گلبرگ‌های کاملاً باز شده است. منشا این گل به یک داستان از اساطیر یونانی در مورد آدونیس، خدای گیاهان و تولد دوباره بازمی‌گردد. الهه عشق، آفرودیت، شیفته او بود تا اینکه توسط خدای آرس به شکل یک گراز وحشی مورد حمله قرار گرفت. همانطور که به سمت او دوید، پایش را روی گل رز قرار داد و قرمز شد. سایر رنگ‌های رز معانی خاص خود را دارند، از جمله سفید برای معصومیت و زرد برای دوستی، اما گل رز قرمز محبوب‌ترین گل برای روز ولنتاین است.

بیشتر بخوانید:

گل میمونی نماد چیست؟

گل میمونی نماد چیست

گل میمونی به دلیل داشتن گلبرگ‌هایی که هنگام فشردن باز و بسته می‌شوند، گل‌ سرگرم‌کننده‌ای برای بازی است؛ درست مانند دهان اژدها. نام علمی آنها، Antirrhinum، شامل کلمه یونانی «rhin» به معنای «بینی» است که همچنین توصیف مناسبی است.

گل سوسن استارگیزر نماد چیست؟

گل سوسن استارگیزر نماد چیست

بیشتر گلبرگ‌های گل‌های سوسن به سمت پایین متمایل می‌شوند، اما در سال 1974، لزلی وودریف، پرورش‌دهنده سوسن در کالیفرنیا، یک سوسن ترکیبی را پرورش داد که ظاهر سنتی گل را دارد اما رو به بالا است. او نام این سوسن جدید را سوسن استارگیزر گذاشت زیرا به آسمان نگاه می‌کند. این گل‌های سرخابی بزرگ و درخشان نماد جوانی و جسارت هستند.

گل آفتابگردان نماد چیست؟

گل آفتابگردان نماد چیست

این گل‌های بزرگ زرد رنگ نام خود را از نحوه تغییر موقعیت خود در طول روز به سمت خورشید می‌گیرند. در مورد این گل‌ها یک افسانه یونانی نیز وجود دارد: حوری به نام کلیتی عاشق هلیوس، خدای خورشید بود. با این حال، او عشق کلیتی نبود و به جای او دیگری را انتخاب کرد. در حالی که کلیتی نشسته بود و او را در حال عبور از فراز آسمان می‌دید، همیشه صورتش را به دنبال خورشید می‌چرخاند و به گل آفتابگردان تبدیل شد. به همین دلیل است که گل آفتابگردان نماد پرستش است.

همچنین بخوانید: گل آفتابگردان در چه فصلی می روید

گل نخود نماد چیست؟

گل نخود نماد چیست

گل‌های نخود روشن، ظریف، مقاوم و زیبا از دیرباز گل‌های محبوب در عروسی‌ها بوده‌اند. در فرانسه، عروس‌ها به عنوان نماد خوش شانسی و قدرت آن‌ها را به صورت گردنبند به دور گردن خود می‌بستند. اگر در مورد شهرت آن‌ها به عنوان یک عطر خوشبو شک دارید، گیاه‌شناسان می‌گویند که گونه‌های مدرن بوی کمتری نسبت به گل‌های صد سال پیش دارند. شاید به همین دلیل است که آنها نماد خجالتی بودن هستند، این همان چیزی است که این گل‌ها در مورد ویژگی شخصیتی شما بازگو می‌کنند، اگر به این گل‌ها علاقمند هستید.

گل محمدی نماد چیست؟

گل محمدی نماد چیست

این نوع ظریف‌تر و کوچک‌تر از گل رز برای اولین بار در چین پرورش داده شد. وقتی این گل به اروپا صادر شد، مردم فکر کردند که بوی چای سیاه چینی را می‌دهد و به همین دلیل از آن زمان تا به امروز با نام گل رز چای شناخته می‌شود. اگرچه پرورش گل رز می‌تواند دشوار باشد، اما این گیاهان مقاوم اغلب با رزهای معمولی ترکیب می‌شوند و گل‌های زیبای دورگه‌ای را به وجود می‌آورند. به همین دلیل است که آن‌ها نماد تغییر و تکامل هستند.

گل لاله نماد چیست؟

گل لاله نماد چیست

نام لاله به انگلیسی به معنای «دو لب» نیست. در عوض، از کلمه ترکی برای عمامه گرفته شده است. منشا گل‌ها به افسانه ایرانی فرهاد و شیرین بازمی‌گردد. نسخه‌های مختلفی از این افسانه وجود دارد، اما در همه این افسانه‌ها یکی از خانواده سلطنتی و دیگر یک فرد معمولی بوده است. عشق آنها پاک و ابدی است – اما نفرین شده، و آنها هرگز نمی‌توانند با هم باشند. افسانه‌ها با کشتن یکی یا هر دوی آنها و جوانه زدن لاله‌ها در جایی که خونشان به زمین می‌خورد، به پایان می‌رسند. بنابراین، گل لاله نماد عشق و فداکاری ابدی هستند. امروزه بازدید از مزارع لاله راهی فوق العاده برای لذت بردن از این شکوفه‌های زیبای بهاری است.

گل بنفشه نماد چیست؟

گل بنفشه نماد چه چیزی است

این گل‌ های بنفش رنگ؛ اگرچه به رنگ آبی و سفید نیز رشد می‌کنند؛ برای اولین بار در هنر مسیحیت به عنوان نمادی از حضرت مریم مورد استفاده قرار گرفتند. از آن زمان، این گل‌ ها نمادی از فروتنی، خرد معنوی و وفاداری هستند. بنفشه با نام انگلیسی ویولت یک نام محبوب برای دخترها است. مانند اسطوخودوس و یاس بنفش، نام گل نام رنگ بنفش خاص خود را دارد.

گل گلیسین نماد چیست؟

گل گلیسین نماد چیست

این تاک گلدار به خاطر گل‌های ارغوانی، آبی و صورتی زنده‌اش و عمر طولانی‌اش معروف است، زیرا این گیاهان معمولاً بیش از 100 سال عمر می‌کنند. پس منطقی است که آنها نماد ثابت قدم بودن و انعطاف‌پذیری هستند. گلیسین همچنین جایگاه ویژه‌ای در فنگ شویی دارد، تمرینی که محیط زندگی فرد را برای هدایت انرژی مثبت مهیا می‌سازد.

 مطالب مرتبط:

گل ماه تولد

معنی ایموجی های گل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.