همزاد چیست و آیا همزاد دفع می شود ؟

در این پست به صورت کامل توضیح داده ایم که همزاد چیست و آیا همزاد دفع می شود ؟

آیا تا به حال کلمه همزاد به گوشتان خورده است؟ همزاد به چه معناست؟ همه ما به نوبه خود کلمه همزاد را در مکان های مختلف، فضای مجازی و یا از فال گیر ها شنیده ایم. بسیاری از دعانویس ها هستند که مشکلات زندگی افراد را به همزاد شیطانی مرتبط می دانند و به افرادی که دچار مشکل شده اند درباره همزاد هشدار می دهند. تعاریف مختلفی درباره همزاد وجود دارد اما می توان گفت این توضیحات برداشت هایی ظاهری و سطحی است. در ادامه این مطلب توضیحات درست درباره اینکه همزاد چیست و آیا همزاد دفع می شود یا نه را بخوانید.

همزاد چیست؟

همانطور که از نام همزاد انتظار می رود همزاد به موجودی گفته می شود که همراه با انسان زاده می شود و تا لحظه مرگ با او همراه خواهد بود. بر خلاف مدعیان علوم غریبه و خفیه که گفته می شود هر انسان تنها یک همزاد دارد، با توجه به آیات قرآن، هر انسان همراه خود دو همزاد دارد. همزاد اول از جنس فرشته و همزاد دوم از جنس شیطان است. برای اثبات این گفته ها می توان به دو آیه از قرآن کریم رجوع کرد.

آیه 36 الی 38 سوره زخرف به این موضوع اشاره دارد که شیاطین همراه افرادی هستند که از ذکر خدا چشم پوشی می کنند و در این آیه از کلمه قرین استفاده شده است که به معنی همراهی است که همیشه همراه فرد است.

وَ قَيَّضْنا لَهُمْ قُرَناءَ فَزَيَّنُوا لَهُمْ ما بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَ ما خَلْفَهُمْ وَ حَقَّ عَلَيْهِمُ الْقَوْلُ فِي أُمَمٍ قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِهِمْ مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ إِنَّهُمْ كانُوا خاسِرِينَ

و برای آن ها هم نشینانی مقدر کردیم که اعمال حال و گذشته آن ها برایشان زیبا جلوه دادند وعده و قول حقی که بر جن و انس(انسان) در گذشته جاری شد آن ها را فرا گرفت همانا که آنان زیان کارند.

عبادت به هر نحوی خصوصا نماز و ذکر و آیات دارای انرژی بسیار بالایی است و در صورتی که انرژی مثبت قطع شود باعث می شود که انرژی مفنی قدرتمند شود.

در آیاتی از سوره قاف اشاره شده است که در روز قیامت دو نفر به همراه هر انسان به دادگاه وارد می شوند. یک فرشته و یک شیطان، که این موضوع به وجود دو همزاد برای هر انسان وجود دارد. همزادها در کنار انسان ها زندگی می کنند و بالاتر از تصور انسان به آنها نزدیک هستند. در آیات دینی آمده است که خداوند به شیطان فرموده است من به انسان فرزندی نمی دهم مگر آنکه همزادش را به تو بدهم. برخی تحلیل ها اینگونه می گویند که شاید همزاد خوب و بد انسان همان فرشته هایی هستند که بر روی شانه های چپ و راست انسان هستند و اعمال خوب و بد انسان را یادداشت می کنند.

انواع همزاد

گفته می شود همزاد ها انواع مختلفی دارند. انواع مختلف آنها از عناصر چهارگانه ساخته شده است.

 • همزاد ازنوع آتش
 • همزاد از نوع باد
 • همزاد از نوع خاک
 • همزاد از نوع آب

همچنین همزادها با توجه به خلق و خویی که دارند هم تقسیم بندی می شوند.

 • همزاد خوب
 • همزاد بد
 • همزاد برابر

حقایقی درباره همزاد

 • همزاد فرشته و همزاد شیطان نمی توانند همزمان در بدن انسان فعال باشند. انسان در هر مقطع و سنی که باشد تنها یک همزاد قدرت بیشتری دارد. اگر انسان خوب زندگی کند و انرژی بالایی داشته باشد و یا انرژی مثبت بالایی جذب کنیم، همزاد شیطان قدرت کمتری خواهد داشت و از ما دور خواهد شد. در صورتی که متوجه شدید به کارهای خلاف علاقه مند شده اید و به سمت آن ها سوق داده می شوید، حتما همزاد شیطانی شما تسلط بالایی بر روی شما دارد.
 • در صورتی که مورد اصابت بیماری جادویی همچون چشم زخم و یا جادو قرار بگیرید، اگر همزاد فرشته شما بر رویتان مسلط باشد و انرژی بالایی داشته باشید، همچون سد نورانی از شما در برابر این موارد محافظت خواهد کرد و بالعکس. اگر همزاد شیطانی بر شما تسلط داشته باشد، آسیب های بیشتری به شما وارد می شود.
 • همزاد هیچگاه نمیمیرد و همچنین نمی توان آن را کشت. پس از مرگ انسان هر دو این موجودات تا قیامت زنده هستند. پس اگر فالگیر و یا رمال و دعانویسی به شما گفت که همزاد شما را خارج کرده و یا کشته است، مطمئن باشید که با یک شیاد روبه رو هستید. بنابراین همزاد را نمی توان دفع کرد.
 • با توجه به این که همزاد از زمان زاده شدن با انسان همراه است از تمام اطلاعات روحی و روانی شما و تمام اطلاعات مربوط به زندگی و گذشته شما با خبر است. همزاد توانایی خواندن ذهن و وسوسه کردن انسان را دارد. از این رو می تواند انسان را به سمت خیر و شر دعوت کند و همچنین اطلاعات انسان را در اختیار فال گیرها و رمال ها بدهد.
 • بدشانسی ها و خوش شانسی های انسان به طور مستقیم در تماس با همزاد است. برای مثال اگر قصد انجام کار خیری دارید و همیشه به در بسته برخورد می کنید و یا دائم شاهد اتفاقات بد هستید، همزاد شیطانی شما فعال است و می خواهد که شما از مسیر درست دور شوید. در صورتی که برای انجام کار خلاف بدشانسی می آورید، خوشحال باشید چرا که همزاد فرشته شما را از گناه دور می کند.
 • در صورتی که همزاد شیطانی در بدن انسان فعال باشد، حسد و چشم زخم از انسان دور می ماند. زیرا شیطان به شیطان ضرر نمی رساند. به همین دلیل است که برخی افراد خیلی زود تحت تاثیر چشم زخم قرار می گیرند.

آیا همزاد دفع می شود؟

همان گونه که در متن بالا گفته شد همزاد همراه انسان زاده می شود و همیشه همراه اوست. اما همزاد نمیمیرد و کشته هم نمیشود. بسیاری از فالگیرها و دعانویس ها ادعا می کنند می توانند همزاد شما را دفع کنند در صورتی که همزاد همیشه همراه شماست. انسان می تواند با دعا و مناجات تسلط همزاد فرشته را بیشتر کند و با خلاف کردن نفس خود را در اختیار همزاد شیطان قرار دهد. پس اگر دعانویسی به شما گفت که همزاد شما را دفع کرده است، او تنها یک کلاهبردار است. برخی نیز می گویند که امکان دفع همزاد بد برای مدتی امکان پذیر است و برخی دعانویس ها امکان دور کردن موقتی آن ها را دارند. اما زمانی که همزاد دور شده به سمت شما برگردد قوی تر از قبل خواهد بود. در صورتی که شخص دعای نوشته شده را از خود دور کند، همزاد بد مجدد به سمت او باز میگردد.

جادوگران و فال گیرانی که ادعا دارند با جادو اطلاعات گذشته و زندگی مارا فاش می کنند، این کار را با استفاده از همزاد انسان انجام می دهند. به این معنی که موکل آنها با همزاد انسان ارتباط برقرار می کند و تمام اطلاعات را از او میگیرد و در اختیار فال گیر قرار می دهد.گفته می شود برخی افراد توانایی صجبت با همزاد خود را دارند. دلیل آن هم یا احساس تنهایی و یا جنون است.

برای دفع همزاد چه کنیم؟

 • برای دفع همزاد شیطانی سوره طارق را با نیت خالص و ایمان و توجه به معانی اش 3 مرتبه بخوانید. این کار شما را از شر همزاد شیطانی حفظ می کند.
 • خواندن سوره طارق روزانه 3 مرتبه و به مدت 40 روز بخوانید.
 • پس از گذشت 40 روز هزینه هشت قرص نان را محاسبه کنید و پول آن را ذکات دهید. همچنین باید یک مرغ سفید را قربانی کنید و آن را صدقه دهید.
 • در مدت 40 روز آیه 61 سوره یس ((وَ أَنْ اعْبُدُونِی هَذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِیمٌ) را به صورت مرتب هم روز و هم شب زمان خواب بخوانید.

همچنین بخوانید:

موکل چیست

آیا دعانویسی واقعا اثر دارد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.